Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

kid666 reče pred 4 minutami:

tle se tut jz sam praskam po glavi. kaj točno misliš?

a ti gre v nos to, da ženske ponucajo v špilu še za kej drugega kot sam za kuhanje pa nabiralništvo, da jih pošlejo tut na patrulje, da so čist enakpraven nasprotnik ellie?

se mi zdi, da so v postapokaliptičnem svetu dost v stiski, da ne morjo bit lih seksistični in da dodeljujejo vloge ljudem sam po sposobnosti, ne glede na spol in pač uporabjo za "klasične moške vloge" tut ženske, ker pač mogoč tut ženske znajo streljat pa pobijat

 

mene take stvari res niso zmotle niti za sekundo

 

 

Kera fakin sprenevedanja..

 

Spoiler

Namiguje na to da so pobili/totalno zjebali prakticno vse moske like, da imas glavnega lika zensko za katero sploh ne ves a je zenska al tip, zaradi komicno ogromnih misic v teh razmerah (zlivanje spolov), forsiranje transexualca v zgodbo, prisiljenih manipulacij v socustvovanje z likom za katerega sploh nisi siguren katerega spola je, to da je ta lik prvo bad guy, potem pa hop cefizelj, motil si se, v resnici je GOOD GUY ker boza pse in je hotdoge z njimi (kasneje jih seveda pobija, ampak ni panike), to da 8 mesecev noseca zenska skace po bojnih linijah in izvaja parkour, pa se kaj bi se naslo...

 

Povezava do prispevka

Nisem še daleč v igri, ampak že vidim, da nebom napisal na koncu v celoti svojega mnenja. Sem čustveno dosti na nivoju vsi bomo pocrkali, eni prej eni kasneje, narava je nad nami in si zaslužimo 3/4 slabega kar se nam dogaja ker nam vrača... Tak, da bom svoj končni vtis vseeno zavil v nek celofan. Je pa me strah po vaših pisanjih tistega drugega dela, ki ga še nisem doživel, da me bo čustveno razpizdil. Crkoti po drugi strani me ne motijo, ker so sestavni del življenja, tako kot mi bojo vsi bližnji šli, bom tudi jaz šel in to je to. Svet gre naprej.

Povezava do prispevka

Sicer pa, če vas nebi bral, me verjetno niti ona nebi motila. Zdaj bom ziher bolj pozoren, ko to vse berem. Drugače pa vedno igram veliko večino iger v smislu, delaj kaj ti rečejo in to je to. Če treba klat kolješ pač. Dosti dialogov gre mimo mene, ker ponavadi po urnem klanju grem na čik, po pijačo... ko začnejo flancat in nakladat.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 14 urami:

 

Bom na random tole quotal, da ne bom vsega citiral. Sem zdaj prečital debato gor dol, jaz drugač nisem nikoli pisal, da teh progresivnih tematik v igrici ni, samo so te iste in podobne tematike v igricah že kar en cajt in samo ne štekam a: kako je to v tej igrici tlačenje govna v usta z lopato in b: kako je to v tej igrici dva nivoja nad vsem, kar je mainstream gaming do zdaj ponudil.

 

Saj vem da je preveč kompleksno za razna enovrstična prepucavanja, samo bi si ful želel malo širše debate, ki pač jaz res ne vidim nekega konretnega shifta v količini progresivne vsebine, vsaj ne tolikšnega, kolikšen je shift v odzivu oz. odnosu do te vsebine. Pač, saj se verjetno strinjamo, da tudi mainstream že od nekdaj nagovarja družbena in politična vprašanja, da tudi mainstram igrice komentirajo vojno industrijo, pa religijo, pa ravnovesje odnosov in moči med različnimi rasami, skupnostmi, spoli, whatever. Pa družbene ureditve, pa ekonomijo, pač dobesedno svet. Saj vsak pripovedni medij nekaj komentira, vsako pripovedno delo vleče iz okolja in družbe, v katerem nastaja, pa tudi verjetno nikogar ful ne preseneti, da je umetnost, ki je vedno bila idejno in ideološko nagnjena levo, tudi danes nagnjena levo.

