Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Kot sem že pred par dnevi napisal v "Trenutno igram":

Končal Life is Strange 3: True Colors. Včečna zadeva, ki me je res vlekla k igranju. Moram pa reči, da je razplet zgodbe prišel prehitro in nekako na "easy varianto". Sem pričakoval več!!!
Ajde, čisti konec je bil happy ending (vsaj zame), ampak imam občutek, da bi lahko igra trajala še vsaj kakšno uro ali dve dlje. Oz. nasploh imam občutek, da so (kot je pri marsikateri podobni igri v navadi) zadevo pač zaključili bolj na hitro.
LiS 1 je zame še vedno (visoko) na prvem mestu trilogije, pa je kakor je!   

Dodajam še to, da v trojki ni ravno dosti "postranskih" stvari za počet in napram LiS 1 je tukaj t.i. "open world" (in s tem povezano svobodnejše raziskovanje) sila zaprt. Tudi liki, čeprav jih je malo in so vsi po vrsti nekako zanimivi, so premalo razdelani.
Ampak ajde, za preigrat je zagotovo OK. Kratko in sladko, čeprav bi komot lahko zadevo (kot že omenjeno) vsaj malo podaljšali. 


 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

Kot sem že pred par dnevi napisal v "Trenutno igram":

Končal Life is Strange 3: True Colors.

 

Ravnokar sem šel preverit... Poglej, da je LiS pol manjši od Lis2. Za enko ne vem. Dvojka je cca. 40gb, trojka pa cca. 20gb.

 

Ma ne vem, če bi šel igrat, ker mi je enka bla dobra, Before Storm pa nisem dokončal... Pa zelo redke igre so, ki jih ne dokončam, ker vsaj rusham do konca večina, ki me ne potegne glih notri.

Povezava do prispevka

Hja, po "kilaži" je lahko razlika, ker so pač različne kompresije uporabljene, recimo. ?  In trojka je v bistvu cela (so seveda poglavja, 5 jih je), ampak vse skupaj v enem paketu. Pri enki in dvojki je bilo nekako "bolj" ločeno. ;) 
Itak pa se načeloma tudi iz tega podatka razbere, da je igra vendarle krajša. Kaj pa vem no... saj celokupno je igra čisto OK. /ampak dejansko je kratka, kar pa tudi ni nujno minus
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 31 minutami:

Seveda ni nujno minus to, da je kratka. Ampak sam ne rad spuščam dele ene igre ven in ti praviš, da je dvojka najslabša. Jaz sem igral samo enko in Before Storm, ki mi je presedla. Zato sem v dvomih al nabaviti dvojko sploh in potem trojko, ker ne rad puščam zadeve. Ne bi pa rad preskočil iz 2 na 3 direkt.


No, saj to je samo moje osebno mnenje.
Ker 1 je bila res top over top. Before the Storm je samo kratek odvretek v preteklosti (ki pa čisto super za preigrat, če si vsaj malo fan enice). Dvojka po drugi strani mi je bila zelo OK, ampak gre za road-trip. Zgodba ni torej striktno vezana na eno malo zakotno mesto (za kar sem že večkrat omenil, da mi pač sede, torej neka Twin Peaks varianta). Saj Road trip variante so tudi super, ampak dvojka mi je slabša od enke tudi v zgodbi in v vseh likih, na katere se pač ne moreš navezati tako, kot v enki, ki je... ugani... vezana na eno manjše območje. Sto ljudi sto čudi. Poskusi dvojko, pa boš sam videl, kako ti kaj sede. ;) 
Zdaj, trojka... čeprav mi sam setting sila ustreza (spet smo v majhnem "zakotnem" mestecu) je vseeno celokupno res prekratka. Potencial ni docela izkoriščen! Ampak to spet poudarim: vsaj zame. 

Najbolj pomembno je to: med 1, 2 in 3 ni nobenih povezav. Tako da komot igraš po želji. Nobenega dela tu ne izpuščaš. Edino pač omenjeni odvrtek Before the storm se navezuje na LiS1. Dvojka in trojka sta docela drugi zgodbi, s komplet drugimi liki in vsem ostalim .

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 36 minutami:

Before the Storm je samo kratek odvretek v preteklosti (ki pa čisto super za preigrat, če si vsaj malo fan enice). 

 

Zdaj, če nisem kaj pobrkal... V enki je blo tisto, ko si spomin/dogajanje nazaj vrtel a ne? In, si lahk tudi vplival na odločitve one punce (ali jo celo rešil) ko je bla samomorilsko nagnjena... To vrtenje dogodkov mi je bil glavni plus prvega dela. V Before Storm tega no blo in mi je po par urah dojadil... Sem enostavno z muko pregural sploh prve ure... Je pa res, da se ne spomnim več v nulo vsega. Vem da mi je bil poden v primerjavi z 1 delom. 

