Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Sovica reče pred 15 minutami:

mislm da maš atm ene 2 na ps eu storeu pod dealsi, na steamu jih je tut ene par

tage fukn v  store pa boš dubu izpisek, nism si zapomnu imen


Nič pametnega ne najdem. :) Mislil sem pač v smislu, da bi kdo predlagal kak novejši naslov, ki mu je cool. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 minutami:

Obstaja še kakšna podobna igra (torej interaktivnica) v stilu Life is Strange, Telltale epizodnic, The dark pictures anthology in težkokategornikov a'la Detroit in Until Dawn? Prav nekaj takega (novega) bi mi namreč zdaj sedlo. Ampak kaj, ko sem vse že preigral. hmmm..

 

Mogoče Blacksad: Under the Skin? Predstavitveno daleč od presežka, sploh če si, kot jaz, ne moreš pomagat, da ne bi izgleda primerjal z nenadjebljivim izgledom stripa. Je pa zgodba zanimiva detektivščina, kombiniranje najdenih sledi (kot v Sherlock Holmes igrah) pa dovolj popestri igranje, da se ti ne zdi, da se le prestavljaš iz prizora v prizor kot v določenih Telltale igrah.

 

https://store.steampowered.com/app/1003890/Blacksad_Under_the_Skin/

Povezava do prispevka

Se mi je zdelo, da bi ga že znal, ni neka strašno spregledana zadeva. :) Jaz jo moram zagotovo preigrat še enkrat, prvič sem jo par dni po izidu in je bila strašno hroščata. Mogoče me zdaj po parih patchih še s čim drugim kot z zgodbo prepriča.

 

Še en predlog, čeprav ni igra nujno enaka tistim, ki si jih naštel: Last day of June. Strašno lepa zgodba, omogoča veliko posegov v potek zgodbe, čeprav je konec na žalost nespremenljiv. 

 

https://store.steampowered.com/app/635320/Last_Day_of_June/

Povezava do prispevka

Sherlocke in Poirote sem preigral vse, kar je bilo pač možno. Dvomim, da sem karkoli izpustil (in to od res retro zadev do najnovejših).  

Prvi Sherlock je bil seveda tisti na ZX Spectrumu (Melbourne House, 1984). Zajebana tekstovna pustolovščina, ki pa sem jo nekako končal po rešitvi iz Politikinega zabavnika!! Good old times. :) 
Sherlock 1984 video game cover.jpg  Sherlock (video game 1984-1985) - The Arthur Conan Doyle Encyclopedia  File:Sherlock-1984-zx-spectrum-06.png - The Arthur Conan Doyle Encyclopedia

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Se posipam, tudi jaz še nisem igral najnovejšega Sherlocka, torej ta Chapter One. Kolikor na hitro vidim je samostojna igra, ki pa v Deluxe verziji (60 €!!!) vključuje season pass z novimi primeri:
deluxe_english.jpg?t=1638950893

 

Ampak hej! Velika hvala @Naočnik za idejo, kar bo naslednje, kar bom igral. Zvečer štartam, pa da vidim kako in kaj se bo izcimilo! ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Evo, igram tanovega Sherlocka. Zaenkrat je kar OK, čeprav sem res še čisto na začetku in ne morem še ničesar konkretnega napisati. Grafika je super, tehnično vse dela kot mora (zaenkrat), zgodba se nekako začne odvijati... Upam, da bo vzdržalo. Rad imam detektivščine! Upam pa tudi, da ni preveč "open world", kjer bi bila mapa sama sebi namen.
Btw, če kdo igra (ali je celo že preigral) naj kar napiše mnenje.

sherlock1.jpg.6aba1dbb4e0780e7b59a51bb33b2a870.jpg  

 

sherlock2.jpg.2899770afdcb5b17cae77967c1ac6950.jpg

 

sherlock4.jpg.a2c8ecbe7218357da14152ae13f1623f.jpg

  

sherlock3.jpg.5defa10da97c52f33221a80aff38301a.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 minutami:

Evo, igram tanovega Sherlocka. Zaenkrat je kar OK, čeprav sem res še čisto na začetku in ne morem še ničesar konkretnega napisati.

 

Za to si šel zdaj na blef fuknit 50-60€? Najrajši bi ti na recept predpisal eno vzgojno okrog uh.

 

Kakorkoli... poročaj :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Za to si šel zdaj na blef fuknit 50-60€? Najrajši bi ti na recept predpisal eno vzgojno okrog uh.

Kakorkoli... poročaj :)


Hja, na turistični bon sem vzel, ker mi je še nekaj ostalo v dobrem. Tak da ni panike! :) 
Poročal pa bom itak, ampak ko bom končal. Ker sem se naučil, da prehitro ne moreš in niti ne smeš "soditi" ... 

