Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 3 minutami:

Trenutno sem na morju z družino in si na dan vzamem en urco za šiht.

Bi rekel, da sem se v lajfu dost nagaral in se še bom. Zato nikoli nisem dal 60€ za day one špil. Sem pa povedal par postov višje zakaj bom dal za Cyberpunk.

 

Ok to respectam. Tudi jaz bi podprl withcerja 3 day one. V mislih sem imel bolj ostale zapravljivce, ki kupujejo kar vse day one (maximalno en špil na generacijo lahko opravičim, vse ostalo je razmetavanje denarja).

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 4 minutami:

 

Predstavljaj si da delaš ko prasec v rudniku 12 ur za 60 evrov. Res si sfukan, vse te boli, iz pljuč kašljaš premog, potem ti pa nekdo reče, da ti za cel dan garanja kot svinjska rit da eno igrico Last of Us 2. Itak da ga pošlješ v kurac in mu zabiješ igrico kar se da globoko v šupak.

 

Če pa si nek smrdljivec doma za računalnikom, ki malo klika po miški in zasluži 100 do 200 evrov na dan, pa boš kupil day one, ker itak te boli kurac in denar pada z neba.

 

Če res garaš potem svinjsko ceniš denar. Če kupuješ špile day one si ali a) filthy rich, kar tule po mojem ni nihče, b) ne ceniš zares svojega denarja, ker še sam dobro veš, da ga služiš za đabe.

Slabe primerjave, ker danes nek šiptar, ki po cele dneve zida, za preživetje niti ne razmišlja o igricah.

Nek revež, ki dela za 800€ v Mercatorju in živi doma, si pa lahko komot privošči na mesec eno igro za 60€ in naročnino za iphone 17  xr 16v turbo.

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 2 minutama:

 

Ok to respectam. Tudi jaz bi podprl withcerja 3 day one. V mislih sem imel bolj ostale zapravljivce, ki kupujejo kar vse day one (maximalno en špil na generacijo lahko opravičim, vse ostalo je razmetavanje denarja).

Se strinjam. Men je isto a tlou2 igram danes ali čez pol leta. Beden mi bo danes in čez pol leta.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 5 minutami:

Slabe primerjave, ker danes nek šiptar, ki po cele dneve zida, za preživetje niti ne razmišlja o igricah.

Nek revež, ki dela za 800€ v Mercatorju in živi doma, si pa lahko komot privošči na mesec eno igro za 60€ in naročnino za iphone 17  xr 16v turbo.

fak no kake to bereš

 

če delaš v merkatorju ne delaš za preživetje

za preživetje se dela če si "nek šiptar" al pa vsaj građevinac

 

realno dvomim, res dvomim, da so građevinci plačani slabš od merkator blagovnih manipulantov ki najbrž praskajo totalni  minimum

 

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 3 minutami:

 

Predstavljaj si da delaš ko prasec v rudniku 12 ur za 60 evrov. Res si sfukan, vse te boli, iz pljuč kašljaš premog, potem ti pa nekdo reče, da ti za cel dan garanja kot svinjska rit da eno igrico Last of Us 2. Itak da ga pošlješ v kurac in mu zabiješ igrico kar se da globoko v šupak.

 

Če pa si nek smrdljivec doma za računalnikom, ki malo klika po miški in zasluži 100 do 200 evrov na dan, pa boš kupil day one, ker itak te boli kurac in denar pada z neba.

 

Če res garaš potem svinjsko ceniš denar. Če kupuješ špile day one si ali a) filthy rich, kar tule po mojem ni nihče, b) ne ceniš zares svojega denarja, ker še sam dobro veš, da ga služiš za đabe.

Pa dobro jaz dam 60 za spil, pa za konzolo, pa za pc, pa za tv, pa za hrano in kino komot. Sam ne dam pa za neke ure, oblacila in avto, ker se mi zdi skoda kesa. Imam kolega ki bi mi lahlo zrihtal hudo benđulo iz avstrije na drazbi, zacasno prebivalisce in registracijo gor, pa bi ga dobil za res poceni, sam da bi pac imel avstrijske tablice, pa zdi se mi vseeno skoda kesa, za zavarovanje, stroske vzdrzevanja.. pac vsak ma svoje.. to da kupujes igrice za full price ne pomeni nic.

 

Pa ko mi pridejo kaksni delavci tle in nabijajo cene, lahko bi se z njimi drkal za vsak cent, sam jaz nisem tak. Jaz vem koliko imam, koliko dobim in koliko si lahko privoscim popusit.