 

Zato me zanima, s čim točno prestopi sprejemljivo "inkluzivnost" in doseže nivo "tlačenje govna". Pač če preštejem teh par očitkov: "subtilno dissanje moških; poskušanje nekakšnega "zlivanja" spolov oziroma brisanje ločnic med moškimi in ženskami; poskus transformacije vloge moškega v žensko", s čim točno to počne in kako to počne toliko agresivneje, da pa gre tokrat čez vse meje dobrega okusa? Kako subtilno dissa moške drugače od HZD, kjer se cela igrica vrti okrog ženskega božanstva in podrejenega položaja moških v matriarhalni družbi, raznih Tomb Raiderjev, ki so že v devetdesetih furali ultra posmehljih odnos do nebogljenih dedcov s strani empowered Lare; kako zliva spole drugače od vseh RPGjev, kjer izbira spola ne vpliva na odnose (med liki in tudi spolne, lp) in s tem dobesedno brišejo mejo, kako transformira vlogo moškega v žensko (tega niti ne štekam čist, ampak če ciljaš na zadolženosti žensk za tradicionalno moška opravila, pol spet, vse igrice kjer igraš ženski lik in nimaš zraven moškega sidekicka, ki bi zate opravil moška opravila in ponovno igrice tipa HZD,  kjer furajo matriarhalno družbo)?

 

Ponavljam, nikoli nisem trdil, da teh motivov ni, samo ne štekam, kako do pred kratkim takšni motivi niso bili problem, zdaj pa kar naenkrat so, oz. mogoče nisem dovolj občutljiv na to problematiko, da bi opazil spremembo, če je res tako intenzivna, pa bi bil ful vesel konkretnih primerov.

 +1 dober zadet point 

 

Skoz vso debato se nakoncu izkaze da super moski ego trpi sko ze samo da so te tematike prisotne in prikazane kot neka normala. Pomoje bi se bolje pocutili ce bi bile vse lezbijke in traniji bad guys ali outcasti na robu druzbe. Ter namesto velikih misic bi imele velike zizike. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

@Slinch super, si bom vzel čas in ti v spoiler temi bolj podrobno razdelal, zakaj se mi zdi, da špil agresivno - in neskončno bolj kot Tomb Raider & HZD - vsiljuje "progresivno" tematiko. IMO je tole eden redkih placev na netu, kjer imamo lahko neko normalno debato na to temo :) Samo da obrnem igrico, evo.

 

Sem pa sicer prišel v klet od bolnice oziroma ground zero z Abby in je jebeno neverjetno, kako ta igrica zasije, kadar se ukvarja sama s sabo in ne poskuša biti lib left trobilo. Jebo mater da mi ima pa ta del špila najbolje narejeno tovrstno okolje v vseh survival špilih ever. Resident Evil 2 Remake mi je imel fantastično, fenomenalno narejen del z laboratorijem, sem mislil, da se ne da toppat tega... Potem pa pride TLOU 2, se zasmeji in mu spusti drisko v usta. Moj Bog, kaka atmosfera, kaka napetost, kakšno stopnjevanje groze, kako godlike dizajnirana okolica, kakšen občutek za tajming... Že tko si ves presran in poscan, podobe okrog tebe so uno pure nightmare, vse skupaj se kar noče nehat... Potem pa vžgeš generator in se zares začne veselje. Ti modeli so fuknjeni. Eden od highlightov gaminga ever, tiste rdeče SOS luči in kri/meso po stenah si bom za vedno zapomnil.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

@Slinch super, si bom vzel čas in ti v spoiler temi bolj podrobno razdelal, zakaj se mi zdi, da špil agresivno - in neskončno bolj kot Tomb Raider & HZD - vsiljuje "progresivno" tematiko. IMO je tole eden redkih placev na netu, kjer imamo lahko neko normalno debato na to temo :) Samo da obrnem igrico, evo.

