Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Mal je res smešno, da mamo ta isti pogovor vsake kaj 6 mescev, random DaCapo uleti kao momci, kere so kej nove 2D, DETEKTIVSKE avanture. Tko realno pa izide tko med 3-5 klasičnih avantur na leto, k so "vredne" igranja in vse praktično day one igra :D

 

Drugač, da sem mal ontopic, upam da bo Oxenfree 2 kej kmal, več hypa v tem topicu za ta špil kot za Elden Ring

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Kaj je to en heresy? Od danes pa par dni naprej se sme pogovarjati samo o Elden Ringu. 

 

Okej, pa vmes majčken o SnowRunnerju.

 

Provokacija pravim, provokacija.

 

 :P

 

Okej, hec off:  @DaCapo tole še nisem zasledil, da bi kdo kdaj Conway: Disappearance at Dahlia View tukaj omenil. Nisem igral, ampak se mi pogosto med predlogi na steamu znajde, pa je videti zanimiv murder mystery/thriller. Kdo preigral?

https://store.steampowered.com/app/1548750/Conway_Disappearance_at_Dahlia_View/

 

spacer.png

 

 

Povezava do prispevka

Jst sm končal, mal je weird, da je ful mal recenzij za špil, ker je relativno decent, čeprav nišen predstavnik narativnega žanra.

 

Kul stvari: skor AAA voice acting, res je hud, potem protagnist je kul, tud prezentacija (hud gimmick s tem vozičkom). Res kul forica je kako zbiraš "dokaze". Bedne stvari: Basically je špil poln dost brezveznih puzzlov, zgodbe je not pa za mogoče par urco, dve, tko da ne gledat playtima na steamu itd, realno je to izjemno kratek špil, bolj špilčič :D To je to, drugih plusov al pa minusov ni, pač pomoje je dost lukewarm sprejem, ker se gre za par urn špil, k ma napaddanih ful puzzlov in se ga prodaja po 30e. Uglavnem ne fuknt 30e :D

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Pri Conwayu mi je šlo najbolj na živce res okorno premikanje z vozičkom, ker sem se vedno zataknil ob kak predmet, oviro .. (ampak mejbi je tak tudi reallife :( ).. Drugače pa kul, čeprav kot je že Ezoterik napisal: puzzlov je res veliko (aboslutno preveč za moj okus) in večina jih je zelo nadležnih (pa še kontrole so me nekaj zajebavale, ker sem seveda igral na kontroler; v smislu skrajno butaste nenatančnosti al kaj vem kaj). No, to je pač moje mnenje, ker nisem ravno pristaš prevelike količine "puzzlov" v pustolovščinah. Sploh kakšnih bolj arkadno usmerjenih!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Flegma reče pred 1 uro:

Kaj je to en heresy? Od danes pa par dni naprej se sme pogovarjati samo o Elden Ringu. 

 

Okej, pa vmes majčken o SnowRunnerju.

 

Provokacija pravim, provokacija.

 

 :P

 

Okej, hec off:  @DaCapo tole še nisem zasledil, da bi kdo kdaj Conway: Disappearance at Dahlia View tukaj omenil. Nisem igral, ampak se mi pogosto med predlogi na steamu znajde, pa je videti zanimiv murder mystery/thriller. Kdo preigral?

https://store.steampowered.com/app/1548750/Conway_Disappearance_at_Dahlia_View/

 

 

 

 

 

Lahk sicer uporabljaš search, dejansko normalno dela in boš vidu, da je naš DaCapo seveda igral Conway isti mesec ko je izšel in pol nas občasno trola s tem, "dejte kej predlagat :D"

Povezava do prispevka

Nič ne trolam, lol. Pač eno NOVO avanturco (bolj ali manj neko detektivščino) bi rad igral. Oz. nekaj, kar še nisem igral oz. je izšlo v zadnjem času in sem verjetno spregledal.  :) 
Pa opravičujem se, ker mi zadnje čase ful peša spomin.
Ampak OK, ker ni nič novega pametnega (oz. nisem na tekočem), sem začel ponovno igrat Lamplight City (ta je bolj na easy) in Resonance (malce težja). Po teh dveh pa grem še enkrat skozi odlični Unawoved. 

edit: Ahja, pa v planu imam ponovno preigrat tisti "novi a'la Maniac Mansion". Kar odlična igra je bila to. Sicer sem trenutno pozabil naslov (pomagajte!).   Saj pravim, neka demenca me je ujela. :( 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ah kje, danes sem pojedel pizzo z morskimi sadeži. Mmmmm.


