Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

@Dejch: kaj bo pa zdaj tvoja naslednja avantura? :) 
Jaz sem ravnokar končal Oxenfree (je bilo vseeno solidno, kljub začetnemu "odporu"), dočim Afterparty mi je vseeno boljši (pač... zaradi likov in samega settinga). Zdaj pa ne vem točno, kaj bi naslednje. Po moje kakšna oldschool (čeprav sem vse že tolikokrat preigral...) ali pa katera od teh novejših, če je kaj dobrega trenutno izšlo..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

@DaCapo Heaven's Vault si ti že igral? Jaz sem mislil začeti, ko končam House of Ashes. Danes nisem igral, jutri pa mam več časa in bo verjetno šlo skozi.


Heaven's Vault je ena res res odlična zadeva. Seveda sem preigral in šel celo drugič skozi (neke vrste new_game+, kjer imaš odklenjene že vse prevode, ki si jih ugotovil v prvem skozihodu). Meni osebno je bila igra res noro dobra. 

Od teh novejših, pa sem se zdaj odločil, da bom štartal Life is Strange: True Colors. Dosedaj so mi bili vsi deli zelo OK in ni vrag, da tudi ta ne bo super. 
Na radarju imam sicer še Conway: Disappearance at Dahlia View, čeprav sem okoli te precej skeptičen in pa (vsaj po screenshotih) zelo všečno kavbojščino Lone McLonegan.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 9 minutami:


Heaven's Vault je ena res res odlična zadeva. Seveda sem preigral in šel celo drugič skozi... 

 

Evo zdaj, ko si omenil odklepanje vseh jezikov sem se spomnil, da si že omenil ja. 

 

Kako pa so kaj, dolge te zadeve? Je kera full dolga? Recimo izmed Heaven's Vault, Oxenfree in Afterparty? Ne bi namreč neke full razvlečene trenutno. Kasneje, ko pride dež in sneg pa ja 😁

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazek_ Nimam točnega občutka, ker večinoma igram na obroke in res ne štejem časa :) . Heaven's Vault je vsekakor daljša od Oxenfree in Afterparty. Nobene od teh pa nisem "preigral v eni rundi", tako da res težko sodim. Kak dan sem recimo igral 1 uro, kak dan 2 ali celo 3...  Definitivno pa nobena od omenjenih ni razvlečena. Oxen in After sta recimo celo dokaj kratki (vsaj kolikor se spomnim celokupno nazaj). Heaven's je daljša, da, ampak res čisto super, pa tudi odvisno koliko boš "prosto" raziskoval, ker ima kar zanimiv pristop. Saj boš videl...  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ha, ktira finta.. Dokaj pesimistično sem štartal prej omenjeno Conway: Disappearance at Dahlia View, zgolj samo z namenom, da pač vidim kaj "za vraga je to". Pa sem kar not padel. Ni ravno nek super tehnično dovršen izdelek, ampak zgodba vleče in igralna mehanika mi je zaenkrat super. V bistvu na invalidskem vozičku rešuješ detektivski primer ugrabitve malega otroka. Posledično torej večinoma z opazovanjem skozi okna svojega stanovanja in fotkanja ključnih zadev. So tudi občasni pogovori, seveda. Sklepanja pa itak povezuješ na tabli (varianta Sherlock, Poirot... iger). Zaenkrat všečno, čeprav res zelo umirjeno (kar mi je pa tudi zelo OK. Pa še voice acting je čisto kul. V glavnem: upam, da bo se bo zadeva izkazala in predvsem, da ne bo kakšnih večjih hroščkov in zajeba okoli same zgodbe.  
Save 10% on Conway: Disappearance at Dahlia View on Steam (steampowered.com)

Zaenkrat torej preigravam to, šele kasneje pa se lotim LiS: True Colors. (proti vsem pričakovanjem :) ). 

Povezava do prispevka

sploh ni primerjave, heaven's vault je veliko daljša, čeprav je u resnic bolj walking simulator kot igra (ne morš zares failat pomoje ?). Sam pač zarad določenih mehanik se precej vleče, sam so vsi te segmenti zlo nerazvlečeni, sam pač ta vmesn del. Tko da kljub ljubezni, ki jo mam do te igre, mislim da lahko rečeš da je majčkeno razvlečena :D kr računi kakšne 15-20 ur, odvisno kok boš raziskoval.

