Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 10 urami:

Noro, ta špil sm 3x kupu pa nism pršu čez prvi otok :D Zdej bo kr lepo torrent padu da mal preverim, če sm sposobn narest prvi otok.

Jaz sem ga pomoje tudi 2x kupil, pa še isto nisem obrnil, če se prav spomnim (enkrat sem prišel zelo daleč). Je pa to žanr, kjer vsaj na papirju vse 100 % štima zame: misteriozen otok (ful imam rad zaprta prizorišča, da že takoj vidiš vse, kar je, ampak pač moraš not razvozlat kompleksne puzle), res orto zajebane in kriptične puzle in za bonus še neka zgodba vkomponirana. Ampak pol v praksi pa mi neki dol pade :D

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Jaz sem ga pomoje tudi 2x kupil, pa še isto nisem obrnil, če se prav spomnim (enkrat sem prišel zelo daleč). Je pa to žanr, kjer vsaj na papirju vse 100 % štima zame: misteriozen otok (ful imam rad zaprta prizorišča, da že takoj vidiš vse, kar je, ampak pač moraš not razvozlat kompleksne puzle), res orto zajebane in kriptične puzle in za bonus še neka zgodba vkomponirana. Ampak pol v praksi pa mi neki dol pade :D

 

 

Zdej zgleda velik lažje, ker maš vgrajen photo mode, odličen engine, hitro premikanje. Pač čist drug feeling je. Vsaj prvi otok bo pomoje šel :D. So pa sequeli baje še 10x bol zafukani

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Je kdo kaj igral Ramo? Tujski svet v nulo (itak, ker je po romanu Arthurja Clarka), izvedba za tisti čas odlična, ampak igra pa težka v 3pm. :) 
Mogoče sem bil v tistem času še premlad ali kaj vem. Nikoli nisem preveč daleč prišel. Poleg tega je dosti ugank, če se prav spomnim, matematičnih (in matematika res ni moje področje). Kolega je imel celo original, ki ga je seveda posodil v preigravanje.
Bi pa danes spet dal priliko tej igri, če bi le obstajala kakšna simple_install (one click) GoG verzija za Win10. 

Rama (video game) - Wikipedia

edit: V Jokerju 41 je igra dobila oceno 80. 


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tormented Souls ,.. (PS5) je 20 usd,.. Ne vem,.. Šele začel,.. Probal demo in jim takoj dal denar,.. Ker so puzzli res neverjetni,.. Res oldschool,.. Okolica in detajli na vsem so neverjetni,.. Vzdušje tudi,.. Karakterji in animacije so zelo shitty,.. ampak vse ostalo je neverejtno,..

 

Gre sicer za survival horror old school type of igro,.. vendar je zelo puzzle heavy,.. in so res dobro dizajnirane,.. Kar me moti je omejeno sejvanje in se ti čisto da zgodit, da ti zmanjka streliva in health packov eno uro pred koncem četudi si relativno previden z strelivom,.. in potem jovo na novo. Tole verjetno sploh ne bom končal,.. ampak za 20 dolarjev ni predrago,.. in enviroment design je top noch,..  Puzzli so pa eni boljših,..

 

 

Tormented-Souls-Shotgun-Part-A-scaled.jpg

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Vem, da so te lestvice in glasovanja bolj tako-tako, ampak vseeno:
 

Katero avanturo / pustolovščino, bi dali na prvo mesto svoje lestvice?
Izberete lahko le eno! Precej tricky, ker štejejo čisto vsa obdobja in čisto vsi sistemi, pogoj je edino, da gre za avanturo/pustolovščino.  

Jaz bom rekel: Monkey Island 1.

Da utemeljim: igro sem pričakoval kar nekaj časa (mogoče celo moj najbolj pričakovan naslov vseh časov). Dalje: izvedba, zgodba, liki, vzdušje... V to igro sem tako not padel, da sem jo brez rešitve (itak zadeva ni težka) končal v petih dneh (in to nemško verzijo, ker ta je bila prva, ki jo je lokalni pirat uspel nabavit - Amiga verzija na 3 disketah). Še danes ne morem pozabiti prvih vtisov, pa glasbe (sploh uvodne) ... Verjetno ena redkih iger, ki jo že ohoho let preigram vsaj 1x na leto. V zadnjem času seveda Special Edition (torej remastered verzijo, ki pa vseeno brezšivno omogoča tudi igranje "originala"). Mislim, da sem za zadnji shozihod potreboval ca. 3 ure, ajde mogoče 4 (toliko o dolžini ). Res, dejansko na prvo mesto ne morem postaviti nobene druge, ker ne samo, da je to nostalgija na polno, ampak se mi je sama igra tako "zapekla v dušo", da enostavno nimam druge izbire. 

