Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Pa saj je bilo kar nekaj markantnih/simpatičnih žensk v igrah. Tudi če so bile samo v pikslih. Ne zdaj tisto, da bi si ga "drkal" na April iz The Longest Journey (ko se je na začetku igre sprehajala v spodnjicah), ampak pač tako na splošno rečeno. Kot sam karakter + luštna podoba.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Dvojka mi je bila najboljša zaradi same zgodbe, ki bi dejansko lahko bila resnična (izgubljena Wagnerjeva opera, "nori" kralj, ki je resnično živel, njegova norost oz. teorija zarote, da je bil pač volkodlak;  res dobro so si to zamislili!) + to, da se dogaja v Evropi in v nam dokaj bližnjih krajih (vse lokacije lahko dejansko obiščeš v živo). Pa še igralci so res dobri, vsaj za tovrstno FmV igro. Sploh Peter J. Lucas (Baron Friedrich von Glower). 
Meni je to pač najboljša GK igra. Trojka sicer takoj za njo, ampak tam mi pa ni  bil preveč všeč grafični pristop (3D) in Gabrielov voice acting, dočim zgodba pa über top! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

A sodobne FMV igre je kdo kaj sprobal? Jaz sem samo Her Story, ki je dobra. Ni sicer pustolovščina per-se, pa konec mi ni najbolj všeč, ampak igralni loop mi je dogajal. V enem notepad fajlu, kjer si včasih izpišem kakšne zanimive igre iz malo hecnih žanrov, sem nekoč copy pastal tele sodobne FMV pustolovščine/igre, da sem jih kje zasledil. Je kdo kaj sprobal? Kaj se splača nasnet?

 

Contradiction: Spot the Liar! (2015)
Jessika (2020)

The Bunker (2016)
At Dead of Night (2020)

The Infectious Madness of Doctor Dekker (2017)

The Shapeshifting Detective (2018)

Simulacra (2017)

Night Book (2021)

Povezava do prispevka

Jaz sem preigral The Bunker, ki pa je bolj ali manj samo (dokaj kratek) interaktivni film, kot pa dejansko igra. Saj je OK za pogledat, razen če ti zelooo zamorjeno vzdušje ne sede.
Spot the Liar mi je bil precej bolj všeč, glavni akter je dokaj posrečen, poleg tega pa ni samo film, ampak so vpleteni tudi pogovori z liki (med pogovori oz. zasliševanjem moraš povezati določene pripovedi in na podlagi spoznanj ugotoviš, da nekdo laže (od tod tudi naslov). Kratko a sladko ;)

Od teh novejših FMV iger sem igral edino še Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure (2014), ki je sicer nimaš na seznamu. Zelo mešani občutki. 3D grafika je zelo slaba, dočim zgodba mi je bila pa všečna in tudi "vleče". Filmani posnetki so načeloma kar solidni, čeprav je res B-movie cheese na polno (ampak to je bil nekako tudi namen avtorjev).  
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure - Wikipedia

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 2 urama:

A sodobne FMV igre je kdo kaj sprobal? Jaz sem samo Her Story, ki je dobra. Ni sicer pustolovščina per-se, pa konec mi ni najbolj všeč, ampak igralni loop mi je dogajal. V enem notepad fajlu, kjer si včasih izpišem kakšne zanimive igre iz malo hecnih žanrov, sem nekoč copy pastal tele sodobne FMV pustolovščine/igre, da sem jih kje zasledil. Je kdo kaj sprobal? Kaj se splača nasnet?

 

Contradiction: Spot the Liar! (2015)
Jessika (2020)

The Bunker (2016)
At Dead of Night (2020)

The Infectious Madness of Doctor Dekker (2017)

The Shapeshifting Detective (2018)

Simulacra (2017)

Night Book (2021)

 

Od teh sm Contradiction pa Simulacra. Pomoje sem ti neki že pisu o Simulacri, drugač to ni FMV, niti kot Her Story ni. Ubistvu je neka res revna narativna igrica. Mirno skip.