Povezava do prispevka

Pa saj je kulska igra. Zaenkrat sem zelo padel not. Ampak, kot pravim, ne vem kako bo naprej in kakšna je dolžina in vse to... je pa zanimivo in vleče sto na uro! Malce drugačen pristop od prejšnjih Frogware Sherlockov. In všeč mi je, da smo na začetku kariere in se zgodba vrti predvsem okoli družinskih zadev (mati). Nekaj minut sicer rabiš, da se navadiš na vmesnik in te nujne gumbe (Sherryeve sposobnosti) in (zaenkrat) enostaven t.i. Mind Room, kjer narediš dedukcijo in končno odločitev primera. Kako pa to slednje vpliva na celotno zgodbo, zaenkrat nimam pojma (ker možnih je seveda več variant).
  Upam samo, da ne bo v stilu prejšnje njihove The Sinking City. Saj ni bila slaba zadeva, ampak tisti "open world", ki dejansko ni služil pravemu namenu me je totalno odbil. To me še najbolj skrbi. In pa seveda, da ne bo nekih (ali pa vsaj ne preveč) arkadnih elementov. Tega ne maram v avanturah. Ajde, kak QTE seveda ni problem.    Konec koncev, kot pravim: ko bom končal bom podal neko svoje mnenje. Zdaj grem pa naprej... (čeprav pod črto, 60 € je res pretirana cena!!!). 

sherlock6.jpg.cd97f089e16474452c200332f86e43ed.jpg

 

sherlock5.jpg.e92d7a0ed6d3ae520c6f49ccce82136f.jpg

 

sherlock7.jpg.82bd5f5cf115a98d9633ed4090f7dc07.jpg

 

Edit: ne pričakujte detektivščine v stilu prejšnjih Frogware Sherlockov. Zadeva je zastavljena dokaj "odprto", razen pač main story. Kar precej različnih (sicer kratkih) obstranskih primerov je in dodatno še cel kup podaljševanja s tekanjem po mapi (ko tudi fast travel ni dovolj). Kar je pa dobro je to, da je potrebno tudi nekaj razmišljanja, branja dnevnika, čekiranja najdenih dokazov in namigov itd.  Ni pač striktno linearna in za roko vodeča igra (kot je bil recimo zadnji preprosti Poirot). In mogoče so avtorji malo zapretiravali z dodatnimi opravili (npr. cel kup preoblek, iskanje in kupovanje pohištva, ki je bilo nekoč razprodano itd.), kar pa sicer ni nujno (razen v nekaterih primerih) početje.  Ajde, ne rečem, še vedno je vse skupaj easy (vsaj glede dedukcije in težavnosti primerov), ampak včasih pa tudi malce nadležno (iskanje pravih lokacij, skakanja sem in tja zgolj zaradi tega, da bi uredil neko malenkost in podobno). Konec koncev je igralno vseeno OK. Vsaj main story se več kot izplača preigrat! Btw, igra me načeloma res zelo spominja na povprečni Sinking Island, čeprav je izkušnja tukaj vseeno precej boljša. Sherlock pač. Oz. Sherry, ker tukaj je še mlad.;) 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 19. 12. 2021 at 16:04:

Sherlocke in Poirote sem preigral vse, kar je bilo pač možno. Dvomim, da sem karkoli izpustil (in to od res retro zadev do najnovejših).  

Prvi Sherlock je bil seveda tisti na ZX Spectrumu (Melbourne House, 1984). Zajebana tekstovna pustolovščina, ki pa sem jo nekako končal po rešitvi iz Politikinega zabavnika!! Good old times. :) 

 

ej, DaCapo, koliko si ti preigral pustolovščin? Je sploh kakšna, ki je šla mimo tebe? :)

 

Ker ravno rajcaš s screenshoti pustolovščine iz spectruma (ki ga sam nisem nikoli igral), pred kratkim sem naletel na knjigo The Spectrum of Adventure: A Brief History of Interactive Fiction on the Sinclair ZX Spectrum. Obežna zadeva (640 strani brez slik, le besedilo), podrobna analiza 100 pustolovščin za spectrum (kar pa ne pomeni, da ni zanimivo tudi za tiste iz tabora c64 in ostalih hišnih računalnikov, saj so igre pogoste bile prirejene za več sistemov). Kul zadeva za retro entuziaste in tiste, ki jih zanima ta zvrst in to obdobje zgodovine videoiger. Me je prav presenetilo, da obstaja novejša knjiga (okej je iz leta 2016), ki pokriva tako tržno nišno področje.

spacer.png

Povezava do prispevka

Pol ti raje ne bom povedal, da dejansko obstaja revija z REDNIMI izidi na temo old school interactive fictiona :D. Tudi po filingu ni nek homemade fanzine, ampak proper revija z intervjuji, analizami in ostalim. Pač ta žanr ima mega fanbase za sabo. Je pa zanimivo, da je to čisto drug fanbase kot za sodobne interactive fictione. Ti slednji so še bolj usekani, z dvema sorazmerno uglednima nagradama za vsakoletne izide in ne vem čem vsem :D. 

