Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 3 minutami:


@tomazek: ja, samo tamali pubec dobi kar konkretne sposobnosti in zdaj sem se pač spomnil, da bi igral.

Ok, razumem... samo ne meči jim 40€ za to. Vsaj jaz nebi na tvojem mestu :D Počakaj razprodajo pa pote sprobaj. Prvi del meni carski, drugi pa mehhh...al pa mogoče delam krivico, ker nisem dal več šanse, ko me ni vleklo več.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

ravno našel na Instantu. Bom kar nabavil. Ni nek denar, da bi mi bilo strašno žal, recimo v primeru, da igra ne bo kulska, ker tako ali tako pričakujem, da kultnosti prve sezone ne bo dosegla.
https://www.instant-gaming.com/en/2980-buy-key-steam-life-is-strange-2-complete-season/

Joj sorry, zamenjal sem. Before the Storm mi ni bil všeč :D Dvojke sploh nisem igral. Probaj pa javi, da vem kaj bom naslednje igral!

Povezava do prispevka

Že nalaga :) No, glede na prvo epizodo te druge sezone, mi je bila kar odlična. Je pa itak čisto druga zgodba kot v prvi sezoni. Bom poročal čez par dni :)

In kot sem že večkrat povedal (in kar vsi vemo): Life is Strange je recimo par nivojev višje od Telltale serij. Komot in z veseljem bi šel ponovno skozi prvo sezono, ampak bom najprej preigral drugo,  ki je začuda še nisem. Btw, kar nekaj časa so rabili, da so lansirali komplet. In res mi je zanimivo, da se okoli tega "nadaljevanja" zelo malo govori po internetih/predvsem pa po našem forumu. Zdaj, ali je igra toliko "slabša" kot prva, ali je ušla z radarja, ali kaj tretjega... ne vem. Komaj čakam, da naloži (40 GB je in kar traja, očitno največ kar lahko je 11,9 MB/s prenos). Ampak imamo čas ...


vYfdtlo.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Včeraj sem komaj malce uspel igrati prvo epizodo Life is Strange 2. Sicer sem jo že pred časom, ampak sem šel lepo po vrsti od začetka.
Igra je čisto nekaj drugega, to mislim zgodbovno in po "settingu". Nasploh pa je nujno potrebno igrati brez vseh vtisov in pričakovanj glede na prejšnjo kultno enico.  Gre za docela novo igro. Ki pa vleče in je (vsaj po prvi epizodi) komot vredna 15 €. 

Povezava do prispevka

Za 15 ojrotf garantiram da je super OK in boljše kot marsikaj za ta denar.
Hotel sem samo reči, da je čisto nekaj drugega glede na zgodbo in setting v primerjavi s prvim delom. Ker, če smo se v prvem delu šli ameriški kampus, emo sceno, deklištvo in tudi kaj lezbičnega, plus, da je bil kraj dogajanja osredotočen bolj ali manj na eno samo mesto in je vse skupaj delovalo Twinpeaksovsko detektivsko, je v tem "nadaljevanju"  v ospredju rasna nestrpnost, predvsem pa odnos med starejšim in mlajšim bratom, očetovstvo itd ...  Več kot očitno tudi gre za komplet "roadtrip" zgodbo, ker se lokacije in liki hitro menjujejo. Beg v neznano, odraščanje mulcev, posebna moč ... Mogoče je (vsaj zame) zgodba celo nekoliko Stephen King varianta; če sem že prejšnjo primerjal z Lynchem.  :)  
No, to lahko napišem zaenkrat, po preigrani prvi in drugi epizodi. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz mam LiS 2 samo prvo epizodo kupljeno na akciji, pa se je še nisem lotil...

 

Sem kar malo skeptičen - tudi če odšteješ oz. filtriraš negativna mnenja, ki izhajajo izključno iz ''špil je umazana SJW propaganda, glavna junaka sta mehiška/latino priseljenca, policaji so bad guysi, fuj in fej'' očitkov, so Metacritic ocene posameznih epizod dosti slabše kot prvi del, user score je izrazito nižji, tudi 'objektivni' opisi igralcev so dosti bolj kritični, writing naj bi bil slabši, zaključek je baje meh... Špil tudi nima nekega high school drama + Twin Peaks vajba, ker se ne dogaja v enem mestecu/šoli, ampak gre za road trip oz. migrantsko zgodbo...

