Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

Slinch reče Dne, 27. 9. 2022 at 19:59:

aja a backlight bleed je pri vseh al sem tudi tu bil extra lucky?

Ma zih ga je kej glede na tip ekrana, jst priznam da nism opazil da bi ga blo vec kot na mojih PC ekranih (144hz ips), kjer pa priznam ga je velik vec, kot bi si zelel. V primerjavi z OLED TVjem, k ga mam za filme/serije gledat so te gayming IPSji res jajca kar se barv/crnine tice.

Slikam zvecer Dečka v cisti temi.

Povezava do prispevka

Ma carski koncept je, smiri doživljaj. Že zaradi emulatorjev - ko sem recimo pognal GameCube igrice na WiiU joypad (kjer je pač precej bolj gnil screen), daje tak način igranja tem starim igricam kar neko novo življenje, dejansko začnejo te jadne SD 480p igrice zgledat zelo dobro. Se spomnim, da sem igral enega Tony Hawka iz NGC na WiiU joypad in majkemi da je to zgledalo kot nek regular Switch game, sploh ker je bila carska estetika. Kakšni Viewtiful Joe ali pa ostale stilizirane igre pomoje zgledajo na Decku kot mega hip 2022 indie igračke. Lahko kdo za namen mn3 raziskav sproba Viewtiful Joe na Decku, sam to je pomoje bolanija

 

Potem pa še vse indij igračke, ki se jih človeku ne da špilat na mega big screen, bi jih pa z veseljem mal nažigal v postelji na manjšem zaslonu. Jaz sem mega fan indie iger, samo prvenstveno vse igram na TV (tudi PC si zdaj povežem s televizijo za špilanje) in iskreno težje igram indie gnusač na TV, medtem ko mi na Switchu zelo dogajajo. Samo handheld Switch je gnila naprava, ki ne zmore gnusačev laufat na 30 stabilnih frejmov. Pol zraven vsega tega pa še kdaj pade kak novejši AAA špil ... Meni res ni slab deal

 

Jaz se zelo veselim nakupa (nisem še ziher, kako predstavit idejo, da v najinem gospodinjstvu nujno rabiva Decka, glede na to, da sem pred kratkim updejtal PC :lol:). Najprej si bom vzel 1 teden in bom samo potweekal vse emulatorje, launcherje, igračke etc., da bo vse spremno, pol pa idemo, končno bom lahko kot človek igral, ne na tem debilnem Switchu

Povezava do prispevka

Hell yeah, status: shipped on Sept. 30th

 

Res so jih zaceli razposiljat quadruple tempo kot pa na zacetku, slava Ventilu

 

PS3 spili tecejo na njem prek emulatorja brez hiccupsov :avadodo: ne sam to, BOTW laufa obuctno bolje na Decku kot na onem dogshitu od Nintenda. Dezurni spastik igrovja si bo oba joysticka vertikalno zarinu v rit od jeze, ko bo to vidu :rofl:

Povezava do prispevka

sem si rekel evo danes ga zrihtam

 

poupdejtam steam os

 

odprem heroic launcher, poženem igrico

 

"credentials have expired, please log out and log in again"

 

logoutam, loginam, ne gre

 

kliknem external login, prekopiram SID, ne dela

 

pogooglam, se izkaže daj epic neki spreminjal in je treba poupdejtat heroic launcher

 

poupdejtam, loginam, dela

 

poženem igrico

 

 

par teh sem drugač že igral gor

 

googlam, najdem ful topickov na to temo, nič rešitev

 

lp igrice

uredilo bitje Slinch
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 1. 10. 2022 at 15:23:

sem si rekel evo danes ga zrihtam

 

poupdejtam steam os

 

odprem heroic launcher, poženem igrico

 

"credentials have expired, please log out and log in again"

 

logoutam, loginam, ne gre

 

kliknem external login, prekopiram SID, ne dela

 

pogooglam, se izkaže daj epic neki spreminjal in je treba poupdejtat heroic launcher

 

poupdejtam, loginam, dela

 

poženem igrico

 

 

par teh sem drugač že igral gor

 

googlam, najdem ful topickov na to temo, nič rešitev

 

lp igrice

 

Heroic Launcher drugač nima pol kurca veze s Steam Deckom :D Klasična LUNIX zadeva, ki rab mal drmanja. Naštimi tm pod Wine Manager na Lutris, verjetno je to issue. Ne vem zakaj neki custom drmaš unaprej, pač igrej tko k ostali n00bi kakšno Steam igrico, bo lažje. Namesti si Proton-GE, če slučajno kera ne bo delala, sam mam na sumu da bo. Pač mal si res  nesposoben za te "napredne" tehnike (slabo klikaš).

