Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

@tomazek: tnx za info. Pravi čas, ker sem že mislil nabavit (glede na trailer).  Ravno glede walking simulatorja sem bil skeptičen, ker tudi zame to pač ni to. Edini walking sim, ki sem ga preigral in mi je bil res kul je zaenkrat Firewatch, ki pa dejansko sploh ni walking simulator. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sem opazil in vzel na znanje tudi to. :)

Kaj pa vem... poskusil sem že kar nekaj teh "walking simulator" iger, pa me res nobena ni nekako prepričala. Dejansko nisem niti nobene končal. Še najdlje se mi zdi, da sem se ukvajral z The Vanishing of Ethan Carter.
Dejansko opažam, da mi gredo na živce te novejše zadeve, kjer iz prve perspektive v nekem 3D okolju raziskuješ stare bajte + obvezno veliko horror elementov itd. Drugih živih likov recimo sploh ni, vse so samo neki zapiski, spomini, prividi... Saj mogoče me bo kdaj zamikalo igrati kaj takšnega, ampak zdaj je že nekaj časa zame to no-go. 


edit: so mi pa top Fatal Frame / Project Zero igre. Ajde, tu ne gre za walking sim, ampak sem moral napisati glede na zgoraj omenjeno raziskovanje, prvo perspektivo, horror... 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 urami:

Končal... Ni mi glih všeč bla. Nisem vedel, da bo to v bistvu walking simulator, ki jih ne maram preveč. Priporočam samo ljubiteljem walking simulatorjev, ki počasi odkrivajo zadeve in berejo zapise. Za mene so proper avanture samo tiste, ki imajo nek inventar, ki ga uporabiš kje.

A je supernatural zgodba al reality-based? Okolje je vredu zdizajnirano? Mi sede nekaj tako kratkega, ampak ne bi supernatural zgodb zdaj, tako da če je to, bom se kar izognil :D 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 5 minutami:

A je supernatural zgodba al reality-based? Okolje je vredu zdizajnirano? Mi sede nekaj tako kratkega, ampak ne bi supernatural zgodb zdaj, tako da če je to, bom se kar izognil :D 

Zdaj tako... ne vem glih, da nebi kaj spoilal kako povedat. Dogodki so v igri nadnaravni, ampak kako jemlješ... če je človekov um in kar lahko sporducira nadnaraven al ne... Okolje na oko deluje lepo in se dogaja v norveškem fjordu. Ampak sam kraj dogajanja celotne igre je omejen na zelo malo področje. Tudi, če posamezne predmete malo zoomiraš vidiš, da so v bistvu nekoliko zamegljeni in niso čisti. Na gledni razdalji z igralčeve perspektive izgleda prijetnoPosnetek_zaslona_(77).thumb.png.1b18a96d7dace03988a721bd04c8c35b.png.

 

 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče Dne, 11. 9. 2020 at 9:28:

Bom pomoje probal

Zdaj sem začel s Tell Me Why , ki je tudi na Game Pass-u. Mislim, da bi ti bila bolj všeč kot Draugen. Tudi zelo lepa okolica in zgodba mi deluje zanimivo. Tudi ene dodatne mehanike so... SJW (LGBT) je tudi notri :D Zaradi tega je zgleda tudi user metacritic score toliko nižji (kolikor sem preletel na hitro razlog). Seveda pa ne morem predvideti ali mi bo na koncu zgodba kot celota všečna.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 43 minutami:

a je ker kle bil tok pogumn da je kupil na PSN king quest in da je igral stare igre?


To misliš "novi" King's Quest - epizodnico? 
Jaz sem preigral že pred časom na PC. Dejansko pa sem igral tudi stare originale, no, vsaj prvih pet, če se ne motim. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Dejch:
A to... Dejansko je epizodnica, mogoče bolj v stilu Telltale iger, čeprav je manj QTE sekvenc. Dokaj lahkotna igra. Mi je pa prvi del najbolj dogajal (tako po dolžini, kot po sami zgodbi). Kasneje se mi zdi, da gre zadeva nekoliko navzdol.
No, v bistvu je vsaka epizoda drugačna ali kako bi rekel. V smislu igralnega pristopa/mehanik. Če imaš recimo enkrat dokajšen občutek večje svobode (pač v smislu pustolovskih iger, to je recimo prva epizoda), imaš v četrti epizodi bolj ali manj samo ukvarjanje z ugankami (dejansko staromodno rečeno: "rešiti moraš uganko v določeni sobi", da nadaljuješ). Glede cepitev poti in različnih odločitev: kaj pa vem, po preigranju sem dobil občutek, da je tega manj kot v Telltale igrah. Ampak meni je bilo kar kul in mi ni bilo žal preigrati. (sploh omenjeno prvo epizodo, ki mi je res dobra). Referenc na stare dele pa je seveda tudi obilo. Pa tehnično je OK in Christopher Lloyd je "posodil" glas ostarelemu kralju / naratorju.