Povezava do prispevka

Še enkrat: Before the Storm je samo zelo kratek "odvrtek", ki  malce poda predzogdbo za LiS 1. Ni tu nekaj ekstra supermoči itd. Meni je bilo vseeno všečno. 

Dočim v dvojki ima pubec čisto neko drugo "sposobnost". V trojki pa punca spet eno čisto tretjo. ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ha, meni je pa zdaj padlo v glavo, da bi spet malo igral Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity. To je ena bolj "retro" ('95 letnik) avantura s priljubljenima likoma in precej dobro izvedbo. (J31, ocena 89)
Zdaj, vprašanje je če dela na win10 itd. Moram malo poguglat :) 
Foodmart3.jpg.9d2b834b973c90a220d2838ed51ac9e9.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 7 urami:

No, da ni nobenih ni res, so pa povezave med 2 in 1 precej redke. Nekateri liki se ponovno pojavijo (varko iz enke) itd.

 

V True Colors je recimo eden pomembnejših stranskih likov punca, ki je v Before the Storm imela bolj obrobno vlogo (ena od geekov, ki so v BtS igrali D&D), in se podobno kot protagonistka TC Alex preseli v Rocky Mountains iz Oregona (tam se je dogajala tudi enka).

 

Pa ne vem, če je bilo to že izpostavljeno - True Colors mogoče niti ni 'prava' trojka, ker avtorji (Deck Nine) niso isti kot avtorji LiS 1 in 2 (Dontnod), so pa naredili ravno prequel BtS, tako da gre lahko v bistvu spet za 'vmesni' del v seriji. Čeprav cena 60 eur je kr polnopravna :D

 

 

Povezava do prispevka

Jaz se posipam, ker dejansko je trojka najslabši del v trilogiji. Sem ponovno preigral dvojko in je veliko boljša. Trojka, kot pravi @Raz izpade bolj kot nek odvrtek. Za to ceno je no-go. Čeprav zgodba vleče (itak), ampak je vse skupaj tako kratko in zaključek tako na hitro narejen, da je kar žalostno. Kot sem že napisal v temi Trenutno igram: zdi se mi, da je ena epizoda dvojke (sploh pa enke) daljša kot cela trojka skupaj. Saj vem, da se tu ne gre samo na dolžino igralnega časa (ki je podaljšan z vmesnimi sekvencami, ki so v 1 in 2 odlične, v trojki pa jih je zame itak premalo in so bolj "švoh"), ter postranskih stvari, ki se jih da početi in načeloma tudi neke vrste "open worlda" oz. t.i. nelinearnosti . .. Celokupno pač gledam. In zato se posipam.
1, 2 in 3. To je to na lestvici Life is Strange iger. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Itak, če te vleče. Fina igračka.


Saj sem že preigral. Ampak že dolgo časa nazaj. Zdaj me je pač prijelo, da bi šel še enkrat skozi. Sicer je res popcorn zadeva, ampak meni je bila odlična. Čisti Hollywood style :) . Sicer pa so mi vse te igre res kul. Od dobrega starega Heavy Rain,  omenjenega Beyonda, pa do zadnjega Detroita. 

Povezava do prispevka

Ko ste imeli malo prej zgoraj debato o Life is Strange, sem z grozo ugotovil, da špila sploh še nisem obrnil, čeprav že celo večnost vsakogar, ki se mu da me poslušat prepričujem, da je to best game ever :), potem pa vidim, da imam na steamu samo 12 achievementov datiranih na 30. in 31 januar in 1. februar 2015. Dva tisoč petnajst. Kako je to mogoče? Je kdo fast-forwardal čas,? Ker mi je res prav grozno, da je že skoraj faking sedem let od takrat, meni se pa zdi, da sem ravnokar ves navdušen končal prvo epizodo. Resda sem se takrat odločil, da počakam s preigravanjem, ko bodo vse epizode zunaj, ampak si nisem mislil, da bo preteklo toliko let, preden uzrem The end. Še posebej, ker sem cel špil instantno preorderal, potem ko sem videl trailer. No, včeraj mi je to vendarle uspelo. Juhej!

 

Life is Strange torej:

spacer.png

 

spacer.png

 

Danes sem še malo v afektu, tako da mi trenutno ni to the best game ever, ampak the best best game ever. :)  Resno, atmosfera je tako neverjetno otipljiva, da me je totalno posrkalo notri. Resda sem bil svoje čase obseden s Twin Peaksom, VN-ji so me navdušili nad slice-of-life štorijami, glasbeni okus se mi je iz grunge izhodišč krepko razširil na alter/indie/dreampop sceno, interaktivna fikcija mi je pa itak najbolj kul zvrst – potem pa uleti špil, ki združi vse našteto ...  tako, da mi je bilo preigravanje tega naslova res izjemna izkušnja. Vsa čast avtorjem, da jim je uspelo narediti nekaj tako unikatnega.

