Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 18 minutami:

Ma tvoj nono se je bolj pogovarjal o tem. Ne spomnim se točno kaj si ti pravil, amapk atomic (in še kdo drug) je ful zagovajral RT, kot da je to nekakšen gamechanger (tu ni bilo mišljeno, da spremeni igro iz 60 na 30 fps :D).

Saj je gamenchanger. Sam ni tolko vizualno, kot je pa v občutku. Grafikla ostaja ista... ni to zdej večji draw distance, ali višje teksture, ali več senc... Samo realne sence sop, realni odsevi, realen odboj luči. Grafično pa igra ostaja ista. In ja to da igri precej bolj realen občutek ob igranju in je gamenchanger. In ob tehnologijah, ko so FSR in DLSS sem res upal, da bodo pokompenzirali to moč in ne bo impacta.

Ne pa da za lokalne sence ode 30fps... To pa res ne...

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 minutami:

Saj je gamenchanger. Sam ni tolko vizualno, kot je pa v občutku. Grafikla ostaja ista... ni to zdej večji draw distance, ali višje teksture, ali več senc... Samo realne sence sop, realni odsevi, realen odboj luči. Grafično pa igra ostaja ista. In ja to da igri precej bolj realen občutek ob igranju in je gamenchanger. In ob tehnologijah, ko so FSR in DLSS sem res upal, da bodo pokompenzirali to moč in ne bo impacta.

Ne pa da za lokalne sence ode 30fps... To pa res ne...

 

 

Ni mi treba razlagat kaj je to RT. Točno vem kaj pridoda.

In moj point je vedno bil, da RT NI gamechanger, ampak kvečjemu BO TO NEKOČ POSTAL.

Pri trenutnem padcu performancea, tole nikakor ne more biti gamechanger, sry.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 25 minutami:

Ni mi treba razlagat kaj je to RT. Točno vem kaj pridoda.

In moj point je vedno bil, da RT NI gamechanger, ampak kvečjemu BO TO NEKOČ POSTAL.

Pri trenutnem padcu performancea, tole nikakor ne more biti gamechanger, sry.

 

Spet, tako kot vsaka novost do zdaj - ne razumem tvojega pointa, nekje valjda moraš začet.

Kasneje ne bo več gamechanger, ampak standard feature.

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 44 minutami:

No ja... Jest recimo se več igram z raznimi nastavitvami in gledanjem grafov FPSjev, kot pa igranjem igric hehe...

 

Tudi prehod iz 1080p na 4K se ni zgodil s PS5, ker prehod iz 1080p na 4K zahteva 3x več računske moči, kot vklop ray tracinga pri igrah do sedaj.... Pa ali je impact na sliko res tako ogromzanski? Je vreden toliko? Sploh na ko konzolah, kjer ne builjimo v ekran iz enega metra.

 

Kar je hecno pri Cyberpunku 2077 je, da žrtvujemo 50% fpsjev,, oziroma prehod iz 60 na 30fps za ray trejsane samo lokalne sence, samo lokalne sence, samo lokalne sence, samo lokalne sence, samo lokalne sence, samo lokalne sence!!!

 

Cybpunk ima še dosti ray tracing nastavitev. RT reflecions, RT lights, kjer imaš nastavitve od off, medium pa vse do psycho... kle pa samo lokalne sence in bum 30fps gone... Ma fukej se v čelo!

 

 

Ni baš samo lokalne sence - so tudi SSR odsevi iz medium na high in 

  • Various visual quality improvements.
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

 

Spet, tako kot vsaka novost do zdaj - ne razumem tvojega pointa, nekje valjda moraš začet...

 

Na tej točki ne vem več al se delaš neumnega, al dejansko si.

Folk je navdušen, kot da TRENUTNO raytracing ful doprinese igram. Še huje, folk je bil nad tem navdušen že pred več kot letom dni.

Zdaj se pa prosim zberi, al pa me nehaj quotat.

Povezava do prispevka

Aja faking :rofl:

Zdaj sem se spomnil zakaj si tako angažiran. Fuknu si ful keša za RTX 3080 in zdaj skušaš na vsak način opravičiti nakup. :rofl:

 

Saj ne rečem, mogoče na res killer beast PCjih v določenih primerih RTX ima smisel, sam za povprečnaga gamerja so to samo pravljice. Isto kot Stipe State Drive za večino iger na PS5.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

Na tej točki ne vem več al se delaš neumnega, al dejansko si.

