Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

Vučko3 reče pred 58 minutami:

Ranton (also youtuber, reviewer) je naredo podoben video, kjer govori o tem, kako tisti ki dobijo kopijo igre zaradi hitrega day one reviewa so verjetno pristranski pa tudi ce se tega ne zavedajo. Ze samo dejstvo, da ti nekdo gre na roko lahko vpliva na tvoje mnenje, to on misli. Ne vem, verjetno je nekaj na tem, mogoce samo nijanse. Zdi se mi, da up and coming youtube kanali prej mečejo ven opise po volji publisherjev, da ne ostanejo brez naslednje kopije itd. Ti starejsi, bolj priznani so pa le malo bolj objektivni, vsaj upam.

 

Kar se tice Alane, cilja na to, ce se publika ne strinja s tem kar reviewer misli, sli bojo youtube ogledi, kar je verjetno res. Ni zdaj nujno, da vsak reviewer bo zaradi tega hoto ustrezt publiki, pac zenska omenja nekaj, kar je verjetno cisto res.

 

Meni se zdi ravno obratno, in sicer da so starejsi uvaljavljeni ocenjevalci dosti manj objektivni, ker so ze "in the loop" in prejemajo zastonjske kopije in early access igre. Seveda pa nikakor tega ne zelijo izgubit. Up and coming Youtuberji pa zelijo biti cimbolj objektivni, s tem izstopati, in ponavadi niti nimajo dostopa da zastonjskih verzij igre.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Ranton (also youtuber, reviewer) je naredo podoben video, kjer govori o tem, kako tisti ki dobijo kopijo igre zaradi hitrega day one reviewa so verjetno pristranski pa tudi ce se tega ne zavedajo. Ze samo dejstvo, da ti nekdo gre na roko lahko vpliva na tvoje mnenje, to on misli. Ne vem, verjetno je nekaj na tem, mogoce samo nijanse. Zdi se mi, da up and coming youtube kanali prej mečejo ven opise po volji publisherjev, da ne ostanejo brez naslednje kopije itd. Ti starejsi, bolj priznani so pa le malo bolj objektivni, vsaj upam.

 

Kar se tice Alane, cilja na to, ce se publika ne strinja s tem kar reviewer misli, sli bojo youtube ogledi, kar je verjetno res. Ni zdaj nujno, da vsak reviewer bo zaradi tega hoto ustrezt publiki, pac zenska omenja nekaj, kar je verjetno cisto res.

 

Youtube je in godsend in totalne smeti. Maš ala te altright kanale k delajo super kontraverzne reviewe vseh popularnih iger (RDR2, TLOU2, pač karkoli pride), sam zato da clickbaitajo pa vedno tud grejo na bandwagon pač kergakoli kontraverznega dogodka. Prepoznaš jih lahk po tem, da majo v naslovu REAL REVIEW, AGENDA REVEALED, HONEST REVIEW, itd. Te so v 99,9% primerih totalno sranje in so narejeni sam zato, da pač ljudje klikajo, sploh ciljajo na ljudi, ki niso igral igre, ampak so zaradi tazga al pa drugačnega razloga užaljeni.

 

Pol maš pa še proper youtube kanale raznih insiderjev, pa lucidnih modelčkov, ki delajo res na polno in depth reviewe, al pa pač secirajo lore, gameplay mehanike, itd. To je res najboljš kar je na youtubu. 

 

Po želji publisherjev načeloma noben ne meče, sam so pa dost bandwagonerji, noben noče bit tisti debil, ki je GOTY ocenu z 7.5 (pa vedno je kdo), zato valda pri mainstream medijih reviewi gravitirajo k višjim ocenam. Men se honestly niti ne da tega sranja brat, ponavad je neodvisno od tega, če je dobr al slab špil, vedno en kup hvale, tko da se moraš pol bol na tekst zanašat. Rajš mam portale k ne dajejo ocen, še najrajš pa sam igram in se tkole s kakšnimi kul modelčki na forumu al pa kje mal zmenmo, sej so različna mnenja, sam večina folka je normalnega in se na konc vzpostavi ena mediana. Recimo Dark Souls nism nikol igral, uno temo sm pa več let spremlju in to je bil edini stik s špilom, evo letos sm pa preigral, čeprav sm že dost pozabu :D

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 9 urami:

