Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

A je imel kdo to težavo v the longest journey, da mu ni delalo klikanje na osebe? Prej mi je delalo, zdaj sem po pol leta jo nadaljeval in ne morem itemov na folku uporabljat. Item na predmet lahko, čeprav če uporabim napačen item mi nič ne napiše, ful prizadeto. 


Nope, jaz ne. Preko česa pa igraš? Mislim, direktno ali preko kakšnega Scumm-a, DosBoxa ? 
Jaz imam GoG verzijo in mi deluje brez težav. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 minutami:


E vidiš, to pa nisem. 100 x hvala za idejo! Pade čez vikend.

Škoda, če si jo zamudil na EGC, pred kratkim je bila free. Pa mogoče prej probaj ali poglej trailer.. lahko da ti ne bo sedla, ker je res odpiljena. Meni je sicer odlična. 

Povezava do prispevka

@Dejch: kaj pa vem, jaz sem že kot mulc najbolj oboževal ravno ta žanr. Torej avanture/pustolovščine. Veš ti koliko sem jih igral in celo preigral že na Spectrumu?  Kjer so bile res tiste najbolj oldschool tekstovne zadeve, kar je možno. Pa še angleščine na začetku nisem najbolj obvladal (mi je pa sčasoma Spectrum k znanju jezika prinesel več kot osnovna šola). Zajebane so bile tiste stare igre, res zajebane. Če se spomnim Sherlocka... uf. Pri Hobittu pa sem itak praktično obupal že dokaj na začetku.

Druga stvar pa so bile slovenske tekstovke. Kontrabant 1 je štartal sceno, potem pa je prišel Kontrabant 2 z grafiko (original sem itak nabavil day-one)! Pa na Spectrumu sem te slovenske igre itak požiral. Smrkci, Eurorun (ta mi je bila sploh dobra, ker sem se veliko naučil tudi o geografiji in nasplošno o največjih značilnostih posameznih držav),  pa Bajke (ta mi je bila tudi kulska, ker še zdaj rad berem J. Trdino).

Žalostno je, da danes na tem področju v Sloveniji praktično NI NIKOGAR (niti studia, niti posameznika), ki bi naredil kakšno všečno klasično avanturo (point'n'click z miško) z všečno grafiko in z dobro zgodbo iz lokalne folklore. Pač nekaj domačega! V smislu: en mlad tipček Dejč podeduje neke stare zapiske z namigi o bajeslovnem ...nekaj... in se odpravi na svojo avanturo. Zgodba se preprepleta med sedanjostjo (Dejč) in preteklostjo (kjer v igri vodimo nek drug lik, npr. koga iz Slo_mitologije, oz. še boljše, nek random lik, ki je recimo osebni stražar Kralja Matjaža itd. ).  
Ma idej je kolikor hočeš. Ampak saj vem, totalno nišni trg.  

Mimogrede: jaz sem svojčas pisal neko knjigo, kjer se je zgodba dogajala v modernem času. Glavni lik (svobodni novinar) je raziskoval neko starodavno skrivnost, sočasno pa je iskal tudi svoje korenine, zato je po spletu okoliščin prispel v odročno vasico (Prisklednje), ki je ni moč najti na nobenem zemljevidu. In kjer so dejansko živeli liki iz starih povesti! (ampak to je skoraj glavni twist v zgodbi!, jebiga, zdaj sem izdal foro). Npr. srečal je Kovača (priimek in hkrati tudi njegovo delovno mesto), ki pa ni noben drug kot Martin Krpan, pa njegovega Vajenca (ki je bil nekoč Peter Klepec) itd.  
Itak nisem nikoli dokončal, škoda. Mogoče kdaj nadaljujem s pisanjem, enkrat ko bom že v penziji, ker ideja se mi zdi načeloma zelo OK. Če hočeš, ti pošljem v e-book formatu (epub), pač zgolj teh nekaj prvih napisanih strani. Toliko da mi boš lahko podal svoje mnenje; ker vsak komentar je dobrodošel!. @Hernier mi je celo pomagal pri lekturi! Ampak to je bil res tako, samo nek "projekt" bolj ali manj v moji glavi in za sprostitev. Žal s pisanjem nisem nadaljeval že kar nekaj let. Vem ja, veliko hujši sem kot G.Martin :)  
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 36 minutami:

Meni je bil lušten mladinski roman. Spravi se nadaljevat!

 TNX! To mi veliko pomeni!
/res,  če to rečeš ti, potem iskreno rečeno, dobim kar neko pozitivno voljo za nadaljevat, toliko pa te že poznam.

(ima da pade do konca poletja, upam, drugače pa me kar izbrišite iz Mnenjala)
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz sem zaenkrat igral samo Space Quest IV, za 1-3 mi je enkrat menda Ezoterik rekel, da jih je težko špilat. Meni je bil smešen, pač že sama osnovna domislica mi je hecna. Pač gre kao za time-travel zasnovo, kjer potuješ skozi prejšnje Space Quest igrice in kao une s prihodnosti (do katerih sploh nikoli ni prišlo, npr. Space Quest XII in take). Pač tak funny game, samo malo moraš past v ta 1991 humor

Povezava do prispevka

Zgodba se ne povezuje toliko, da bi bilo res omembne vredno. Npr. po koncu dvojke štartaš v trojki, kar je sicer minimalistično pojasnjeno v kratkem uvodu, drugače  pač malo poguglaš. So pa v igrah občasno tudi reference na prejšnje dele.