 

Sem pa sicer prišel v klet od bolnice oziroma ground zero z Abby in je jebeno neverjetno, kako ta igrica zasije, kadar se ukvarja sama s sabo in ne poskuša biti lib left trobilo. Jebo mater da mi ima pa ta del špila najbolje narejeno tovrstno okolje v vseh survival špilih ever. Resident Evil 2 Remake mi je imel fantastično, fenomenalno narejen del z laboratorijem, sem mislil, da se ne da toppat tega... Potem pa pride TLOU 2, se zasmeji in mu spusti drisko v usta. Moj Bog, kaka atmosfera, kaka napetost, kakšno stopnjevanje groze, kako godlike dizajnirana okolica, kakšen občutek za tajming... Že tko si ves presran in poscan, podobe okrog tebe so uno pure nightmare, vse skupaj se kar noče nehat... Potem pa vžgeš generator in se zares začne veselje. Ti modeli so fuknjeni. Eden od highlightov gaminga ever, tiste rdeče SOS luči in kri/meso po stenah si bom za vedno zapomnil.

 

This is soo true. One of the best parts of the game. Shame we couldnt pay through this part as Ellie though! :happy:

Povezava do prispevka

Itak da imaš bosance, vsaj Stipeta pa Atomica, škoda samo da pišeta bolj slovnično pravilno od tebe al pa mene :D:D 

 

Jaz upam da je uporabnik True Neutral proper zamorec, ta nam resno manjka. Pa da uleti na meet in nam taunta kok višje skače in kok ima boljšo mišično genetiko, mi pa njega da bi brez nas še vedno jedel banane na drevesu, res bi bilo cool

 

also si predstavljam, da mora biti noro težko brati tele naše lingvisnistične zmazke za neslovenca. U bistvu res respect, da lahko sploh karkoli razume :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Haha sem vedu stariii moj. Ko sem bil v kleti od b. sem prav pomislil keri RE2R vibe.. to bo galku vsec 

 

Edit: mogoce uporablja google translate.. ceprav po moje je albanec al bosanec al srbe, hrvat. Kakorkoli, svaka mu cast, da se trudi z nami.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
gojc reče pred 1 uro:

Nisem vedu, da tekmujemo :D

 

Še posebej s tako ''težko'' platino :D

 

Ena najlažjih platin ever, po drugi strani sem si skoraj rezal žile od dolgčasa, ko sem moral drugič skozi igro. Kokr mi je bilo vrhunsko prvo preigravanje, mi je bil drugi skozihod (pa še to le delen, do Abby day1) ena največjih muk v zadnjem času. Nato pa uninstall in se vidimo v trojki, če bo. Škoda, ker ni multija (ob izidu, nekoč bojda bo), že zaradi tega ne razumem 100/100 ocen, pismo bi samo nadgradili, kar so že imeli iz enke...

 

Drugače pa ne vem, če ste zasledili, so uradno potrdili, da ne bo SP DLCja.

Povezava do prispevka

Ne vem zakaj, ker mi je cel čas igranja precej kul, ampak se mi zadeva full vleče. Šele včeraj sem prišel do dela kjer menjaš glavnega lika in se mi zdi, da bi že tu lahko bil komot konec. Pa ker sem prebral spoilerje vem, da bo še trajaloooo... Imam čas za igranje, ampak ga ne spravim skup več kot ene 2 uri pa spet vgasnem in drug dan ponovim vajo... Vmes pa igram kaj drugo na PC.

Povezava do prispevka

Jaz preden sem si vzel 1 tedensko pavzo na cca 15 urah - carski gejm, ne morem nehat igrat edino štorija ni nič posebnega

Jaz po 1 tedenski pavzi - ne vem več kam pelje to razmerje, lahko bi blo počasi konec, ker zaradi manjka štorijalnega drajva vedno bolj bode v oči ta princip "par stavkov, premakni zgodbo za 1 %, nove arene za fajtat, par stavkov, premakni zgodbo za 1 %, arena za fajtat..." 

 

Mogoče mi samo mori ker sem lih v tem delu kjer cel čas fajtaš ljudi, fucks sake ženska dela genocid na folkom. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...