Povezava do prispevka

Čemu bi delal neke svoje sezname in lestvice, če ne nameravaš biti pri tem objektiven. Monkey 2 je seveda boljši od predhodnika. Meni je zapomnljiv denimo Broken Sword 3, ki nikakor ni več kot povprečna avantura, a se mi je bejba protestno nasadila na tiča medtem, ko sem premikal tiste frdamane škatle. Sicer pa sem teh pustolovščin preigral toliko, da bi morda lahko izbral top 10 glede na standardne kriterije kot so dolžina, logičnost in zapletenost ugank, vmesnik, humor, zgodba, grafika in glasba. Pa tudi to bi bil projekt, ki bi se mu res moral temeljito posvetiti vsaj par dni.

Povezava do prispevka

Meni je iz otrostva najbolj ostala v spominu Day of the Tentacle, ob izidu sem bil tudi ravno prav star, da se mi je sanjalo, kako in kaj, vendar imam še vedno v spominu, da zadeva ni bila lahka. Ampak, če se lahko šteje LBA med to katergorijo, potem zagotovo prvo mesto zame Little big adventure!

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 23. 8. 2021 at 18:13:

Alo, @Dejch, The DIg je ena najboljših avantur vseh časov! Vsaj enkrat na leto jo še vedno preigram. Uganke pa dejansko niso preveč težke in gre čisto lepo vse skozi.

 

The Dig ima zelo dobro predstavitev, odlicno grafiko (ce verjames je grafika se vedno 320x200 :)) . Odlicen zvok.

Sepa pa pri ugankah, ki so vcasih cudne. Sam sem v svojih casih rabil nekaj pomoci, ker sam pogruntat je dokaj tezko.

 

Ceprav meni najbljubsa je se vedno Fate of Atlantis.

 

Moja prva je bila Monkey Island 1. Sem pa bolj pristas "resnih" avantur in ne prenesem 3D ter movie like avantur (kot je Phantasmagoria).

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Mislim, da bi moral še vedno imeti nekje v omari zatlačeno original Phantasmagorio z 10 (al 8?) CD-ji.

7 CD-jev je. Saj bi ti rekel, da jo drago prodaj, pa sem jo že parkrat videl na zbirateljskih forumih, da se jo prodaja za 15—20 evrov, tako da obogatel ne boš :D 

Povezava do prispevka

Jaz imam zanimiv izvod Gabriel Knight 2 "limited edition" v eni taki res veliki kartonski škatli, poleg igralnih CD-jev je zraven še audio CD z glasbo, CD z igro Sins of The father,  zelo kratek a kvalitetno natiskan strip (neke vrste uvod v GK3) in original knjiga (roman) Sins of the Father. Samo itak nimam namena nikoli prodajat, poleg tega pa je eden izmed igralnih CD-jev odpovedal (sem pred časom poskusil, pa je javljalo errorje, čeprav ni na njem niti praskice).  Tak da... polica material. :) 

Glede knjige: to je ena taka žepna mehko vezana izdaja na švoh papirju (ki je z leti izredno porumenel). Zgodba je komplet kot v igri in dejansko si s knjigo komot (več kot) pomagaš pri skozihodu. Zadeva je seveda spisana bolj tako-tako, tu ni kakšne umetniške oz. nasplošno višje bralne vrednosti, pač roman za na plažo. Nekaj čez 400 strani obsega.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 26 minutami:

:D jaz imam samo  originaal enko na cdju, kategera nisem nikoli mogel inštalirat, ker je ob zagonu "testiral" pc konfiguracijo in ni prepoznal novejših procesorjev. Pa trojko normal škatelno edicijo moram nekje imeti.


