Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Btw, je kdo igral Tell me why
Tell Me Why on Steam (steampowered.com)
 

Navedek

Tell Me Why is the latest narrative adventure game from DONTNOD Entertainment, the studio behind the beloved franchise, Life is Strange. In this intimate mystery, reunited twins Tyler and Alyson Ronan use their supernatural bond to unravel the memories of their loving but troubled childhood. Set in beautiful small-town Alaska, Tell Me Why features true-to-life characters, mature themes and gripping choices.
As you conjure up memories of the past, your choices will affect the twins’ relationship, determine the strength of their bond, and shape the course of their lives.


Life is Strange mi je bila namreč res top zadeva. 

Povezava do prispevka

Ravnokar igram najnovejši old-school point & click avanturstični biser Beyond the Edge of Owlsgard.
Super zadevca, ki jo močno priporočam!
 

 

Navedek

Beyond The Edge Of Owlsgard is an old-school point & click adventure game that is reminiscent of the animated movies and Saturday morning cartoons of decades gone by. While it is obviously inspired by the LucasArts and Sierra classics, it also strives to create its own style and identity by returning to the original “adventure” aspect of the genre. Aside from solving the obligatory inventory-based puzzles, this means a heavy focus on exploring mysterious lands, uncovering secrets and dealing with all kinds of dangers.


https://store.steampowered.com/app/1709730/Beyond_The_Edge_Of_Owlsgard/

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nedavno sem dva tedna septembra leta 1986 raznašal pošto v (fikcijskem) slikovitem oregonskem mestecu Providence Oaks.

 

L9BTEdW.jpg

 

HGHEjEK.jpg

 

Lake je čudovita indie slice-of-life narativnica (narrative adventure) in moj peti zaporedni letos preigrani podobno zvrstni naslov evropskih neodvisnih igričarskih studiov, ki mi je bil v zadovoljstvo. Nizozemska ekipa zbrana pod imenom Gamious je pripravila nostalgični vpoklic osemdesetih, hkrati pa z glavno junakinjo starosti nekje sredi štiridesetih pociljala prav na tisto publiko, ki je odraščala v za mnoge idiličnem desetletju: 1980-ih.

 

Igra torej za »mature audiences«, nekje po štiridesetem letu, ki bo refleksirala njihovo življenjsko pot: je smer prava ali je morda še čas za kakšen zasuk, leta namreč hitro tečejo. Meredith Weiss, samska in brez otrok, z uspešno kariero (kar z drugimi besedami pomeni le delo, delo, delo) v softverski firmi (torej gazelasti panogi), se iz velemesta za dva tedna po dolgih letih vrne v rodno podeželjsko mestece. Oče jo namreč prosi za dvotedensko nadomeščanje v službi poštarja, da si lahko njena starša privoščita daljši oddih v sončni Floridi.

 

Providence Oaks je tipična, idealizirana »small town americana«, skupaj s paleto barvitih (četudi stereotipnih) likov, kjer se zdi, da čas teče počasneje. Meredith se med obiskom vpokličejo različni spomini, sreča nekaj poznanstev, tudi njeno srednješolsko BFF (ta BFF pa je – tako kot se pogosto zares zgodi – trajal le do njenega odhoda na univerzo). Taka in podobna srečanja so spisana dokaj organsko, preko izbir v dialogih pa vplivaš na ton pogovora in posledično na to, koliko ti je mar do določenih NPC-jev. Določene odločitve lahko konkretno zasučejo potek razpleta.

 

Igralna mehanika je podobna tretjeosebnemu pohajkovalniku (s tem da je polovico tega časa namenjena vožnji poštnega kombija) v nekako kvazi odprtemu svetu, ki vzpodbuja tudi kanček raziskovanja. V resnici pa je potek linearen, usmerjen na razvoj zgodbe.

 

Igranje vodi do treh variant Meredithine prihodnosti (možne tudi podvariante s kom jo bo preživela, če sploh: lahko se namreč tudi romantično zaplete: na voljo sta heteroseksualno in lezbično razmerje). Igra pri tem nikoli ne preferira ali vsiljuje ali kakorkoli drugače komentira tvoje odločitve.