 

Sicer je logicno, da ce lahko dobis denar ga ne cenis in obratno. Sam ni to pravilo. Poznam folk, ki ma denar in je skrt in vedno je bil al je slo za kes al za sendvice na solskih izletih.. poznam, brizne gradbene delavce iz albanije, ki res posteno gara tip.. sej dobi okej placo, ma tip res nima lajfa in dela fizicno po vsakem vremenu.. in tip ni niti malo skrt, ce lahko ti bo dal vse, tudi polovico svojega sendvica na solskem izletu.

 

Pac eno je vzgoja ipd.. to itak vpliva.. sam to da si skrt.. to je state of mind.. nek nagon. Zdaj lahko se zajebavas in reces, da je nekdo skrt al pa da je sparoven in zna z denarjem. Lahko reces, da je nekdo radodaren ali pa da ne zna z denarjem in je glup. To sta dve plati iste medalje. In vsak ekstrem pac ni dober.

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 18 minutami:

 

Če res garaš potem svinjsko ceniš denar. Če kupuješ špile day one si ali a) filthy rich, kar tule po mojem ni nihče, b) ne ceniš zares svojega denarja, ker še sam dobro veš, da ga služiš za đabe.

res je ampak si pozabil še izjemo

c)ti pač ta špil dogaja in si ga želiš met in boš za tega (samo za tega) naredil izjemo.

 

source:jaz & preorder RDR2 ultimate extra gay leather fetish cowboy premium pack za 100€, kar je najbrž, tm 33,3% vsega keša k sm v lajfu vrgu v špile.

 

tle je še keč da mi ne moreš očitat da ne cenim svojga keša ker in total, jz nekje do 18 nism kupu 1(enga) špila, potem sm kupil HL GOTY za 3k tisoč tolarjev in nekje do 27 potem nič.

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Ampak po mojem je še vedno koralcija med kupovanjem day one špilov in kako zajebano delo imaš. Torej če res garaš za svoje denar, ne kupuješ day one, če pa si smrdljivec kot 99% na tem forumu, potem pa ti tistih 60 evrov itak ne pomeni kaj dosti, ker si jih zaslužil za đabe.

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 minuto:

res je ampak si pozabil še izjemo

c)ti pač ta špil dogaja in si ga želiš met in boš za tega (samo za tega) naredil izjemo.

 

 

 

Saj pravim da toleriram eno izjemo na generacijo :) jaz sem nabavil RDR 2 skoraj day one za 40 evrov. Še zdaj me malo peče ritka, ampak je bila res epsko dobra igra.

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 11 minutami:

 

Saj pravim da toleriram eno izjemo na generacijo :) jaz sem nabavil RDR 2 skoraj day one za 40 evrov. Še zdaj me malo peče ritka, ampak je bila res epsko dobra igra.


Jaz sem natančno na day one nabavil RDR2 (sicer standardna PS4 retail edicija) v Big Bangu za okroglih 40. + rit me čisto nič ne peče. Beat this. ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 11 minutami:

Sicer je logicno, da ce lahko dobis denar ga ne cenis in obratno. Sam ni to pravilo. Poznam folk, ki ma denar in je skrt in vedno je bil al je slo za kes al za sendvice na solskih izletih.. poznam, brizne gradbene delavce iz albanije, ki res posteno gara tip.. sej dobi okej placo, ma tip res nima lajfa in dela fizicno po vsakem vremenu.. in tip ni niti malo skrt, ce lahko ti bo dal vse, tudi polovico svojega sendvica na solskem izletu.

to je skoraj pravilo in zlo točno tbh

ma tist ki je škrt pravjo

 

če si kdaj gledal tiste skrite kamere k fehtajo za hrano; pa mu noben ne da za jest mulcu, na koncu, edin k mu je dal, je bil klošar na pločniku

ker pač, ta folk ve, kako je, če nimaš oz. v tem primeru si lačen.

