Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Haderach reče pred 8 urami:

Nekje v začetku srednje šole sem bral Cujo S.Kinga. Prebral 1/3 ... ni bilo zame. Preveč opisovanja ... 

 

Sedaj, 20+ let kasneje, so mi pa všeč knjige, ki imajo t.i. slow-world-building. In smo zadnjič klepetali s sosedi, pa je beseda nanesla na S.Kinga. In me je prijelo, da bi pa ponovno poskusil, kako mi King sede sedaj. Torej katero njegovo delo (prevedeno v SLO ... bom vzel v lokalni knjižnici) bi priporočili?

thumb_3520_book_big.jpeg

 

tole je špica - vse štiri zgodbe so nore

Povezava do prispevka

Jaz bom tule tudi dal svoj glas @BostjanG predlogu, se mi zdi, da ta zbirka kratkih zgodb oziroma zbirka krajših romanov lepo prikaže, česa je zmožen King. 

 

Če pa ne maraš knjig s preveč opisovanja, pa se prosim v širokem loku izogni Johnu Grishamu. Ravno zdaj berem njegov prvenec Time to Kill in, čeprav bom priznal, da mi je vsebinsko kul, je tako grozno razvlečeno, da se kakšen King lahko samo skrije. 

 

In potem se itak zaciklam na eni knjigi, ki je ne berem in posledično nič ne berem ... 

Povezava do prispevka
Brenta reče Dne, 22. 5. 2021 at 16:09:

spacer.png

Prebrano, tako da lahko končno strnem vtise.

Knjiga je bolj fantastika, kot znanstvena fantastika, kar me je glede na prejšnja dela tega avtorja precej presenetilo. No, potem sem na internetu zasledila, da je knjiga namenjena YA, kar razjasni precej stvari.

Space pirates brez kakšne hude znanstvene podlage, s povsem solidno zgodbo ki vleče in se bere ekspresno hitro. Opisovanje bitk je hm, ga ni, kar mi po pravici povedano bolj ustreza, ampak način kako se izogiba opisovanju je vseeno okorno smešen. Hecno je tudi besedišče, ker je vnesel precej izmišljenih ter bolj ali manj posrečenih izrazov. Tako da še enkrat je ne bi prebrala, se bom pa z veseljem lotila nadaljevanja.

 

6,5/10

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 13 urami:

top knjiga, komur je bil všeč the martian mu bo gotovo tudi tole, saj je napisano na zelo podobno vižo.

Tudi jaz jo imam namen enkrat prebrat ko bo čas. In tole kar si omenil nekateri review-ji omenjajo kot slabost, da je reciklral preveč idej iz Martiana in da je preveč podobno vse skupaj...

 

Drugače pa sam trenutno še vedno berem eno easy fantasy/action zadevščino. Že na zadnji knjigi... pa pomoje ni še mesec minil kar sem začel s serijo.  :D

 

(btw book cover-ji so mi obupni... sej vem da je indie avtor ampak nekateri indie avtorji imajo vseeno ful dober cover)

50789354._SX318_SY475_.jpg55423083._SY475_.jpg55595995._SY475_.jpg

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Merithyn reče Dne, 30. 5. 2021 at 23:25:

Tudi jaz jo imam namen enkrat prebrat ko bo čas. In tole kar si omenil nekateri review-ji omenjajo kot slabost, da je reciklral preveč idej iz Martiana in da je preveč podobno vse skupaj...

 

Drugače pa sam trenutno še vedno berem eno easy fantasy/action zadevščino. Že na zadnji knjigi... pa pomoje ni še mesec minil kar sem začel s serijo.  :D

 

(btw book cover-ji so mi obupni... sej vem da je indie avtor ampak nekateri indie avtorji imajo vseeno ful dober cover)

50789354._SX318_SY475_.jpg55423083._SY475_.jpg55595995._SY475_.jpg

OMG tale cover je pa res :sick:.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Merithyn reče Dne, 30. 5. 2021 at 23:25:

Tudi jaz jo imam namen enkrat prebrat ko bo čas. In tole kar si omenil nekateri review-ji omenjajo kot slabost, da je reciklral preveč idej iz Martiana in da je preveč podobno vse skupaj...

 

Drugače pa sam trenutno še vedno berem eno easy fantasy/action zadevščino. Že na zadnji knjigi... pa pomoje ni še mesec minil kar sem začel s serijo.  :D

 

(btw book cover-ji so mi obupni... sej vem da je indie avtor ampak nekateri indie avtorji imajo vseeno ful dober cover)

50789354._SX318_SY475_.jpg55423083._SY475_.jpg55595995._SY475_.jpg

 

se strinjam da je ful podobno, ampak če ti to sede, boš pač užival.

 

sem se tudi sam spravil brat cradle. zaenkrat sem nekja na 2/3 prve knjige, pa mi je tko no, bolj meh kot ne. domnevam da se kvaliteta v kasnejših knjigah dvigne?

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 3 urami:

 

se strinjam da je ful podobno, ampak če ti to sede, boš pač užival.

 

sem se tudi sam spravil brat cradle. zaenkrat sem nekja na 2/3 prve knjige, pa mi je tko no, bolj meh kot ne. domnevam da se kvaliteta v kasnejših knjigah dvigne?

Prva knjiga mi je bila meh tudi meni drugače. Ne zgodi se kaj dosti.

 

Potem rata 100% boljše. Pač zanimiv svet in sistem magije, likable characters in non-stop action. :lol:

Povezava do prispevka
Merithyn reče Dne, 2. 6. 2021 at 20:47:

Prva knjiga mi je bila meh tudi meni drugače. Ne zgodi se kaj dosti.