 

Contradiction je pa kul, sam je izjemno linearna tko da dostkrat ne veš kaj delat :D

 

GK2 pa le igrej, zihr najboljši špil v seriji pa tud arguably najboljši FMV špil vseh časov. Povsem igralen tud dandanes.

Povezava do prispevka

Meni je še vedno strašno žal, da nikoli nismo dočakali GK 4. Na koncu trojke je bil celo namig o tematiki v novem delu (duhovi). Znalo bi biti zelo OK, saj so bile vse igre vsaka po sebi dejansko odlične. Po voodoo, volkodlakih in vampirjih bi zgodba o duhovih res sedla, sploh pa, ker je Jane znala vedno vključiti dobro mero realizma, dejanskih lokacij in predvsem zgodovine ter "teorij zarot".  Ampak ni bilo, žal. :) 

Verjetno pa ste vsi tudi vedeli za knjigo, po kateri je Jane dobila idejo za Blood of the Sacred, Blood of the Damned (ki ni zgolj igra o vampirjih, ampak je v ospredju predvsem verstvo in zgodba o t.i. Svetem Gralu). Namreč, gre za "dokumentarno" knjigo The Holy Blood and the Holy Grail (po kateri je Brown dobil idejo za DaVincijevo šifro) :) . Tako da, tudi zgodbovno je trojka odlična, ampak so pač zajebali s 3D pristopom. Osebno mi pa tudi Gabrielov voice-acting ni bil preveč všeč, čeprav je kot govorec nastopal odlični Tim Curry.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:

Meni je še vedno strašno žal, da nikoli nismo dočakali GK 4. Na koncu trojke je bil celo namig o tematiki v novem delu (duhovi). Znalo bi biti zelo OK, saj so bile vse igre vsaka po sebi dejansko odlične. Po voodoo, volkodlakih in vampirjih bi zgodba o duhovih res sedla, sploh pa, ker je Jane znala vedno vključiti dobro mero realizma, dejanskih lokacij in predvsem zgodovine ter "teorij zarot".  Ampak ni bilo, žal. :)

 

Čeprav bi sam takoj dal eno ledvico za GK4, me vseeno malo skrbi, kaj bi nastalo iz špila. Predvsem, da Jane Jensen kompleksnosti zgodbe, ugank in celotnega gameplaya ne bi preveč prilagajala modernemu, bolj casual (razvajenemu?) igralcu. Če je Gray Matter bil še vedno na visokem nivoju (čeprav ne na nivoju Gabriel Knight špilov), je bil Moebius kar slab špil, čeprav naj bi bil ravno ta "duhovni" naslednik Gabriel Knighta. Nobene kompleksne zgodovinske zgodbe, lokacije so bile same sebi namen in jih nisi praktično nič raziskoval/doživel,... Če to primerjam z GK2 in kok si se vživel v Bavarsko okolico in zgodovino,...ja, kar slabo.

 

Vseeno upam da bo enkrat dala na pavzo pisanje gej erotike :) in se spet lotila kakšne avanture. Npr Cognition:An Erica Reed Thriller, kjer je sodelovala pri zgodbi, mi je bil zelo všeč

Povezava do prispevka

Povsem se strinjam, @Vincent. Gray Matter in Cognition bi recimo komot in z velikim veseljem preigral še enkrat, dočim Moeibus-a pa res s težavo. 
Nisem pa vedel da piše gej erotiko :), lol. Načeloma sem itak prebral samo Sins of the Father (ki sem jo dobil zraven GK2 igre), ki pa je bolj trivialna literatura. Niti ne vem, če je bila igra narejena po knjigi ali knjiga po igri (to slednje se mi zdi bolj verjetno). 