Finta je, ker je ta moja limited edicija (sem popravil iz special), bila edina na polici v neki random trgovini z računalniško/tehnično robo v MB. Pa dobesedno zadeva ni bila niti malo draga, zato sem jo takrat (itak že ohoho let nazaj, mislim da v '99) kar vzel, čeprav sem GK2 preigral že prej :) . Trgovina je itak že davno propadla in niti imena se ne spomnim, vem samo, da je bila v sklopu OBI centra na Tržaški 65 (bivša Vema). Tam sem skoraj za đabe tudi kupil Logitech MOMO volan. Očitno niso točno vedeli kaj prodajajo, ker so imeli res neke nizke cene. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 31. 7. 2021 at 14:33:

Syberia je kul. Ampak jaz sem oba dela ponovno preigral, mislim da lani, in trenutno se mi ne da vračat. Čeprav... kaj pa vem. Če ne bom našel kakšne druge (trenutno iščem tisto zgoraj omenjeno, nekoliko me pa zanima tudi ponoven skozihod The Abbey oz. Murder in the Abbey). 
The Abbey on Steam (steampowered.com)

Čeprav ta Abbey ni nevem kaj v pustolovskem smislu. Mi je bila pa všečna grafika in pa setting, ki je dejansko baziran na Ime Rože by Umberto Eco.  :) 

 

Lična, vendar z avanturističnega vidika švoh igra.

 

16180_800.jpg

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 41 minutami:

Lična, vendar z avanturističnega vidika švoh igra.


Itak. Grafično všečna, tudi dober voice acting. Ampak zelo švoh glede omenjenega avanturističnega vidika. Edino zgodba vleče, sploh na začetku, ampak celokupno gledano se tudi ta (pre)hitro konča. :)

Edit: to sem nedavno nazaj zapisal v "Trenutno igram":

 

The Abbey (Director's Cut) 
Zgodba vleče in v prenovljeni verziji so nekaj zadev malenkost izboljšali, ampak celokupno se še vedno strinjam z recenzijo originala iz Jokerja:
Revija Joker - The Abbey (muzej.si)
Ajde, "prenovljeni verziji" bi osebno dal par pik višjo oceno, recimo vsaj 70. To je pa to, čeprav je solidna avantura, ki se komplet naslanja na roman/film Ime Rože. Pa risankasti grafični stil mi je OK.  :)  
Nisem pa čisto prepričan, če je vredna teh 10 € na Steam-u, glede na to, da gre za dokaj staro zadevo:
The Abbey - Director's cut on Steam (steampowered.com)

;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Za vse ljubitelje Gabriel Knighta in FMV avantur... če bi kdo podprl low-budget produkcijo špila, ki se zelo spogleduje predvsem z dvojko GK:

Brezplačno prvo poglavje pa je na voljo na Steamu:  https://store.steampowered.com/app/1644310/Markus_Ritter__The_Lost_Family/

 

Nisem še preigral (bom pa ob prvi priliki), reviewi so mešani, a naj bi bilo kar solidno za low budget brezplačnico:)

 

Povezava do prispevka

@Vincent: zanimivo. FMV imam rad in bom brezplačno poglavje zagotovo preizkusil. Upam, da jim rata. 


Drugače pa, od teh "novejših" FMV iger, mi je bila Contradiction: Spot the liar! zelo kul. Prav pozitivno sem bil presenečen (sploh glavni akter je zelo OK odigral). Sicer pa sem to igro že večkrat omenil. Je kdo igral? Dejansko lahko zadevo priporočam (čeprav je dokaj kratka in nič kaj komplicirana je vredna desetaka). Obljubljali so tudi "nadaljevanje", ki pa se žal ni izšlo.
Contradiction - Spot The Liar! on Steam (steampowered.com)
Revija Joker - Contradiction - Spot a Liar (muzej.si) (ocena 80)

 

Povezava do prispevka

Je bil kar porast, da.
Recimo, The Bunker sem tudi igral. Zelo zelo OK zadeva, ki jo močno priporočam (če pač kdo še ni igral) :

https://store.steampowered.com/app/481110/The_Bunker/

Pa spet zgolj desetaka :) Odličen psihološki horror v FMV.
 

@tomazek: takrat pred par leti sem to igro nekaj malega omenil na forumu, ti kot nov uporabnik pa si me potem nekaj "prcal". Remember the times? :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

@Vincent: zanimivo. FMV imam rad in bom brezplačno poglavje zagotovo preizkusil. Upam, da jim rata. 


Drugače pa, od teh "novejših" FMV iger, mi je bila Contradiction: Spot the liar! zelo kul. Prav pozitivno sem bil presenečen (sploh glavni akter je zelo OK odigral). Sicer pa sem to igro že večkrat omenil. Je kdo igral? Dejansko lahko zadevo priporočam (čeprav je dokaj kratka in nič kaj komplicirana je vredna desetaka). Obljubljali so tudi "nadaljevanje", ki pa se žal ni izšlo.
Contradiction - Spot The Liar! on Steam (steampowered.com)
Revija Joker - Contradiction - Spot a Liar (muzej.si) (ocena 80)

 

 

Men ni bla neki, slab FMV, sicer soliden špil.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...