Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Jebentiš tole pa je eyesore. Če sem nekako rekel ajde, v gibanju še kar dobro deluje nov špil in me je malo zagrabilo pričakovanje, te ob temle Guybrushu res kr mine. Kaj da fak ma na obrazu?? :) a kao mal brade in tič namesto nosa? Elaine in LeChick delujeta še kr, tale je pa (meni) res sfaljen.

slika.png.442b46cc95b9669c264c0d962ca29547.png

slika.thumb.png.eceba0083b04cb361b5023904ab959f4.png

 

 

razhnjich reče Dne, 2. 7. 2022 at 21:32:

dubu sm zastojn virtuaverse zastojn. fuck ne se jebat, ker špil hud.

 

Kul, me veseli da je dobr špil. Js sm ga tud dobil zastonj tako da mu dam priliko ob priliki :)

uredilo bitje Vincent
Dodal slikico
Povezava do prispevka

Vizualno in karakterno najljubši mi je Guy iz 1991. S tisto komaj pognano bradico in vsemi njegovimi izjavami je res bomba. Tak nek tapravi "wannabe faker" je bil. Curse 1997 je sicer docela drugačen, ampak ga z veseljem vzamem v zakup, ker je bil res simpatičen, smeškan in všečno animiran. Katastrofalnega 3D 2000 raje sploh da ne vidim nikoli več v življenju. Dočim remake iz 2009 in 2010 pa mi tudi nikoli ni sedel (sploh 2009 verzija, kjer so ga vizualno vsekali mimo in postregli z nekim pederčkom).   Zdaj... tanovi mi je proti vsem pričakovanjem res soliden! Tič gor al pa dol, to je pač rdeč nos zaradi obilice dietnega groga. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pred in ob izidu trojke so mase jamrale cez podobo, rahiticnega Guybrusha in dejstvo, da Gilberta & Grossmanna ni bilo zraven, pa je Curse kljub temu zasluzeno postal klasika.

 

Zdej imamo teh par sekund posnetkov 'igranja' pa se vsi prepirajo okoli grafike, medtem ko sploh se nismo videli kurzorja. Izgled meni deluje cist cool, ampak a bo to sploh point&click? Kapavem, jaz sem vseeno cautiously optimistic

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Sedajle sem slučajno opazil, da je Return to Monkey Island na voljo za prednaročilo na steamu. Cena je 22,99 €. Torej zelo indie rank in najcenejša igra franšize do sedaj. Sem upal, da bo tole vsaj AA-jevsko glede na blagovno znamko. (In s tem ne mislim, da je kaj narobe z indie zadevami, povsem nasprotno, saj me zadnje čase navdušujejo samo indie zadeve, ampak ... tole je Monkey Island no, bi si res želel kaj več.) In če je že grafika takšna, kot pri tistih pustolovščinah, kot jih dobiš na Fanaticalu pet v bundlu za 3 eure, sem upal, da bo vsaj igralno/zgodbovno kaj bolj globlja. (In zopet, le špekuliram glede na nizko ceno, ki ne obeta kaj veliko od igre.) (In upam, da se bo tale post slabo postaral. :D)

 

Ima pa špil preorder bonus (horse armor, pač 16 let stara šala na Bethesdo), ki ga boš lahko imel v inventarju (in menda stvar ne bo počela nič). Kar pa vseeno sedajle precej krivi moj collector's ego. Presneto, no, a lahko še fakin pustolovščine fašejo preorder bonuse? (Za katerega res upam, da ga niso vklučili le za to, da čimveč folka nabavi špil še preden se pojavijo recenzije.) Glede na to, da sem tole nameraval igrati potem, ko ponovno preigram prva dva dela, torej še dolgo ne, nisem planiral že sedaj nabaviti špila. 

 

Toda potem ne bom imel horse armorja, to je kompletne različice igre. Mogoče pa vseeno preorderam. Ampak se mi zdi, da bi šlo v tem primeru le za šalo na moj račun.

