Skoči na vsebino

James Pond vs. Rick Dangerous


DaCapo

James Pond vs. Rick Dangerous  

8 glasov

  1. 1. Glasuj za svojega retro favorita!

    • James Pond
      4
    • Rick Dangerous
      4


Priporočeni prispevki

Preprosto glasujte, vštevši karakter, igralne mehanike in nostalgijo na polno ...
Oziroma, da poenostavim: katera igra vam je bila ljubša (ali pa vam je še danes) oz. v kateri ste pustili več igralnih ur? :)

Komentarji zelo zaželjeni!  


james_vs_rick.jpg.a8d8f3146896170a7d36ad94522c1f03.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@BumbleBee: Ti to resno, da za kultnega Ricka prvič slišiš? Indiana Jones wannabe v odlični kultni platformščini (v bistvu sta tako prvi kot drugi del odlična). Ajde, mogoče na PC in drugih sistemih ni bil popularen, ampak vem pa, da je ena najbolj kultnih iger za Amigo. Dočim, Robocoda pa sem dal v ankico, ker je tudi ena taka top over the top (nostalgična) zadeva, čeprav sta si igri res zelo različni (kontrast mora bit). 
Sicer pa bomo videli kaj bo glas ljudstva povedal.  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

To zdaj je največja dilema današnjega dne, katero izbrati :D Dejansko sem obe toliko preigral, da se res ne morem odličiti, katera mi je ljubša. Se bom odločil za James Pond, samo zaradi lika in settinga (skrivni agent Trska na tajni misiji proti naftni korporaciji je pač bolj edinstven kot kopija Indiana Jonesa).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

To zdaj je največja dilema današnjega dne, katero izbrati :D Dejansko sem obe toliko preigral, da se res ne morem odličiti, katera mi je ljubša. Se bom odločil za James Pond, samo zaradi lika in settinga (skrivni agent Trska na tajni misiji proti naftni korporaciji je pač bolj edinstven kot kopija Indiana Jonesa).


James Pond je bil precej hitrejši, če gledamo igralno mehaniko. Rick je bil pa precej bolj "umirjen". Še sam sem dolgo kolebal ktiremu dam glas. Ampak, kot pravim: finta je ravno v tem, da sta karakterja in sam setting zelo različna. Čeprav sta obe igri klasiki..  :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Še zdaj se spomnim, ko sem kupil James Pond od enega pirata preko salomonca. Sem si rekel "u James Bond, verjetno je tiskarski škrat", potem sem pa dobil to ribo 😁

 

Sta pa obe precej težki, nikdar nisem končal ne ene ne druge (drugi del James Ponda mi ni bil toliko všeč, ker je bolj ploščadarica). Aquatic Games sem pa imel za Amigo celo original in se spomnim, da mi je bila škatla ful huda.

 

Rick Dangerous (1. del) je bila pa moja prva igra za Amigo in zaseda zato eno posebno mesto. Še zdaj imam v spominu, da je bila (piratska seveda) na disketi skupaj z Lemmingsi in Tetrisom.

uredilo bitje MorskaGlista
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@MorskaGlista; jaz sem končal Ricka 1 in 2 (ki je daljši in precej bolj raznolik glede settinga, čeprav se že kar odmakne od "Indiana Jones vajba").
Tudi v mojem primeru je bil Rick 1 ena od prvih iger, ki sem jih igral na Amigi. Zvok me je tako navdušil, da imam še zdaj v glavi zapečene tiste krike domorodcev. 

Jamesa Ponda pa mislim, da nisem nikoli končal. Dvojka mi je bila sicer ljubša (Robocod) in sem je več igral. Ampak od ploščadnic je bil pač Superfrog moja ljubezen. :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...