Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 2 urama:

Jaz še kar nisem obrnil, ker mi vmes uletavajo večurne seanse Civ 6 :D:D 

 

Trenutno sem 

  Skrij vsebine

na 26 urah igranja, z Abby sem ravnokar prišel do bolnišnice in iščem material za operacijo. Všeč mi je, da je tekom igranja Leva nekdo poklical z "Lilly" in da ga hočejo ubiti zato, ker si je pobril glavo... mislim da vem, kam pes moli taco tudi s tem likom.

 

Špil je kar se tiče arta, režije, predstavitve glavnega motiva sovraštva, kompleksnosti likov, storytellinga, vzdušja, prikaza surovega nasilja... enostavno en nivo nad vsem, kar je mainstream gaming do zdaj ponudil. Pač to je to boys, tipi lahko tekmujejo samo še sami s sabo. 

 

Žal je en oziroma rajši dva nivoja nad vsem, kar je mainstream gaming do zdaj ponudil, tudi na področju pushanja ameriške "progresivne" agende. Od tega kdo in kaj so main liki in kako se obnašajo do tega kako špil prikazuje skoraj vse moške v špilu in odnose moški/ženska. Res me zanima, kakšen cvet militantnega feminizma je pisal like / zgodbo, ker sorry guys, tole je pa next leveling tlačenje govna v usta z lopato. Meni je dejansko FUL pokvarilo izkušnjo, evo. Prva polovica je epic, čeprav ga že tam zasmradijo razne pripombe, zapiski in namigi o moških, ampak v drugi polovici špila gre pa samo še navzdol. Ful ful ful škoda. Sem upal, da je ND sposoben ujeti neko zlato sredino, da zna komunicirati neko pozitivno sporočilo o vključevanju drugačnih / bolj zapostavljenih ter da hkrati ne boš imel filinga, da se nekdo nate dere z megafonom... Pa jim žal ni uspelo.

Po moje take stvari motijo folk, ki jih take stvari motijo na splošno. Folk, ki se buni nad "netflix adaptacijami".

Mene take stvari na splošno ne motijo (tudi, če je zadaj ne vem kaka agenda, me enostavno boli kurac, če je izdelek na nivoju), in mi je TLOU2 ena najboljših zgodb v gamingu ever.

 

Mogoče pa samo jaz ne vidim kako te stvari kvarijo zgodbo.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Bolj gre za to, da pustijo grenak prioukus, ker je verjetno najbolje narejen in dejansko 10/10 špil tako konkretno nabasan s direktno in indirektno propagando. In ne vem, če te "take stvari na splošno ne bi motile", če bi recimo ameriška skrajna desnica ufurala v kak špil toliko sporočil o tem, da je beli človek superioren vsem ostalim, da je sužnjelastnišvo u bistvu koristilo Afriki, da Židje vladajo svetu oziroma karkoli je že trenutno in na tistem političnem polu.

 

Sicer pa močno dvomim, da se bomo o tem kadarkoli strinjali :D Tebi in Slinchu recimo špil ni preveč agresiven pri pushanju progresivne agende. Meni je. Kaj češ zdej, pač toliko bolje za vaju, ker lahko 100% uživata v izdelku in ne zavijata z očmi vsakih 15 minut tako kot jaz. Brez heca. Meni je iskreno ful žal, igrica mi je bila v prvih 10-15 urah god tier goty monita.