DSC_6623.thumb.JPG.1fc64bc7d35162b57e81d0dd3e8a1f02.JPG

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tole je njeno, piše pod psevdonimom, če kdo rabi ideje za poletno branje hehe: slika.png.e33c7905a28eac8a7c3b24de6b249a01.png

 

Drugače imam mislim, da vse njene ostale romane doma. Poleg GK1 in GK2 še Dante's Equation in Judgment day. Vse je nekako Dan Brown nivo, nič posebnega. Mi je pa kot najstniku, kar dogajalo, kot se spomnim

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 16 urami:

A sodobne FMV igre je kdo kaj sprobal? Jaz sem samo Her Story, ki je dobra. Ni sicer pustolovščina per-se, pa konec mi ni najbolj všeč, ampak igralni loop mi je dogajal. V enem notepad fajlu, kjer si včasih izpišem kakšne zanimive igre iz malo hecnih žanrov, sem nekoč copy pastal tele sodobne FMV pustolovščine/igre, da sem jih kje zasledil. Je kdo kaj sprobal? Kaj se splača nasnet?

 

Contradiction: Spot the Liar! (2015)
Jessika (2020)

The Bunker (2016)
At Dead of Night (2020)

The Infectious Madness of Doctor Dekker (2017)

The Shapeshifting Detective (2018)

Simulacra (2017)

Night Book (2021)

sm igral Erico (fajn), Late Shift (fajn) pa The Complex (povprečno)

to niso lih igrce, bolj interaktivni filmi, k jih obrneš v uri al dveh in pol "preigravaš" da vidiš še drugačne konce, poteke zgodbe

Povezava do prispevka

Itak. Minil je čas teh res starih pustolovščin, kjer si mimogrede na vsakem ekranu umrl. In Sierra je bila res en tak sinonim za to. Zato pa tudi slavim LucasArts, ker so imeli jajca in začeli delati igre brez umiranja. 
Pač, osebno menim, da umiranje ne sodi v ta tip iger. Pfuj umiranje v pustolovščinah (ki je zgolj podaljševanje igralnega časa, k samemu suspenzu pa čisto nič ne doprinese)! Zame šteje samo zgodba in pa seveda uganke (ki pa so lahko tudi res zelo zajebane, samo da so normalno logične). Tako je in nič drugače. :)  

btw, nekih novih res dobrih pustolovščin pa ni in ni. Vedno se moram zadovoljit s kakšno izmed starejših.
Danes sem npr. preigral The Next Big Thing (od avtorjev Runawaya). Všečna (risankast stil mi je pač najbolj priljubljen) in dokaj fino spolirana. Zelo kratka, ampak slaTka. :) 
The Next BIG Thing on Steam (steampowered.com)

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Itak. Plus to, da morajo biti zgodba in liki res na prvem mestu. 

Od novejših sem pred par dnevi preigral še Crowns and Pawns:  
Save 10% on Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit on Steam (steampowered.com)
Kar všečna zadeva, prav tako pa žač res zelo zelo kratka (tako da nekega konkretnega razvoja likov ni pričakovati). Čeprav po eni strani mi je pa tudi všeč, da avanture niso vedno razvlečene v 3pm. Nek pravi tajming je treba imeti in če ga avtorji ujamejo, je to pač to! V igri je sicer tudi kar nekaj minusov, ampak ajde, glede na pomanjkanje tovrstnih iger ne bom tečnaril. :)  

Btw, omenjena Crowns.. idejno zelo spominja na legendarne Broken Sword igre, poleg tega pa se dogaja v Evropi.  In tovrstno tematiko nasplošno obožujem, tako da ni čuda, da sem jo preigral dobesedno v dveh večerih.   

edit: ni čudno, da me je spominjala na Broken Sword, če pa sem zdaj poguglal to:
 

Navedek

Crowns and Pawns is lead by the art director of the highly acclaimed fan-adventure Broken Sword 2.5.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 urami:

btw, nekih novih res dobrih pustolovščin pa ni in ni. Vedno se moram zadovoljit s kakšno izmed starejših.