 

en moj kolega je mel privilegij m'tkine merkator kartice z xxx€/na mesec

no, sj, ko jo je mel, ne rečem, svaka čast, velikrat prinesel za pit, kake prigrizke, velikrat k smo šli kupovat piva pa to je rekel "bom jaz plačal" (čeprav men je blo še vedno nerodno pa sm mu vedno dal keš za moj del)

sam, hehe, valda, od mtke kartica

ko je tip dobil službo je zgleda zgubu privilegij kartice

ker ko je enkrat začel služit svoj dnar jz bl škrtga človeka nism vidu :D

to ni blo več "dj posod za jufko oz. za jest, drugič jz plačam za jest", nope, zdej je blo "zanč si mi posodu 14,5€",češ, točna vsota, da ne bi slučajno kaj dražjega jedel :D

se prav, je začel mal cent dnar hehe

mi je blo pa kr mal nerodn morm priznat, tip ma x2 moje plače

itak pa je bil tip za češnjo na vrhu še nek "tovariš" (ko je imel mtkino kartico, zdej je zgleda prešaltal na full blown kapitalizm :D )

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 9 minutami:

Ok good point. Mogoče sem jaz malo preveč škrt, drugi pa preveč radodarni:D

 

Ampak po mojem je še vedno koralcija med kupovanjem day one špilov in kako zajebano delo imaš. Torej če res garaš za svoje denar, ne kupuješ day one, če pa si smrdljivec kot 99% na tem forumu, potem pa ti tistih 60 evrov itak ne pomeni kaj dosti, ker si jih zaslužil za đabe.

Korelacija je itak hahaha.. ni pa absolutno pravilo.. also procent se he s5 dvignil iz 98 na 99 =))))))))))))

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

@Slinch nice. Mene je BB zjebal, ker sem prednaročil Ultimate (mislim da je bila točno 100, ampak z osebnim prevzemom in plačilom, tako da finančno ni bilo panike) in so poslali napačno! Namesto za PS4 so dobili za Xbox. In potem v celi Sloveniji niso uspeli najti enega komada Ultimate retail, tako, da sem na koncu (še vedno na day one, seveda) vzel navadno za 40 (toliko so mi pač dali popusta). Sicer sem si res želel Ultimate, ampak ok, meni je igra bolj važna kot vsi dodatki itd. in sem se pač umiril in konec koncev celo prihranil nekaj €. Ok, lahko bi tudi počakal, da nabavijo Ultimate (v roku tedna do dva), ampak se mi res ni dalo.  :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Točno, ultimate se ji je reklo ja. Jaz sem jo naročil na BB spletni strani, ponucal še tiste -3%, ki so jih takrat redno ponujali, da je stala 96,99. Pol sem prodal tisti multiplayer DLC na ebayu za (po odštetih ebay in paypal provizijah) dobrih 62€. Itak nikoli nisem in nikoli ne bom pognal RDR MPja. Sweet deal.

Povezava do prispevka
Sovica reče Pravkar:

to je skoraj pravilo in zlo točno tbh

ma tist ki je škrt pravjo

 

če si kdaj gledal tiste skrite kamere k fehtajo za hrano; pa mu noben ne da za jest mulcu, na koncu, edin k mu je dal, je bil klošar na pločniku

ker pač, ta folk ve, kako je, če nimaš oz. v tem primeru si lačen.

 

en moj kolega je mel privilegij m'tkine merkator kartice z xxx€/na mesec

no, sj, ko jo je mel, ne rečem, svaka čast, velikrat prinesel za pit, kake prigrizke, velikrat k smo šli kupovat piva pa to je rekel "bom jaz plačal" (čeprav men je blo še vedno nerodno pa sm mu vedno dal keš za moj del)

sam, hehe, valda, od mtke kartica

ko je tip dobil službo je zgleda zgubu privilegij kartice

ker ko je enkrat začel služit svoj dnar jz bl škrtga človeka nism vidu :D

to ni blo več "dj posod za jufko oz. za jest, drugič jz plačam za jest", nope, zdej je blo "zanč si mi posodu 14,5€",češ, točna vsota, da ne bi slučajno kaj dražjega jedel :D

se prav, je začel mal cent dnar hehe

mi je blo pa kr mal nerodn morm priznat, tip ma x2 moje plače

itak pa je bil tip za češnjo na vrhu še nek "tovariš" (ko je imel mtkino kartico, zdej je zgleda prešaltal na full blown kapitalizm :D )

 

 

ja stari teh tovarisev, ki je presaltalo na kapitalizem.. a pol jaz tle, ki mi grejo levicarji lih zaradi tega na kurac, ker so neki hinavci sem se najvecji socijalist.. 