Folk je navdušen, kot da TRENUTNO raytracing ful doprinese igram. Še huje, folk je bil nad tem navdušen že pred več kot letom dni.

Zdaj se pa prosim zberi, al pa me nehaj quotat.

 

ke_kit reče pred 5 minutami:

Aja faking :rofl:

Zdaj sem se spomnil zakaj si tako angažiran. Fuknu si ful keša za RTX 3080 in zdaj skušaš na vsak način opravičiti nakup. :rofl:

 

Saj ne rečem, mogoče na res killer beast PCjih v določenih primerih RTX ima smisel, sam za povprečnaga gamerja so to samo pravljice. Isto kot Stipe State Drive za večino iger na PS5.

 

Točno to - če bi ti recimo igral Cyberpunk z vsem na max, bi tudi verjetno drugače govoril o ray tracingu - ampak ker nisi, potem so to zate samo pravljice...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

Točno to - če bi ti recimo igral Cyberpunk z vsem na max, bi tudi verjetno drugače govoril o ray tracingu - ampak ker nisi, potem so to zate samo pravljice...

In seveda greš spregledat del kjer piše, da so to pravljice za povprečnega gamerja.

Samo ti še naprej selektivno beri. Ful dobro ti gre od rok.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 22 minutami:

PIzda se eno razocaranje, ocitno so moji save fajli iz Ps4 edicije corrupted tko da morem zacet od zacetka....RT je res veliko razocaranje tukaj, prav tako HDR. HDR totalno spere barve in je useless. 

 

Dejansko nič od tega ni res, tko da ne vem kakšen TV imaš oz si neki narobe nastavu.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 33 minutami:

In seveda greš spregledat del kjer piše, da so to pravljice za povprečnega gamerja.

Samo ti še naprej selektivno beri. Ful dobro ti gre od rok.

 

Ja, tudi ti potem selektivno razumeš - kaj ima veze povprečen gamer s tem, če govorimo ali je raytracing gamechanging feature ali ni?

Kaj, ker se je treba skeširat, da lahko uživaš v njem in ker pač povprečen gamer se ne skešira, zato ta feature še ni gamechanger, ampak bo šele postal, ko bo povprečen gamer to povedal? :D

Ne, feature obstaja že danes in je že gamechanger - kasneje po postal standarden feature in bo prišel nek drug gamechanger - in tako naprej...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 minutami:

Ne, feature obstaja že danes in je že gamechanger - kasneje po postal standarden feature in bo prišel nek drug gamechanger - in tako naprej...

Na katerih primerih je RT gamechanger, torej da recimo omogoča neke nove izrazne možnosti, ki jih developerji uporabijo, da je RT verzija bistveno predrugačena napram non-RT? Meni je RT super, ampak nisem pa še videl, da bi res tako bistveno spremenilo izkušnjo, da bi bil gamechanger. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 minutami:

Na katerih primerih je RT gamechanger, torej da recimo omogoča neke nove izrazne možnosti, ki jih developerji uporabijo, da je RT verzija bistveno predrugačena napram non-RT? Meni je RT super, ampak nisem pa še videl, da bi res tako bistveno spremenilo izkušnjo, da bi bil gamechanger. 

 

Stipe misli gamechanger v dobesednem prevodu "spremeni-igro" na slabše, ker ji vzame ves performance. Se strinjam z njim v tej točki.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 43 minutami:

Na katerih primerih je RT gamechanger, torej da recimo omogoča neke nove izrazne možnosti, ki jih developerji uporabijo, da je RT verzija bistveno predrugačena napram non-RT? Meni je RT super, ampak nisem pa še videl, da bi res tako bistveno spremenilo izkušnjo, da bi bil gamechanger. 

 

Kaj ima to veze s to konkretno debato, kjer jaz trdim da je že gamechanger in kekit da še bo gamechanger?

 

Povezava do prispevka

RT bo gamechanger ko bojo lahko developerji nehali delat boxe za odseve in ko jim ne bo treba zapecevat global iluminationa in delat 600 ostalih neumnosti ki jih morajo za dober lighting. Do takrat je pa samo dodatno delo in, granted, zelo zanimiva tehnologija. Ki pa je se prevec mlada in prezahtevna da bi bla dejansko uporabna za ljudi ki nimajo 3080+ gpuja. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...