Skoči na vsebino

The Last Duel


cin der

Priporočeni prispevki

spacer.png

 

A tale of betrayal & vengeance set against the brutality of 14th century France. Knight Jean de Carrouges (Matt Damon) and his squire Jacques Le Gris (Adam Driver) are ordered to engage in a fight to the death after Carrouges accuses Le Gris of raping his wife.

 

 

 

Wikipedia

 

IMDb

 

https://www.firstshowing.net/2021/damon-driver-affleck-comer-in-ridley-scotts-the-last-duel-trailer/

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Včeraj pogledal.

 

Lahko rečem, da me je navdušil.

Zanimiv koncept podajanja zgodbe, večino ljudi to zmoti. Glavna zgodba je predstavljena 3x od začetka do konca, skozi oči vsakega od glavnih akterjev. Tako da se marsi kaj ponavlja, razlika je samo v niansah.

Meni je bilo to všeč.

 

Sam dvoboj in ostale bitke so vrhunsko narejene, zares surovo prikazane. Vibe me je spominjal na Battle of bastards.

 

Zelo mi je bil všeč tudi prikaz tistega obdobja. Beda, surovost narave in družbe...

Pa prikaz vitezov med bojem, kolk zelo so bli neranljivi zaradi obsežnega oklepa, obenem pa seveda okorni.

 

Igra vseh 3-4 akterjev odlična, pa Matt grši kot Adam, kar je tudi umetnost 😂

9/10

Povezava do prispevka
pocast reče Dne, 7. 11. 2021 at 10:01:

Včeraj pogledal.

 

Lahko rečem, da me je navdušil.

Zanimiv koncept podajanja zgodbe, večino ljudi to zmoti. Glavna zgodba je predstavljena 3x od začetka do konca, skozi oči vsakega od glavnih akterjev. Tako da se marsi kaj ponavlja, razlika je samo v niansah.

Meni je bilo to všeč.

 

Sam dvoboj in ostale bitke so vrhunsko narejene, zares surovo prikazane. Vibe me je spominjal na Battle of bastards.

 

Zelo mi je bil všeč tudi prikaz tistega obdobja. Beda, surovost narave in družbe...

Pa prikaz vitezov med bojem, kolk zelo so bli neranljivi zaradi obsežnega oklepa, obenem pa seveda okorni.

 

Igra vseh 3-4 akterjev odlična, pa Matt grši kot Adam, kar je tudi umetnost 😂

9/10

 

Meni to, da je zgodba predstavljena 3x od začetka do konca skozi oči vsakega od glavnik akterjev in da se scene celo včasih ponavljajo med sabo, ni bilo všeč. V nasprotju s tabo bi to celo izpostavil kot glavno pomanjkljivost filma. Definitivno bi se zadevo dalo predstaviti na bistveno boljši, neponavljajoči način.

 

Zgodba je povprečna, bitka pa je bila huda, ja, to se pa v celoti strinjam s tabo.

 

Kar je bilo meni najbolj všeč je bil acting. Matt, Adam in Ben so odigrali fenomenalno. 

 

Overall bi se z oceno 7/10, ki je tudi na imdbju, povsem strinjal.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Zelo dober film. Edino kar  zmoti je tisto kar so omenili že pred mano, da se par stvari ponavlja in bi morda z drugačnimi režiserskimi prijemi lahko malo skrajšali film, kar tudi ne bi bilo slabo. Ali pa se zadeve zanalašč ponavljajo, predvsem

 

Spoiler

v sceni s posilstvom, ker jaz sem prav gledal kje so razlike v niansah ko govori moški in kje so razlike ko govori svoj pogled ženska in jih nisem našel, razen da so določeni koti kamere drugačni (sem pa gledal samo enkrat in je morda treba večkrat).  Rekel bi da je to namenoma, ker sta oba opisala dogodek točno tako kot se je zgodil enako, samo v njunih glavah je interpretacija drugačna. Iz zornega kota enega je to izkazovanje ljubezni, za drugega posilstvo.

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

No ja, meni sta se

Mitsu reče pred 56 minutami:

Zelo dober film. Edino kar  zmoti je tisto kar so omenili že pred mano, da se par stvari ponavlja in bi morda z drugačnimi režiserskimi prijemi lahko malo skrajšali film, kar tudi ne bi bilo slabo. Ali pa se zadeve zanalašč ponavljajo, predvsem

 

  Skrij vsebine

v sceni s posilstvom, ker jaz sem prav gledal kje so razlike v niansah ko govori moški in kje so razlike ko govori svoj pogled ženska in jih nisem našel, razen da so določeni koti kamere drugačni (sem pa gledal samo enkrat in je morda treba večkrat).  Rekel bi da je to namenoma, ker sta oba opisala dogodek točno tako kot se je zgodil enako, samo v njunih glavah je interpretacija drugačna. Iz zornega kota enega je to izkazovanje ljubezni, za drugega posilstvo.

