Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Avion reče Dne, 15. 9. 2020 at 18:11:

Trenutno berem Stephen Graham Jones: The Only Good Indian, nekakšen horror v povezavi z indijansko folkloro, ni slabo.

 

The Only Good Indians eBook: Graham Jones, Stephen: Amazon.co.uk: Kindle  Store

Pičku mater, da je druga polovica knjige blazno nezanimiva. 

 

Zapretiraval je z nekimi postranskimi opisi, s katerimi bi bralcu približal like, za katere mu je praktično vseeno. Horror element je zelo stranskega tira, dialogi in p.o.w. je preveč brezglavo vsepovsod ... Zadnjih 50 strani sem brez sramu samo preletel, and nothing of value was lost.

 

Trenutno nadaljujem z novo Palahniukovo knjigo, The Invention of Sound:

 

Amazon.com: The Invention of Sound (9781538718001): Palahniuk, Chuck: Books

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

Pičku mater, da je druga polovica knjige blazno nezanimiva. 

 

Zapretiraval je z nekimi postranskimi opisi, s katerimi bi bralcu približal like, za katere mu je praktično vseeno. Horror element je zelo stranskega tira, dialogi in p.o.w. je preveč brezglavo vsepovsod ... Zadnjih 50 strani sem brez sramu samo preletel, and nothing of value was lost.

 

Trenutno nadaljujem z novo Palahniukovo knjigo, The Invention of Sound:

 

Amazon.com: The Invention of Sound (9781538718001): Palahniuk, Chuck: Books

 

The Devil All the Time by Donald Ray Pollock

 

prebral sem tole in mi je bila zakon (vibe, mešanica bede in brutalnosti, ki jo liki doživljajno). poznaš kakšno bukvo v podobnem stilu?

Povezava do prispevka

Si prebral? Najs, me veseli, da ti je bila všečna! :) 

 

Tukaj je seznam avtorjev / del, ki so podobne Pollocku. Zdaj, nekatere sem prebral, nekatere imam na seznamu za branje, ampak mogoče ti bo karkoli do tega dovolj zanimivega, da boš prebral :) 

 

Matthew Stokoe - Empty Mile

 

Drama, ki se bere kot krimič. Liki so totalno damaged goods, čeprav se trudijo popraviti pretekle napake. Zelo gritty, zelo depresivno, zelo za. 

 

Matthew Stokoe - Colony of Whores

 

Isti avtor, vendar je tu šel v še večji ekstrem. Incest, pedofilija, prostitucija, zlorabe, skratka beda in beda Hollywooda. Krimič, lepo te potegne notri, vendar se mi zdi, da je tudi avtor na momente sam težko sledil dogajanju. Vseeno priporočilo. 

 

Jeff Jackson - Mira Corpora

 

Krajši roman Jeffa Jacksona, nekakšen coming-of-age roman ujet v nekoliko zasanjan, nekoliko izprijen setting. Cca 150 strani, prebereš v enem kosu, ok branje. 

 

William Gay - Little Sister Death

 

Horror, vendar ima podoben southern gothic vibe kot The Devil All The Time. Čeprav mi tole ni bila najboljša knjiga ever, jo vseeno lahko priporočim, Gaya imam pa tudi še na seznamu za branje. 

 

Andrew Seaward - Some Are Sicker Than Others

 

Mislim, da mi je to ena izmed ljubših knjig lanskega leta. Zgodba o alkoholizmu, za katero lahko garantiram, da jo boš prebral v šusu in da boš na koncu kar malo v šoku.

 

Andrew Cull - Remains

 

Najboljši horror lanskega leta, gladko. Par se sooča z izgubo svojega otroka.

 

Ryu Murakami - In The Miso Soup

 

Slovenskim bralcem manj znan Murakami, je pa skoraj ravno toliko produktiven in toliko bolj fucked up. Dogajanje je postavljeno v Tokio, kjer sledimo lokalnemu vodniku, kako vodi ameriškega turista skozi njihov red light district. Lepo fucked up s pridihom Japonske.

 

Hubert Selby Jr - Last Exit to Brooklyn 

 

Hubert Selby Jr je napisal Requiem for a Dream. A rabim še kaj dopisat? :D

 

In, valjda, za te Southern Americana slow burn zadeve je itak Cormac McCarthy kralj. 

 

Knjige, ki jih nisem prebral, delujejo pa zanimivo:

 

Larry Brown - Father and Son

Harry Crews - A Feast for Snakes

Frank Bill - Crimes in Southern Indiana

William Gay - Twilight

David Joy - Where All Light Tends to Go

Donald Ray Pollock - Knockemstiff

Donald Ray Pollock - The Heavenly Table

Matthew Mcbride - A Swollen Red Sun

Michael Farris Smith - The Fighter

Frank Bill - Donnybrook

Daniel Woodrell - The Outlaw Album

 

Skratka, sam bi ti najbolj priporočil Seawarda, Culla in Stokoea (Empty Mile) :) 

 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Avion reče pred 20 urami:

 

Trenutno nadaljujem z novo Palahniukovo knjigo, The Invention of Sound:

 

Amazon.com: The Invention of Sound (9781538718001): Palahniuk, Chuck: Books

Kakšn je kej Palahniuk?

