Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Pred kratkim priporočil kolega. Temeljna premisa: sodobni človek ne zna več dihati. Namesto, da bi dihal skozi nos, s prepono, počasi, manj, diha, no, ravno obratno. Da bi na novo usvojili to sicer najbolj naravno a danes za marsikoga izgubljeno veščino, se velja ozreti tudi v preteklost. Vsebuje nekaj uporabnih nasvetov, a poudarek je na izkušnjah iz prve roke ter ponazoritvah, ki črpajo iz mešanice zgodovinskih uvidov ter sodobenjših anekdot iz vrste različnih strok. To pa ne pomeni, da vsebina nima praktične vrednosti. Nasprotno. Kot rečeno: s prepono, počasneje, manj, predvsem pa skozi nos. V mojem primeru je dejansko delovalo.

 

spacer.png

uredilo bitje sekretar
Povezava do prispevka
sekretar reče pred 12 urami:

Pred kratkim priporočil kolega. Temeljna premisa: sodobni človek ne zna več dihati. Namesto, da bi dihal skozi nos, s prepono, počasi, manj, diha, no, ravno obratno. Da bi na novo usvojili to sicer najbolj naravno a danes za marsikoga izgubljeno veščino, se velja ozreti tudi v preteklost. Vsebuje nekaj uporabnih nasvetov, a poudarek je na izkušnjah iz prve roke ter ponazoritvah, ki črpajo iz mešanice zgodovinskih uvidov ter sodobenjših anekdot iz vrste različnih strok. To pa ne pomeni, da vsebina nima praktične vrednosti. Nasprotno. Kot rečeno: s prepono, počasneje, manj, predvsem pa skozi nos. V mojem primeru je dejansko delovalo.

 

spacer.png

Lol tole knjigo sem si pa ravno včeraj naložil z neta. Sem jo videl na Goodreads med izbiranimi za vote-anje za najboljše leta 2020. Potem mora biti že kul. Ali pa tudi ne. Goodreads ima ful čudno te izbire leta. Za knjige recmo, ki niti niso še bile release-ane. :blink:

Povezava do prispevka
sekretar reče pred 17 urami:

Pred kratkim priporočil kolega. Temeljna premisa: sodobni človek ne zna več dihati. Namesto, da bi dihal skozi nos, s prepono, počasi, manj, diha, no, ravno obratno. Da bi na novo usvojili to sicer najbolj naravno a danes za marsikoga izgubljeno veščino, se velja ozreti tudi v preteklost. Vsebuje nekaj uporabnih nasvetov, a poudarek je na izkušnjah iz prve roke ter ponazoritvah, ki črpajo iz mešanice zgodovinskih uvidov ter sodobenjših anekdot iz vrste različnih strok. To pa ne pomeni, da vsebina nima praktične vrednosti. Nasprotno. Kot rečeno: s prepono, počasneje, manj, predvsem pa skozi nos. V mojem primeru je dejansko delovalo.

 

spacer.png

 

Če te zanima podobna tematika še z malce drugačnega vidika, pred par leti sem bral tole spodnjo zadevo in se sliši precej slična premisa :)

Let+Every+Breath.png

Povezava do prispevka

V slovenščini imamo tudi dobro knjigo na to temo: Dober dih. Obstajajo tudi delavnice, ki delujejo po tej metodi dihanja, vodi pa jih avtor predgovora.

Kot zanimivost - hčer avtorja predgovora je pri 20 letih pretekla maraton samo z dihanjem skozi nos, ker jo je oče usposobil po tej tehniki dihanja.

https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/servlet/sl/emkasi/dober-dih-2536697-pr

dober dih.jpg

uredilo bitje cashman
slika
Povezava do prispevka
dreknapalci reče Dne, 31. 10. 2020 at 18:01:

 

Če te zanima podobna tematika še z malce drugačnega vidika, pred par leti sem bral tole spodnjo zadevo in se sliši precej slična premisa :)

 

 

cashman reče pred 8 urami:

V slovenščini imamo tudi dobro knjigo na to temo: Dober dih. Obstajajo tudi delavnice, ki delujejo po tej metodi dihanja, vodi pa jih avtor predgovora.