 

Ob tem je fokus igranja venomer na sprostitvi. Lake je namreč pravoverna predstavnica cozy gaminga, kjer sta v ospredju vzpostavitev vzdušja in umirjena, nedramatična naracija. Pravzaprav me je po atmosferi spomnila na t. i. healing anime nanizanko Flying Witch, ki tudi ni imela običajnega dramaturškega loka, poanta je bila sproščujoče druženja z junaki, ki, denimo, čez celo epizodo ne počno ničesar bolj vznemirljivega od priprave kosila, a se je prijetno »družiti« z njimi.

 

Ha, če smo že pri animejih: očitno jih imajo radi razvijalci, saj se jim je v igro prismuknil ultra anime trop v obliki teenadžerke azijskega porekla, ki je z neznanim razlogom najboljši inženir/mehanik v mestu. Ah, immersion breaking, ker ostalo temelji dokaj na resnični in ne anime realnosti, a vseeno ni tako moteče, da bi mi to kaj zbijalo oceno.

 

Umestitev v mestece v Oregonu bo marsikoga spomnila na Life Is Strange. Primerjava se tu neha (no, razen odličnega easy listening indie pop/rock/country/folk soundtracka, ki bi brez problema deloval tudi v LiS – obratno pa ne velja, LiS-ov vsebuje preveč teenage angsta za tod), a na nekako nerazložljiv način menim, da bi Lake znal pritegniti podoben segment igralcev.

 

 

Lake je precej tržno nišni naslov, kjer bo večina bržda podvomila, a je »ta dolgčas sploh igra«, starejši (neigričarski) igralci pa znajo ceniti umirjeno, zrelo naracijo z real-to-life vsakdanjimi odločitvami, katere pa lahko še kako usmerjajo naša življenja.

 

Zvrst: cozy narativnica za 40+ generacijo

Ocena: 8/10

Čas igranja: 20+ minut za en dan v igri, kjer preteče 14 dni; skupaj, z dodatnim preigravanjem za vse achievemente kakih 8 ur

100% achievements OCD level of friendliness: igra omogoča shranjevanje, tako da brez problema pač ponovno preigraš tiste dneve/dele igre, kjer si kaj zgrešil

 

Slika spodaj levo: ha, kaj bi dal, da crknil bi internet (okej, le streaming), in bi zopet se vzpostavile videoteke. V igri lahko celo pomagaš lastnici, da spotoma med razvažanjem pošte stanovalcem ponujaš prenosni predvajalnik videokaset.

Slika spodaj desno: če ste prebrali Snetijevo Prvo bitnost, potem vam ni neznano, kako so arkadni avtomati bili včasih del ponudbe lokalov. Tod lahko igraš avtomat s parodijo na Izganjalce duhov. 

 

82eitlw.jpg

uredilo bitje Flegma
zatipkanine!!11
  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ne vem, če je bila že omenjena, ampak trenutno igram Not Another Weekend
 


Na videz klasična point & click avanturca, ki pa ponuja dovolj unikatno igralnost in močno izstopa iz povprečja. Igramo kot postrežek (bellboy), celotno dogajanje pa je postavljeno v en sam hotel. Na voljo imamo teden dni časa, da se znebimo vseh gostov in osebja. Več pa ne bom spoilal. Odlika igre so res super liki, zelo dober humor in že omenjen igralni pristop. Definitnivno škoda, da bi bila zadeva spregledana. Sploh za ljubitelje pixlastih avantur, humorja in malce drugačnih pustolovščin.
 

https://store.steampowered.com/app/1432200/Not_Another_Weekend/

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Včeraj sem v enem popoldnevu preigral legendarni The Dig (LucasArts, 1995). Zame še vedno ena najboljših pustolovščin, ki odlično prikaže tujskost nekega sveta. Se vidi, da je bilo sodelovanje s Spielbergom in Orson Scott Cardom plodovito. Nisem pa do včeraj (lol) vedel, da je glas glavnemu akterju posodil kultni Robert Patrick. Res ena tistih iger h katerim se lahko vedno znova in znova vračaš, čeprav si že stokrat preigral. Lucasi so res obvladali ta posel in prav žal mi je, da je to avanturistično obdobje nekako končano. 

Zdaj pa malce igram legendici Simon the Sorcerer (1) in Discworld (1). Za intermezzo pa tu in tam kultne Gobliiins. 
Štartal sem sicer še spregledani The Orion Conspiracy (letnik 1995). Glede same zgodbe mi je igra top, ampak so avtorji kar zajebali s tem duhamornim sprehajanjem po vesoljski postaji. Tu bi zemljevidek prišel sila prav. Ma saj ima igra še kar nekaj drugih napak, ampak me vseeno nekako vleče. Verjetno zaradi zgodbice in pač samega settinga. 