Ampak spomin me pa res (in tukaj se res ne šalim) totalno zafrkava. Nekaj bo treba počekirat! Recimo, čisto iskreno: ne spomnim se točno, kaj sem delal včeraj. Mršššš to. Res ni prijetno. Pa niti 50 še nisem!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 urami:

Nič ne trolam, lol. Pač eno NOVO avanturco (bolj ali manj neko detektivščino) bi rad igral. Oz. nekaj, kar še nisem igral oz. je izšlo v zadnjem času in sem verjetno spregledal.  :) 
 

edit: Ahja, pa v planu imam ponovno preigrat tisti "novi a'la Maniac Mansion". Kar odlična igra je bila to. Sicer sem trenutno pozabil naslov (pomagajte!).   Saj pravim, neka demenca me je ujela. :( 

A If On A Winter's Night, Four Travelers si že sprobal?

 

Novi Maniac Mansion? :huh: Misliš Day of the Tentacle Remastered?

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 13 urami:

A If On A Winter's Night, Four Travelers si že sprobal?

 

Novi Maniac Mansion? :huh: Misliš Day of the Tentacle Remastered?


Ah ne, ni Tentacle. Timblweed Park sem mislil! :) 

 

NixoN reče pred 13 urami:


Aaaaaaaaaa, kak to dobro zgleda! TNX za nasvet. Takoj zdaj grem sprobat. 
 

edit: Odličen, čeprav zelo kratek/lahek špil. Danes sem preigral praktično na dušek. Pričakoval sem sicer mičkeno daljšo igro :) ampak podarjenemu konju se ne gleda na zobe. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Nova Syberia je prišla ven pred 2 dnevi. Moram reči, da mi prvi dve, ki sem ju dejansko igral, nista bili preveč všeč, zame je pri avanturah najpomembnejša štimunga/vibe, in Syberie so mi bile togledno vedno izrazito dosadne... Tole bom morda probal, ko bo cenejša in res ne bom imel pametnejšega za igrat, 40 ojrov pa res ne nameravam dat...

Povezava do prispevka

@debelinko_ Prva Sybieria mi je bila odlična in jo še dandanes občasno zelo zelo rad preigram. Dokaj unikatna zgodba (sama ideja, setting...), všečni liki, kul igralnost itd. Dočim drugi del pa mi je bil veliko slabši in nekako zelo "nezapomnljiv". Tretjega (novodobnega) dela, tisti v 3D, pa sploh ne pomnim dobro (mogoče sem nekaj malega igral, ampak definitivno nisem zadeve nikoli končal). 

In evo, ravno danes sem začel igrati omenjeno Syberio: The World Before in po prve pol ure moram reči, da mi je igra zaenkrat silno všeč (upam, da ne sodim prehitro). Mogoče temu botruje manjko nekih novih pustolovščin, ampak dejansko se mi zadeva zdi zelo dobro spolirana, večplastna zgodba vleče, zanimivi liki (kar jih je dosedaj pač bilo) ... Skratka upam, da bo to kul igralska izkušnja vse do konca.  

sib2.thumb.jpg.e094bb2332fafbcfa531ba374d9ee458.jpg

 

sib3.thumb.jpg.cc1d93bdefa0138aba0bf2cd0b8804f5.jpg

 

sib1.thumb.jpg.6a7bd1d0afaf733e62db137959a21e69.jpg

 

sib4.thumb.jpg.338a7d9823edae08ee3ae60fc3e05b40.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 21 minutami:

Si mogoče sprobal že Syberio? 


