Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

uros678 reče pred 5 urami:

.kera od teh Star Trek pustolovscin je vredna preigravanja?


Načeloma nisem fan Star Trek pustolovščin, ampak za The Next Generation - Final Unity bom rekel, da je kar vredna igranja. 
Tukaj imaš nekaj dodatnega infa in ocene (ki jim načeloma dokaj zaupam):
Star Trek: The Next Generation - A Final Unity (1995) - Game details | Adventure Gamers

In še Quattrov zapis:

unity_quattro.jpg.843cf89e1a82953c2fa6091e59ac2f18.jpg

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 urami:

v bistvu je najboljše, da si naložiš Lite varianto. To je program s kompletnim seznamom, igre pa dodajaš oz. instaliraš po želji. Ker po moje se ne splača komplet 7000+ naslovov downloadat, zato ker je vmes ogromno "balasta" oz. pač takšnih zadev, ki jih definitivno nikoli ne boš igral. 

 

nah, ravnokar zbrisal za dva tera stuffa na disku, tako, da mi panike :P, še novega ne bo treba kupiti

 

ke_kit reče pred 7 urami:

Lite verzija, ki ne vsebuje nobene igre, ampak samo, sicer res fenomenalno kurirano, meta dato s screenshoti, podatki, box artom in navodili, sama zasede faking 100GB. :D

Vsako igro lahko potem samosatojno downloadaš preko internega torrent clienta v ExoDOS.

 

aha, če je tako, se pa morda res ne splača vsega dljat.

Čeprav morda bom, če se se slučajno zgodi, da bo exoDOS prepovedan ali kaj drugače nedostopen :) 

 

Sedaj moramo le še ugotoviti, kako se frdamani torrent klient instalira, ker mi windowsi blockajo sleherno namestitev ... Se vidi, da nisem videl piratske igre od blizu lih odkar se je prvi CD-ROM pojavil v štacuni :P 

 

DaCapo reče pred 7 urami:

Človek se kar vpraša, koliko časa in truda je šlo v ta projekt. Splača se naložit že samo zaradi baze podatkov. Poleg tega je pri vsaki, še tako obskurni igri tudi kratek (ali celo daljši) opis. Ta zadeva je res vredna kakšne donacije.

 

namesto donacije lahko tole kupiš (no, vsaj v bistvu je to neke vrste donacija):

Exodos Version 5 Collectible Box and Items - Etsy Slovenia

 

il_1588xN.2977418208_mx3t.jpg

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 1 minuto:

aha, če je tako, se pa morda res ne splača vsega dljat.

Čeprav morda bom, če se se slučajno zgodi, da bo exoDOS prepovedan ali kaj drugače nedostopen :) 

Če hočeš arhiv za ohranitev, pol je vsekakor boljše pobrati kar vse in fliknit na kak zunanji disk al neki. Nikoli ne veš kdaj bojo šli tej torrenti v maloro.

Povezava do prispevka
Flegma reče Dne, 18. 1. 2023 at 19:28:

Itak dvomim, da bom sprobal več kot za enomestno številko različnih iger letno


Enomestno številko? Letno? Ima da se šališ, ker jaz sem v dveh tednih preigral že 12 naslovov. :) Sicer striktno avanture, ampak vseeno... to je skoraj 1 naslov na dan!  :blush:
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sem pojačal vmesnik za ExoDOS, tako da je zdaj bolj grafično izbiranje (in pri vsaki igrici špila main theme, ki jih je itak že lite verzija cuknila dol)

 

Je samo en 2,23 kb XML velik fajl, ki aktivira bigbox ikono v install folderju 

 

Če bi kdo imel, naj javi, pošljem :) 

 

image.thumb.png.737f166ab18689cba2e8a7ea686fa21b.png

Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 20. 1. 2023 at 12:05:

Evo, se malo igračkam z ExoDOS. Res dosti insane zadeva, fak no :D

 

jp, tisti tvoj post z linkom na tole stvarco je imo najbolj epic post na mn3njalu. Ever. :) Pa šele par dni nazaj opazil še tistega od amige. Tako, da sedaj tudi tisto dl-jam. Tnx again. :) 

 

DaCapo reče Dne, 20. 1. 2023 at 14:16:

Enomestno številko? Letno? Ima da se šališ, ker jaz sem v dveh tednih preigral že 12 naslovov. :) Sicer striktno avanture, ampak vseeno... to je skoraj 1 naslov na dan!  :blush:

 

Žal še nič časa za igranje letos (pol urce ATS/ETS2 na dan izvzeto :P ), pa zgleda, da bo tako vsaj še par tednov. Pa dobro, ne morem samo v DOS-u viseti, treba je najti še čas za kake sodobne narativnice. Plus gaming time je treba razporejati z movie (po dolgem obdobju mi zopet dogaja gledat filme) in reading time-om, tako, da cilj kakih 5 retro pustolovščin letno hitro postane kar velika številka, se mi zdi, še posebej, če aktiviraš true retro mode in se pretvarjaš, da ne moreš iti na splet plonkat rešitve. :) 

