Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

Spoiler

 

Se pac ne strinjam z izjavo da je Abby (in karkoli okoli nje) dobro vpeljano v zgodbo. Meni osebno je bilo izjemno prisiljeno. Uporabljali so izjemno cheap nacine za forsiranje empatije za lik (bozanje psov, druzenje z random folkom iz WLFa, resevanje neke zebre s fotrom, bruh..). Pac, isto bi se dalo dosect veliko bolj subtilno in pocasi, ne pa tako forsirano in ocitno, da tocno vidis kaj poizkusajo. Da ne omenjamo da kljub temu da ko se trudijo jo predstavit kot dobro, pasivno se vedno vn buta njen sadizem, egoizem in slab moralni kompas (urivanje v vrsto za hrano, seks z osebo ki ima otroka z drugo zensko, veselje od spoznanju da je zenska ki jo nameravas ubit noseca, pobijanje lastnih bivsih teammejtov brez potrebe, itd...)

 

Skratka, izjava da je dobro vpeljana v zgodbo je za moje pojme objektivno napacna, s cimer se strinja ogromno stevilu ljudi na internetu, sam berem mnenja in gledam reviewe ter razne playthroughe streamerjev in podobno. Pokazal sem svoje nestrinjanje z napisanim, plus to da menim da je to izjemno surface level mnenje.

 

In to to primerjas s tem da me 3-4je uporabniki non stop harrasajo z minusi na vsak post? :huh: 

 

Da ne omenjam da konstantno podajam argumente zakaj sem formiral mnenje kot ga imam, na drugi strani pa niti ena oseba ne poizkusa iskreno predebatirati stanja (ajde, bigboss je bil edini kul iz tega vidika), nazaj dobim samo "si bigot, glup, nimas argumentov, vse pobiras iz alt-right redditov/videov", in podobne neumnosti, za tem pa talajo minuse.

 

Res, visek intelektualizma.

 

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Spoiler

 

Ne dajejo mi minuse ker folk "zmerjam z raznimi opazkami", so zaceli ze pred tem.

 

Opazke pa so bile ker ezoterik non stop direktno laze.. Govori totalne neresnice, laze o stvareh in potem odgovarja na njih. Dobesedno definicija Strawmannanja:

 

Strawman:

You misrepresented someone's argument to make it easier to attack.

By exaggerating, misrepresenting, or just completely fabricating someone's argument, it's much easier to present your own position as being reasonable, but this kind of dishonesty serves to undermine honest rational debate.

 

Pac res tako podlo obnasanje in twistanje resnice. Res ogabno.

 

Se pa strinjam u bistvu da ni potrebe po opazkah, ampak glede na to da je on zacel z res ekstremnimi (oklical me je za shizofrenika, psihica, in debila) se nisem mogel zadrzat.

 

 

Drugace pa gnoj reakcijo tudi zato ker celoten opis kontrira sam sebi

 

Da povzamem:

 

Navedek

Kaj naj rečem... kar se štorje in likov tiče, mojstrsko so mi izpeljali Seattle Day 1-3 z obeh zornih kotov.
Novi liki (Abby klapa) in Abby so zelo dobro vpeljani.

Meni je bila Abby celo najboljši lik dvojke

Njen del zgodbe mi je bil celo boljši od Ellie.

Je pa štorja daleč od tiste ''slabe'' štorje, ki jo hejterji promovirajo (je pa to seveda stvar okusa vsakega), meni je bila dobra oz. celo boljša kot v enki.

 

Navedek

Malo mi je bilo smešno, ker so res pretiravali pri Abbyjevih bicepsih, drugače... ...škoda da niso imeli časa bolj dodelat njen ''preobrat'', ki se zgodi dobesedno v enem dnevu.