 

O zapletu ne bi, ker itak se že vse veste, a moram omeniti prezentacijo. Premikanje, kamera, point-of-viewji, gibi/gibanje npc-jev delujejo tako neverjetno življenjsko (pustimo ob strani kar pogosto leseno obrazno mimiko) in postanejo glavni razlog, da Maxin svet uživi. Potem je tu režija, tisti, ki je okvirjal podobo, vsa čast mu. Mizanscena je nadvrhunska (no, sicer pa to pritiče, če se špil vrti okoli vrhunske /umetniške/ fotografije) in tudi eden od razlogov za izjemno atmosfero. Zgodbopisci in pisci dialogov so opravili super delo, saj protagonisti oživijo na organski in nevsiljivi način, po krinko stereotipizacije pa se skrivajo orenk zamišljene in razdelane osebe, ki presenetijo s svojo globino. Pohvaliti moram tudi tistega, ki je čez celo igro porazdelil bombončke v smislu hot-spots, ki nimajo veze s končanjem same igre (torej letaki, posterji, knjige, dnevniki ...), ampak so eden od glavnih razlogov, da celoten ekosistem Arcadie Bay pridobi svojo osebnost, in nemalokrat kontekstualizira osnovno zgodbo. Tudi to mi je bilo vrhunsko. Grafična podoba kljub letom zaradi svojega stiliziranosti še vedno deluje sveže, čeprav bom z veseljem ponovno preigral drugo leto prihajajoči remaster.

 

Navdušen sem bil tudi nad predstavitvijo posameznih prizorišč. Še posebej se mi je vtisnila v spomin zabava ob bazenu, npcji so res odlično koreografirani, ali pa prizor na letalu, point-of-view, gibi/gibanje/glasovi potnikov: dobiš občutek, kot da si na pravem letalu. Sijajen občutek avtorjev za malenkosti in s podrobnosti okrepljena prezentacija sta tudi eden od razlogov, da igrin svet deluje tako prepričljivo.

 

Soundtrack je za moj okus fantastičen. Ravno zaradi Life is Strange sem spoznal Local Natives, ki so imeli izjemen koncert v Kinu Šiška (a očitno pri nas ni veliko ljudi igralo Life is Strange, tistih, ki smo kupili karte, nas je bilo tako malo, da je bil koncert v spodnjem, manjšem prizorišču, še med tistimi obiskovalci pa je bilo slišati v glavnem hrvaščino in nemščino, geeee). Je pa pri nas nastopil tudi José González (mimogrede, gre za Šveda, če vam njegovo poimenovanje asociira na kako drugo državo : ) ), a takrat nisem imel časa iti. Ah, da bi pri nas koncertrirali še alt-J ali pa Angus & Julia Stone ...

 

Kako se zgodba veji in kakšne posledice imajo različne odločitve na potek zgodbe, še ne vem dobro, ker imam samo en playthrough : ), a se mi zdi, da je špil precej upošteval moje odločitve. Le občasno sem imel občutek, da so me nekatere fmv scene rahlo railroadale proti zaključku, ki se ni sovpadal z mojimi odločitvami. Sam sem bil dokaj anti-Chloe, pro-Warren (hej, nerds need love too : ), pro-David, in občasno se mi je zdelo, da špil hoče, da je med Max in Chloe kaj več, kot le prijateljstvo. Je pa zgodba resnično epic tearjerker. In to brez, da bi bila cringey. Kar je pohvalno, saj je dobro uravnoteženje melodrame precej zafrknjeno.

 

V mojem koncu torej

Spoiler

Chloe umre (itak je bila ujeta v nekakšno Final Destianation prekletstvo.).

Vidim pa, da je bil objavljen tudi strip, ki nadaljuje zgodbo drugega konca. Je kdo bral? Je za kaj?

 

No, bi še kaj nakladal, ampak je steam ravnokar javil, da je Before the Storm downloadan. Grem nazaj v Arcadio Bay. :mafija:

 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Sem malo spremljal, ja, pa vidim, pa ne vem, če bi z nakupom podprl to woke vsiljevanje, ki naj bi uletelo z dvojko. (Oziroma, kako je s tem, na netu je toliko radikalnih zmešancev iz obeh strani, da moreš več jasno vedeti, kaj je res?). Vidim pa, da pogosto True Colors spet hvalijo tisti, ki dvojke niso prebavljali. Mogoče kdaj sprobam. Oziroma, če grem direkt na True Colors, a kaj zamudim?