Povezava do prispevka

Jaz se strinjam z Galkotom na nivoju, da je definitivno vidna motivika rečmo temu sodobne leve politične smeri, da ne bomo se vozil v krogu zdaj 20 postov :D. V bistvu niti ne v tako teh in-your-face glavnih tematikah in osrednjem storylinejem, kjer je pomoje izpeljano zelo z okusom in precej nemoteče, če nisi ravno ekstra anti-LGBT nahypan, celostno gledano z raznimi stranskimi temami in motiviko pa je pač lore igrice, razni zapiski, izpiski, napisi levo desno, precej nafilan s takšnim materialom. Zdaj bolj je debata, koliko to koga moti. Mene globalno gledano ni motilo, je pa res, da imam uizi SJW nazore, pač tega ne mislim zanikat. Mi pa čisto na nivoju lora mogoče bolj dogaja kak Witcher 3, ki tudi v loru vsebuje celo linijo teh tematik od transeksualnosti, homoerotike, migracij_begunstva, rasizma ... Sam vseeno na bolj subtilen način. No, bomo še kaj več o tem rekli, ko še Galko obrne. Mi je pa Abby kul lik in ne bolj pokvarjena od Ellie, prav tako pa mi je Lev res iskreno carski lik. Je pa mi igrica glede marsičesa še vedno presežek. Tudi mnogo stvari se na netu ful ne izpostavlja: recimo proper izpeljan horror del, dejstvo, da je "pobeg" v mnogih fightih povsem validna taktika, da je v igri bolana količina podrobnosti, pač če začneš opazovat predmete v bolj natančno dizajniranih prostorih, je to prav nek rabbit hole, ko ugotoviš, da je vse postavljeno z nekim namenom in premišljeno. Da ne govorim o sovražnikih, ki so na cajte res ful humanizirani. Res res respect igrici, na marsikaterem področju next level. 

uredilo bitje ĆAMIR
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 7 minutami:

Jah, logično, da me bolj moti white supremacy rasizem kot inkluzivnost. A tebe ne?

 

Opa prijateljček, tele igrice se pa ne boš šel. Ne z mano. Inkluzivnost oziroma promocija inkluzivnosti NI tisto, kar bi "motilo" v špilu. Hvala kurcu, inkluzovnost je super. Kar moti je bolj ali manj subtilno dissanje moških; poskušanje nekakšnega "zlivanja" spolov oziroma brisanje ločnic med moškimi in ženskami; poskus transformacije vloge moškega v žensko; in ko vse skupaj sešteješ in ko si toliko zbombardiran s takimi sporočili, potem pa ja, še načeloma zelo pozitivna inkluzivnost, ki jo bo verjetno ubral špil z Levom, dobi kisel prioukus.

 

Je drgač Čamir zelo dobro zadel tudi moj pogled na špil.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 minutami:

Opa prijateljček, tele igrice se pa ne boš šel. Ne z mano. Inkluzivnost oziroma promocija inkluzivnosti NI tisto, kar bi "motilo" v špilu. Hvala kurcu, inkluzovnost je super. Kar moti je bolj ali manj subtilno dissanje moških; poskušanje nekakšnega "zlivanja" spolov oziroma brisanje ločnic med moškimi in ženskami; poskus transformacije vloge moškega v žensko; in ko vse skupaj sešteješ in ko si toliko zbombardiran s takimi sporočili, potem pa ja, še načeloma zelo pozitivna inkluzivnost, ki jo bo verjetno ubral špil z Levom, dobi kisel prioukus.

 

Je drgač Čamir zelo dobro zadel tudi moj pogled na špil.

Kakšne igrice lol?

Prej nisi tega omenjal. Omenjal si white supremaci kot primerjavo.

 

S tem kar si zdaj napisal se strinjam. Sam jaz tega filinga od igre nisem dobil. Oz. me ni motila karakterizacija Abby in Leva.

Se mi zdi, da je bolj fora v tem, da si ti tip, ki se ozira na take stvari:

Spoiler

 

Galko reče pred 3 urami:

mislim da vem, kam pes moli taco tudi s tem likom

 

 

 

Sam sem na polno liberalen kar se teh stvari tiče in jih pozdravljam v medijih, ti pa to jemlješ kot pushanje agende.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Se strinjam, da ima storytelling kot tak par problemov (predvsem deus ex machine so mene zmotile), sam kle je treba upoštevat, da je zgodba zelo ambiciozna in je res res malo iger, ki bi tej ambicioznosti segle do pet, kaj šele do kolen

 

Neki pretirano dissanje TLOU 2 storytellinga se mi zdi mal nepravično. Namreč, če štartamo kritiko iz pozicije, da ima storytelling v TLOU 2 ogromne probleme, kje potem štartamo pri kritiki storytellinga drugih iger? :D 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 43 minutami:

Kakšne igrice lol?

Prej nisi tega omenjal. Omenjal si white supremaci kot primerjavo.

