Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

@LordFebo: nisem sploh vedel za to igro. Hvala za info. Sicer sem skeptičen (glede na tvoj zapis), ampak idejno se mi pa zdi dokaj zanimivo, čeprav po drugi strani tudi nekam znano. Mislim namreč to v opisu na Steam-u: 
 

Navedek

Neo Berlin 2062. Tina – a nine-year-old orphan – lives with SAM-53 – her big clumsy robot guardian –in a rooftop makeshift shelter in Neo-Berlin, a dark megalopolis controlled by corporations.


/pa upam, da zadeva ne bo preveč "pootročena". V smislu glavnega lika (osemletnica), ki se že na začetku ukvarja s pobiranjem medvedkov. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

Hehe... vem, da nisi štopal. To kar si povedal me je zanimalo. Al bom cel teden ob večerih igral al 2-3 dni. Nabavil bom tak al tak.


Nabavi, ko bo cena padla ali pa upali "saj veš koga" :) . Drugače pa mi je bila igra všeč; ena taka filmska avanturica, grafično in zvokovno OK spolirana, s precej zanimivo zgodbo... ampak kot že omenjeno: sila kratko vse skupaj.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

 

 

IT'S REALLY BAAAAAACK!!!!! NI BIL FUCKING PRVI APRIL!!!!!!!!! (disclaimer, Ron Gilbert ne mara 1. aprila, in vsako leto na blog napiše samo, da sovraži 1.april. Letos pa je napisal, da bo pa sodeloval, in da dela na novem delu Monkey island......) IT'S A TRUEEEEEEEE SEQUEL TO LeChuck's Revenge!!!!!!

 

:D :D :D :D :D

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 4
Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 1 minuto:

 

 

IT'S REALLY BAAAAAACK!!!!! NI BIL FUCKING PRVI APRIL!!!!!!!!! (disclaimer, Ron Gilbert ne mara 1. aprila, in vsako leto na blog napiše samo, da sovraži 1.april. Letos pa je napisal, da bo pa sodeloval, in da dela na novem delu Monkey island......) IT'S A TRUEEEEEEEE SEQUEL TO LeChuck's Revenge!!!!!!

 

:D :D :D :D :D

fucking hyped sem

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Samo da kaj totalno ne sfukajo in da dobim po tolkih letih grenek priokus ter mi pokvarijo lepe spomine na igranje v mladosti.


Še vedno imaš na voljo preigrat stare legende. Tudi če skufkajo (skorajda dvomim), ti spominov ne morejo pokvarit. ;) Bomo pač videli, jaz res držim pesti, da uspe. Ker Monkey serija mi je ena najljubših v celotni igričarski sferi.

Povezava do prispevka

Vse spletne strani, ki sem jih počekiral, pišejo zelo pozitivno. Zanimivo pa mi je predvsem to, da se bo zadeva dogajala po koncu dvojke. Torej kar pozabimo na Curse of the Monkey Island (z meni odlično stripovsko grafiko!) in kasnejši Escape from Monkey Island (tisti zadnji in dokaj zgrešen del v 3D). 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hm, torej je Gilbert le prišel do pravic za Monkey Island? Že ob Disneyevem prevzemu Lucasa je potožil, da naj mu vendar dovolijo odkup pravic. Vsekakor bo zanimivo videti, če bo res negiral canon od tretjega, četrtega in petega dela. Glede grafične podobe sem sicer ravnodušen a upam, da bo špil vsaj dostojen. Da bi bil pa nek presežek, pa je po mojem mnenju malo verjetno.

Povezava do prispevka

Ko sem videl napoved za nov Monkey Island, se mi je stršal. Ampak vseeno sem tako kot nejeverni Tomazek tudi jaz zadržan, te legende živijo malo v svojem svetu. Ampak upam na najbolje in sem MEGA HYPE, pač Monkey Island je all time klasika, narejena s tok srca in duše, da me kar zaboli, ko se spomnim. 