Kot zanimivost - hčer avtorja predgovora je pri 20 letih pretekla maraton samo z dihanjem skozi nos, ker jo je oče usposobil po tej tehniki dihanja.

https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/servlet/sl/emkasi/dober-dih-2536697-pr

Tnx, zanimivo. Moram prav pogledat vire, ker se mi zdi, da eno in drugo Nestor omenja. Kot rečeno, gre za površinski pregled tehnik in pristopov s celega sveta, ki pa imajo veliko skupnega. Med drugim opisuje tudi tehniko dihanja skozi nos v profesionalnem športu. Izgledalo ni najbolj zdravo in občutek je grozen, se pa ja bajo poznalo na razultatih. Sem probal tudi sam (slabih 5 kilomterov, daleč od maratona torej) in na nek način deluje. Srčni utrip je nižji in ko končaš si manj zadihan, imaš pa ves čas občutek, kot da se rahlo dušiš. Moram vprašati v temi o teku, če je kdo dkaj probal :)

uredilo bitje sekretar
Povezava do prispevka

Tale november bo pa odštekan. Keri fantasy heavyhiterji se obetajo eden za drugim... Kdo že nahypan za nov del 1k+ strani The Stormlight Archive serije?:ododava:

 

Rhythm of War (The Stormlight Archive #4) Brandon Sanderson
The Fires of Vengeance (The Burning #2) Evan Winter
The Burning God (The Poppy War #3) R.F. Kuang

 

Forged (Alex Verus #11) Benedict Jacka
Ready Player Two (Ready Player One #2) Ernest Cline

 

 

****

Drugače pa ravno še vedno na sredi Battle Grounds (Dresden files) knjige. Malenkost je serija zgubila na magičnosti, ki jo je imela od začetka in po tem daljšem haitusu. Ni mi več tok kul. Sicer akcija je še vedno ok. Bomo videli kakšen bo finale/drugi del knjige... :D

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
fric reče pred 7 urami:

Trenutno berem tole

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/514daR3CAwL._SX331_BO1,204,203,200_.jpg

 A je kdo bral? Prva knjiga mi je top, druga tudi, sam ne toliko kot prva. Ta tretja hmm mešani občutki. Pričakoval sem, da se bo zadeva razvila bolj v assassin tip zgodbe in ne toliko v sem potomka itd.

Bral v angleščini prvih par knjig. Ni ravno presežek. Se vidi da je namenjeno YA publiki. :P

Povezava do prispevka

spravil sem brati witcher knjige. če sta bili prvi dve predštoriji (last wish in sword of destiny) še solidni, sta na drugi strani prvi dve knjigi v seriji (blood of elves in the time of contempt) orenk razočaranje. živi dolgčas, nič se ne dogaja, če pa se že je to neko spletkarjenje, kjer je itak tolk likov da ne veš kdo koga nateguje. plus to, da je ciri ubistvu glavni lik in ne geralt, kar je dodaten minus. verjetno bom po koncu druge knjige vse skupaj poslal nekam.

 

kaj mi priporočate, da si malce popravim okus? čene bom šel magari še enkrat brat abercrombieja.

Povezava do prispevka

Pa smo dočakali. :sorcerer:

 

RhythmofWar_typecover_600px.jpg.b80780c3

 

Btw, ogromen e-book. Na Amazonu 150MB, Epub pa okoli 100MB. Slike in visoka kvaliteta verjetno samo je pa tudi velik page count 1200+. :D

 

Edit: lol pred tem je še ena novale Dawnshard (ki je skor kot zase knjiga 200+ pagov), ki se dogaja med prejšnjo knjigo in Rhythm of War in jo je že release-al. :rofl:

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Okej, jaz sem probal s prvo knjigo Mistborn, prišel skoraj do konca, obupal. A je Sanderson tak avtor, da mu lahko dam še kako priložnost s kakšno drugo serijo ali raje ne? 

Precej različne so si med seboj njegove serije. Mistborn tudi meni ni pretirano sedel. Neka čudna duhovnost pa to pa čuden zaključek trilogije.

 

Recimo njegova serija Skyward je ful akcijsko orientirana. Potem imaš pa tole serijo Stormlight Archive, kjer maš epski občutek ob branju kot naprimer Wheel of Time.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Hvala. 

 

Vem, da za marsikoga to ni taka reč meni pač pomeni ogromno. 

 

Pogrešal sem ta gušt ko dobesedno rataš odvisen od branja. 

 

Ajde, da ne bo spam še top 7 letošnjega leta:

 

Dune

Metro 2033

The Name of the Rose

Beneath a Scarlet Sky

A Thousand Splendid Suns

Hobbit

Red Harvest

 

Based out

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
Janša reče pred 49 minutami:

Za slednje bi priporočal tudi

 

Kenneth Pommeranz - The Great Divergence

 

predvsem pa je treba vse te "velikopotezne" zgodovine jemati z veliko veliko mero rezerviranosti

V kakšnem smislu ali v tem, da vlečejo zgodbo niti, ki se jim zdijo logične ali v tem, da zadeve posplošujejo?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...