 

S tem kar si zdaj napisal se strinjam. Sam jaz tega filinga od igre nisem dobil. Oz. me ni motila karakterizacija Abby in Leva.

Se mi zdi, da je bolj fora v tem, da si ti tip, ki se ozira na take stvari:

  Razkrij skrite vsebine

 

 

 

 

Sam sem na polno liberalen kar se teh stvari tiče in jih pozdravljam v medijih, ti pa to jemlješ kot pushanje agende.

 


Zakaj take stvari pozdravljas v medijih?

 

  

ĆAMIR reče pred 40 minutami:

Se strinjam, da ima storytelling kot tak par problemov (predvsem deus ex machine so mene zmotile), sam kle je treba upoštevat, da je zgodba zelo ambiciozna in je res res malo iger, ki bi tej ambicioznosti segle do pet, kaj šele do kolen

 

Neki pretirano dissanje TLOU 2 storytellinga se mi zdi mal nepravično. Namreč, če štartamo kritiko iz pozicije, da ima storytelling v TLOU 2 ogromne probleme, kje potem štartamo pri kritiki storytellinga drugih iger? :D 

 

Naceloma se v ostalih dobrih igrah v veliki meri drzijo tega kar deluje.

 

To da me

 

moment pred cliffhangerjem vrzes v point of view unlikeable bad guya ki ga nocem igrat za 10 ur mi na vsak nacin vsiljujes socustvovanje z njim je polomija od storytellinga, pa ce se na glavo postavis

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

  

KE RIT reče pred 25 minutami:

Kakšne igrice lol?

Prej nisi tega omenjal. Omenjal si white supremaci kot primerjavo.

 

S tem kar si zdaj napisal se strinjam. Sam jaz tega filinga od igre nisem dobil. Oz. me ni motila karakterizacija Abby in Leva.

Se mi zdi, da je bolj fora v tem, da si ti tip, ki se ozira na take stvari:

  Razkrij skrite vsebine

 

 

 

 

Sam sem na polno liberalen kar se teh stvari tiče in jih pozdravljam v medijih, ti pa to jemlješ kot pushanje agende.

 

Evo točno na to je letel moj komentar, da se ne boš šel teh igric z mano :) Hočeš mi obesiti, da me moti inkluzivnost in da vključevanje inkluzivnosti jemljem kot "pushanje agende". Kar preprosto ni res. Na konkretni primer z Levom sem ti odgovoril že tule:

 

Galko reče pred 37 minutami:

 

Inkluzivnost oziroma promocija inkluzivnosti NI tisto, kar bi "motilo" v špilu. Hvala kurcu, inkluzovnost je super. Kar moti je bolj ali manj subtilno dissanje moških; poskušanje nekakšnega "zlivanja" spolov oziroma brisanje ločnic med moškimi in ženskami; poskus transformacije vloge moškega v žensko; in ko vse skupaj sešteješ in ko si toliko zbombardiran s takimi sporočili, potem pa ja, še načeloma zelo pozitivna inkluzivnost, ki jo bo verjetno ubral špil z Levom, dobi kisel prioukus.

 

Ampak še enkrat. Če bi bil Lev vstavljen v manj pushy kontekstu, bi bilo zelo kul. Meni bi bil fresh twist, poznam problematiko v RL iz prve roke, tudi lik je zelo všečen. Ampak ker je pa je že tko tristoti primer igranja na "fluidnost spolov" oziroma karkoli že je ta krucifiks, pade pa samo look na škatlo od špila pa rolleyes emoji.

Povezava do prispevka
Static reče pred 4 minutami:

Naceloma se v ostalih dobrih igrah v veliki meri drzijo tega kar deluje.

