Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

S precej upanja, ker imam rad Horror Avanture sem preizkusil Westmark Manor  V igro sem polagal nekaj upanja, saj mi je koncept bil zanimiv in ideja dokaj izvirna. Žal pa me je zadeva kaj kmalu pustila hladnega. Igra ima kar precej bugov, ki pa jih jaz mogoče nebi niti tako grozno slabo ocenil in bi jih lahko spregledal, če bi vse ostalo štimalo. Najbolj moteče je, da je področje kamor je umeščena igra res ogromno. Ne ogromno v smislu nekega velikega odprtega prostora, ampak ogromne zgradbe, kjer je milijon nekih sob in v vsaki kar precej loota. Potem pa nam igra da omejen inventorij v katerega spravimo le določeno število zadev. Sicer obstaja v posameznih soba skrinja v katero lahko shranimo inventar, ampak je tudi ta skrinja omejena s prostorom. Dosti bolje bi bilo, če bi predeli hiše bili bolj omejeni z dostopom in bi jih odklepal postopoma z reševanjem ugank. Ne pa, da te vrže v bajto in imaš dostop v skoraj vse prostre, nabereš inventar in nimaš pojma kaj boš nujno rabil in kaj ne. Tako kaj kmalu več nisem mel pojma kaj naj zavržem in kaj naj ohranim, saj sem imel poln inventar in polno skrinjo. Na določeni točki več niti približno nisem vedel kam naj grem in kaj naj delam. En primer: imel sem uro brez kazalcev in je logično, da bom za rešitev nekega puzzla rabil kazalce. Končno v eni 18 sobi najdem kazalce, ampak inventar seveda poln. Vračam se nekam v pič... mat... in sprotim nekaj inventarja... ker pa si prej na mapi nisem dobro pogledal kje točno sem našel te kazalce, sem bil enostavno izgubljen. Pol ure sem lutal po sobah in iskal kje je tisto blo, pa nikakor nisem našel... Tako mi je zadeva presedla in sem jo opustil.

 

Res je letošnje leto bilo kar precej slabo z avanturami na sploh. Če še kdo obožujej horror avanture bi mu z glave imel za predlagati edino Song of Horror , ki sem ga kar z učitkom preigral.

 

Sedaj pa sam točno ne vem kaj bi še sprobal. Iščem neko avanturo, ki me bo spet potegnila v sebe za par uric... Najde se kar nekaj zadev za sprobat, ampak ni ene same, ki bi me pritegnila takoj po slikah. Vem pa, da se med njimi sigurno skriva kaka, ki bi mi bila odlična. Nekaj me vleče sprobat Spiritfarer

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 16 minutami:

Ste igrali Sanitarium? Igra je sicer stara, jaz jo ob izzidu nisem igral, ne vem kaj točno je bil razlog, ampak sem se jo letos spomnil in dodal na Steam na wishlist, ter kakšen mesec nazaj celo bila celo zelo znižana. Tako da končno mal že igral in zgleda kot da bo kar hudičevo dobra pustolovščina.


Uh, seveda smo igrali. Jaz sem žal prvič preigral piratsko "rip" verzijo, ki ni imela vmesnih animacij, tako da za pol zgodbe dejansko nisem vedel. Sem pa kasneje preigral še "celotno" zadevo. Igra je vsekakor vredna preigranja, odštekana mindblowing zadeva v nekoliko drugačnem slogu, kot smo ga bili vajeni (v smislu: ni ravno klasična point'n click avantura v stilu Lucasov, Sierre...). Dočim že sam naslov pove, da gre za (zgodbovno) psihološko zadevo. Kul v glavnem.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DejchA new begining je bil meni bolj tako-tako. NIč kaj zapomljivo ali da bi rekel "uf, to je pa res kul". Vidim, da imaš še res kar konkreten backlog glede pustolovščin. In da Fate of Atlantis nisi vsaj enkrat končal v vseh teh časih? Hm., hm.. 
Kaj te pa pravzaprav še čaka? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Zaenkrat mi Bargon Attack od res oldschool avantur pade na pamet, igral sem na Amigi... Ker tam je fant imel neko čepico in alieni so bili, ampak se pa imena Ted in bele majice ne spomnim. Bomo že našli..
Upam, da ni kak Zak McKracken, ker tisto je pa še bolj retro :)

Povezava do prispevka

Končal Machinarium, igral sem ga že ob izidu, sam mi ni dogajal, pa še tisti flash engine je bil zelo buggy. Z novim enginom je špil užitek igrat, čudovit art res zasije. Drugač pa brezvezn špil s parimi kr težkimi puzzli (sicer sem jst slab v puzzlih, tko da verjetno so komu džabe). Sam sm vesel, da sm spucal, ker mi je kr ležal na duši :D

Povezava do prispevka

V zadnjih dneh sem nekaj igral Spiritfarer in mi je bil nekoliko zanimiv na začetku, po 2 dneh in par urah pa mi je dosadil. Danes sem sprobal Mutazione in sem tudi po 20 minutah ugasnil. Ne vem kaj se dogaja z mano, ne najdem več nekaj kar bi me potegnilo. Tej Mutazione bom še jutri dal šanso, ampak načeloma ne maram iger, kjer ni govora, ampak vse dialoge samo piše in še to moraš vsakega potrditi s tipko na joypadu.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Recimo da si uspešen poslovnež in strasten ljubimec, ki je v rani mladosti neznanosko užival v Monkey Island 1 & 2, Simon the Sorcerer 1, Discworldu 1, Flight of the Amazon Queen, Day of the Tentacle, pač železnih klasikah... In je pred parimi leti igral Broken Sword na mobitelu in prav tako zelo užival... Je kaj od modernih pustolovščin, kar jim pride blizu? Seveda komot tudi indy (AAA pustolovščin itak ni že XY let).