 

Youtube je in godsend in totalne smeti. Maš ala te altright kanale k delajo super kontraverzne reviewe vseh popularnih iger (RDR2, TLOU2, pač karkoli pride), sam zato da clickbaitajo pa vedno tud grejo na bandwagon pač kergakoli kontraverznega dogodka. Prepoznaš jih lahk po tem, da majo v naslovu REAL REVIEW, AGENDA REVEALED, HONEST REVIEW, itd. Te so v 99,9% primerih totalno sranje in so narejeni sam zato, da pač ljudje klikajo, sploh ciljajo na ljudi, ki niso igral igre, ampak so zaradi tazga al pa drugačnega razloga užaljeni.

 

Pol maš pa še proper youtube kanale raznih insiderjev, pa lucidnih modelčkov, ki delajo res na polno in depth reviewe, al pa pač secirajo lore, gameplay mehanike, itd. To je res najboljš kar je na youtubu. 

 

Po želji publisherjev načeloma noben ne meče, sam so pa dost bandwagonerji, noben noče bit tisti debil, ki je GOTY ocenu z 7.5 (pa vedno je kdo), zato valda pri mainstream medijih reviewi gravitirajo k višjim ocenam. Men se honestly niti ne da tega sranja brat, ponavad je neodvisno od tega, če je dobr al slab špil, vedno en kup hvale, tko da se moraš pol bol na tekst zanašat. Rajš mam portale k ne dajejo ocen, še najrajš pa sam igram in se tkole s kakšnimi kul modelčki na forumu al pa kje mal zmenmo, sej so različna mnenja, sam večina folka je normalnega in se na konc vzpostavi ena mediana. Recimo Dark Souls nism nikol igral, uno temo sm pa več let spremlju in to je bil edini stik s špilom, evo letos sm pa preigral, čeprav sm že dost pozabu :D

 

 

Z drugimi besedami, folk ki se ne strinja s tabo oznacis z nekimi obtozbami, zato da lahko naprej zivis v svojem confirmation bias mehurcku.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 37 minutami:

 Še ena trgovina z igricami? Wtf. A se ni v zadnjih parih letih pojavilo tako 10 štacun z igricami. A to dejansko laufa?

 

Tale ima sicer kot zgleda zelo ubog nabor, ampak kolikor štekam imajo vse te random štacune istega dobavitelja in nič (ali zelo malo) robe na zalogi, vsa naročila obdelajo sami, izdelki pa potem šibajo iz skupnega dobaviteljevega skladišča. Na to nakazujejo tako cene, ki so med temi random štacunami skoraj identične (in seveda drugačne od oldschool retailerjev), kot sam nabor ponudbe in odgovori na vprašanja če je roba, označena kot "na zalogi", dejansko na zalogi.

Povezava do prispevka
twEEneR reče pred 51 minutami:

Po dolgem času je zopet na voljo Snetijev opis igre. Uživajte. 

https://jazbina.si/blogs/zgodbe-iz-jazbine/the-last-of-us-part-2-opis-igre-sergej-hvala?

 

 

Kok bo pa tole sedl

Upam da se bo dedc počas začel vračat v igro. Sneti, če bereš, radi te imamo in ob večerih, na plažah in na WCju redno mislimo nate. 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 9 urami:

ej @Static avtoriteta Sneti pravi, navajam:

"Ellie reže vratove kot v klavnici, brez opcije za onesveščanje, in se izkaže za psihotično, z maščevanjem obsedeno kuzlo, za katero mi je sčasoma postalo čisto vseeno, če ima raje vtičnik ali vtičnico."

kaj pravis na to? :whistle:

 

 

Da vsa ta horda ljudi ki jo pobije Ellie - vse je storjen v samoobrambi. Namrec, v primeru da te odkrijejo je vedno shoot on sight.

 

Spoiler

Glede mascevanja pa - ja, je obsedena. Iz nasega zornega kota na momente izjemno prevec. Ce pa se das v njeno kozo, da so ti fotra tako brutalno in sadisticno umorili pred tabo je pa dosti logicno.

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Static reče pred 6 urami:

Da vsa ta horda ljudi ki jo pobije Ellie - vse je storjen v samoobrambi. Namrec, v primeru da te odkrijejo je vedno shoot on sight.