 

To da me

  Skrij vsebine

moment pred cliffhangerjem vrzes v point of view unlikeable bad guya ki ga nocem igrat za 10 ur mi na vsak nacin vsiljujes socustvovanje z njim je polomija od storytellinga, pa ce se na glavo postavis

 

Kam pa pridemo, če se samo držimo tega, kar deluje? Po eni strani radi bashamo igrice, ker so iz vidika naracije in zgodbe zelo neambiciozne, po drugi poskus nečesa več naleti na hejt in kritike ala "polomija od storytellinga". Pač tudi beseda polomija je kle čisto podjebavanje, subjektivni okusi gor pa dol. Predstavljaš kot da gre za igro s podpovprečno zgodbo, kar pa pač ni niti približno res. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 23 minutami:

 Evo točno na to je letel moj komentar, da se ne boš šel teh igric z mano :) Hočeš mi obesiti, da me moti inkluzivnost in da vključevanje inkluzivnosti jemljem kot "pushanje agende". Kar preprosto ni res. Na konkretni primer z Levom sem ti odgovoril že tule:

 

Ampak še enkrat. Če bi bil Lev vstavljen v manj pushy kontekstu, bi bilo zelo kul. Meni bi bil fresh twist, poznam problematiko v RL iz prve roke, tudi lik je zelo všečen. Ampak ker je pa je že tko tristoti primer igranja na "fluidnost spolov" oziroma karkoli že je ta krucifiks, pade pa samo look na škatlo od špila pa rolleyes emoji.

Mene je zmotu un sarkastični "vidim kam pes taco moli". Ne pravim, da si nek nestrpnež. Niti približno. Sorry, če je izpadlo tako, ni bil moj namen.

Sem pa mnenja, da ti grejo take stvari v nos same po sebi in ker ti to gre v nos na splošno, ti bo šlo povsod v nos ne glede na kontekst. In pol namesto, da uživaš v zgodbi, te te stvari potegnejo ven. Tudi v primeru, če so povsem nedolžne.

 

tl;dr Naivneži se manj sekiramo al neki.

 

Static reče pred 25 minutami:

Zakaj take stvari pozdravljas v medijih?

Ker bi rad, da se iz sveta izkorenini ksenofobijo, in ker mi odpre pogled na določene stvari, ki mi niso čisto vsakdanje. Zaradi tega tudi tako slavim TLOU2 in nelagodje, ki mi ga je igra sprožila.

Mal sem sit preverjenih receptov, zavijanja v vato in happy endingov. Tega je predvsem v igrah ful preveč za moj okus.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 38 minutami:

Kam pa pridemo, če se samo držimo tega, kar deluje? Po eni strani radi bashamo igrice, ker so iz vidika naracije in zgodbe zelo neambiciozne, po drugi poskus nečesa več naleti na hejt in kritike ala "polomija od storytellinga". Pač tudi beseda polomija je kle čisto podjebavanje, subjektivni okusi gor pa dol. Predstavljaš kot da gre za igro s podpovprečno zgodbo, kar pa pač ni niti približno res. 

 

Do iger kot *Insert katerokoli uspesno story based igro iz zadnjih 10 let? Ti si zacel o ambicioznosti, in to predstavil kot da je pa zdaj nek ogromen plus samo po sebi. Ce je narejeno slabo je shit, pa mi je cist vseeno kako nenormalno ambiciozno je bilo..


Po tej logiki je Mullholand Dr. film stoletja.

 

Story telling po drugi polovici je  P O L O M I J A!

 

KE RIT reče pred 29 minutami:

Ker bi rad, da se iz sveta izkorenini ksenofobijo, in ker mi odpre pogled na določene stvari, ki mi niso čisto vsakdanje. Zaradi tega tudi tako slavim TLOU2 in nelagodje, ki mi ga je igra sprožila.

Mal sem sit preverjenih receptov, zavijanja v vato in happy endingov. Tega je predvsem v igrah ful preveč za moj okus.

 

Se ti zdi da se bo ksenofobija izkoreninila ce se tko na silo pusha take stvari? Ne bi raje mogoce malo bolj subtilno, postopoma in smiselno?


To z zavijanjem v vatu in happy endingi si pa mal strawmanna ubral. Ogromno story based iger je ki se ne drzi tega recepta. Vecino najuspesnejsih, bi rekel (vsaj tiste ki so meni super). Pa tudi, nista zdaj samo dve opcije. Na eni strani cheezy hollywood happy endings, na drugi pretiravanje z "ambicioznostjo"

Povezava do prispevka
Static reče pred 4 minutami:

 

Do iger kot *Insert katerokoli uspesno story based igro iz zadnjih 10 let? Ti si zacel o ambicioznosti, in to predstavil kot da je pa zdaj nek ogromen plus samo po sebi. Ce je narejeno slabo je shit, pa mi je cist vseeno kako nenormalno ambiciozno je bilo..