 

Spoiler

Meni sta se sceni zdeli kar različni v podrobnostih. Z moškega vidika, je bila scena dosti milejša (s strani gledalca je seveda še vedno zgledala kot posilstvo). Na začetku ko gre po stopnicah, se ženska lepo sezuje čevlje, kar lahko interpretiraš kot vabilo, upiranje je bilo dosti bolj tiho in komot si lahko predstavljam, da je moški to videl kot "token" upiranje. S strani ženske pa je recimo čevlje izgubila, ko je bežala po stopnicah, kričanje in upiranje je bilo dosti glasnejše in grobo.

Meni se je film zdel super, tako 8/10. Mogoče bi res lahko bil nekoliko krajši, ampak sem še vedno cel film pogledal v šusu, kar je v zadnjem času kar redko.

Povezava do prispevka
kebab reče pred 6 urami:

No ja, meni sta se

  Skrij vsebine

Meni sta se sceni zdeli kar različni v podrobnostih. Z moškega vidika, je bila scena dosti milejša (s strani gledalca je seveda še vedno zgledala kot posilstvo). Na začetku ko gre po stopnicah, se ženska lepo sezuje čevlje, kar lahko interpretiraš kot vabilo, upiranje je bilo dosti bolj tiho in komot si lahko predstavljam, da je moški to videl kot "token" upiranje. S strani ženske pa je recimo čevlje izgubila, ko je bežala po stopnicah, kričanje in upiranje je bilo dosti glasnejše in grobo.

Meni se je film zdel super, tako 8/10. Mogoče bi res lahko bil nekoliko krajši, ampak sem še vedno cel film pogledal v šusu, kar je v zadnjem času kar redko.

 

Spoiler

Jest sem  pričakoval v ženskem poglavju drugačno zgodbo in nisem bil res toliko zelo pozoren na te finejše detajle, ker sem mislil da bo ženska povedala nekaj čisto drugega in da bo nek preobrat in sme bil presenečen da še enkrat gledam skoraj isto stvar. Sicer pa če gledaš kako jo je mož obdeloval v postli, bejba dejansko ni bla  zadovoljena, čeprav je dohtarju lagala, da je, tko da na nek način je bilo posilstvo podobno njenemu vsakemu seksu, razen da se je tukaj upirala. Nič novega zanjo, samo da jo je drug tip narinu. Pa glede na to da z možem ni uživala, film nekako nakazuje, da je hotla še kej druzga sprobat, da bi vidla če bi blo boljš. No sej tako kot si omenil, se film res posveča psihološkim detajlom in lahko na več načinov interpretiraš vsako stvar. 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Boljši filem kot sem pričakoval od dandanašnjega Scotta. Še vedno ni to nek masterpiece, a ok za pogledat. Ne vem če  ni tudi malo predolg, ker tretjič gledat isto le z malo drugačnimi očmi in zaznavanjem nians dogodkov je bilo že malo boring in sem raje prekinil ter gledal naslednji dan. Najbolj mi je bila hecna fora, da ko se vrne s škotske v verziji Carougesa pride cel dvor ga pogledat, vkoraka malodane s fanfarami, unmu tipu se odfuka ko se dere da se je gaspod vrnil, v verzije Margerite pa nobenga tam :D 

 

Najboljša stvar v celem filmu je bil casting. Vsi odlični v svojih vlogah od Afflecka pa do Comerjeve, Damona in...Le Gris pa res top castan. Driver s to podganjo faco res paše kot gnoj character. Tak z brčicami je res un perfektna gnojšnca, veliko boljši kot Kylo Ren. Prav želel sem si, da mu nekdo, kdorkoli zmaliči faco :D

 

Sam Duel je bil  na koncu sicer fantastičen in mnogo zapretiravan, zanima me tudi s katerih oči je bil kot tak viden, ker realen pač ni bil. Deloval mi je kot da si ga je Carouges zamislil, ker njegova zgodba je bila taka srednjeveško viteško častna pravljica za lahko noč in kot takšen je bil tudi duel.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
gerozaver reče pred 1 uro:

A ni to zarado joustinga?

 

Ne, noben idiot ne bi na joustingu mel čelade, kjer imaš izpostavljen pol frisa. Mislm, sej to je res, kot bi nekdo trolal folk. Tip ma celo ogromno brazgotino lih na tisti strani obraza, ki je, what is this? nezaščitena s čelado :D Ampak ja, don't mind me :D

 

thelastduelmattdamon.jpg

 

Ascender reče pred 6 urami:

pa to s pol čelade je imo da se igralcem obrazi vidjo..because acting 

 

verjetn je to scena ja, čeprav to mi je spet ena izmed tistih, a morte res met folk za tok glupe, da ne bi skužil kdo je kdo z zaprto čelado? te facetime fore so res krneki :D 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Zgleda sem bil v manjšini, ki je odšla iz dvorane (ali pa od ekrana) z bolj slabim priokusom v ustih.

 

Kar se tiče te tehnikalij snemanja in scenografije (tudi igre) res nimam pripomb, ampak liki ter dialogi pa se mi niso zdeli niti na nivoju 6 % vsega ostalega.

 

Če je žmoht bolj švoh, tudi najbolj dodelana okolica ne more držat pokonci vsega skupaj...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...