Mislim, saj pridejo, samo zelo sporadično. Na leto se najde kakšna res odlična. Meni je Unavowed recimo odlična (2018) pa Kentucky Route Zero mi je GOTY material (ampak slednja je za zelo petične okuse, večini folka, ki sem jim predlagal, ni bila všeč, meni pa res prfektna)

Povezava do prispevka

@HernierUnavowed je super! Tudi Kentucky Route sem preigral (in mi je bila zelo zelo všeč;  nekaj drugačnega za razliko od mnogih "novodobnih" avantur, ampak dejansko top zadeva). Ne vem sicer točno zakaj, ampak je imela en tak močan Twin Peaks vibe (kar obožujem). 

Upam, da bo 2022 prineslo kakšen nov biser, ker drugih zvrsti igram res minimalno. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

A Fran Bow je tista s Twin Peaks vzdušjem? 
edit:
Pardon...vedno zamešam Fran Bow in Kathy Rain :) . Kathy Rain sem nedolgo nazaj preigral vnovič, zelo OK zadeva s super Twin Peaks vzdušjem in čisto OK igralnostjo. Fran Bow pa nikoli nisem igral.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Hernier: torej Fran Bow komot priporočaš? Ne vem kako to, da je nisem nikoli igral. Mogoče me grafični stil takrat ni najbolj navdušil? Ampak kaj pa vem, zdaj ko malo gledam screenshote mi je všečn. Čisto možno, da sem jo enostavno spregledal. 
Ampak ej, glede na screenshote mi to zgleda konkretno creepy horror (morbidnost na polno; pa vsaka scena kri...  totalno "gore feeling"). Brrrrrr... Se bom potrudil in vsaj poskusil, mogoče mi bo pa sedlo. 

edit:
aha! Malce sem počekiral in vidim tole: "Mental disorder". Bi znalo biti zanimivo! :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tnx! Pade danes zvečir. Upam samo, da ni preveč "puzzle" elementov (na screenshotih sem jih zasledil kar precej). Ampak ajde, če so uganke OK, potem ni problema.

Uhh.. res je na polno grozljivo! Mislim predvsem v psihološkem smislu. Kar kul, upam samo, da bom vzdržal do konca. :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 19 minutami:

Meni je res weak, zdej bom kr nehal na sredini igre. Uganke so lahke s preveč namigi, pa sploh so precej lame puzzli. Ta pravljičnost mi je forceana, vsi elementi so nekaj že večkrat videnega zbrani skupaj iz različnih vetrov. Posledično mi ni niti malo horror, ker je preveč prosojno. 

 

jst nisi nisem dojemal kot horror, kao nek tak odziv na ptsd itd. Men je bil res izjemno dobr narativen špil, je pa bol fejk avantura, ker je avanturističen del kot si zaznal izjemno simplificiran. Drugač pa res odličen, art, prezentacija, zgodba. Mogoče ti sicer morjo bit všeč take bol naivne indie pripovedi, osebne. Ni nek banger.

Povezava do prispevka

Fran Bow je definitivno en zelo dober "mindfuck" od igre. Kocine mi gredo pokonci in odličen art k temu samo še pripomore. P****, igra na prvi pogled izgleda kot neka luštna otroška slikanica, ki pa to seveda nikakor ni. Dejansko moram igrati na obroke, ker mi zadeva dela res neprijetne notranje občutke! V glavnem: tnx za predlog! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Meni je preveč plitka na vseh področjih. Zdaj igram the curse of monkey island, ki izgleda da ga nisem še igral. Ni tako slab, so pa ene uganke malo preveč, sem mogu pogledat v rešitve. Zlatega zoba ne moreš fuknit čez okno, lahko pa ga spraviš čez okno z balonom, krneki. Pa zakaj bi probal unega tipa udarit z mokro brisačo, nikol v lajfu ne bi tega probal.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...