Po tej logiki je Mullholand Dr. film stoletja.

 

Story telling po drugi polovici je  P O L O M I J A!

 

Tebi mogoče ne bi škodlo, če bi poštekal razliko med "ni dobro" in "ni mi všeč".

Povezava do prispevka

Men se to ne zdi na silo pushanje. Sem že nekaj krat napisal. Različno gledamo na to stvar, jebi ga.

Drugače pa mi plz navedi katere od teh iger z izjemnimi zgodbami. Mogoče bo not tudi kaka, ki je meni zakon. Sam načeloma mene v večini primerov zgodbe v igrah ne impresionirajo neki ful. Po navadi se bolj navdušujem nad svojo interakcijo s svetom in lorom. Zato so mi carske razne Journey, Ori, SOTC, BOTW (nobena nima neke nore narative, ampak igranje in odkrivanje sveta ustvarjajo katarzo).

 

Pa ne da se mi debatirat o politiki, sry. Že tako sem se zajebal, da sem sploh načel debato z Galkotom. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 25 minutami:

 

Tebi mogoče ne bi škodlo, če bi poštekal razliko med "ni dobro" in "ni mi všeč".

 

Tebi mogoce ne bi skodilo ce bi postekal da ko nekdo trdi da je nekaj slabo to pomeni po njegovem mnenju.

Povezava do prispevka
Static reče pred 5 minutami:

Tebi mogoce ne bi skodilo ce bi postekal da ko nekdo trdi da je nekaj slabo to pomeni po njegovem mnenju.

 

Če bi tole res verjel, pol ne bi težil vsem, ki pišejo svoja mnenja, kako nimajo prav.

 

(pustimo ob strani, da razumni in razgledani ljudje lahko recognizamo kvaliteto tudi v stvareh, ki nam niso všeč, samo ubogi vidijo ta pojma v popolni soodvisnosti)

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Galko reče pred 4 urami:

Ma ne stari, ni res. Da tega ne vidiš, moraš biti, ne vem, puščavsko zrnce ali karkoli je že nasprotje snežinkice :D

Galko reče pred 2 urama:

Sicer pa močno dvomim, da se bomo o tem kadarkoli strinjali :D Tebi in Slinchu recimo špil ni preveč agresiven pri pushanju progresivne agende. Meni je. Kaj češ zdej, pač toliko bolje za vaju, ker lahko 100% uživata v izdelku in ne zavijata z očmi vsakih 15 minut tako kot jaz. Brez heca. Meni je iskreno ful žal, igrica mi je bila v prvih 10-15 urah god tier goty monita.

 

Bom na random tole quotal, da ne bom vsega citiral. Sem zdaj prečital debato gor dol, jaz drugač nisem nikoli pisal, da teh progresivnih tematik v igrici ni, samo so te iste in podobne tematike v igricah že kar en cajt in samo ne štekam a: kako je to v tej igrici tlačenje govna v usta z lopato in b: kako je to v tej igrici dva nivoja nad vsem, kar je mainstream gaming do zdaj ponudil.

 

Saj vem da je preveč kompleksno za razna enovrstična prepucavanja, samo bi si ful želel malo širše debate, ki pač jaz res ne vidim nekega konretnega shifta v količini progresivne vsebine, vsaj ne tolikšnega, kolikšen je shift v odzivu oz. odnosu do te vsebine. Pač, saj se verjetno strinjamo, da tudi mainstream že od nekdaj nagovarja družbena in politična vprašanja, da tudi mainstram igrice komentirajo vojno industrijo, pa religijo, pa ravnovesje odnosov in moči med različnimi rasami, skupnostmi, spoli, whatever. Pa družbene ureditve, pa ekonomijo, pač dobesedno svet. Saj vsak pripovedni medij nekaj komentira, vsako pripovedno delo vleče iz okolja in družbe, v katerem nastaja, pa tudi verjetno nikogar ful ne preseneti, da je umetnost, ki je vedno bila idejno in ideološko nagnjena levo, tudi danes nagnjena levo.