Ma kako

 

Modelka gre na "njihovo ozemlje", nakar jim iz stealth poze reže vratove in jih zabada v glavo

 

Toj tako kot da ti tuja vojska uleti v državo in pokolje domačine in reče, da je bilo v samoobrambi, ker bi sicer domačini streljal nazaj :D  

 

Pač malo karikiram, sam ne rabiš it predaleč v whiteknightanju Ellie, ker pač je sfukan lik in komot parira Abby po dejanjih, nimaš kej

Povezava do prispevka
Spoiler

Kako se zacne combat interakcija z ljudmi z Ellie? Z Dino mirno peketata na konju nakar jim v faco raznese mina. Sledi skorajsna smrt s strani ljudi ki ju ujamejo.

 

To z "njihovim ozemljem" si res konkretno karikiral. Njen namen je bil prit do Abby, ce jo na poti tja folk lovi, strejla in poizkusa ubit je samo obramba v tej situaciji za moje pojme v post apokalipticnem svetu relativno pricakovana.

 

V vsakem primeru pa je velika razlika med "branim se ko me folk pozikusa ubit" ali  "iscem neko osebo da vrnem natancno oko za oko (torej vrnem smrt za smrt)", in pa "nasla bom tipa ki mi je ubil fotra relativno upraviceno, ga mucila do smrti in zraven ob tem uzivala".

 

Pac, vem da se slisi ful nesramno, ampak s popolno iskrenostjo, ce ne vidite ogromno razliko v zlobnosti teh dveh dejanj mislim da si morate ponovno skalibrirati moralne kompase.


Se enkrat, preden se vsi zacnejo penit okoli ust: Tudi mascevanje s strani Ellie je napacno, je pa dosti manj napacno kot uzivanje v maksimalnem trpljenju soljudi. Torej, ni vse crno belo (pravilno/napacno), ampak obstajajo razlicne stopnje "neprimernega pocetja".

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Evo zaključil igro. Po dolgem času spet en odličen orng dolg story driven špil, ki mi je požrl tri dni dopusta in mi niti malo ni žal, čeprav mi taki turobni špili bolj sedejo pozimi.

 

LGBTQ ni tolk bil nadležen, kot je folk jamral, saj nasprotniki tudi enakovredno brutalno umirajo. Cviljenje ko jim utrga ude, davljenje in požiranje lastne krvi, paranje goltancev in še in še, v glavnem špil ne špara.

 

 

 

Povezava do prispevka

Jaz še kar nisem obrnil, ker mi vmes uletavajo večurne seanse Civ 6 :D:D 

 

Trenutno sem 

Spoiler

na 26 urah igranja, z Abby sem ravnokar prišel do bolnišnice in iščem material za operacijo. Všeč mi je, da je tekom igranja Leva nekdo poklical z "Lilly" in da ga hočejo ubiti zato, ker si je pobril glavo... mislim da vem, kam pes moli taco tudi s tem likom.

 

Špil je kar se tiče arta, režije, predstavitve glavnega motiva sovraštva, kompleksnosti likov, storytellinga, vzdušja, prikaza surovega nasilja... enostavno en nivo nad vsem, kar je mainstream gaming do zdaj ponudil. Pač to je to boys, tipi lahko tekmujejo samo še sami s sabo. 

 

Žal je en oziroma rajši dva nivoja nad vsem, kar je mainstream gaming do zdaj ponudil, tudi na področju pushanja ameriške "progresivne" agende. Od tega kdo in kaj so main liki in kako se obnašajo do tega kako špil prikazuje skoraj vse moške v špilu in odnose moški/ženska. Res me zanima, kakšen cvet militantnega feminizma je pisal like / zgodbo, ker sorry guys, tole je pa next leveling tlačenje govna v usta z lopato. Meni je dejansko FUL pokvarilo izkušnjo, evo. Prva polovica je epic, čeprav ga že tam zasmradijo razne pripombe, zapiski in namigi o moških, ampak v drugi polovici špila gre pa samo še navzdol. Ful ful ful škoda. Sem upal, da je ND sposoben ujeti neko zlato sredino, da zna komunicirati neko pozitivno sporočilo o vključevanju drugačnih / bolj zapostavljenih ter da hkrati ne boš imel filinga, da se nekdo nate dere z megafonom... Pa jim žal ni uspelo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...