 

anyway.. jaz mam kolega, en od boljsih.. tip je vedno imel kes, pac bogata druzina, zdaj ko dela ima se vec kesa.. tip sluzi po 10k na mesec odvisno od obdobja no.. stari moj.. se spomnem ko smo bli klinci, smo dali vsak nekaj za zurko, tip na zurki reku, jaz sem dal tolko, verjetno je dal malo vec ker je hotel neki zase ne vem, to je moje.. tam se je napil in nazru.. pol mu je nek tip reku stari samo ce bos rucal bos dobu po picki in res je dobu po picki hehe..

al pa 1x ki je bil toliko skrt, samo kupli jacka, pac vsak pol in pol neki nisem imel vec kesa in ni hotel kupit kokakole!!! tip ni hotel kupit kokakole, stari moj.. smo mogli pit lišo wiski... pol enx se v starih casih isto obdoje, ko smo bli revni studentje.. pa tip je ze takrat imel pare.. gremo na nek koncert in se ustavimo pred vhodom, kao trije.. in tip je bil slucajno prvi in zacne neki gledat okoli uno se dela francoza, je ze hotel placat samo zase.. pol sm reku jaz dej dej ne glumi in sem placal pac za vse, pol drugi placa not rundo in tako.. sam pri tipu rec vsak cent uno.. ne mores verjet.. sam ki folk to opazi stekas, pol uni drugi tebi recejo ti si pravi moz, njega pa imajo vsi za nekega egoisticnega solista.. samo meni je izpod casti da se tam za par 10 eur neki drkas in kregas.. res mi pokvari cel flesh.

 

v glavnem.. fora je.. ce si klosar in si skrt si vsaj skrt z razlogom, ma ce imas polno kesa in si skrt pol lahk osamo reces, da za ta denar trdo garas al nek drugi bullshit lol (sicer imo, ce nekdo ki ima polno kesa rece, da ne da ki je za to ful garal, pol pomoje tip nima ful kesa hehe.. mislim al garas za 100k na mesec al za 200k na mesec, pizda... vec kot toliko )

in obratno, ce si poln kesa in si radodaren si radodaren z razlogom, ce pa si klosar in si radodaren, pol samo svaka ti cast, pa tudi ce izpades glup.

 

kakorkoli.. kot sem rekel:

 

CE IMAS KES in si skrt

al delas kar te veseli in pol ne cutis da garas

al ne delas nic in ne garas

al pa delas neki kar pac te ne veseli lih neki ful ANE = ?!

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 20 minutami:

Točno, ultimate se ji je reklo ja. Jaz sem jo naročil na BB spletni strani, ponucal še tiste -3%, ki so jih takrat redno ponujali, da je stala 96,99. Pol sem prodal tisti multiplayer DLC na ebayu za (po odštetih ebay in paypal provizijah) dobrih 62€. Itak nikoli nisem in nikoli ne bom pognal RDR MPja. Sweet deal.


Ti si torej (med drugimi) kriv, da jaz NISEM dobil Ultimate iz BB na day one???? :) 

Najlepše pri vsem je bilo, da sem dobil email, da je naročilo pripravljeno na prevzem. In grem lepo zjutraj, ves vesel,  in potem se mi začnejo opravičevat ... Saj so se trudili, če bi še lahko iz katere enote/skladišča dobili, ampak je bilo no go (vsaj ne v roku par dni) in smo se pač dogovorili za navadneža. Je pa tudi res, da online dejansko nisem pognal (sine je nekaj malega, ampak to šele zdaj na PC verziji).    

rdr2.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 urama:

fak no kake to bereš

 

če delaš v merkatorju ne delaš za preživetje

za preživetje se dela če si "nek šiptar" al pa vsaj građevinac

 

realno dvomim, res dvomim, da so građevinci plačani slabš od merkator blagovnih manipulantov ki najbrž praskajo totalni  minimum

 

Bereš čisto realne zadeve. Kako razumeš, kaj prebereš je paodvisno od precej dejavnikov. Zdej če ti ne poznaš kako šiptarski community fura zadeve ne rabiš zdej mene neki dissat.