Dober opis igre je bil v Jokerju. In dejansko težko kaj drugega povem:
https://joker.muzej.si/igre.php?articleid=12685&rubrika=46
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 15 urami:

A je kdo igral Breathedge? Jaz sem takrat končal prvi del, več ni bilo na voljo, ful mi je bla dobra. Ne vem če je lih pustolovščina sicer, bolj taka Subnautica v vesolju. Ampak bi lahko tudi spadala v to temo.

Tole meni zgleda noro nice, sploh ker sem zdaj v neki fazi, da mi ful sede vesolje. Lih prejšnji mesec sem rewatchal 2001 in Solarisa :D 

 

Tnx, sem prvič sploh slišal za tole v tvojem commentu

Povezava do prispevka
Chenier_ reče Pravkar:

Tole meni zgleda noro nice, sploh ker sem zdaj v neki fazi, da mi ful sede vesolje. Lih prejšnji mesec sem rewatchal 2001 in Solarisa :D 

 

Tnx, sem prvič sploh slišal za tole v tvojem commentu

Jaz sem drugače fan old school sci-fi filmov, če bi kej od tega gledal lahko pošeram kej biserčkov. Recimo Silent running, meni eden ljubših, bi po moje bil ful zate. 

 

Povezava do prispevka

Jaz jih na polno ne poznam, tako da kar šopaj. Silent Running ne poznam

 

Imam pa na IMDb-ju to-watchlistane tri sovjetske SCI-FI filme, ki so mi po plotu zanimivi. Nisem še nobenega gledal, tako da mogoče so kisli, ampak pomoje znajo bit kar hudi

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Man's_Letters

https://en.wikipedia.org/wiki/Inquest_of_Pilot_Pirx

https://en.wikipedia.org/wiki/Zerograd

 

Zerograd in Dead Man's Letters mi imata že huda cover arta 

 

Dead Man's Letters film.jpgZerograd 1989 film poster.jpg

 

Si gledal kaj od te trojice?

Povezava do prispevka

Tej tvoji ruski res zlo obetajo, en sicer sovjetski zlo znan sci fi je kin-dza-dza. Distopični zf, tipična kritika družbe, je pa bolj komičen. Meni je bil dober že zaradi vzdušja. Pa zakon mi je kako so znali rusi s tako malo naredit tako veliko.

 

Svetujem ti drugače Dark Star (1974), Forbidden Planet (1956), Heavy Metal (1981), pa kot sem že napisal, Silent Running (1972) in Explorers (1985).

 

Pol če hočeš še oldschool vesolja, da niso taki hiti, ampak še vedno ti je carsko gledat carsko vesolje: The black hole (1979) in Spacehunter adventure in the Forbidden Zone (1983).

 

Ti povem še ZF filme, ki niso v vesolju, so pa meni zlo dobri: The Lathe of Heaven (1980), The Andromeda strain (1971), Soylent Green (1973) Logan's Run (1976) in A boy and his dog (1975), ta film je bil inspiracija za Fallout serijo :) drugače res odličen film, tega zelo priporočam.

 

Pa recimo še Decoder (1984), ki ni toliko point v zfju ampak je res absolutno bolan film. Take barve, vzdušje, distopičnost ... to je čista mojstrovina.

 

Ah, sem se spomnu enega modernega, v osnovi jih ne maram, samo ta mi je bil ok ko sem bil žejen vesolja: Europa report (2013).

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 urami:

Creaks malo to drmam puzzle... igra kdo? Kar všečno, da grem kako rešit...pa pavza. In čez nekaj časa spet malo...

 

V bistvu mam ravno wishlistano, ker so mi Amanita Design špili ful všečni.

 

Fajn mi je, da so po zadnjih par špilih, ki so bolj neke zbirke minigamov oz. interaktivne risanke (Pilgrims, Chuchel, Botanicula), končno spet naredili nekaj , kar zahteva malo več puzlanja in razmišljanja. Če prav vidim, je Creaks bolj reševanje logičnih ugank kot point & click pustolovščina?

 

Mam namen nabavit, samo mi je cena malo visoka, če je kratek špil (Amanita igrice so ponavadi kratke zadeve).

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Raz reče pred 18 minutami:

 

V bistvu mam ravno wishlistano, ker so mi Amanita Design špili ful všečni.

 

Fajn mi je, da so po zadnjih par špilih, ki so bolj neke zbirke minigamov oz. interaktivne risanke (Pilgrims, Chuchel, Botanicula), končno spet naredili nekaj , kar zahteva malo več puzlanja in razmišljanja. Če prav vidim, je Creaks bolj reševanje logičnih ugank kot point & click pustolovščina?

 

Mam namen nabavit, samo mi je cena malo visoka, če je kratek špil (Amanita igrice so ponavadi kratke zadeve).

Ni point and click. Usmerjas vse s tipkami. Pač maš malo logičnega razmišljanja glene na ovire ki ti jih postavijo. Story pa ni niti procenta tu res je. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...