 

Moti me tudi, da manjka mehanika previjajanja časa nazaj, kar je bila tko ena osrednjih lastnosti prvenca in se je cela zgodba ter vejenje različnih možnosti napajalo iz tega. Tu imaš baje samo neko telekinezo, ki pa se ne sliši kot tako zanimiva igralna mehanika (vsaj v smislu vpliva na pripoved in dialoge). Je pa res, da je bil prequel Before the Storm tudi skoraj brez nadnaravnih for, pa je bil čisto uživantska zadeva.

 

Mam tudi eno 'teorijo' (no pedo, seveda) da je bilo nadaljevanje LiS z dvema fantoma v glavni vlogi vnaprej obsojeno na slabši odziv igralcev, ker je igranje z dvema brhkima (ok, bolj Chloe in Rachel v BtS, Max je bolj tomboy), komaj polnoletnima najstnicama s potencialno lezbičnim podtonom in zapletom pri povprečnem male gamerju ful višje na spisku zanimivih dinamik med protagonistoma kot pa dva latino mulca, ki se spopadata z rasizmom. Kaj bi šele blo, če bi v LiS 2 za glavna lika dal nek gejevski par, al pa dve potetovirani, purple hair butch/androgini lezbijki/trans osebi :D

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

@Raz:  hja, saj jaz se strinjam in pravim, da mi je LiS 1 itak boljša igra kot LiS2. Pa nisem še niti čez celo tretjo epizodo slednje prišel. Je pa LiS 2 vseeno zelo vredna igranja, sploh za borih 15 €, če že gledamo samo iz finančnega vidika. Beri: ni mi žal centa, dočim pri marsikateri drugi pustolovščini tega ne morem reči. ;)   

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Kakšno je pa kaj mn3njalnik mnenje o Walking Dead telltale seriji. Jaz sem pri tretji sezoni in mi je top zadeva. Najmanj 9/10 - ena najboljših pustolovščin/interaktivnih filmov zadnjih nekaj let. Najbolj noro mi je, da mi je po ene 15 urah igranja zadeva še vedno noro dobra, kvaliteta preprosto ne pade. Baje naj bi bila zadnja sezona pa še bolj ubijalska.

 

Vsekakor zelo zelo priporočam.

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 23 urami:

Kakšno je pa kaj mn3njalnik feget mnenje o Walking Dead telltale seriji. Jaz sem pri tretji sezoni in mi je top zadeva. Najmanj 9/10 - ena najboljših pustolovščin/interaktivnih filmov zadnjih nekaj let. Najbolj noro mi je, da mi je po ene 15 urah igranja zadeva še vedno noro dobra, kvaliteta preprosto ne pade. Baje naj bi bila zadnja sezona pa še bolj ubijalska.

 

Walking Dead je, vsaj po moje, itak najboljša igra, ki so jo sproducirali pri Telltale. Dejansko sem že večkrat preigral vse dele in vedno je bilo kul. Namreč, od ostalih Telltale sem edino Wolf among us preigral  2x. In Batmana, ker sem šel še enkrat skozi v tistem "novem" Shadows edition. Sicer so mi zombiji že začeli najedati, ampak zdaj, ko je minilo že nekaj časa po zadnji sezoni bi komot spet igral.

Upam, da dočakamo obljubljeno nadaljevanje Wolf among us, potem pa ima da spet ruknejo eno sezono Walking Dead.  :) 

Povezava do prispevka
Mefisto reče Dne, 24. 7. 2020 at 18:12:

Kakšno je pa kaj mn3njalnik feget mnenje o Walking Dead telltale seriji. Jaz sem pri tretji sezoni in mi je top zadeva. Najmanj 9/10 - ena najboljših pustolovščin/interaktivnih filmov zadnjih nekaj let. Najbolj noro mi je, da mi je po ene 15 urah igranja zadeva še vedno noro dobra, kvaliteta preprosto ne pade. Baje naj bi bila zadnja sezona pa še bolj ubijalska.

 

Vsekakor zelo zelo priporočam.

 

Sem igral prvo sezono, in je res vrhunska.

Povezava do prispevka

Sam sem užival v vseh Telltale igrah, ki sem jih spremljal (Game of Thrones, Batman, Guardians of the Galaxy ...), vendar sem jih zvečine pogledal le enkrat. Vsekakor pa od tega žanra najbolj priporočam Heavy Rain, ki je zdaj tudi na PCju. Tukaj imaš daleč največji občutek vpliva odločitev, vrednost vnovičnega uživanja je najvišja, poleg tega ima eno boljših zgodb. Razkriti, kdo je morilec, je po mojem mnenju največji kvarnik igričarske krajine. 