 

Men so ble kšne njegove stvari kr top shit (stranger than fiction, diary, invisible monsters, rant, choke, snuff), kšne pa samo shit (pygmy, damned, recimo). Od njegovih kasnejših stvari so me odvrnil reviewi, v katerih so potrdil moje skrbi, da se mu shit streak nadaljuje.

Povezava do prispevka

Ja, definitivno so novejse knjige obcutno slabse.

 

Zbirka njegovih kratkih zgodb Make Something Up je zelo ok od novejsih zadev. Stripovsko nadaljevanje Fight Cluba je res nepotrebno, Adjustment Day je popolnoma OK roman, tako kot tudi njegova avtobiografska knjiga, ki je izsla lani.

 

The Invention of Sound sem zaenkrat prebral 20 strani in obeta, vsaj zastavil je knjigo tako, da bi jo komot postavil ob bok kakemu Snuffu.

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 24. 9. 2020 at 18:42:

 

Zapretiraval je z nekimi postranskimi opisi, s katerimi bi bralcu približal like, za katere mu je praktično vseeno. Horror element je zelo stranskega tira, dialogi in p.o.w. je preveč brezglavo vsepovsod ... Zadnjih 50 strani sem brez sramu samo preletel, and nothing of value was lost.

Tole je moj največji strah, da bo avtor konec ali pa drugo polovico čist zavozil.

Povezava do prispevka

Jaz sem tudi prebral tiste indijance - nisem bil navdušen. Sploh.

 

Niti enega zanimivega lika ni v knjigi, hkrati mi pa njegov čuden in raztresen slog ne sede niti približno. Pogosto so mi misli odtavale drugam, tako da sploh nisem vedel, kaj točno se dogaja. To se ti pri audiobukvah še toliko prej zgodi, ker si zgolj pasivni poslušalec za razliko od aktivnega bralca v primeru fizičnih knjig.

Povezava do prispevka

s-l640.jpg

 

Veliborju so Čoliću pred kratkim izdali slovenski prevod priročnika za izgnanstvo, tako ga je bilo povsod zadosti. Ervin Hladnik Milharčič je naredil intervju z njim, bil je na televiziji v Naglasu, itd itd, uglavnem, vsakič je prodajal zgodbo, kako se je v begunstvu naučil francoščine ob pisanju te knjige.

 

Če se je on lahko naučil ob pisanju, se bom pa jaz ob branju, sem si rekel.

 

Po prvih poglavjih lahko rečem, da je jezik dovolj preprost, zgodba pa pritegne, nas verjetno toliko bolj kot svetovno občinstvo, podobno kot ostali jugoviči, ki so zaglavili v tujini in v novem domačem jeziku popisali svoja izkustva (npr Aleksandar Hemon, Saša Stanišić).

Povezava do prispevka
dreknapalci reče Dne, 30. 9. 2020 at 20:51:

Se je kdo uspel prebit skozi The Room Where it Happened (John Bolton)? In mogoče našel še kaj lušta v branju?


Moram kar priznat, prva knjiga v letih, kjer sem odnehal z branjem, sprijaznjen/odločen da bo očitno ostala neprebrana. 10 % je še šlo, dlje pa očitno ne.

sem na hitro šel skozi, je par hecnih prigod opisanih, all in all pa precej dolgočasna; edino kar vidiš - kar ti dajo pa vse tovrstne knjige - je to, da bi bili v boljših rokah, če bi nam vladali dejanski 10 letni otroci, ne pa samo odrasli psihiči, ki se obnašajo kot 10-letni otroci

Povezava do prispevka
Janša reče pred 5 urami:

 bi bili v boljših rokah, če bi nam vladali dejanski 10 letni otroci, ne pa samo odrasli psihiči, ki se obnašajo kot 10-letni otroci

 Tu sm pa dojel iz prebranega ja 😂

 

Res sem pričakoval, da bom malo izvedel kako špila administracija v Beli hiši ipd. V bistvu je pa pomembno samo kdo je komu bolj všeč in s čigavim mnenjem se bolj strinja.

Odloča se pa tudi brez kakršnega koli premisleka, ampak bolj po lastnem "občutku" in osebnih koristih teh psihičev.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
MartinPocrezze reče Dne, 30. 9. 2020 at 19:16:

Ali se že kaj ve kdaj naj bi izšel slovenski prevod 3.  Abercrobmiejeve knjige by Sneti?

 

@MartinPocrezze Zadnjič sem bil še pred zaprtjem v konzorciju, in mi je je prodajalec na oddelku povedal, da je bil izid zaradi covida prestavljen na drugo leto, na začetek pomladi. Da potem pa odvisno od situacije.

 

Pa btw drugo leto izide prevod Witcherja v slovenščino končno. Ne spomnim se, ali je bila tista stara tema, ko se je razpravljalo o prevodu že na novem mn3njalu ali še na starem. Bo pa prevod izšel pri Mladinski, pa baje izvorno iz poljščine. Kdo prevaja, ne vem. Mogoče lahko @Sneti pove kaj več o enem ali drugem, če ima kakšno insajdersko informacijo. 

 

1.png

2.png

 

Drugače imam pa trenutno tole na lagerju:

 

Buy Troubled Blood (Cormoran Strike 5) Book Online at Low Prices in India | Troubled  Blood (Cormoran Strike 5) Reviews & Ratings - Amazon.in

 

The Evening and the Morning by Ken Follett | Waterstones

The Trouble With Peace UK Cover - Joe Abercrombie

uredilo bitje Smilion
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...