 

Zato me zanima, s čim točno prestopi sprejemljivo "inkluzivnost" in doseže nivo "tlačenje govna". Pač če preštejem teh par očitkov: "subtilno dissanje moških; poskušanje nekakšnega "zlivanja" spolov oziroma brisanje ločnic med moškimi in ženskami; poskus transformacije vloge moškega v žensko", s čim točno to počne in kako to počne toliko agresivneje, da pa gre tokrat čez vse meje dobrega okusa? Kako subtilno dissa moške drugače od HZD, kjer se cela igrica vrti okrog ženskega božanstva in podrejenega položaja moških v matriarhalni družbi, raznih Tomb Raiderjev, ki so že v devetdesetih furali ultra posmehljih odnos do nebogljenih dedcov s strani empowered Lare; kako zliva spole drugače od vseh RPGjev, kjer izbira spola ne vpliva na odnose (med liki in tudi spolne, lp) in s tem dobesedno brišejo mejo, kako transformira vlogo moškega v žensko (tega niti ne štekam čist, ampak če ciljaš na zadolženosti žensk za tradicionalno moška opravila, pol spet, vse igrice kjer igraš ženski lik in nimaš zraven moškega sidekicka, ki bi zate opravil moška opravila in ponovno igrice tipa HZD,  kjer furajo matriarhalno družbo)?

 

Ponavljam, nikoli nisem trdil, da teh motivov ni, samo ne štekam, kako do pred kratkim takšni motivi niso bili problem, zdaj pa kar naenkrat so, oz. mogoče nisem dovolj občutljiv na to problematiko, da bi opazil spremembo, če je res tako intenzivna, pa bi bil ful vesel konkretnih primerov.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 31 minutami:

 

Če bi tole res verjel, pol ne bi težil vsem, ki pišejo svoja mnenja, kako nimajo prav.

 

(pustimo ob strani, da razumni in razgledani ljudje lahko recognizamo kvaliteto tudi v stvareh, ki nam niso všeč, samo ubogi vidijo ta pojma v popolni soodvisnosti)

 

Odvisno kako definiras "tezil"

 

Pac, poizkusam razumet njihov point of view, hkrati pa podajam svoje mnenje in izpostavljam nesmisle v njihovih.

 

Ne vem kaj drugega pricakujes na forumu.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

subtilno dissanje moških; poskušanje nekakšnega "zlivanja" spolov oziroma brisanje ločnic med moškimi in ženskami; poskus transformacije vloge moškega v žensko

tle se tut jz sam praskam po glavi. kaj točno misliš?

a ti gre v nos to, da ženske ponucajo v špilu še za kej drugega kot sam za kuhanje pa nabiralništvo, da jih pošlejo tut na patrulje, da so čist enakpraven nasprotnik ellie?

se mi zdi, da so v postapokaliptičnem svetu dost v stiski, da ne morjo bit lih seksistični in da dodeljujejo vloge ljudem sam po sposobnosti, ne glede na spol in pač uporabjo za "klasične moške vloge" tut ženske, ker pač mogoč tut ženske znajo streljat pa pobijat

 

mene take stvari res niso zmotle niti za sekundo

 

Povezava do prispevka

  

kid666 reče pred 15 minutami:

tle se tut jz sam praskam po glavi. kaj točno misliš?

a ti gre v nos to, da ženske ponucajo v špilu še za kej drugega kot sam za kuhanje pa nabiralništvo, da jih pošlejo tut na patrulje, da so čist enakpraven nasprotnik ellie?

se mi zdi, da so v postapokaliptičnem svetu dost v stiski, da ne morjo bit lih seksistični in da dodeljujejo vloge ljudem sam po sposobnosti, ne glede na spol in pač uporabjo za "klasične moške vloge" tut ženske, ker pač mogoč tut ženske znajo streljat pa pobijat

 

mene take stvari res niso zmotle niti za sekundo

Po moje je mislu na Mel?

Men tista scena z vojakinjo v osmem mesecu nosečnosti ni bila ravno posrečena. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...