 

HEAVY-RAIN%E2%84%A2_20160313195148.jpg

 

HEAVY-RAIN%E2%84%A2_20160318221948.jpg

 

HEAVY-RAIN%E2%84%A2_20160321210503.jpg

 

HEAVY-RAIN%E2%84%A2_20160319004551.jpg

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Heavy Rain sem preigral na PS3 (1x celo z Move kontrolo), nato na PS4 in pred nedavnim še na PC (Epic ga je nekaj časa delil zastojn). Verjetno sem izkusil čisto vse možne poti in konce. Se podpišem pod priporočilo in absolutno prepoved omenjanja "who done it" kvarnika. :) 

Mimogrede: je bil Detroit opisan v Jokerju? Ker iščem, ampak nekako ne najdem..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Heavy Rain sem preigral na PS3 (1x celo z Move kontrolo), nato na PS4 in pred nedavnim še na PC (Epic ga je nekaj časa delil zastojn). Verjetno sem izkusil čisto vse možne poti in konce. Se podpišem pod priporočilo in absolutno prepoved omenjanja "who done it" kvarnika. :) 

Mimogrede: je bil Detroit opisan v Jokerju? Ker iščem, ampak nekako ne najdem..


Špil je izšel pol leta po tem, ko je šla revija po gobe, tako da ne.

 

Btw, kateri špil od trojice Heavy Rain, Beyond: Two Souls in Detroit je najbolj priporočljiv za nekoga, ki ni igral teh David Cage/Quantic Dream zadevščin, niti Fahrenheita? Kar sem malo preletel tematiko vseh treh, mi spiritualen/nadnaravni pridih v Beyond ne diši najbolj. Detroit je tak Blade Runnerjevski, temačen noir sci-fi ali je v bistvu klasična detektivka v ZF okolju?

Povezava do prispevka

@RazJaz bi štartal s Heavy Rain, ki je res (še danes) zakon igra. Glede na to, da ti ne sede nadnaravno, je top izbira. Noir stil detektivke, dokaj resna/odrasla tematika. Nič kaj dosti pretirane fantastike.

Detroit pa... hja, ni ravno temačen 100% noir in mene dejansko ni pretirano spominjal na Blade Runnerja (čeprav je nekaj elementov res podobnih in najde se tudi kakšna scena, ki zna močno asocirati). O klasični detektivki žal ne morem govoriti (čeprav mi je bil detektivski del igre skorajda najboljši; igraš namreč v več liki, tako kot v Heavy Rain in eden od njih je pač ta agent, ki preiskuje scene v stilu CSI, tega bi si dejansko želel še več, mogoče tudi nekoliko težje zastavljeno).  Nekaj pa črpa definitivno tudi iz Matrice in še kar precej vsega možnega sci/fi-ja, sploh od Asimova naprej. :) Dobil sem celo asociacijo na Spielgerov A.I. (in to kar konkretno). Zagotovo super igra, vredna (tudi večkratnega) preigravanja. Razen če ti tematika oz. sam setting res ne leži. Poleg tega, če se ne motim, ima Detroit največ različnih cepitev poti in možnih koncev od omenjenih iger. In ker je najnovejša, ima tudi dokaj dober sistem za vnovično preigravanje (recimo zgolj posameznih "ključnih" delov). 

Ko preigraš obe omenjeni, pa vseeno poskusi še Beyond. Ima kar nekaj res dobrih scen.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 59 minutami:

Jaz bi ti priporočal vse al pa nobenega. Če maš rad zvrst igre pol igraj vse, ker so vsi fantastični, če pa ne veš... pa ti nebo nič všeč.

Dejansko kr to

 

Heavy Rain je random pulp noir detektivski roman. Ne seže do gležnja filmskim klasikam žanrov, ampak ajde

 

Beyond ... je Ok al neki

 

Detroit ... Isto. Al neki :D 

Povezava do prispevka

Čaki Ćamir, vse naštete igre so top predstavnice žanra. Mogoče so primerjave s filmskimi klasikami in literaturo res pretirane, ampak priznati moraš, da je to v tej zvrsti iger pač največ, kar lahko igralec trenutno dobi. Seveda, tu je še več kot odlični Life is Strange (bom glasoval za oba dela + seveda odvrtek) in pač obilo Telltale iger (ki pa so vseeno nivo nižje). Ne moreš torej samo napisat, da so igre "OK ... al neki". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...