Povezava do prispevka

Živjo, sprašujem v imenu Jocker mn3njalnika, kaj si boste privoščili za junijsko plačo građevinca

 

a) TLOU 2

b) Days Gone v days of play akciji 

c) Resident Evil 4 za PS2 na verbatim DVD-ju v foliji s sprintanim razpotegnjenim coverjem 

uredilo bitje ĆAMIR
Povezava do prispevka
Galko reče pred 21 minutami:

Dečko treba bo mal ven v svet pa dejansko spregovoriti kako besedo ali dve s kakšnim građevincem iz makedonije, kosova, kakšnega bosanskega sela, ki dela pri nas... In jih malo povprašat, koliko jim ostane konec meseca, ko jih obrijejo takšni in drugačni gazde

 

to + treba je pošiljat denar družini...sploh zdaj v času korone je edini kontakt z družino dovoljen samo preko Western Uniona. :D  

Povezava do prispevka

pač na žalost je tko + še vedno je veliko teh delavcev na črno..

 

maš tudi po raznih fabrikah folk ki dela po 10-12 ur na dan izmene pa na koncu dobijo 500-600e na roko in lp

zrihta jih en gazda, on pobere/razdeli plačo (sebi itak pobere provizijo)

 

tako da bi reku, da filanje polic v merkiču ni najslabše kar lahko fašeš

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 4 urami:

dobesedno nikjer v postu ne dissam tebe, komentiram vsebino

 

si tudi fino dostavil na moj dvom kdo je plačan več, merkator filator polic al građevinac

 

jaz rez dvomim

 

se mi pa ne da preverjat ker ponavad mam prav

Sicer ne vem kako imaš ponavadi, ker tokrat si wrong on so many levels :)

 

1. Nisem nikjer govoril o zaslužkih, ne vem zakaj si to ven vlekel.

2. Povedal sem konkreten primer dveh posameznikov in njihovih statusev.

3. Tudi če zaslužiš veliko, lahko životariš.

4. Mercator delavec ima precej bolj urejeno zaposlitev od šiptarja.

5. Ja, omenil sem šiptarje, ker na gorenjskem imajo zaradi nizkih cen, posledično zaradi cenejše delovne sile že skoraj monopol v gradbeništvu. Nima Francln, ki dela pri Rešetu iste plače, kot Adem pri Gashiju.

 

Ne da se mi več točk delat, ampak Mercator delavec dobi najmanj 700€ neto + malica in prevoz, soliden regres več, kot tisti v JU in za razlimo od teh v JU tusi trinajsto plačo + dodatke za nedelje, praznike itd... Tko da za za povprečno delo 172h na mesec dobi več denarja, kot Adem pri Gashi gradnje, da pravic ne omenjam.

Ker sem pa, dal konkreten primer, da Mercator delavec živi doma šiptar pa plača najemnino in ostale stroške tako šiptar životari, Slađani pa ostane za trepalnice, nohte in aperol spritz za na Instagram.

 

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 12 urami:

Živjo, sprašujem v imenu Jocker mn3njalnika, kaj si boste privoščili za junijsko plačo građevinca

 

a) TLOU 2

b) Days Gone v days of play akciji 

c) Resident Evil 4 za PS2 na verbatim DVD-ju v foliji s sprintanim razpotegnjenim coverjem 

 

Ghost of Thushima še z dvema homotoma valda. Zdej smo expandal da ne kupujeva več dva, ampak kar trije, tako da se daje po 20 € za igrico in roka. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 20 urami:

To pritoževanje nad nadurami mi je res smešno :D Verjamem, da jim je kdaj težko, ampak na koncu dneva so sigurno nadpovprečno plačani, bili so del epskega projekta in če ne želijo več delat za njih grejo svojo pot z dodatno alinejo v CVju, ki jim odpre vrata kjerkoli v gaming industriji. Bere se pa kot da so ubogi delavci za trakom,  podplačani in popolnoma brez opcij, ker so nekvalificirani za karkoli drugega. 

 

 

tako za pokušino od enega poljačka hlačka

 

Navedek

 

"If you are young and able to work even 14 hours a day, you can go there"

"No opportunites of self development, if you make low tier job, you propably gonna do it forever, don't belive in promotions from QA to design, it just doesn't happen here"

"Think, why so many people just quit after year or two?"

"They think that they can pay you lower than other companies because they pay you in prestige, sadly, you can't pay your bills with this currency"

 

Povezava do prispevka

Mihak kaj točno tukaj hočeš doseč? Nihče ni hvalil CD projecta zato, ker bi bili nevemkako prijazna firma do svojih zaposlenih (na uč izgleda da so točno isti kot cela industrija in v ničemer ne izstopajo). Hvalimo/jo jih, ker deliverajo dobre igre in ker so dobri do nas kot strank, kar sta še kr izstopajoči dobri lastnisti v primerjavi z ostalimi razvijalci in založniki.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...