Skoči na vsebino

[SD] STEAM DECK


Priporočeni prispevki

256 gb (+512 sd) pri meni.
64gb ne vem, če bi vzel, glede na to, da (vsaj mislim, da je tako - lahko se motim) določene zadevev v vsakem primeru vseeno snema na interni disk. 

Večinoma špilam bolj kakšne indije / pixel gnuse / emulatorje.
Bolj zahtevne zadeve delujejo sprejemljivo, ampak je lahko glasen + hitro požre baterijo.

Nintendo igral BOTW + Animal Crossing za kačo. Deluje super.

PS5 remote play (local)  je odličen - ni zaznavnih artefaktov, ni (motečega) laga.

Več uporabljam SD kot pa PS5 - oz. tako, PS5 je za AAA / blockbusterje, SD za vse ostalo.

Povezava do prispevka

512gb

Igral zaenkrat BOTW Wii verzijo. Pa razne Orije in podobne špile. Probal tudi Witcherja, Company of Heroes, Football Managerja 2020; bo šlo.

Od nabave Decka priznam, da ga uporabljam celo več kot PS5 - tako kot uporabnik pred mano, PS5 je za AAA špile, ki pa jih nisem pri volji igrat vsak dan. Poleh tega se je skozi leta nabralo kar nekaj špilov na Steamu, ki jih bom lahko preigral na Decku, tako da vsekakor ni bil faljen nakup.

 

Je pa tudi res, da sem len in se mi ne da preveč ukvarjat z emulatorji. Če dobim špil za 4 evre na Steamu, ga raje kupim kot pa se ukvarjam s switch/PS/kuracpalac emulatorji....:blush:

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Jaz sem šel DIY varjanto, kupil skorajda nič rabljen SD 64GB na Bolhi in kupil nov 256GB SSD na ebayu. Vgradnja je easy, preko USB ja naložiš Steam OS na nov SSD in zadeva lavfa. 

 

Local remote play za PS5 je super, sem dokončal Horizon Zero Dawn na ta način. 

 

Zadnje čase ga uporabljam malo več, igram pa v glavnem Hades. Imam pa na Steamu, GOG-u in Epicu še ogromno iger. 

 

A Switch igre se igrajo piratske ali se potegnejo iz Nintendo računa? Ker Switch imam tudi. Mogoče kakšen link do kakšnega dobrega vodiča da probam en vikend. 

 

Sem pa tudi jaz tak, zadnjič kupil bundle iger na Humble Bundle (Control,...), vse so bile SD verified razen ene in bom nekoč preigral. Za drobiž si ne bom živcev lomil s krekanjem. 

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
magični kralj reče Dne, 10. 7. 2023 at 18:22:

zdaj ko je znizan sem si ga privoscil se jaz, upam da prispe soon da lahk igram med poletnimi pocitnicami cim vec

 

kere igrice priporocate

 

a emulirate kaj switch

Katero verzijo si nabavil? tudi sam pogledujem da bi kupil 64GB pol pa če mi bo stvar v redu, nadgradil na  512 al pa 1 tera . 

Sem pa hotel najprej kupiti switch sam si takoj na 400 +EUR, pa še en kup iger imam na steamu.

uredilo bitje Traktor
Povezava do prispevka
Traktor reče pred 28 minutami:

Katero verzijo si nabavil? tudi sam pogledujem da bi kupil 64GB pol pa če mi bo stvar v redu, nadgradil na  512 al pa 1 tera . 

Sem pa hotel najprej kupiti switch sam je si takoj na 400 +EUR, pa še en kup iger imam na steamu.

256

gledal sem 512 sam mi ne zgleda worth skor 100e extra za antiglare screen pa virtual keyboard

aja pa dvobarven case

:D

 

Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 2 urama:

zdaj ko je znizan sem si ga privoscil se jaz, upam da prispe soon da lahk igram med poletnimi pocitnicami cim vec

 

kere igrice priporocate

 

a emulirate kaj switch

Pred kakšnim mesecem sem se igral malo z emulacijo Switch in WiiU iger na SD. Določene igre delajo super, druge pogojno, tretje zanič. 

 

Za WiiU igre si preberi tole: 

 

Tule boš prišel do Githuba kjer je verzija tega Helperja tudi za Linux sistem. Tam si preprosto najdeš igro, jo skineš in zaženeš z želenim emulatorjem. Bolj preprosto skoraj ne gre. Gre pa tu za WiiU igre. 

 

Za Switch igre pa pašniki in shady strani, keyi, patchi itd. V vsakem primeru je nekaj zadev za naštudirati in razumeti preden boš brezskrbno igral. 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
magični kralj reče Dne, 10. 7. 2023 at 20:57:

256

gledal sem 512 sam mi ne zgleda worth skor 100e extra za antiglare screen pa virtual keyboard

aja pa dvobarven case

:D

 

Ne razumem kako to ni vredno 100 eur več :D 2x več space-a + antiglare screen. Lahko bi bla velik dražja cena

Povezava do prispevka
magični kralj reče pred 4 urami:

vceraj sem probal dead cells

 

kr fun

 

upam da se da rebindat kontrole, res mi je ogabna lokacija a1, a2, dash, jump

skos stiskam jump ko hocem primary attack

:D 

 

Vse se da. Toliko kot imas tukaj maneverskega prostora za spreminjat kontrole je prav noro. Lahko si zloadas kontrole od drugih playerjev, potem lahko tiste prilagajas, lahko si jih pa cisto vse sam priredis. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Dons namestil Prozorn backplate ki sem ga nabavil tule: https://amzn.eu/d/45UYN30

 

Ma se fajn aluminjasto ploscico da malo vec toplote razprsi, zravn je prislo vse, nadomestni vijaki, 3 razlicni tipi gumbov za R4, R5, L4, L5, kr solidno izdelan sraufnciger in kondomi za prste.