Zelo dobra igra se mi zdi. Super spolirana (v grafičnem in nasploh tehničnem smislu), kulska zgodba (kjer preskakuješ v času in vodiš več likov (s tem je povezana tudi igralna mehanika, ko mora npr. nekdo nekaj postoriti v preteklosti, da lahko nadaljuješ v sedanjosti). Kakšna uganka zna sicer kdaj najedati (govorim o "puzzlih", kjer moraš zmanipulirati to in ono; ampak so te uganke vsaj zelo unikatne in pa hitro ugotoviš kako in kaj, poleg tega pa niso same sebi namen, tako kot v nekaterih drugih igrah).  Skratka, obvezno vsaj poskusi z igranjem! Meni niti približno ni žal in glede na manjko (dobrih) avantur, je to zame pravi biser.  Malce me je edino strah, da bo prekratka (ne vem sicer zakaj imam tak občutek).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Zelo dobra igra se mi zdi. Super spolirana (v grafičnem in nasploh tehničnem smislu), kulska zgodba (kjer preskakuješ v času in vodiš več likov (s tem je povezana tudi igralna mehanika, ko mora npr. nekdo nekaj postoriti v preteklosti, da lahko nadaljuješ v sedanjosti). Kakšna uganka zna sicer kdaj najedati (govorim o "puzzlih", kjer moraš zmanipulirati to in ono; ampak so te uganke vsaj zelo unikatne in pa hitro ugotoviš kako in kaj, poleg tega pa niso same sebi namen, tako kot v nekaterih drugih igrah).  Skratka, obvezno vsaj poskusi z igranjem! Meni niti približno ni žal in glede na manjko (dobrih) avantur, je to zame pravi biser.  Malce me je edino strah, da bo prekratka (ne vem sicer zakaj imam tak občutek).

 

Dobro, da si jo omenil. Ker če ne zasledim na tem forumu kaj izide... potem nimam pojma o tem, ker sam ne spremljam zadev. 

Povezava do prispevka

Saj pri meni je podobno. Zelo redko grem kaj na lastno pest iskat.

Od avantur pa sicer večinoma igram stare naslove :). Trenutno The Longest Journey, ki je na izmed top evergreen iger, Runaway serial in The Book of Unwritten Tales. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 23. 3. 2022 at 12:59:

Saj pri meni je podobno. Zelo redko grem kaj na lastno pest iskat.

Od avantur pa sicer večinoma igram stare naslove :). Trenutno The Longest Journey, ki je na izmed top evergreen iger, Runaway serial in The Book of Unwritten Tales. 

Stupid question, verjetno. Si igral Disco Elysium? Je sicer (odštekan) rpg ampak meni daje čisto avantura feel.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

@Žvrkljotron: sem igral in preigral. Tudi meni je bolj kor rpg deloval avantura. V glavnem: zelo zelo dobra igra! Dejansko me je zadeva pozitivno presenetila, ker sem imel nižja pričakovanja. Mogoče bi bilo potrebno narediti še en skozihod (sedaj po dolgem času, ko sem že pol stvari pozabil). :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Je kdo igral Encodyo? Je kaj vredna? Mnenje po petih minutah je negativno.

- vmesnik je vsesplošno nadležen in neoptimiziran ter zahteva 300% preveč dela (ne štekam, kako leta 2022 v avanturah še vedno ni privzeto desni gumb za pogled, levi gumb za akcijo) 

- 3D-pogon je inferioren ročno narisanim scenam

- prve avanturistične poteze ne prepričajo (medvedka punca ne pobere, ker 'ga ne potrebuje', brez problema (in razloga) pa pobere s tal 'smeti').

- za vsako potezo, ki ni 'pravilna', dobiš isti brezoseben nikalni odgovor

 

image.thumb.png.a93773e6f50a561f9fb921c9b36ca9da.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...