Povezava do prispevka

 @FlegmaMalo bad je, ker letos še ni izšlo dovolj dobrih sodobnih narativnic. Preigral sem sicer odlični Children of Silentown, igram všečni Scrap Riders (tu mi arkadni deli žal dokaj zamorijo), to je pa tudi to za ta mesec. Vsaj z moje strani, razen če sem kaj pozabil omenit. Zato pač silno rad posežem po teh starejših klasikah, če tudi že preigranih po dolgem in počez. 
Berem pa itak preveč. 400-stranska knjiga pri meni pade v dveh, treh dnevih. Plus seveda to, da vsak večer pogledam vsaj 1 film. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

V zadnjem tednu (!) sem bil neverjetno ploden na področju preigravanja avantur. Padli so namreč naslednji naslovi (stare klasike): Discworld 2, Discworld Noir, Day of the Tentacle (remastered), Ringworld: Revenge of Patriarh in Sam & Max hit the road.
Za nameček pa še nekoliko novejši The Whispered World ter Zak McKracken Between Time and Space (fanovsko nadaljevanje kultne igrice) in že zgoraj omenjeni frišni Children of Silentown. Še sam se sprašujem, kako je to časovno možno (ker ipak vmes delam še druge stvari). 

Ob vsem tem razmišljam, da bi bilo več kot fenomenalno, če bi dobili kakšno novo Discworld avanturo, pa itak kakšnega Indya, Toonstruck 2 itd. :) Več kot pobožne želje, seveda. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Čez vikend sem ponovno preigral Blackwell serijo (Legacy, Unbound, Convergence, Deception). Načeloma krajše avanturce, ampak so mi že od nekdaj top. Super zgodba, odlični liki (sploh Joey :) ), res dobra glasba (saksofon!)... Kul v glavnem.


image.png.452de37d80cc6e7c0c46dd9114760712.png

Danes pa grem še skozi Epiphany (zaključni del serije).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
DaCapo reče Dne, 30. 1. 2023 at 10:54:

Čez vikend sem ponovno preigral Blackwell serijo (Legacy, Unbound, Convergence, Deception). Načeloma krajše avanturce, ampak so mi že od nekdaj top. Super zgodba, odlični liki (sploh Joey :) ), res dobra glasba (saksofon!)... Kul v glavnem.

 

Ne samu kul, top zadeva :P 

Si kaj igral z »režiserjevim komentarjem«? Jaz sam vse dele, ker je komentar res izjemen (no, razen pri prvemu delu je malo dolgovezen, in se še Gilbert lovi, kakor tudi igra pravzaprav, potem pa vse lepo steče). Res en tak insightful in nezatežen indie adventure game design 101, Dave Gilbert gre čez prepreke in pasti izdelovanja pustolovščin ter lepo predstavi, koliko planiranja – tako vsebinskega kot z vidika art designa, animacije, voice actinga ... –, predvsem pa testiranja je potrebnega, da se s predstavitvijo in ugankami ulovi pravi tempo, timing igranja. Prej si sploh nisem predstavljal, na kako tanki meji se hodi, da se vse lepo poklapa skupaj: da niso uganke pretežke ali prelahke, da špil ostaja »dinamičen« in ne začne dolgoveziti in podobno. Res super komentar, če te take stvari zanimajo. Te skoraj prime, da bi se lotil izdelovanja pustolovščin :P 

 

Ker je Old Skies od Wadjet Eye, se to itak pričakuje. :)  

Povezava do prispevka

@Flegma: jap, sem šel tudi skozihod z režiserjevim komentarjem. Strinjam se, da je noro dobro in dobiš super insight.
  
Omenjam še Unawoved, ki mi je bil več kot super. Na prvi videz linearna, ampak dejansko zelo nelinarna avantura vredna večkratnega preigravanja. Wadjet Eye pač obvladajo.
Npr. ta komentar zelo dobro povzame  moje misli:

Navedek

“Unavowed is unquestionably one of the most impressive point and click adventures made in many, many years. It’s of a scale I wasn’t at all expecting, with layer upon layer of complexity and variety in a way the genre has genuinely never seen before.” Rock Paper Shotgun

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@DaCapo o, kul, a veš, da te pa še nisem. Poznam pa, ja. Je pa kul, da si omenil, ker se mi je špil nekako izmuznil, in niti še kupil nisem. Je letel sedajle po hitrem postopku na wishlisto. :)  Bom pa pomoje te teden prav startal s kakšno pustolovščino iz njihovega backloga, kjer niso bili developerji, ampak le založniki. Ekola ravno dal Gemini Rue downloadati (in to bo ofišli moj prvi letošnji špil. Še malo pa te ujamem po preigranih naslovih. :P )

Povezava do prispevka

@Flegma:  Gemini se mi je malce zameril, ker je precej arkadnih elementov. Tega res ne maram v avanturah, pa tudi če gre za povsem preproste sekvence. Je pa drugače zelo zelo včeščna zadeva, tak bladerunnerski noir vibe ima. 