 

Švoh točka igre mi je bil Lev oz. Lilly, ko nekako je bilo očitno, da želijo narediti med Abby in Levom kemijo kot v enki med Joelom in Ellie, ampak za moje pojme neuspešno oz. je premalo časa, prvih nekaj levelov, zveni celo vsiljeno (''cool'' / ''cold''), pa to, da je Lev trans je mi bilo že malo too much. Ne ker bi bil trans, ampak da so dodali še ta segmetn POVRH vsega, kar je bilo že notri (Ellie lesbo, Dina noseča bi, Owen/Abby/noseča Mel trikotnik).... saj ne veš ali je to Santa Barbara ali zombijačina. Lahko bi malo boljše speljali Leva (še posebej, ker ni ravno odrasel v modernem okolju, vseeno pa je dovolj ''moderen'', da se drugače spolno identificira ter celo upre sistemu), tudi celo ozadje Scarov, ki so malo zapostavljeni, sem mislil, da bodo več zgodbe okrog njih podal

 

Pol pa Abby doživi tektonski preobrat kar tako... ka pa vem, preveč na silo... še posebej, ker je šla na drugi konec sveta, da dobi v roke Joela, nakar pa 2 dni kasneje mirno pobija celo garnizijo svojih nekdanjih komradov. Je izpadlo čisto izven njenega karakterja. 

 

Scarji so mi tudi luknjasti: vmes sem zasledil kako se razlaga o nekaki tradiciji ipd., ampak saj ni minilo 200 let od Outbrejka, ampak nekaj čez 20 let, torej slaba generacija, zdaj pa imajo oni kar tradicijo, ki naj bi šla iz roda v rod, pa način življenja ipd.... a v enki jih sploh ni bilo. Vmes najdeš lore, kako so fireflyji razpadli in nato so nastale nove frakcije, ampak za to kar Scarji so (wanabe versko/fanatski kult) enostavno ni dovolj časa bilo vmes, da bi bili, takšni kot so prikazani. Recimo celo to, da mama hoče ubit lastno hčerko, ker se identificira kot moški, ker kao ''pravila''... eh, bejž no...

 

69085.jpg


 

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 5 minutami:

 

Jep tole absolutno odlično povzame kaj si mislim ko berem tvoje poste... 

 

A recimo vidis razliko med nama? Jaz nisem napisal samo "pocutim se da berem nesmisle ob njegovem postu", ampak sem sel step by step in jih izpostavil..

 

To je razlika med mano in tabo/ezo/kihot/smrk kompanijo. Jaz argumentiram, predstavljam fakte in izpostavljam logicne nesmisle, vi se derete "HERP DERP UR WRONG AND RACIST", talate minuse in bannate z foruma (smrk).

 

Se ti zdi to pravi nacin komunikacije na forumu?


Ali bos morda rajsi izpostavil kje se nahajajo nesmisli tega kar pisem?

Povezava do prispevka

Ja, ker se noben ni adressal argumentov niti priblizno, stuck ste v svojih "HURR DURR RASIST TRANSFOBICEN" komentarjih in nadlegovanju s spammanjem minusov.


Za spoilerje pa se opravicujem, res je confusing konstantno v eno in potem drugo temo menjat. Sem res probal bit dosleden s tem ampak mi je uslo. Sem editiral.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Glede na to, da se pogovarjamo o igrah, ki so na koncu dneva res samo igre, zakaj toliko kreganja jebemu? Zakaj se tisti katerim je igra všeč morajo dokazovat z dejstvi? Zakaj je težko sprejet, da jim je igra kul in ali je potrebna analiza vsega? Če bi jaz mogo zagovarjat vse kar mi je všeč (subjektivno) kje bi nam bil konec? Naj ljudje uživajo ali pa ne uživajo, sej nič ni narobe, enemu igra ne diši, drugi misli, da je masterpiece, kaj pol.

 

Predlagam ko Cyberpunk pride ven, da se dobimo nekje in naredimo debatni krožek.

 

 

Povezava do prispevka

Omenjam faktualne nesmisle v zgodbi/opisih, izpostavljam lazi Ezoterika ko pljuva po mojem mnenju in po random subredditu, pisem kako so forsirali inclusiveness in s tem unicli zgodbo, itd..

 

Pac, ce je komu vsec da ima zgodba nesmisle ni panike, nej uzivajo. Sam ne mi na moje izpostavljanje teh neumnosti odgovarjat z laznivimi obtozbami al pa kar enostavno z napadanjem mojih namisljenih osebnostnih lastnostih. Ce zelijo debatirat o tem ali nesmisli v zgodbi obstajajo ali ne, potem nej debatirajo o argumentih ki sem jih predstavil kot nesmiselnosti. Ce pa ne zelijo pa tud OK. Ne rabijo pa potem neki pasivno agresivno in uzaljeno talat minuse.