 

Tak humor mi pa ni preveč všeč.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Nekaj avanturic imam nagledanih, pa me zanima če je kdo katero izmed naštetih že igral:
 

Mothmen 1966 is a ‘Pixel Pulp’ - a visual novel featuring a fusion of exceptional writing and stunning illustration, inspired by mid-20th century pulp fiction and 80s home computer graphics - set amongst the strange occurrences of the Leonid meteor shower of 1966

 

Justin Wack and the Big Time Hack
Bumming out at work, missing his ex-girlfriend Julia, something strange is going to happen to Justin… he is about to switch places in time with a caveman. Meanwhile, Julia has moved on with her life and agents from the future have gotten wind of unauthorized time traveling.


Hazel Sky
Sent to an island far from home in the flying city of Gideon, Shane must pass the trials and return as an engineer or face banishment. Connected via radio, Shane and fellow trainee engineer Erin strike up an illicit friendship – a friendship that will change the way Shane sees the world. For Shane, the trials are his destiny, but destiny and desire rarely align, and in a world divided between honored engineers and reviled artists, Shane finds himself torn. The trials, events in Gideon, and an unlikely romance tell the bittersweet story of love, ambition, and a society on the brink of something new.

South of the Circle is an emotional narrative experience with a deep multi-layered cinematic story. The main plot asks questions about the consequences of life choices, of pursuing either career or true love, manoeuvring between now and the past. You play Peter, a Cambridge academic who crashlands in Cold War Antarctica. As he searches for help, his past unwinds before him, revealing how the pressures of power and his own aspirations have led him into this crisis he must somehow escape. A love story between him and fellow academic Clara develops, and Peter learns the weight of all the things he has promised. Like memories from childhood, some promises stay with us forever.

Lost in Play
Distracted while playing, a brother and sister lose their way and the journey back through imaginary and surreal landscapes begins. On their way they encounter magical and magnificent creatures such as a horned beast, a giant stork, magical seaweed, friendly frogs and traveling goblins. They will need to overcome their fears, solve puzzles and stick together to find their way home.


update:
Končal Justin Wack and the Big Time Hack. Lepa grafična podoba, profi voiceacting, kul zgodba, dobri liki, humorja na tone, time-traveling! in več likov, ki jih menjavaš v stilu Day of Tentacle (trije, če smo natančni). Ni da ni. Tudi uganke so kul (vse so logične; mogoče nekoliko prelahke, ampak to je relativno). Menjavanje likov ni samo sebi namen, ampak si dejansko medsebojno pomagajo (npr. zakoplješ brezvezen sir v preteklosti in v prihodnosti dobiš plemenit gurmanski sir). Tudi dolžina ni ravno od muh. Res zelo dobro spolirana pustolovščina! Absolutno priporočam! 
JW.jpg.2a5e901bece1ac578137b4e2e11d3add.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Še par novih stvari:

 

 

https://store.steampowered.com/app/949480/BROK_the_InvestiGator/

 

Baje zelo carski mix (basic) beat 'em upa, klasične avanture in casual puzzle solvanja.

 

https://store.steampowered.com/app/1350200/IMMORTALITY/

 

Nov špil Sama Barlowa, glede na to da je bil prejšn terorističen tearjerker imo hud miss (kljub odličnem castu) je tokrat spodbudno, da folk na polno hypa. Zgleda kot ornk upgrejdan HER STORY.

 

https://store.steampowered.com/app/1211930/Ghost_on_the_Shore/

 

Spet en mal bol konkreten walking simulator.

 

https://store.steampowered.com/app/1740680/Voodoo_Detective/

 

Tole je šlo mal mim mene, sam voice cast zgleda prizadet, mogoče je že zarad igralcev vredno počekirat.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

@Ezoterik: Immortality sem ravno pred kratkim nabavil in bom igral čez vikend. Že ideja sama po sebi mi je zelo všeč, namreč da brskaš po kadrih treh nikoli uradno releasanih filmih.  
Voodoo Detective pa sem preigral že nekaj časa nazaj in je vsekakor res super avantura.Priporočam!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...