 

Oxenfree je kšne 3-4 urce, afterparty pa mogoče 2 urci več.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

sploh ni primerjave, heaven's vault je veliko daljša, čeprav je u resnic bolj walking simulator kot igra (ne morš zares failat pomoje ?). Sam pač zarad določenih mehanik se precej vleče, sam so vsi te segmenti zlo nerazvlečeni, sam pač ta vmesn del. Tko da kljub ljubezni, ki jo mam do te igre, mislim da lahko rečeš da je majčkeno razvlečena :D kr računi kakšne 15-20 ur, odvisno kok boš raziskoval.

 

Oxenfree je kšne 3-4 urce, afterparty pa mogoče 2 urci več.


Gameplay v Heaven's vault zelo podaljšujejo "reke" po katerih pluješ in vmes še (opcijsko) raziskuješ. Ima pa kar nekaj cepitev poti in morebiti posledično tud več koncev (ali pa vsaj 2 različna). Malo sem že pozabil.
Btw, tisto potovanje po rekah mi je bilo od začetka zelo fun, tako umirjeno in "go with the flow", skoraj zenovsko je delovalo. Ampak zna pa kasneje tudi najedati, sploh ko "stokrat" ne najdeš prave poti in bi že končno rad nekam prispel.   :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Gameplay v Heaven's vault zelo podaljšujejo "reke" po katerih pluješ in vmes še (opcijsko) raziskuješ. Ima pa kar nekaj cepitev poti in morebiti posledično tud več koncev (ali pa vsaj 2 različna). Malo sem že pozabil.
Btw, tisto potovanje po rekah mi je bilo od začetka zelo fun, tako umirjeno in "go with the flow", skoraj zenovsko je delovalo. Ampak zna pa kasneje tudi najedati, sploh ko "stokrat" ne najdeš prave poti in bi že končno rad nekam prispel.   :)

 

mislim da sta dva al pa trije, sam niso odvisni od tvojih odločitev, na konc se odločiš (razen en specifičen, verjetno veš kerga mislim)

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 5. 11. 2021 at 9:47:

 

Hmmm... mi zveni kar  zanimivo in po slikah zgleda tudi kar fino. Ne vem, če nem tega sprobal najprej po House of Ashes :)


Hja, glede tega Conwaya te samo v naprej opozorim, da imej kar obilo potrpljenja in močnih živcev. Ne zaradi tega, ker bi bila zgodba slaba in podobno, ampak določene igralne mehanike so (vsaj v mojem primeru) prav živčke parajoče. Recimo: z vozičkom se boš zatikal non stop (čeprav je obilo različnih nastavitev), pa odklepanje -"lockpick"- vrat je (čeprav je point enostaven) tudi silno butasto, zgolj zaradi natančnosti nadzora.
Jaz sem igro najprej poskusil samo na kontroler, potem samo na miško in tipkovnico, sedaj pa igram na oboje skupaj (kontroler + miš). To mi še nekako najbolj ustreza, ker, kot pravim, tehnično (igralno) ima igra precej težav. Drugače pa vse OK, zgodba še vedno vleče, liki so zanimivi in vseeno je nekaj inovativnega v samem pristopu. Pa t.i. dedukcija niti malo ni tako enostavna kot v recimo zadnjem Poirotu. Je treba kar razmisliti.  
Dejansko bi lahko bila igra precej boljša, če bi kontrole nekoliko "poenostavili" (itak si moraš marsikaj nastaviti sam, da potem deluje vsaj  nekoliko bolj tekoče) in jo nasplošno tehnično še nekoliko spolirali. V bistvu me je parkrat prijelo, da bi enostavno zaključil in zbrisal zadevo, ampak ajde, ker me zanima zgodba, sem rekel da bom vztrajal. In potem pride spet trenutek, kjer ti je čisto kul in pač nadaljuješ... :)
edit: pričakuj hroščke! Autosave zna bit recimo tečn, pa v nekaterih primerih zadeva enostavno odpove in ne moreš nadaljevati,.. Obvezno naloži najnovejši update za katerega pravijo, da popravi nekaj teh večjih napak.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz se ga lotevam že par mesecev, imam vloženih 15 minut v igro pa ful se neki silim da bi jo igral pa se mi nikakor ne da :/ Sem pa precej slab v pustolovščinah (ne vem če sem eno v lajfu obrnu brez pomoči) tko da zdej si me kr zamoril.

 

@DaCapo Kdaj si nazadnje preigral goblinse? :D  Star Control II si igral? 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 uro:

začel sm igrat simon the sorcerer. fak kok je to old skool, igra te takoj fukne v lions den. veliko predmetov, veliko lokacij pol se pa jebeno znajd :avadodo:


Simon je kulski. Tako prvi, kot drugi. Sem igral na Amigi in potem še kasneje na PC. V glavnem: všečno, čeprav na čase res jebeno. :) 

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 1 minuto:

Ja zelo všečno, ampak res jebeno. Čeprav 1ka je mal hecna, če maš talkie verzijo pol nimaš podnapisov, če maš podnapise pol nimaš VA. Tko da prvič v lajfu igram talkie verzijo k nima podnapisov, kar nardi igro, še muchos težjo.