V pripravljenosti imam pa tudi že nekaj bolj ali manj zapostavljenih zadevic: Touché, 3 Skulls of Toltecs,  Big Red Adventure, Bud Tucker in Double Trouble, Gene Machine in Return of the Phantom. Pa sila spregledano Drascula- The Vampire Strikes Back (te sploh še nikoli nisem igral!).  Januar bo še pester! :)   

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Včeraj sem dobesedno požrl prastaro avanturco Lost Files of Sherlock Holmes - The Case of Serrated Scalpel (Mythos Software, založnik EA, 1992). 


sherlock1.jpg.1a9e78ae99a433879e9e28bf768d034d.jpg

Zadeve nikoli prej nisem igral, kaj šele dokončal. V času izida sem imel namreč Amigo in na tej platformi igre ni bilo. Kasneje na PC pa se mi začuda ni ljubilo (ali pa sem jo izgubil z radarja), čeprav sem zaprisežen avanturist.
Kaj naj rečem? Zgodba vleče na polno, se pa pozna letnik. Igra je zelo pixlasta (kar ni nujno slabo), voice acting (ki mi je v vseh igrah precej pomemben) pa je prisoten samo v uvodu, nekaterih cut-scenah in v epilogu. Uganke mi začuda niti niso bile zahtevne, posledično je reševanje primera potekalo sila gladko. Zanimivo se mi zdi, da sem igro preigral v enem popoldnevu (ajde, malce se je zavleklo še v noč). Zdaj, igralnih ur nisem štel, ampak od oka bi rekel tam nekje morebiti 6 ur. Precej hitro za "oldschool" avanturo in brez kakršnihkoli vodičev. Da zaključim: všečna zadeva in škoda, da je nisem igral že kdaj prej. Igra je itak klasični Sherlock Holmes in to je tisto, kar obožujem. Vsekakor vredno preigravanja!

Danes pa štartam Case of the Rose Tattoo. Slednjo sem sicer preigral že velikokrat, ampak vsake toliko me še vedno potegne. Sherlock je pač Sherlock. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Ni zdaj enkrat v začetku leta na sporedu nek novi Sherlock Holmes?


Uh, ne bi vedel. Do tell more!!! Nor sem na Sherlocke. Čeprav, roko na srce, tazadnji mi ni najbolj sedel (Chapter One). Preveč "open world" za moje pojme, čeprav so avtorji cikali ravno na ta element. (glej tudi The Sinking City, Frogware ). 

edit: sem poguglal. The Awakened - remaster je napovedan, če misliš to. Če pa je kaj drugega, pa obvezno poročaj. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Uh, ne bi vedel. Do tell more!!! Nor sem na Sherlocke. Čeprav, roko na srce, tazadnji mi ni najbolj sedel (Chapter One). Preveč "open world" za moje pojme, čeprav so avtorji cikali ravno na ta element. (glej tudi The Sinking City, Frogware ). 

 

Sinking City sem preigral.

 

Zgleda ni nova igra...remake Sherlocka.

 

https://www.gematsu.com/2022/09/sherlock-holmes-the-awakened-remake-launches-in-february-2023

Povezava do prispevka

Je kdo slučajno igral Scrap Riders?
 

Navedek

Become Rast, a member of the outlaw bikers gang Scrap Riders, make your way through the wastelands and the big metropolis controlled by corporations. Act as a smuggler with caustic humor to survive in this post-apocalyptic world.

https://store.steampowered.com/app/1542550/Scrap_Riders/


Jaz bom definitvno poskusil zaradi grafike, settinga, humorja... Me pa skrbi beat' em up del igre. :) 

Povezava do prispevka

Na Epicu je free Gamedec. Je kdo igral? 
Ideja se mi zdi dobra, detektivščine obožujem, cyberpunk takisto. Bo treba poskusit. 
 

