Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us Part II


Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 27 minutami:

 

Lahko probam, ma nič ne garantiram. :D

Drugače meni osebno tudi izraz gay ni neki preveč všeč - se mi zdi da smo ga nekoč uporabljali isto kot besedo peder...

 

Kako bi pa bila slovenska beseda za gay?

 

Več izrazov je... Vprašanje kateri komu najbolj paše. 

 

https://fran.si/iskanje?View=1&Query=toplovodar

Povezava do prispevka

Hmm - torej če prav razumem, peder v bistvu ni žaljivka, je samo gej po nemško/francoski izpeljanki iz grščine :D

 

pederȃst -a m ‛moški homoseksualec’ = lat.‛paedico’ (20. stol.), pederastȋja; skrajšano pẹ́der.

Razlaga

Tujka, prevzeta po zgledu nem. Päderast, Päderastie in frc. pédéraste, pédérastie iz gr. paiderastḗs ‛pederast’, dobesedno ‛ki ljubi dečke, ljubimec dečkov’, kar je zloženka iz gr. paĩs, rod. paidós v pomenu ‛deček’ in erastḗs ‛ljubitelj, ljubimec’, izpeljanke iz glagola eráō ‛ljubim, sem zaljubljen’ (Kl, 522).

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Po moje nekaj podobnega kot cigan/rom. Nekateri skačejo v luft kako si nestrpen, če rečeš cigan. A ogromno ciganov samih reče, da oni niso romi ampak cigani. 


Cigan je stanje duha, dočim rom je narodnostna pripadnost.  Oz. nekaj v tem smislu. 
Sicer pa: Jelinčića vprašaj, rade volje bo dal svoj komentar. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 urama:

mas neke rome, ki sami pravijo da so cigani, ne romi.

 

Ugibam da mas vec vej.

Sin od pokojnega poglavarja Ludvika je zase rekel, da ni rom, ampak cigan.

So pa prekmurski cigoti čist ql pojave. Jebeš dinos pa kosovni odpad! Za ceno dveh 6pekov so mi na vikendu pospravili staro streho in smeti v petih urah.

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 3 urami:

Jst rečem tut peder večinoma. Tut možu rečem da je peder 😂 pa tut če me v trgovini na blagajni ko čakamo kao neopazno poboža, pa je folk okrog, mu rečem “kaj si peder, kaj me božaš”. Pol je pa itk folku nerodno in njemu tut. Priceless 🙈😂


Ne vem če sem kdaj uporabil besedo homoseksualec. Se mi zdi da bi si lajf skrajšal vsakič ko to izgovorim k tok traja, da to poveš. 
 

Gej mi je pa tko… poženščeno 😂 zdej bom jst izpadel totalen bigot, ampak gej ponavadi rečem zejbantsko nekomu k je pasivkica 😂


Peder je pač dec 😅

 

Ne vem. Se mi zdi da je odvisno od konteksta in od tega koliko dovoliš besedi, da te prizadane. Verjamem da če nisi miren sam s sabo (ne mislim slabšalno) pol te take besede prizadanejo. In ja, je potrebno bit bolj uvideven do sočloveka in pazljiv, ker lahko koga prizadaneš. Samo sej vidiš oz čutiš kdaj je beseda uporabljena v sovražnem kontekstu. Na splošno pa velja, da je kao peder slabšalno. Snowflejki (they/them generacija) so itk zdej užaljeni in prizadeti, če jim prst pokažeš. Nedej bože, da fališ pronoun nekoga. 
 

So pa itk trenutno največji negativci straight beli moški, tko da I feel for you. Jst sm peder in sm safe tega da sem bigot, lahk rečem marsikaj in ne bo sovražno. Še bolj safe bi bil, da bi bil črn peder ali pa še boljše črn trans. 

 

In zdaj ko si reku, tudi Ladota (ženinega prijatelja) nisem še slišal reč gej - vedno reče peder. :D

Sem mislil da je samo on tak - ampak ima ful smisla to kar si napisal - svaka čast. :D

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 urami:

A je kakšen plešasti spak v tej temi morda igral Last of Us part 1 in lahko pove, če je res boljši od Last of Us remastered? Ali je cashgrab brez kakih res konkretnih izboljšav?

Isti špil je, samo je ful enih dodatnih animacij likov in seveda, izboljšana grafika.

Povezava do prispevka

Moj kolega gej pa sebe in svojega tip kliče gej, tudi drugi geji ki so kul so geji, geje ki mu grejo na kurac pa kliče pedri. Torej:

 

Elton John = gej

Dzaver = gej

Vinko Gorenak = peder

Bivši tip ki ga je pustil zaradi enega italjana = peder

 

Tako da evo, še ena klasifikacija za razmislit :D

 

 Pa lep lp iz Jukatana, nisem bil na službenem mailu že od ponedeljka ker je tako drag roaming, ma prioritete so prioritete

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...