Enice in dvojke verjetno ne boš šel igrat, ker je danes to res malce preveč postarano (sploh glede umiranja, čeprav humor je odličen!), tako da vseeno poskusi štartat kar direkt s trojko. Zame je še vedno super avantura in ena najboljših v SQ seriji (tipkovni vnos gor al pa dol). Obvezno nadaljuj še s štirico, potem pa boš sam videl, če te bo še vleklo naprej. Z zgodbo in načeloma tudi igralnostjo je šlo pač navzdol; predvsem zaradi nesodelovanja z glavnima avtorjema igre.  

Sicer pa si lahko tukaj prebereš res dober opis kompletne serije, ki ga je spisal @LordFebo :
Revija Joker - Prigode vesoljske snažilke (muzej.si)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Zelo podobna sva si, @Dejch.
No, jaz sem bil nekoč pač fan tekstovk, ker drugega na tem področju praktično ni bilo. Point&click je itak docela spremenil ta svet in prav je tako. Pa všeč mi je tudi, da v novodobnih avanturah skorajda ni več umiranja. Če pa že je, je bolj ali manj redko ali vsaj res zelo smiselno in s takojšnjo možnostjo "ponovitve" (load, restore ..).
Quit za danes.

/tnx za podporo!

Povezava do prispevka

Fak kaj sem jezn. Vse živo probavam in stokrat guglal ne vem več kaj naj naredim. The longest journey mi ne dela :/ Ne morem uporabljat predmetov na osebah lol. Pa mi je delala normalno, pol sem naredu malo daljšo pauzo in zdaj ko sem nadaljeval ne dela več. Reinštaliral sem 20x, ne vem kaj naj sploh še probam :I Ful se mi jo igra zdej fak 

 

 

Loom sem pa začel igrat z neko žensko ki sva kao začela hodit, prejšnji vikend je prespala kle in sva celo nedeljo preležala v pojstli in ga igrala haha, prva pustolovščina v njenem lajfu in ji je blo res ful carsko, ona je igrala jaz sem pa gledal in zraven isto razmišljal in dajal predloge kaj naj poskusi... Skratka res sva se mela dobro, pol je pa neki prišlo vmes in ne vem če se bova sploh še kdaj vidla, v ponedeljek sva se nazadnje slišala, že cel teden me srbijo prsti, še ta teden počakam in če se ne bo "zrihtalo" ga grem lepo sam obrnit. 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 urami:

A so vsi space questi dobri? Se povezuje zgodba med sabo? 

 

I-III se pomoje ne splača igrat, preigraj IV, ostale pa poglej neke youtube, al pa obrn z rešitvami. Ne strinjam se, da je III kej bolša kot I pa II. Gre pa v vsakem primeru za relativno kratke igrice. IV je pa res presežek serije. V ni dost slabša, VI je pa totalne smeti.

 

Pa ne dissam OG trilogije, sam pač je zelo Sierra in to na najslabši možni način, puzzli so prizadeti in ubije te vsak shit. Miljon time limited shita, alien logica itd. Drugač pa res zabaven writing (sicer plota kot tazga v vseh SQjih ni zares), pa nek tak posebn feeling, sploh če si fen cheesy sci fija. No way, da bi pa dandanes še enkrat igral 1-3, te koncepti so hvala bogu preživeti.

Povezava do prispevka

Hehe, @Dejch saj imaš prav, ampak originalov jaz itak skorajda nikoli nisem kaj dosti kupoval. Mislim teh fizičnih škatelnih verzij, predvsem pa ne avanturističnih iger. Mogoče škoda, ampak takrat sem imel v glavi pač to, da avanturo preigraš 1x in se potem težko vrneš. Razen po ohoho letih, ko je pa itak že na voljo v kakšni GoG verziji ali celo komplet free. 
/upoštevaj tudi to, da sem že kar v letih in da sem največ avanturic preigral na Amigi. ;) (good old times!) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Dejch F***, zdaj si me spomnil: Za legendarni original Gabriel Knight: The Beast Within "Limited Edition"  (za PC) sem plačal neko res simbolično ceno v random SLO trgovini v času izida igre (po moje sploh niso vedeli, kaj prodajajo!)! V veliki škatli sem dobil CD-je z igro, priročnik, audio CD z glasbo iz igre, kratek strip in komplet mehkovezano knjigo (roman) Sins of the Father by Jane Austen + igro Sins of the Father na CD-ju. Good Old Times! ;) Še zdaj imam na polici. Ampak CD-ji (oz. vsaj eden od njih) žal več ne delajo. 

evo, o tem govorim: Amazon.com: Gabriel Knight Mysteries: Limited Edition - PC : Video Games

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ta FMV igra je bila tudi zame (in je še vedno) ena izmed najbolj carskih. Res dobro so vse naredili, od zgodbe, ki bi dejansko lahko bila celo resnična ("nori" kralj, izgubljena Vagnerjeva opera, khm.. volkodlaki ...) do same prezentacije. Glavni akter je bil pa sploh zakon! 
Katero bejbo misliš? Grace? Ta je bila res luštna aziatka. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...