 

Navedek

Gamedec is a single-player cyberpunk isometric RPG. You are a game detective, who solves crimes inside virtual worlds. Use your wits to gather info from your witnesses and suspects, getting to the bottom of deceptive schemes. The game continually adapts to your decisions and never judges.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

jao @DaCapo kako zadnje tedne rajcaš z nizanjem celega kupa pustolovščin in sorodnih zadevic, ko imam igranje špilov žal na pavzi, in kaj vse bi zagnal, sploh tiste pustolovščine, ki jih omenjaš iz exoDOS-a. Če ti ni odveč in če lahko enostavno pogledaš, a lahko preveriš za dva naslova, če sta tam, ker se nikjer ne prodajata: 

 

Batman Returns (Konami) – tele pustolovščine mi nikoli ni uspelo končati, in če je notri delujoča različica, je to jackpot :) 

Shannara (Legend) – še ena tie-in pustolovščina, ki je iz licenčnih razlogov izbrisana iz zgodovine, nisem nikoli igral, a sem kasnje prebral knjige, in me zelo mika

 

Ekola, če sta oba špila notri, direkt drugi teden nesem pc kišto v štacuno, da mi dajo še en ssd notri samo za exoDOS in podobne zadeve :P 

 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

@Flegma:  Jap, obe igri sta v exoDOS zbirki. 
Hecno naklučje! Obe sem namreč počekiral ravno pred kratkim, ko sem pregledoval seznam avantur. 
Je pa ravno obratno kot pri tebi: Batmana jaz sploh nisem nikoli igral, dočim Shannare pa nisem nikoli končal. In evo prilike, da popravimo "stare grehe". :)

batman_returns.jpg.bdf6daf261ee70ed5745c2859c9fe365.jpg     shannara.jpg.f00481975190e3f39459fda30382423e.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Flegma: v bistvu je najboljše, da si naložiš Lite varianto. To je program s kompletnim seznamom, igre pa dodajaš oz. instaliraš po želji. Ker po moje se ne splača komplet 7000+ naslovov downloadat, zato ker je vmes ogromno "balasta" oz. pač takšnih zadev, ki jih definitivno nikoli ne boš igral. 

Povezava do prispevka

Da ne bomo ostali samo pri retro avanturah: je kdo že igral Children of Silentown
Presneto dobre ocene dobiva, grafično je pravi biser ... Verjetno kar must play naslov, ali? 
 

 

Navedek

Children of Silentown is a dark adventure game that tells the story of Lucy, a girl growing up in a village deep in a forest inhabited by monsters. People disappearing is nothing uncommon here, but this time, Lucy is old enough to investigate on her own. Or so she thinks.


https://store.steampowered.com/app/1108000/Children_of_Silentown/

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 44 minutami:

@Flegma: v bistvu je najboljše, da si naložiš Lite varianto. To je program s kompletnim seznamom, igre pa dodajaš oz. instaliraš po želji. Ker po moje se ne splača komplet 7000+ naslovov downloadat, zato ker je vmes ogromno "balasta" oz. pač takšnih zadev, ki jih definitivno nikoli ne boš igral. 

Lite verzija, ki ne vsebuje nobene igre, ampak samo, sicer res fenomenalno kurirano, meta dato s screenshoti, podatki, box artom in navodili, sama zasede faking 100GB. :D

@FlegmaVsako igro lahko potem samosatojno downloadaš preko internega torrent clienta v ExoDOS.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 40 minutami:

sicer res fenomenalno kurirano, meta dato s screenshoti, podatki, box artom in navodili,


Človek se kar vpraša, koliko časa in truda je šlo v ta projekt. Splača se naložit že samo zaradi baze podatkov. Poleg tega je pri vsaki, še tako obskurni igri tudi kratek (ali celo daljši) opis. Ta zadeva je res vredna kakšne donacije. 

In p****, v mapi Extras pri posamezni igri so res velikokrat dodani še razni manuali, uradni vodiči, mape in podobno. Vse v odlični kvaliteti! Kar ne morem verjet.   Npr. za Cruise for a Corpse:
 

image.png.df75ae9249ad8ccbd9561e39c7c30b01.png

image.png.80966d65eec3cc30f271589514fd66ac.png     cruise_map.jpg.41c2168dcb73808e346ad2320f50ea30.jpg

  
image.png.5fe59ff4e3768d7b5db34987d84f31ff.png

 

Res, počekirajte Extras folder. Za Dune 2 npr. je 300 stranski strategy-guide + uradni manual. Pri nekaterih igrah pa celo Soundtrack! Ni da ni... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...