 

Sedaj sem pri Before the Storm. Sem nekje na polovici prve epizode, prezgodaj, da ocenim špil, ampak sem prisostvoval epic Dungeon & Dragons sessionu, tako da že ta scena doda vsaj 1 level up 10 % na končno oceno. :sorcerer:

spacer.png

Povezava do prispevka

A res? Kul potem. Imam pa pa ful v spominu, da je dvojka prejela precej neodobravanja (in precej slabšo prodajo napram enici), ker naj bi se namesto zgodbi posvečala vsiljevanju političnih pogledov in podobnemu bla bla bla. Se mi zdi, da je bil kar nekaj člankov na to temo. Je pa res, da se nisem veliko poglabljal, še posebej, da si kaj ne bi spoilal, če bom kdaj igral.

 

Po drugi strani pa se da hitro najti cel kup esejev po spletu, kjer folk skuša ostale prepričati, kako enica sucks, da je Max feminazi (kar je res lol :rofl:) itd., tako da, mogoče pa res enkrat sprobam.

 

Sicer pa se mi zdi, da je dvojka, ko sem malo gledal na to temo, kako bi rekel, dokaj neigrana oziroma »pozabljena«. Enica je itak legenda, o True Colors se mi pa zdi, tudi kar dosti govori. 

Povezava do prispevka

Lej, dvojka je super za preigrat. Nič ni tu nekaj "woke", vsaj meni ni bilo. Je pač Amerika in roadtrip, kjer srečaš precej "redneckov" oz, boljše rečeno nacionalistov, ki z veseljem potamanijo "priseljenca". Prvič ko sem igral sem bil sicer manj navdušen, ker sem ipak bolj ljubitelj zaprtih mest (a'la Twin Peaks scena), ampak v drugem skozihodu mi je tako sedlo, da kar ne morem verjet. Kar precej likov srečaš na svoji poti in vsi so nekako zanimivi. Pa še seksaš lahko. Kulsko je tudi, kako v bistvu razvijaš mlajšega brata, ki ima pač to "supermoč", ker v tem delu je ti osebno nimaš niti kanček. Ampak skozi njega se vse odvija in precej je odvisno tudi od same vzgoje, pripadnosti, odnosov (ne samo kot brat - bratu, ampak tudi konkretno starševskih itd.).
Trojka mi je od vseh še vedno najslabša (čeprav sem jo v štartu precej pohvalil). Je OK, ampak je silno kratka in z zelo malo nekega vpliva na dogodke, poleg tega pa ne nudi praktično nobenih "obstranskih" aktivnosti, kot je bilo recimo risanje v dvojki, odlično fotografiranje v enici in podobno..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ekola, končal še Life Is Strange: Before the Storm + Farewell in so vtisi mešani, čeravno še vedno ostajajo na pozitivni strani. Resda je LiS postavil visoke standarde, in Arcadia Bay zaživi tudi v Before the Storm, tako, da se mi špil zdi zelo okej za en skozihod ali dva (pa niti ni tako kratek, kot sem mislil, 10-11 ur ob raziskovanju hot-spotov nabereš zlahka. Chloe (+Rachel) sta mi bili rahlo annoying protagonistki, narativni fokus se je malo lovil in je občasno neenakomeren, morda postreže tudi s kako nelogičnostjo, predvsem pa zaradi tega, ker je prequel in je ujet na razplet, izgubi na »tensionu«. Resda občasno presenti z dobrim preobratom, pa tudi v vpogled v osebnosti določenih likov je včasih kar presenetljiv, tako, da me je kar vleklo k igranju. A celokupno mnenje ostaja, da to ni špil, ki bi stal na lastnih nogah, deluje kot nekakšen fan service za tiste, ki jim je Chloe orenk dogajala že v LiS. No, saj to je verjetno bil tudi namen. Aja, pa soundtrack je še vedno kul, dasiravno eničin ostaja razred zase. Bi pa izpostavil Farewell, ki zna udariti na prave note, tako, da jaki čustveni odzivi ne izostanejo.

 

Skratka, celokupno gledano, je prvi Life Is Strange skupaj s prequelom res odličen primer avanture/interaktivne fikcije. Tako da ob priliki, sploh kar ste rekli zgoraj, preverim še ostala naslova. Ampak zaenkrat predah. Je bilo za nekaj časa povsem dovolj teenage drame. :) 

Povezava do prispevka

Obstaja še kakšna podobna igra (torej interaktivnica) v stilu Life is Strange, Telltale epizodnic, The dark pictures anthology in težkokategornikov a'la Detroit in Until Dawn? Prav nekaj takega (novega) bi mi namreč zdaj sedlo. Ampak kaj, ko sem vse že preigral. hmmm..

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...