 

Problem je da oni hocejo pokazat svoj prav, ampak tega niso sposobni. Edino kar preostane so pac podle in neiskrene taktike, katere sem izpostavil ze preveckrat. Ampak seveda se kar ne nehajo :D

 

Spet, glede na to da je to forum kjer naj bi debatirali o mnenjih mi res ni jasen ta odpor do racionalne debate.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 36 minutami:

Pač res se vid za kok vrhunski špil gre, najboljša akcijska avantura na ps4 uizi in nov benchmark za narativne igre.

 

Pa a te niso motile abbyjine roke???? Jaz sem vsakič, ko sem fasal enih deset metkov v telo, se počepnil in zavil gazo okrog strelne rane na roki pomislil: "kako nerealna igrica, noben nima tako velikih mišic".

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 26 minutami:

 

Pa a te niso motile abbyjine roke???? Jaz sem vsakič, ko sem fasal enih deset metkov v telo, se počepnil in zavil gazo okrog strelne rane na roki pomislil: "kako nerealna igrica, noben nima tako velikih mišic".

 

Najbolj so mi šli na živce nerealni proporci pri sovražnikih, recimo ena ženska je vihtela ogromno kovaško kladivo, en model je bil pa zihr 2 metra 30, pa ene 200 kil je mel... Pač take stvari uničjo vpetost igralca v svet. Morm rečt, da v moji beležnici to zbije oceno za najmanj 8.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

To je blo isto ridiculous ja. Ze tko je en dvometras z 200 kilami ki vihti kladivo, ampak seveda not to be outdone so morali not vrzt se eno zensko verzijo ki je bil zacuda se vecja tako po visini kot po kilah :huh:

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 12 minutami:

For the record, men so šli taki in podobni nesmilsi tudi ful na kurac. Predvsem, ker sploh ni nobene potrebe.

 

Sam kaj naj, če pa je vse ostalo tako faking amazing, da mi je še vedno 90+ igra :D

 

Mene neki ful ni motil, itak je špil v ND maniri vseen zelo over the top, tud infectedi itd. Ni glih najbolj realističen post ap. Mi je blo pa mal smešno, sploh proti ostalim sovražnikom.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 23 urami:

 

Sicer mi je bad, ki bo zgledalo kot da te brezveze dissam, samo zdaj sem že parkrat opazil da so tvoji recapi raznih videjev ful mimo dejansko povedanega, pa ne vem al je to pač ki na hitro malo poklikaš in po svoje interpretiraš tistih par besed, ki jih ujameš, al pa ti ne leži neki ful angleščina in pol zato po svoje interpretiraš, kaj te besede pomenijo. V glavnem ja, tipica ni tega povedala.

 

samo_hren reče pred 23 urami:

@bigboss: uf, meni se zdi, da si mogoče prišel do malce napačnih zaključkov :). Kakor sem si jaz interpretiral, pravi ravno to, da noben ni "kriv" za take ocene, in da so to v največji meri individualna mnenja teh ocenjevalcev. Zraven potrdi, da so seveda faktorji, ki lahko vplivajo na ocene. Kar se tiče strahu pred publiko, sem jaz razumel, da samo izpostavi, da so ocenjevalci kot vsak človek krvavi pod kožo in jim pač ni čisto vseeno, če jih publika na nekonstruktiven načina nadleguje, vendar da se vseeno poskušajo ravnati po svojih prepričanjih.

 

10:00 - 12:00

(16:00)

tle rece..

