Skoči na vsebino

[uradna tema] Japanka


Jude

Priporočeni prispevki

Nisem že dolgo časa gledal teh titanov, a v trailerju sem dobil vtis da se zgodba nadaljuje več let po dogodkih iz 3 sezone? Pa na drugi lokaciji. Ali pa bo celo kup flashbackov, ko v trailerju vidim Titane, ki jih uporabljajo kot neke sorte premični tank? Tega se ne spomnim, večinoma so bili Titani nasprotnik človeka, ne pa da so v arzenalu ene človeške frakcije v boju proti drugi.

 

Bi kar najraje začel gledat titane od začetka, ko sem ostal nekje v polovici 1. sezone, sam se bojim, da bi bilo bolje, da počakam na konec 4. sezone, ki bo bogsivedi kdaj :D

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Končno prihaja druga sezona Re:Zero v kratkem, ki je bila  premaknjena zaradi korone. Spomladanska sezona animejev je bila res bolj kot ne porazna. Ok Tower of God samo to je za bivše bralce webtoona že malo iz mode. :P

 

Najboljši anime, ki sem ga nazadnje gledal mi je bil vsekakor BNA. Odlična animacija spet studija Trigger, zgodba pa tudi zelo v redu.

 

 

 

 

 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Nekaj favoritev kar sem gledal v zadnjih nekaj mesecev:

 

Beastars

Zelo zanimiva storija srednjesolcev in ocitki glede narave osebnosti na podlagi prehranjevanja... "Mesojedci vs. Vegetarijanci" zna potegnit dobre socialne vzporednice z realnim svetom.

 

Dodohedoro:

 

Kar krvava serija, predstavlja zivljenje v "Luknji", kjer carodeji iz drugega sveta pridejo vadit svoje vescine na "manjvrednih" prebivalcih tamkanjsnega mesta. No, se jim pa tudi postavi kdo postrani.

Sploh vsec mi je japonski VA ki je posodil glas tudi Onizuki v GTO. Res ima poseben car.

 

My Next Life As a Villainess: All Routes Lead to Doom! 

Malo bolj "dekliski" zanr "reverse harema", kjer se glavna junakinja, obsedena s t.i. "otome game", igrami v katerih morajo osvojiti razne pripadnike moskega spola, od princev,  vojvodin, privlacnih grofov itd., nenadoma zbudi v telesu glavne antagonistke igre, ki jo je nazadnje igrala. Zaveda se pa tudi, da je v igri v vecini koncev anti-herojka bridko umrla. Kako se bo spoprijela z izzivom zivljenja v kozi Katarine Claes?

 

Vinland Saga

 

Vikingi... A je treba povedat kej vec?

 

 

Ascendance of a Bookworm

Se malo bolj dekliski pridih, a me je vseskozi vleklo v storijo, skoz obe dve sezoni.

 

 

Sing "yesterday" For me

 

Romanca, s coolskim art stilom in slow-vibe vzdusjem.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Kanata no Astra

 

https://myanimelist.net/anime/39198/Kanata_no_Astra

 

Prve dele sem pogledal vsak dan po en del, ampak pol je pa ratalo vse bolj zanimivo in napeto, pa sem pogledal 8 delov v enem dnevu :)

 

Všeč mi je to, da se zadeva spodobno zaključi in da je zgolj 1 sezona, ki ni nič razvlečena. Priporočam vsakemu, ki bi rad binge watchal serijo v enem dnevu. Spoilal itak ne bom. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 4 mesece kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
Tijuana reče pred 47 minutami:

Evo danes sem pogledal 6 del zadnje sezone AoT. Men je tole noro. Top.


Meni je uspelo pogledat vse 3 sezone AoT :) Zdaj sem na tekočem in pogledal prvi del 4. sezone, čakajo me še ostali.

Ni slaba zadeva, sam bom dal na hladno, ker ne bom tega gledal tedensko, hehe. 

Zgodba oz vse skup je pa boljše da ne razmišljaš preveč, sem pa tja kaj preberem wikia za ta anime.