Navodila na amazonu so bla super, demontaza in montaza super enostavna... 24€ je blo vredno. (al pa 22€ za amazon warehouse deal, lmao)

 

Sem pa si mislil, "kurc, ce ze razstavljam, bom pa se gulikit joysticke dal not" https://amzn.eu/d/gPXCiwd

sticki so super, zdej sam cakam da se nafila baterija da probam mal vec.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Oj, tudi mene malo mika tale remote zadevca., super mi je, da dela remote play, ps5. A to kupite kar preko steama? Vzel bi vsaj 512 verzijo, se mi pa ne mudi, če je to kdaj kej znižano? A je na trgu kaj boljšega, vidim, da se trg remote naprav kar širi, mislim, da je asus rog ally konkurenca? 

 

Povezava do prispevka
Pleya reče pred 4 urami:

Oj, tudi mene malo mika tale remote zadevca., super mi je, da dela remote play, ps5. A to kupite kar preko steama? Vzel bi vsaj 512 verzijo, se mi pa ne mudi, če je to kdaj kej znižano? A je na trgu kaj boljšega, vidim, da se trg remote naprav kar širi, mislim, da je asus rog ally konkurenca? 

 

Ravno sel brat o konkurenci in u biti ima rog ally vsaj 2x boljsi in hitrejsi HW ampak mu manjkata touchpada za lazjo navigacijo v igrah in OSu, nima suspended playa (se prav je treba vedno save quit pa pol znova medtem k na SD dela to brezhibno), launcherji ene igre dobr zazanejo in delajo odlicno, vecina pa steka in mors skos neki tweakat medtem k to na SD dela vse gladko in na koncu je SD se 2x cenej 

 

Tko da SD je se zmeri bog i batina ceprav HW podhranjena s slabsim zaslonom 

Povezava do prispevka
Pleya reče pred 6 urami:

Oj, tudi mene malo mika tale remote zadevca., super mi je, da dela remote play, ps5. A to kupite kar preko steama? Vzel bi vsaj 512 verzijo, se mi pa ne mudi, če je to kdaj kej znižano? A je na trgu kaj boljšega, vidim, da se trg remote naprav kar širi, mislim, da je asus rog ally konkurenca? 

 

Ne dolgo nazaj je bila na Steamu razprodaja refurbished SD-jev. Sem pa videl nekak dni nazaj rabljenega 64GB za 350€, jaz sem takrat vzel tudi rabljenega in nadgradil SSD, dela vse BP. Ga pa tudi večinoma uporabljam za PS5 remote play, zdaj se naštimal tudi Steam remote play, da bo hišni PC poganjal igro, moram pa še probati.

Povezava do prispevka
Pleya reče pred 18 urami:

Oj, tudi mene malo mika tale remote zadevca., super mi je, da dela remote play, ps5. A to kupite kar preko steama? Vzel bi vsaj 512 verzijo, se mi pa ne mudi, če je to kdaj kej znižano? A je na trgu kaj boljšega, vidim, da se trg remote naprav kar širi, mislim, da je asus rog ally konkurenca? 

 

Na trgu je precej stvari.

Od ROG ally do no-name kopij, vecinoma furajo windows sistem

 

Sam kot ze omenjeno je Deck res optimiziran za handheld napravo, fura fejst customized linux distribucijo in ne izgubljas porcesorske moci ter baterijskega casa na windows OS-u. S par stiski tipk nastavis da spara na bateriji tako da downclocka da igra dosega razlicne nivoje FPS (15, 20, 60, brez omejitve).

Zadeva je tolk odprta da naceloma lahko das nanj Windows... sam zgubis velik bombonckov in prednastavitev, k jih je Valve kr konkretno optimiziral. V "skrajni sili" lahk se vedno bootnes v Linux namizje in tam uporabljas kar ti linux omogoca (velik, pa se mal) od appov.

"plus" je da so se osredotocl na 720p/800p ekrancek in vecina stvari res laufa okej na tej resoluciji, kar je pri teh incunih cist kul.

 

Tu imas refurbed zadevo, enoletna garancija, ene 150€ cenej ko original v tvoji izbrani obliki.

https://store.steampowered.com/sale/steamdeckrefurbished

 

Lahko pa se vedno vrzes not 1TB SSD ala solidigm P41 v 2230 formatu (~90€). al pa Micron 2400 (72-80€), Kioxia BG5 Client (~85€), corsair MP600 Mini (~100€), al pa ce mas res viska denarja WD SN740 (~180€)

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...