 

dobro meni ne lezi neki ful anglescina.. oz. dalec manj kot tebi to mi je jasno kot beli dan.. sam da neki suxam kot tej stari ljudje al nekdo ki mu je izkusnja z ang. maksimalno gledanje filmov, pa tut ne morem rec.. pac kaksno stvar, tu pa tam, ne razumem dobro ali pa sloh ne, ampak kar razumem anglescine za moje potrebe mi je prece jasno.

mogoce se na kiri besedi zajebem.. zadnji primer je TLOU2 ko na kocu rece ena ujetnica, ki jo Ellie resi (upam da se mv spoiler temu hehe) SPOILER! ko rece o Abby: She is bit! .. jaz sem iz prve stekal, da so jo ugriznili zobiji, pol mi ni blo nic jasno, kako ni se okuzena in da ni tudi ona imuna ipd hahaha

ne vem kar se tice te eh medijev in to na netu mi je vse vec al manj jasno.. ce pa si dam kaksne audiobook srednje zahteven in opisuje dolcoene stvari z raznimi pridevniki in primerjavami pol ras razumem bolj slabo.. ampak ne glede na to...

 

@samo_hren

ja.. zna bit da sem razumel malo po svoje.. oz vecji del videa mi ni bil zanimiv, pac ta del mi je bil zanimiv in sem si ga zapolnil, kar je 2 min od 17min.. tvoja interpretacija je sigurno bolj celovita.. ampak to je pac meni bilo pomembno, ker je izpostavila nek strah pred publiko in da če ze, mogoce to.. kar mi je bilo osebno skrajno nerazumljivo in ne vsecno, da sploh to povdari. enako kot pac sodniki.. lahko se boji kaj bo rekel sef sodisca, lahko se boji nekih politicnih lobijev, lahko se boji svoje druzine, samo da se boji glas ljudstva, to je zame najslabse kar lahko.. pa ceprav je sodba v imenu ljudstva.. sam da se bojis publike in medijev, ki upravljajo z mnenejem javnosti in so totalno nestrokovni glede prava. to je po moje najslabse kar je lahko za neko tako delo, sodnika, opisovalca.. ti mores bit pac zvest svoji praksi.. dosti lazje razumem, da te nekdo ustrahuje ali podkupi.. ampak, da se pa bojis kaj si bo mislila javnost.. to je pa zame najslabsi ocenjevalec ever. ok ni rekla, da se boji javnosti, ampak, da če že.... ampak se ve, da ko nekdo to reče, neki je na tem..  dopuscam tudi, da si razlagam malo po svoje. Ampak to je IMO zakljucek moje psihoanalize tega videa.. drugo so vec ali manj neke bla bla bla priče upravičevanja opisovalcev, ki se me ne dotaknejo in me ne zanimajo. Sicer ji verjamem, do neke mere, da ni toliko podkupljenih opisov.. ampak iskreno vsem je jasno, da s temi ocenami dosti krat neki ne stima. OK njen point, razlicni okusi pac. Lahko razumem. Sam pomoje mora bit se neki in ce teh podkupljenih opisovalcev ni in opisi nenazadnje ne vplivajo toliko na prodajo.. kaj je pol problem? Se opisovalci prevec pustijo vplivat publiki? Kot parvi ona? Ali so le razlicni okusi? Ali laze, ne vem, da ni podkupljenih opisovalcev? Ne vem. Jaz ji hocem verjet, ker drugace ne pridemo nikamor. Torej. V cem je problem, da ljudje mislijo, da opisi niso pristni? Imajo opisovalce s salbim okusom? Se pustijo prevec vplivat od publike in je to nek zacaran krog? Ne vem. To je bil moj point. Da se bojijo publike in publika cuti, da niso pristni in neodvisni in je pol zacaran krog.  

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ranton (also youtuber, reviewer) je naredo podoben video, kjer govori o tem, kako tisti ki dobijo kopijo igre zaradi hitrega day one reviewa so verjetno pristranski pa tudi ce se tega ne zavedajo. Ze samo dejstvo, da ti nekdo gre na roko lahko vpliva na tvoje mnenje, to on misli. Ne vem, verjetno je nekaj na tem, mogoce samo nijanse. Zdi se mi, da up and coming youtube kanali prej mečejo ven opise po volji publisherjev, da ne ostanejo brez naslednje kopije itd. Ti starejsi, bolj priznani so pa le malo bolj objektivni, vsaj upam.

 

Kar se tice Alane, cilja na to, ce se publika ne strinja s tem kar reviewer misli, sli bojo youtube ogledi, kar je verjetno res. Ni zdaj nujno, da vsak reviewer bo zaradi tega hoto ustrezt publiki, pac zenska omenja nekaj, kar je verjetno cisto res.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...