 

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 35 minutami:

ej, DaCapo, koliko si ti preigral pustolovščin? Je sploh kakšna, ki je šla mimo tebe? :)


Veliko sem preigral, res veliko. Ampak vsekakor jih je ogromno šlo tudi mimo. Veliko je bilo pa tudi takih, ki sem jih samo preizkusil in kaj hitro nehal igrati. Bodisi, ker mi ni bilo OK, bodisi ker je bilo nekaj boljšega takrat na sporedu ali pa kakšnih tretjih razlogov... 
V času piratskih zadev sem bil recimo zelo jezen, ker nisem mogel dokončati Zak McKrackena, ker je imela igra neko protipiratsko zaščito, ki seveda ni bila "razbita".  

Ha, drugače pa sem na Spectrumu spisal neko okorno in zelo kratko avanturico v Basicu. Mogoče je imela celo 10 sob, bolj ali manj zafrkancija (itak sem bil še mulc). Nek zaklad si moral najti v starem gradu, kjer je "strašilo". Sem pa igrico nasnel na kaseto in celo naredil / narisal ovitek! Lol. 

 Kasneje na Amigi sem pa v Amosu (odličen program za izdelovanje iger) delal na bolj "resni" tekstovni avanturi, ki je vključevala tudi precej lepo stripovsko grafiko (risal sem z miško v Deluxe Paintu!). Seveda v slovenščini, premisa je bila zelo preprosta: nabaviti si moral boljši računalnik, liki v igri pa so bili dejansko moji takratni kolegi in seveda nekaj izmišljenih. Igre žal nisem nikoli končal, mladost norost pač in me je enostavno minilo, ko je bilo narejenega nekaj čez polovico.
Še kasneje sem sicer sanjal, da bi na PC-ju naredil kakšno zadevo v stilu LucasArts iger. Adventure Game Studio sem si sicer inštaliral in se učil, ampak naredil pa nisem nikoli nič. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Hernier daj povej, no :P a to je tiskana, a je elektronska? Za sodobno sceno sem pregledal par strani, tudi tisto, ki podeljuje nagrade, in community je res neverjetno aktiven. Vendar me bolj zanima zgodovina. Nisem toliko gledal po netu, ampak sem si ubodel nekaj knjig na to temo. Zgodbe o nastajanju prvih iger so resnično fascinantne.

 

@DaCapo škoda, da nisi dokončal, bi dvignil število izdanih slovenskih pustolovščin že blizu dvomestne številke.

 

DaCapo reče pred 1 uro:

V času piratskih zadev sem bil recimo zelo jezen, ker nisem mogel dokončati Zak McKrackena, ker je imela igra neko protipiratsko zaščito, ki seveda ni bila "razbita".

Ja, to je bil zelo aktualen problem takrat. Da bi si takrat mislil, da boš lahko sedaj za kovanec ali dva s klikom recimo na steamovi razprodaji dobil vrhunske zadeve, brez zafrkavanja s piratskimi zadevami ... 

Me je pa to spomnilo na uradno recenzijo Leisure Suit Larryja 3 v Mojem Mikru. Špil je bil opisan le do prvega vnosa protipiratske zaščite ... :avadodo: Ah ... ti časi ...

 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

@Flegma: Uf, Larry 2 je imel tudi eno zajebano zaščito. Dejansko nisi mogel niti v igro, dokler nisi našel pravilne sličice ženske in vtipkal njeno telefonsko. Lokalni pirat je zraven igre sicer priložil (slabo!) črnobelo fotokopijo s sličicami teh žensk, da si z nekaj truda in ugibanja potem lahko razbral katera je prava in prišel v igro.. :) No, vsaj Amiga verzija je bila takšna.
image.png.4c3800f2ba4f5c99d673d2307f35cd0b.png


image.png.c3c8e106f3ef3fe07b0da13a596ec178.png
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 21 urami:

@Hernier daj povej, no :P a to je tiskana, a je elektronska? Za sodobno sceno sem pregledal par strani, tudi tisto, ki podeljuje nagrade, in community je res neverjetno aktiven. Vendar me bolj zanima zgodovina. Nisem toliko gledal po netu, ampak sem si ubodel nekaj knjig na to temo. Zgodbe o nastajanju prvih iger so resnično fascinantne.

 

Deli še kakšne knjige!