Hja, jaz preferiram talkie verzije, ampak obvezno morajo imeti podnapise (ker pač enostavno včasih nimam dovolj glasno zvočnikov, ali pa nisem dovolj pozorren na izgovorjavo). S kar precej starejšimi avanturami sem imel recimo težavo ravno s tem. Bladerunner recimo, sem si moral podnapise ekstra naložit. Dočim za Orion Burger pa jih sploh nisem našel. Za SImone pa nisem čisto prepričan, se mi pa zdi, da sem lani igral verzije, ki so imele vse komplet podnapise. 

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 10 minutami:

Ja, tud jaz imam rad VA s podnapisi. Blade runner, ni imel podnapisov, si jih pa lahko dobil. Orion Burger jih ne moreš dobit nikjer. Simon the sorcer 1 je bil v orginalu v dveh verzijah, CD verzija je mela talkie verzijo, ampak brez podnapisov, medtem k floppy ni imela VA, ampak sm podnapise, 2ka je pa mela oboje. Je pa na Steamu in GOGu 25th anniversary k maš pa oboje. 

 

 


Točno tako, kot praviš. In btw, glede SImona: jaz sem nazadnje ravno te GoG verzije igral.
Kaj pa Discworld? Kultna enica je precej zajebana, dočim dvojka je že precej lažja in grafično praktično bombastična. Trojka pa načeloma 3D varianta, ampak še vedno super igra. Dvomim, da nisi še igral. Meni so super avanture.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 7 minutami:

čeprav 2ka discworld je po spominu zajebana da ne morš verjet, prav spomnem se, da brez walkthruja nism nikamor pršu. 1ko pa po spominu sm celo končal brez pomoči, sam to je tok nazaj, da ne vem kok je res


Saj niso ravno lahke te igre. Ampak Discworld dva je bila zame vseeno lažja kot enka. Če se prav spomnim, sem jo prvič končal celo brez pomoči. Hehe, očitno ravno obratno od tebe. 

Povezava do prispevka
Dejch reče Dne, 12. 11. 2021 at 21:27:

Nisem. Ampak slišim res pohvale, tko da nekak bom nekje mogu kupt igro.


Discworld Noir ima probleme z Win10. Če boš kje staknil .iso fajle CD verzije (trije so), potem si normalno inštaliraj, nato pa dolgopotegni neuradni patch (ali pa ti ga jaz pošljem). Igra potem deluje praktično odlično v Win10, nekaj težav je edino s kurzorjem (večkrat se izgubi in moraš malo "polikati" z miško, da se pojavi spet na ekranu). Pa tudi sama slika se s tem patchem prilagodi 16:9 ekranom (je sicer nekoliko raztegnjena in malo bolj zablurana, ampak to se skorajda ne opazi). Namreč, lani sem igral brez patcha in je bilo kar težavno (velikokrat je kar "ven vrglo" - crash pač, in še precej drugih problemov). Zdaj pred kratkim sem si pa omenjeni popravek skopiral in je vse skupaj res zelo OK. 

Povezava do prispevka

@MartinPocrezze verjetno misli tisto čisto novo remaster verzijo, najavljeno menda v 2020. Mislim, da je bil naslov Blade Runner: Enhanced Edition in naj bi izšla enkrat v 2021 (kar pa očitno ne bo). 

Čeprav, kaj pa vem. Upscale mi deluje preveč blurasto (podrobnosti se precej izgubijo). Sem pa radoveden, kaj bodo postorili glede ostalega (posodobljen vmesnik morda? itd.).

Dočim, @Ezoterik, ta na Gogu je dejansko čisti original, ki je Win10 ready (pa še podnapise si moraš ročno instalirat). Je pa vseeno boljše kot nič, delujočega Bladerunnerja smo itak čakali ohohohoho let. In igra je še danes odlična in prav tako tudi odlično postarana. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 21 minutami:

glih ucer sm jo mal sprobal. hud voice acting. mislm, da mi bo zelo všeč 


Meni je bila kulska. Tako posrečeno noir vzdušje in itak Prattchet humor na polno. Pa detektiviščine (take in onake) mi  tudi res sedejo. Btw, v Joker št. 72 je igra dobila oceno 86!

/mi je pa iz Discworld trilogije še vedno najljubša dvojka. Pa tudi najboljše se je postarala.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...