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Spet sem zajebal in prehitro šel v AoT. Ko se sprotno gledal 1. In 2. Sezono sem oboleval, ker se na epizodo zgodi za 5 minut novitet, drugo je samo mumbo jumbo. In sem popizditis fasal, nehal gledat. Zdaj sem si rekel, ok bo šlo da se pogleda do konca ppl v susu, a sem prehitro prišel do konca in ugotovil, da mora biti toliko mumbo jumba aka. polemiziranje o moralnosti karakterjev, ker potem je res močan anime na sporočilnosti, precej bolj udari na čustva, ko se premakne naprej za 5 minut.

 

Zadnja sezona je mojstrsko začeta, če bingas skozi prejšnje. Sicer bi popizditis spet fasal, da prve tri dele v popolnosti kaže Marley kaže in nič Eldiance s Paradisa. Ampak to je bilo treba da se pokaže ta brainwashing otrok in potem nesmiselno borbo brata proti bratu. Res dobro, zdaj pa do avgusta pocakati, da do konca izide... samo bo težko. 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Kakarotto reče Dne, 26. 2. 2021 at 5:57:

Spet sem zajebal in prehitro šel v AoT. Ko se sprotno gledal 1. In 2. Sezono sem oboleval, ker se na epizodo zgodi za 5 minut novitet, drugo je samo mumbo jumbo. In sem popizditis fasal, nehal gledat. Zdaj sem si rekel, ok bo šlo da se pogleda do konca ppl v susu, a sem prehitro prišel do konca in ugotovil, da mora biti toliko mumbo jumba aka. polemiziranje o moralnosti karakterjev, ker potem je res močan anime na sporočilnosti, precej bolj udari na čustva, ko se premakne naprej za 5 minut.

 

Zadnja sezona je mojstrsko začeta, če bingas skozi prejšnje. Sicer bi popizditis spet fasal, da prve tri dele v popolnosti kaže Marley kaže in nič Eldiance s Paradisa. Ampak to je bilo treba da se pokaže ta brainwashing otrok in potem nesmiselno borbo brata proti bratu. Res dobro, zdaj pa do avgusta pocakati, da do konca izide... samo bo težko. 

 

 

Ravno to je razlog, da sem po 2 delih 4. sezone prekinil z nadaljevanjem, ker je bilo preveč kvalitetno in bi bilo mučenje gledat del za delom.

 

Sem pa pred to sezono binge watchal vse 3 sezone v par tednih, kolikor je čas dopustil. Zadevo sem prvič gledal že davnega leta 2013 ali 2014 in pol obupal, ko sem trčil ob tedenske epizode in bolj postopni napredek. Ni šlo več in še dobro da sem prekinil takrat, ker je serija imela dolge pavze, tudi več let.

Zdaj samo čakam, da se celotna 4. sezona zaključi in potem pogledam v par dnevih. :)

 

Povezava do prispevka

Pogledal Netflixov High-Rise Invasion. Kar binge worthy zadeva z akcijo in adrenalinskim klanjem pa cliffhanger ending-om tko da bom pomoje naprej bral mango (100 more chapters :w00t:), ker se mi ne bo dal čakati eno leto na S2. Ponavadi na tak interval netflix nove sezone daje ven... :P

 

Btw, tale ED komad... :wub:

 

 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Btw, očitno ni samo manga in anime tista, ki sta na čase močno cenzurirana. Se očitno dosti poslužujejo tega tudi v knjigah, da editirajo ven določene stvari, ko prevajajo iz japonščine. Sploh mi ni padlo na pamet da je tudi v tem formatu to praksa. :D
https://boundingintocomics.com/2021/02/21/seven-seas-admits-to-heavy-handed-censorship-of-classroom-of-the-elite-and-mushoku-tensei-jobless-reincarnation/

Seven Seas Entertainment has apologized to fans for taking a “heavy-handed editorial approach” towards Classroom of the Elite and Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation after it was discovered that the independent manga publisher had heavily censored both respective series. 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 2 urama:

Attack on Titan Final Season update!

Episode 73 will now launch at the usual time on Sunday, March 21. Episode 74 will be released right after.

 

A tale right after je mišljeno kot dvojna epizoda ali redno naslednji teden?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...