Povezava do prispevka

Ste tole preizkusili, se mi zdi posrečenka:

 

Milkmaid of the Milkyway

Norveška obala, stoletje tegá,
to je zgodba o Ruth s kmetije doma.
Punca je sama, le v štali so krave,
najlepša je liska, tri pa so rjave.
Življenje se njeno okol’ mleka vrti,
spreminja ga v skuto in sirek goji.
A igre posebnost ni krava, ne vime,
temveč besede, ki dane so v rime –
vsaka vrstica se s prejšnjo ujema:
opisi in misli, še medmet ni izjema.
Takt sicer ni jamb, še manj pa trohej,
vendar so verzi kljub temu okej.
 

Milkmaid2-1024x571.jpg

Govedo čez dan je travo popaslo,
mleko pomolzem, spremenim ga v maslo.


“The wood was too wet, I must admit,
it needed to dry before it was lit.”

Poleno zatorej na vetru sušiš,
iz kamna pa spotoma sol pridobiš.
Najdi še čeber in dimnik popravi,
ogenj zakuri in mleko pristavi.
Za sir ti opravki so receptura,
z njimi se otvori iz pik avantura.
Lokacij je malo in vmesnik v redu,
brez zoprnije se posvečaš govedu,
saj rabni predmeti niso zgrešljivi,
problemi pa lahki in enorešljivi.
Tudi povest se privlačno odvije,
z razlogom je v naslovu ime galaksije …
Špil ni napreden z grafiko hudo,
kot da izšel bi s stoletno zamudo,
a videz starinski je njegov čar,
povrh še poceni je, evrov le par.
Že res, da zdrži večer, morda dva,
ampak je dober, povem iz srca!
 

Milkmaid3-1024x571.jpg

Lahko bi dal screenshot iz drugega dela,
a to bi bil kvarnik, se tega ne dela.

Povezava do prispevka

Jst sm velik zagovornik Dave Gilberta in njegovih igric. Priporočam, da začneš tuki. Je pa teh avantur celga fuka (če nisi nč igral) in večinoma so kr precej kakovostne.

 

Gemini Rue

Technobabylon 

Resonance

Primordia (špil z najvišjim številom pozitivnih ocen na steamu :D)

Blackwell serija (te so super za začet, ker so prvi deli bite sized, pol pa vedno bolj kompleksne)

Unavowed

 

Od drugih pa še:

  

Kentucky Road Zero

Fran Bow

Kathy Rain

Whispers of a Machine

Disco Elysium

Eastshade

Paradigm

Goetia

Mutazione

Creaks (in ostale Amanita igrice)

Yuppie Psycho

Irony Curtain

Detective Di(ck)

The Pillars of Earth (to ti zna dogaja, po seriji od Kena Folleta)

Gorogoa

Journey Down 

Silence

Aviary Attorney

Soma 

STASIS

Anne's Adventure

Broken Age

Heaven's Vault

80 Days

 

Mal počekiri te, če ti nč ne bi dogajal (vseen sm mal spustu najbolj pač fuknjene naslove) napiš, je še stvari na zalogi.

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

zelo vredno branja:

 

Replicating Blade Runner: why the adventure game classic is so tough to remaster

 

madmoose, ki je omenjen v clanku, je napisal tale komentar na redditu

Navedek

 

I’m one of the people at ScummVM that Nightdive were “negotiating” with. He asked us what it would cost to license our work, we gave him a reasonable price and he ran away. He’s never said what he’s be willing to pay. Instead he went to the press and tried to take credit for our work.

They were talking about release dates without having a deal for the source code in place and without having access to the original assets. It would have taken at most a couple of hours to find out that they couldn’t just upscale the assets from the game files.

 

 

malo sem odlasal z originalom na GOG (edit: s preigranjem, kupil sem ga itak prvo sekundo, ko je bil na voljo), ampak kot izgleda, je to ultimativna verzija in ne bom vec cakal na remaster

uredilo bitje amnesia
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 25. 10. 2020 at 0:17:


Če imaš še kakšno podobno v tem stilu se priporočam. Pravkar končal in je bila res super.

 

Prou podobne ni nobene, ampak počekiri Rusty Lake serijo, Stray Cat Crossing, Goetia, freeware serijo od Yahtzeeja Chzo Mythos (5 day a stranger itd), Fran Bow, Black Mirror špili, Conarium (sicer je walking simulator, sam vibe je taprav), Darkside Detective (comedy horror), pa še STATIS pa SOMA, to so vsi semi horror špili k se jih spomnm iz glave.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...