 

Ti pošljem na ZS videjo, če ti je prav

Povezava do prispevka

Za svojega sem včeraj dobil mail od Valvea, da je shipped in danes je popoldan prispel iz Utrechta, NL,  v Essen, Nemčija.

 

Aja, pa včeraj zvečer sem dobil mail našega GLS, pazi to, ob 23.51, da bo v par dneh paket dostavljen in da imam čas isti dan, ko prejmem mail, na netu spremenit naslov dostave.:D

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Sej sm napisu tud Slinchu, sam ta Heroic Launcher je drugač res bolane smeti :D 

 

Sem ga sicer fixal, zgleda Protoni ne delajo za Heroic Launcher pravilno. Izbrat je treba WINE-GE (trenutna verzija 7.30), potem pa enablat dxvk in vkd3d pod wine extensions.

 

Kul bi blo če bi še kdo sprobu, da potrdimo delovanje.

Povezava do prispevka

Sva bila včeri na liniji, na koncu se je izkazalo da ni ok updejtalo in sem moral še enkrat, pa pol na proton 7 in spet dela, razen enih igric ki delajo na 7.30

 

Sem pa lih razlagal, kar me je navdušilo pa je emuliranje. Tako, en app zloudaš, vse kar je zares treba sam nardit je ločeno zloudat biose konzol in jih fuknit v taprav folder (še to ne za vse konjzole) in pol zmetat igrice notr. Na netu so linki z dobesedno vsemi igricami ever, daš na drecka in dela. Mega n00b friendly, v parih minutah na dosegu prstov katerakoli igrica. Mislim daj za switcha in ps3 še nek dodaten korak, samo še nisem probal, ampak ostalo kar sem pa je res nice.

 

Tako da dreck komaj uporaben za epic igrice, ampak ultra hud za emulacijo.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 40 minutami:

Sva bila včeri na liniji, na koncu se je izkazalo da ni ok updejtalo in sem moral še enkrat, pa pol na proton 7 in spet dela, razen enih igric ki delajo na 7.30

 

Sem pa lih razlagal, kar me je navdušilo pa je emuliranje. Tako, en app zloudaš, vse kar je zares treba sam nardit je ločeno zloudat biose konzol in jih fuknit v taprav folder (še to ne za vse konjzole) in pol zmetat igrice notr. Na netu so linki z dobesedno vsemi igricami ever, daš na drecka in dela. Mega n00b friendly, v parih minutah na dosegu prstov katerakoli igrica. Mislim daj za switcha in ps3 še nek dodaten korak, samo še nisem probal, ampak ostalo kar sem pa je res nice.

 

Tako da dreck komaj uporaben za epic igrice, ampak ultra hud za emulacijo.

 

Men tud magično zdej dela vse neodvisno od to kero emulacijo naštimam. Sicer 7.30 z dodatnimi settingi dela za praktično vse igrice, sam isto mi dela s protonom GE in obično 7.0. Sm pa sprobu naslednje igrice: Yooka Laylee, Nuclear Throne, Celeste (tm moraš naštimat da dela v opengl), Loop Hero, pa neke druge igrce. Načeloma vse delajo, pa če dodaš prek BoilRja ti jih doda z artworkom direktno v steam, da ne rabs unga smeti programa uporabljat.

Povezava do prispevka


Jaz od kolega dobil SteamDeck v posojo za 3 tedne, ko je odstoten. 
Pa prvi vtisi so dobri, kolikor se mi je velik in storast del na zacetku, zdaj prav lepo sede. Imam nekaj spilov naloženih, a igram predvsem Vampire S, Ace Combat 7, Art of Rally, Rouge Legacy 2, Deaths Door, Dying Light, No ManS Sky. Najvecji minus, da pri bolj zahtevnih baterija kar hitro gre. Ampak zelo impresivna naprava, vecinoma vse zelo tekoce.  Malo se stestiram (DMC5 in RE2 npr. ) pa mogoce kar narocim en kos. Je pa seveda pcjevska izkusnja..kar neki drkanja za najboljse nastavitve, ampak ko najdes kaj ti pase, je zadovoljstvo tok vecje. 
Zdaj ko mel en virus 2 dni, se zleknil v posteljo pod deko in eto akcija..Se mi pa zdi da res tole je za indie igre top mašinca, ampak tudi če ti zapaše kak zahtevnejši naslov kot je AC7..eto zrušiš kako letalonosilko. SD nima s tem težav. 
 

Aha še ena dobra akcija: 8 iger za 10 USD

https://www.fanatical.com/en/pick-and-mix/build-your-own-play-on-the-go-bundle-2?aff_track=CJ&CJEVENT=ef6eabad44b811ed81bccb0b0a82b82c&utm_source=CJ&cj_pid=9020176&cj_aid=13797872

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...