Skoči na vsebino

Justified


gorann

Priporočeni prispevki

osis reče pred 11 minutami:

Čeprav sem velik fen, mi ni kul. Ker se je odlično končalo.

 

no, saj na srečo naj ne bi bilo direkt nadaljevanje, ampak Detroit 6 let kasneje

men je tud kulsko, sem šele letos pogledal

 

začel zarad tematike, Harlan Countya in Olyphanta

ampak serijo imo nosi Goggins, kakšna predstava ufff

Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...
Navedek

Raylan Givens potem ko je pred osmimi leti zapustil zakotja Kentuckyja, zdaj živi v Miamiju in je anahronizem na dveh nogah z usklajevanjem svojega življenja kot zvezni agent in oče 14-letnice," se bere sinopsis nove serije.

 

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Navedek

"Njegovi lasje so bolj sivi, njegov klobuk bolj umazan, pot pred njim pa nenadoma precej krajša kot pot za njim. Naključno srečanje na samotni floridski avtocesti ga spravi v Detroit, kjer mu prekriža pot Clement Mansell, "Divjak iz Oklahome", nasilen, sociopatski bandit, ki se je že enkrat izmuznil roki pravice v Detroitu in se ji namerava ponovno."

 

 

"Mansellova odlična odvetnica, domačinka Carolyn Wilder, ima ves namen zastopati svojo stranko, tudi, ko se znajde razpeta med kriminalcem in policistom. Ti trije liki bodo drveli trku naproti v klasični maniri Elmorja Leonarda, kdo od njih pride iz prvinskega mesta v enem kosu, pa se bo še videlo."

 

Za zdaj še ni jasno, kdo iz izvirne zasedbe Justifieda bi se še lahko vrnil. Najbolj nepozaben prizor iz zadnje epizode serije je slovo v zaporu med Raylanom in glavnim negativcem serije Boydom Crowderjem (nepozabni Walton Goggins). Bi se lahko Raylan in Boyd ponovno pomerila? Oboževalci si tega vsekakor želijo.

 

 

Goggins, ki se ga spomnimo iz še ene FX-ove serije The Shield, je nedavno za Entertainment Weekly povedal, da si je "oddahnil", ker njegov lik iz Shielda, Shane Vendrell, ni preživel, ker "nisem hotel razmišljati, kam je šel in kaj počne zdaj. Nisem hotel tega bremena. Že z j***nim Boydom Crowderjem je dovolj težko".

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 leto kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
Sudat reče Dne, 12. 9. 2023 at 23:05:

Pogledal in me ni navdušilo... Ni melo niti malo filinga izvirnikov, ta serija bi bla lahko marskikaj z izjemo parih momentov pa niti ne diši po Harlanu...

Ane da ni, pa sem gledal opise in so vsi navdušeni. Meni je pa čisto bedno. Vsi imajo Raylana za papka, ni duhovitih dialogov, who cares about ena smrklja...Nisem do konca pogledal niti prvega dela, nisem mogel.

Povezava do prispevka
kr'en reče pred 21 minutami:

Greš gledat clipe  originalne serije in samo jočeš v dlani od rok.

ma ja

 

v veliko serijas mas pametne, izmuzljive ali pa kr neki baddije.

 

Redko mas baddija ki je sarmanten ali vsaj tolk off the scale da je neki posebnega

Justified, Dexter sezona 1 & 4, Stinger Bell , mi pride na misel

 

Boyd kot je ogabn nazi je vsen kompleksen in sarmanten karakter ki ne izpade kot nek prizadetek z worldstar

 

uredilo bitje Ivan JJ
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
Ivan JJ reče Dne, 13. 10. 2023 at 23:47:

Boyd kot je ogabn nazi je vsen kompleksen in sarmanten karakter ki ne izpade kot nek prizadetek z worldstar

Meni je večina bad guyev v Justified bila zanimiva. Na prvem mestu je itak Boyd, ampak so tudi drugi zelo solidni, redkokateri je bil dogočasen.

Če potem pridemo na City Primeval: tudi en lik mi ni bil simpatičen, mogoče še najbolj Sweety. Vsi liki so brez karizme in čez eno leto bom sigurno vse pozabil. Ni duhovitih dialogov, ni zanimivih zapletov/razpletov in cela serija mi je dogajala bistveno manj kot Jutstified. Zato mi tudi ni jasna ocena City Primeval na IMDB (8.2), ker jaz osebno ne bi dal več kot 6. Enostavno manjka preveč tega, kar je naredilo Justified carsko serijo.

 

 

uredilo bitje kr'en
Povezava do prispevka
kr'en reče pred 7 urami:

Če potem pridemo na City Primeval: tudi en lik mi ni bil simpatičen

 

ogromen del privlačnosti originalnega Justifieda je bila hilbilijevska prostranost Kentuckyja.

 

sam vedno pravim, da okolje kamor je postavljena zgodba lahko močno pripomore k dodani vrednosti zgodbe in likov (original), ali pa serijo spravi na rang povprečnosti z že tisočkrat prežvečenimi mestnimi ekscesi (nadaljevanje).

 

 

Povezava do prispevka

Se strinjam. Edino ko zveš, da ni bilo čisto nič posneto v kentuckyu, ampak skoraj vse v kaliforniji in nekaj malega v pensilvaniji, je to malo..... wtf... vsaj meni.

A daleč od tega, da bistveno pokvari občutek. Serijo sem pogledal ene 3x in jo bom sigurno še parkrat.

 

Poleg Boyda si častno omembo zasluži tudi Dewey Crowe. Druga stran spektra :rofl:

 

 

Povezava do prispevka

ja, ta del je precej kisel.

 

ampak itak smo že dovolj stari, da vemo, da se serije snemajo zgolj v LAju, NY, Atlanti, Vancouverju, nekaj malega pa še v Miamiju in Charlottu (v glavnem vse kar ima čez Danny McBride).

 

sicer pa priporočam tale Kajin članek iz leta 2021 o pravem Harlanu. potem pa narediš še en deep dive na YT za avdiovizualno potrditev RL sirotinje in si perajt za ponoven štart z s01e01. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...