Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

Ray Tracing  je že danes gamechanger.

 

Pri vizualni umetnosti je zelo pomembno senčenje, ne samo pri igrah. Naprimer pri tetoviranju profiči gledajo samo senčenje, pri videju je mojster za luči zelo pomemben, pri fotografiji je svetloba praktično VSE.

Zdej jest kekitu razlagam senčenje pri risarijah hahaha :) Ampak ja you get the point, bolj pravilno pri risbi fejkamo senčenje bolj natura izgleda zadeva. To se je pri igrah delalo zadnjihj 30 let... In zdej imamo nekaj, kar ni več treba fejkat, ampak je REAL! Če to ni gamechanger... Zdej kdor je pričakoval grafičen preskok, kot prehod iz software rendering v voodoo 3dfx je milo rečeno naiven. Tukaj ne gre za nič, boljšo grafiko, vse je isto, ista resolucija, iste teksture, isti draw distance... samo osvetljevanje je realno, pravo, ni nujno da je lepše, lahko je brez RT komu je celo lepše, ni pa realno!

 

Zdej govora je bilo, da je prevelik perfomance HIT, da bi bil gamenchanger. To ne drži, ker smo ob ray tracingu dobili tudi eno zelo zelo pomembno tehnologijo, DLSS, ki enostavno anulira ta perfomance gap. Predstavljajte si to, kot nek mp3, ampak samo za grafiko. In DLSS quality je skoraj FLAC, praktično losless, nek balance mode, ki pa že anulira perfomance impact je pa kot 320kbs mp3 in naj dvigne roko, kogar moti.

Tko da tudi perfomance impacta skoraj ni...

Te moje primerjave vem, da vem grejo na kurac, ampak to je moj TM :)

 

Tko da ja, miljone ljudi lahko igra ray traced igre, vsakdo, ki ima RTX karto. Eni jih imajo celo po 6 kom, eni pa cela skladišča :) Tudi tisti z boljšimi amd kratami lahko igrajo s pomočjo FSR, ki je tudi zelo soliden.

 

Brez RTXa so te migetajoče sence, ki me spominjajo na xbox 360... Ray tracing se mi pa prav oči zasolzijo. Ray tracing, gamenchanger!

 

 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 41 minutami:

Men se ne da več razlagat, da ne vidim problema v izgledu, ampak v implementaciji. DLSS gor ali dol.

Sj te razumem, še zmeraj imaš lahko DLSS in brez RTja :)

Če pogledamo, kere igre so nam všeč, BotW, Bloodborne, Uncharted, Tlou, HZD... Vse te top igre so tekle na 30fps in so nam bile kljub temu TOP. Takoj, ko nam ponudi igra, glede na naštete igre nič kaj slabo laternativo, se pravi 30fps in RT niti jaz največji white knight ray tracinga ne bo izbral te opcije, ampak raje 60fps :)

 

Tko da, za zaključek:

Ray tracing je game changer v načinu osvetljevanja, ker igro kot tako naredi vizualno precej bolj realno. Ampak istočasno ne more bit gamenchanger, ker tega ne bo nihče uporabljal, razen par ljudi z 1000€+ grafičnimi karticami...

Povezava do prispevka

Takisto, samo sem se odločil, da počakam final patch. Itak mislim iti samo enkrat čez, pa naj bo to final verzija.

 

Sicer pa, Cyberpunk 2077. Ne morem verjeti, kako sem bil hypan na špil ob releasu, sedaj pa skoraj pozabil nanj, če ne bi tukaj topica videl. :) 

Bral sedajle malo patch notes, in je kar kul videti. Čeprav špil verjetno ne bo nikoli tisto, kar so obljubljali, se mi zdi, da bo vseeno kar fajn izkušnja preigrati. Atmosfera mi je bila že ob releasu kul.  

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 urami:

Tko da ja, miljone ljudi lahko igra ray traced igre, vsakdo, ki ima RTX karto. Eni jih imajo celo po 6 kom, eni pa cela skladišča :) Tudi tisti z boljšimi amd kratami lahko igrajo s pomočjo FSR, ki je tudi zelo soliden.

 

atomic reče pred 6 urami:

Ampak istočasno ne more bit gamenchanger, ker tega ne bo nihče uporabljal, razen par ljudi z 1000€+ grafičnimi karticami...