Povezava do prispevka

Jaz ta vikend preigravam Monkey Island trilogijo (četrti del bom verjetno izpustil, ker mi nikolli ni najbolj sedel, čeprav ima tudi nekaj dobrih scen). Igram seveda t.i. special edition (torej prebarvane, ampak na vsaki lokaciji obvezno kliknem hot-swap, tako da izkusim tudi pixlasti original feeling). 
Enica je tako ali tako kratka in najbolj sladka (in sem jo dejansko na dušek preigral že v petek zvečer). Zdaj sem v drugem poglavju dvojke. Da, to je tista legendarna, ki je sprožila polemike glede konca igre. Osebno mi je igra res silno všeč in glede dolžine je vsekakor konkreten napredek napram enici. Konec pa... hja. Vsakomur svoje, jaz sem se že davno tega sprijaznil z odločitvijo avtorjev in to itak vzamem v zakup. Dočim trojka pa itak ni bila "prebarvana", ker tega dejansko ne potrebuje. Je bila že v originalu čisto dovolj risankasto "cute". :)  
Ob tem se tudi spomnil, da sem Monkey Island 1 pričakoval tako nestrpno, kot verjetno od takrat nobene igre več. Od neke najave v tuji gaming reviji, do non-stop teženja lokalnemu piratu, kdaj bo že dobil. Govorim seveda o Amiga verziji, ker takrat je bil to moj best-of-the best računalnik. Ko je lokalec dobil izvod na treh disketah sem seveda takoj navalil, žal je bila pa nemška verzija (ki sem  jo na srečo uspel končati v enem tednu). Nato je pa (končno) dobil tudi angleško  in šele takrat sem izkusil vse sladosti piratskega mečevanja. Moj rekord v končanju igre je še vedno 3 ure (oz. celo kar nekaj minut manj), kar se sliši sila malo, ampak v zakup je treba vzeti, da je to pač "speed run", kjer skoraj večino teksta skipaš (ker itak vse že poznaš na pamet ). 
Najbolj "zatežena" mehanika v enici? Odpiranje sefa pri trgovcu. Vse ostalo, tudi vključno s prenašanjem vrčkov groga, mi nikoli ni bilo problematično. Dodatno: če (že skoraj proti koncu igre) s katapultom na otoku zadeneš ladjo (pravzaprav, kdo pa je iz prve nikoli ni?), se itak vse razplete povsem OK. Razlika je samo v par stavkih v besedilu.  

Štirica (ja, tista v 3D) je po drugi strani imela par res tečnih igralnih mehanik, ki so bile preveč arkadne za moj okus v avanturi (predvsem skoki v vodo in pa deloma tudi Monkey Combat(tm) proti koncu igre). Najbolj me je pa motil Guybrushev videz, ki je bil... no ja, čisto preveč poligonski in pootročen. 
Zapis bom zaključil s Telltalovo epizodnico. Mi je bila kar OK, ampak tistega prvinskega feelinga (kot sta to imeli predvsem enica in dvojka, načeoma tudi trojka) pa žal ni imela. Malce "brez duše", čeprav še vedno povsem solidno in vredno igranja. 
Pod črto: Iz vsega napisanega je seveda razvidno, da polagam zelo velike upe v nov Monkey. In res upam, da se avtorji ne bodo samo "šlepali" na staro slavo in uporabili "že videne" pristope, ampak, da nam bodo servirali polnopraven naslov, vreden svojega imena (in tradicije). Viva la revolution Monkey Island! ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Navedek

Guybrush: How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Carpenter: A woodchuck would chuck no amount of wood since a woodchuck can’t chuck wood.
Guybrush: But if a woodchuck could chuck and would chuck some amount of wood, what amount of wood would a woodchuck chuck?
Carpenter: Even if a woodchuck could chuck wood and even if a woodchuck would chuck wood, should a woodchuck chuck wood?
Guybrush: A woodchuck should chuck if a woodchuck could chuck wood, as long as a woodchuck would chuck wood.
Carpenter: Oh shut up.

Ena najbolj zapomljivih scen (dialogov) iz dvojke! :) 

In ne pozabimo tudi na legendarni citat (iz konca Monkey 1) , ki ga je posvojil eden naš znan forumaš:
"Never pay more than 20 bucks for a computer game."

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...