Bi kaj več predlogov pripisal, pa sem na telefonu, kjer se mi ne da tipkat :P

http://classicadventurer.co.uk/

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 urami:

@Flegma: Uf, Larry 2 je imel tudi eno zajebano zaščito. Dejansko nisi mogel niti v igro, dokler nisi našel pravilne sličice ženske in vtipkal njeno telefonsko. Lokalni pirat je zraven igre sicer priložil (slabo!) črnobelo fotokopijo s sličicami teh žensk, da si z nekaj truda in ugibanja potem lahko razbral katera je prava in prišel v igro.. :) No, vsaj Amiga verzija je bila takšna.
image.png.4c3800f2ba4f5c99d673d2307f35cd0b.png


image.png.c3c8e106f3ef3fe07b0da13a596ec178.png
 

 

Tudi Police Quest 2 je imel isto foro.

Povezava do prispevka

@Hernier cool tole, ekola, bookmarkano!

 

Od knjig, ki so namenjene izključno pustolovščinam bi izpostavil (če kdo slučajno še ne pozna te knjige, pa ga zanima to področje) The Guide to Classic Graphic Adventures (od Hardcoregaming101.net, iz leta 2011). Predstavitev je tukaj, pa še pdf preview.

spacer.png

 

Zadeva je res ultimativna. Čeprav je paperback, je knjiga velikega formata kot so običajno hardcoverji. Fonti so dokaj majhni, besedilo precej do roba, tako da so stlačili ogromno znakov na eno stran, in ob skoraj 800 straneh, kot jih premore knjiga, to pomeni, da lahko tole bereš mesece, pa če vsak dan listaš po njej. Ima tudi screenshote, ampak so ČB. Ima pa zato knjiga ugodno ceno. Obdela praktično skoraj vse iz področja grafičnih pustolovščin od prvega King's Questa (1984) pa do zadev, ki so izšle okoli leta 2000. Vsebina je zasnovana podobno kot recenzije, torej ima vsaka igra svoj vnos, vmes pa so občasno nanizani še intervjuji z legendami industrije a la Al Lowe in ostalimi. Skratka, mokre sanje za ljubitelje klasičnih pustolovščin. :) 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

@Ezoterik, jaz sem pa se spravil Myst igrat — in to full yolo force OG verzijo z diapozitivi :D

 

Saj igrica ima kup bullshita, ki me nervira, sam pismo da mi vsakič zaigra srce, ko potegnem neko random ročico in se ne zgodi nič. Pa pač res se mi zdi taka top protiutež DOOM-a, ker kolikor googlam sta izšla približno isti čas. Si ne morem predstavljat, kak odlom ti je to naredilo, če si bil fan avantur in igral ob izidu

 

A je kdo igral relativno ob izidu? Kaj vam je dogajalo?

 

Anyway, pol po enki imam namen še dvojko preigrat. Res top igrica za igrat z dobro skodelico/kozarcem česa in beležnico

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 11 urami:

@Ezoterik, jaz sem pa se spravil Myst igrat — in to full yolo force OG verzijo z diapozitivi :D

 

Saj igrica ima kup bullshita, ki me nervira, sam pismo da mi vsakič zaigra srce, ko potegnem neko random ročico in se ne zgodi nič. Pa pač res se mi zdi taka top protiutež DOOM-a, ker kolikor googlam sta izšla približno isti čas. Si ne morem predstavljat, kak odlom ti je to naredilo, če si bil fan avantur in igral ob izidu

 

A je kdo igral relativno ob izidu? Kaj vam je dogajalo?

 

Anyway, pol po enki imam namen še dvojko preigrat. Res top igrica za igrat z dobro skodelico/kozarcem česa in beležnico

 

Jst sm igral kot sm že enkrat napisu vse verzije. OG dost blizu izida, sam mi je štekala za popizdit. Pol pa vse remake, dejansko se splača igrat sam OG (pač to popravljeno, k ma pa OG grafiko) pa to čist novo. Ob izidu je blo to sam prizadeto, bil sm tok nahypan, da bom igral ker je dubu v MEGAZINU špil ne vem nekih 94 al karkoli, pač neko absurdno oceno in tud tak opis, da se ti kr milo stori k bereš. Obenem mu je Joker, ki ga sicer takrat nisem bral dal 75 :D Sem pa zdej k sm igral ta remake pršu daleč najdlje do zdej. Sm pršu do tretjega otoka  in mam neko upanje, da bom nekoč tud končal ta špil. Riven pa ne vem če bom šel igrat, to prepuščam teb, zgleda precej preveč hardcore. Drugač dostkrat gledam na youtubu prizadet Myst klon, mogoče bi ti blo to všeč :D

 

 

 

Še megazin opis:

 

ZMpV74G.jpg

 

 

pa jocker:

 

midres-27.png

 

 

 

 

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...