Ker si omenil developerje in založnike:
Ni dolgo, kar sem preigral eno precej starejšo: Golden Wake (Grundislav Games / published by Wadjet Eyes Game). Všečno zaradi zgodbe, ampak res easy v igralnem smislu. Mogoče celo preveč easy, ampak me je vseeno vleko od začetka do konca. 
A Golden Wake on Steam (steampowered.com)
 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Po obeh preigranih Backbone igrah  (tudi tanovi Tails je odlična zadeva, ki prikaže ozadje glavnih likov) grem ponovno skozihod fenomalnega biserja: Unusual Findings.

O tej igri smo itak že debatirali, zame je več kot odlična in jo komot postavim zelo visoko na lestvico top avantur vseh časov. Noro dober 80is vibe, super zgodba, odlična pixel grafika, uganke, ni da ni. Kdor tega še ni preigral si je sam kriv. :)
Unusual Findings on Steam (steampowered.com)

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sem imel velika pričakovanja do dotičnega izdelka, ampak sem bil razočaran na vseh ravneh, tako da se mi je sploh ni ljubilo končat. Vmesnik s tistimi dodatnimi ikonicami in omejenostjo na lev gumb, kar zahteva dvakratno klikanje za vsako akcijo, je zgrešen. Dejansko me zanima, kako se je nekomu zdelo odveč uporabiti preizkušen sistem levega klika za akcijo in desnega za opis ter potega kuzorja na vrh za inventar, in so raje uvedli podmeni z ikonicami in obvezen klik za inventar. Ker gotovo 'pogovarjanje' z objekti obrodi veliko sadov. Nadalje je domala vse rešljivo na en sam način, pri čemer so vsi sicer logični poskusi docela zignorirani. S sabo furaš dva prijatelja, od katerih nimaš nič. Z njima se ne moreš pogovarjat, niti ni ugank, ki bi zahtevale sodelovanje. Nikakršne 'naprednosti' oziroma privlačnosti ne v ugankah, ne v dogajanju, ne v dialogih. Skratka, na prvi pogled in glede na tematiko privlačna zadeva, izvedba pa v mojem svetu duhamorno razočaranje.

Povezava do prispevka

Povsem upravičene kritike, @LordFebo. Čeprav, ljudje smo si različni. Meni je recimo dogajanje na polno dogajalo, dialogi so mi bili všečni, uganke zelo ok (in nekatere SO rešljive na več načinov).  Da se razumemo: ne iščem neke naprednosti v tovrstnih igrah. Meni je v prvem planu zgodba, pa da je grafika všečna in da uganke niso kar v tri krasne. V bistvu priznam, da neke naprednosti v igralnih mehanikah sploh ne želim. To je tak žanr, ki ga je težko docela nadgraditi in zame izumljanje tople vode stvar bolj ali manj poslabša. Se pa vedno najde prostor za izboljšave, če tudi le malenkostne.

Kakšno je pa kaj tvoje mnenje o Justin Wack and the Big Time Hack ?
Zame je namreč še ena izmed res odličnih novejših avantur. Bi rekel, da celo stopničko ali dve višje od prej omenjenih Unusual Findings. Si igral?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

V oči mi je padla Dreams in the Witch House (pravkar izšlo). Je kdo že igral? 
 

Navedek

Dreams in the Witch House is an open world horror adventure game, where you guide Walter Gilman, as he prepares to face the dreaded May-Eve witch ritual in the legend-haunted city of Arkham. Choose your own approach and reveal the secret of the Witch House before it's too late.


Dreams in the Witch House on Steam (steampowered.com)

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Gapi182 reče pred 1 uro:

si igral potem to? Pomojem bom nabavu mi zgleda res zanimiv


Meni je zelo ok, ampak ne pričakuj klasične point n click avanture. Kar veliko je tega, kako bi rekel, managementa (skrbeti je treba za finance, hrano, fizično in mentalno zdravje, učenje, raziskovanje, pisanje, izpite na šoli ...). Omejeni smo tako časovno (v igri tečejo ure, dnevi..) kot finančno, zato se vsega ne da postoriti in je treba pač v kompromise oz. res dobro planiranje zadev. Ni ravno veliko avantur s takšnim (dokaj RPG pristopom) in mislim, da je na ta račun tudi več možnosti za ponovno preigravanje. Ajde, glavna zgodba (če lahko tako rečemo) je sicer bolj ali manj zakoličena, ampak tukaj so različni dogodki in odločitve, kar zadevo močno popestri.
Na začetku mi je sicer malce najedal že prej omenjeni "management", ampak hitro ugotoviš, da je točno to bistvo igre in jo dela unikatno. Nisem sicer še končal, ker so vmes prišle neke druge zadeve, ampak imam občutek da sem zelo blizu konca. Vsekakor ena izmed bolj zanimivih zadev zadnjega časa in definitivno vredna igranja.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...