 

katerega je pisal pijani in katerega trezni atomic?  :D

 

Povezava do prispevka
oca reče pred 3 minutami:

No definitivno ma kekit mal prav. Za apex glih ne rabis 3080😝😝

 

Ok, to ajde - jaz sem jo hotel za Cyberpunk in še kakšen naslov, kjer bo prišla v poštev (Atomic Heart?) - ostalo igra junior, ki trenutno največ igra jebeni Roblox, samo kaj čem.

Ampak v vsakem primeru, tako kot stoji trg, zgleda ne bo zgubila na ceni - vsaj nekaj dobrega od te epidemije. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

 

Ok, to ajde - jaz sem jo hotel za Cyberpunk in še kakšen naslov, kjer bo prišla v poštev (Atomic Heart?) - ostalo igra junior, ki trenutno največ igra jebeni Roblox, samo kaj čem.

Ampak v vsakem primeru, tako kot stoji trg, zgleda ne bo zgubila na ceni - vsaj nekaj dobrega od te epidemije. :D

 

Cene ne bo zgubla, mores pa vedet, da si jo tud preplacal oreng. Zsto se vedno vztrajam s predpotopno amd r280. Enostavno predrage so graficne. Za neko dost ppvprecno rtx3060 okol 800€? Ne hvala pol pa rsjs beast kupim😁

Povezava do prispevka
oca reče pred 1 minuto:

Cene ne bo zgubla, mores pa vedet, da si jo tud preplacal oreng. Zsto se vedno vztrajam s predpotopno amd r280. Enostavno predrage so graficne. Za neko dost ppvprecno rtx3060 okol 800€? Ne hvala pol pa rsjs beast kupim😁

 

Ja, to je res - sreča v nesreči pa je, da so potem šle cene še gor...sej ne da jo bom prodajal, računam imet nekje do konca te generacije konzol.

Zdaj pa sigurno ni za kupovat, ki so šle cene čez vse meje - neki govorijo, da bi se počasi znalo umirit, ker se je izboljšala dobava čipov...

 

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 23 urami:

RT bo gamechanger ko bojo lahko developerji nehali delat boxe za odseve in ko jim ne bo treba zapecevat global iluminationa in delat 600 ostalih neumnosti ki jih morajo za dober lighting. Do takrat je pa samo dodatno delo in, granted, zelo zanimiva tehnologija. Ki pa je se prevec mlada in prezahtevna da bi bla dejansko uporabna za ljudi ki nimajo 3080+ gpuja. 

bo doable s pro verzijo konzol, ki bodo upajmo na 3090 nivoju, predvsem pa bodo imele ML core za izvajanje DLSS, kar je res game changing (dosti boljse kot checkerboarding, tako da bodo developerji mirne volje rendrali 1080p sliko, ki bo upscalana na 4k brez da bi 99% ljudi iz fotelja video razliko)

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 16. 2. 2022 at 13:16:

Ma tvoj nono se je bolj pogovarjal o tem. Ne spomnim se točno kaj si ti pravil, amapk atomic (in še kdo drug) je ful zagovajral RT, kot da je to nekakšen gamechanger (tu ni bilo mišljeno, da spremeni igro iz 60 na 30 fps :D).

ko se bo zavrgla previous gen, pa ce se po moznosti dopusti da XSS verzija zgleda kot drek, potem imas lahko moznost raznih metro exodusov (enhanced edition, ki ima vse glavne RT featurje), ki dejansko omogocajo AAA quality visuale (zdaj ne mores trdit da bodo boljsi kot non-RT izpod rok big budget studiov) ki pa definitivno bodo omogocali artistom enostavnejsi in hitrejsi flow v osnovanju levelov

 

sploh za dolocene situacije bolj kot druge, recimo ce ima day and night cycle, da ne rabis zapect global illuminationa v 12 razlicnih setov tekstur za 12 razlicnih casov v dnevu, kot dela Horizon Forbidden West (kjer artisti verjetno se vedno ne morejo v realnem casu postavljat samo glavnih "luci", ampak se vedno morajo delat trial and error igranje z ogromno lokalnimi luckami)

 

 

AdamSmit reče pred 9 urami:

A zdaj te avtomobili ze znajo obvozit, ce se parkiras sred ceste? Se policija vec ne udejani od nikoder? 

yep

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...