 

Potem rata 100% boljše. Pač zanimiv svet in sistem magije, likable characters in non-stop action. :lol:

 

prebral še drugo knjigo. še vedno meh... zgleda to ni zame, karakterji so mi nezanimivi (lindon je popolnoma nezanimiv protagonist), štorija mi ne potegne oz. je sploh ni, saj se nič omembe vrednega ni zgodilo. vse se vrti okoli level upanja in to je to. meh.

 

 

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 1 uro:

 

prebral še drugo knjigo. še vedno meh... zgleda to ni zame, karakterji so mi nezanimivi (lindon je popolnoma nezanimiv protagonist), štorija mi ne potegne oz. je sploh ni, saj se nič omembe vrednega ni zgodilo. vse se vrti okoli level upanja in to je to. meh.

 

 

 

Vse knjige so točno take, pač progression fantasy, wuxia, cultivation. Če ti to ni gud, ti zihr ne bo ta serija kul :D

Povezava do prispevka

Guy Gavriel Kay - A Brightness Long Ago

 

Guy Gavriel Kayu je ponovno uspelo. Znano je, da je Kay sposoben spisati močan roman, ki je hkrati  zgodovinska fikcija, fantazija in poklon zgodovini. Kot vedno je ustvaril mojstrovino proze, komentarje o človeškem stanju, verjetnih likih in raziskovanje, kaj pomeni biti del nečesa večjega od sebe. Ta knjiga je nadvse lepa, srčna in bo všeč vsem, ki imajo radi življenje.

A Brightness Long Ago je po besedah iz platnic "postavljena v svet, ki prikliče zgodnjo renesančno Italijo". Medtem ko nekatere Kayeve knjige zelo močno izražajo povezanost z določenimi zgodovinskimi obdobji in dogodki, se je A Brightness Long Ago počutila manj zakoreninjena v resničnih dogodkih kot nekatere druge Kayave knjige, ki sem jih prebral. Kot pri večini njegovih knjig je tudi tukaj zgodba osredotočena na majhne posameznike, ki doživijo trenutke večje od njih samih. V tem primeru se večji svetovni dogodki vrtijo okoli dolgega počasnega konflikta med dvema močnima vojaškima voditeljema: Folcom in Teobaldom. Sta dva ponosna, briljantna in nepopustljiva moška, nenehno v rivalstvo kdo bo v svetu pustil večji pečat. Sledimo pravi »šahovski tekmi« teh dveh titanskih osebnosti. Spremljamo njune številne poskuse, kako bi oblast spreljala okoliškim rodbinam. Čeprav je ta konflikt v središču zapleta, se sama zgodba veliko bolj osredotoča na posledice le-tega, ki ga občutijo prebivalci. Primarni POV sta zlasti Danio – učenjak, ki se zaradi svojih odločitev nenehno znajde v središču osrednjih dogodkov, in Adria – ženska, ki zavrača plašč aristokracije, ker je želela narediti nekaj, kar je pomembno .

Spremljamo v bistvu zgodbo o ljudeh. Spoznavajo, kako svet deluje, vidijo, kako ga lahko spremenijo, in kako sprejete odločitve vplivajo na njihovo življensko pot. To je zgodba o tem, kako ljudi izoblikuje okolica. Kako se lahko dvignejo v nekaj več ali pa spolzijo po družbeni lestvici. Gre o odločitvah, ki jih je treba sprejeti v hipu in tako ali drugače močno spremenijo potek življenja. Gre za eno mojih najljubših tem - tihe neprepoznane dosežke ljudi, ki so spremenili svet, toda to, kar so storili, ne bo nikoli znano nikomur, razen njim samim. Gre za ljudi, ki tečejo k ambicioznosti in vplivu, in tiste, ki naredijo vse, da živijo mirno življenje in sprejmejo vpliv drugih. Vse te majhne stvari, o katerih govori A Brightness Long Ago, nam spodbudi pravi vrtiljak čustev, poezije in komentarjev o človeškem stanju, zaradi česar je ena mojih ljubših, ki semjih kadarkoli prebral. Ampak manj od Kaya skoraj nisem pričakoval.

Njegovi liki so vedno perfektno izdelani, toda igralska zasedba mi ni bila tako všeč vse od Sailing to Sarantium - Danio in Adria sta mi ukradla srce in mi ga ne bosta vrnila. Kayove zgodbe so običajno osredotočene na navadne ljudi, ki tečejo proti zvoku ko slišijo strele, vendar pa ima Brightness zanimivo mešanico likov, ki iščejo pomembne dogodke, in tistih, ki se jim aktivno izogibajo. Za tiste, ki so prebrali številne druge njegove knjige, mislim, da bodo v Brightnessu našli dovolj svežih zanimivih osebnosti, ki nasprotujejo pričakovanjem.

A Brightness Long Ago je bila zares izjemna knjiga; knjiga, ki ti da misliti o odločitvah, ki jih sprejemaš v življenju. Preprosto prosi, da bi jo prebrali. Zares izjemno delo, ki se lahko postavi ob bok največjim mojstrom literature.

 

10/10

brightness long ago.jpg

Povezava do prispevka

Trenutno berem The Three Stigmata of Palmer Eldritch, od Philipa K Dicka.

 

Sicer že tretjič, ampak je toliko minilo od zadnjega branja, da je enak občutek, kot če bi knjigo bral prvič. Zaenkrat izgleda, da ima ta knjiga vse: precogi, naslednji evolucijski korak v smislu inteligence, alternativne resničnosti, obisk sile iz vesolja, ki bo premešal karte človeštvu, in ujetost in nemočnost malega človeka pred globalnimi močmi. Podobno kot Our Friends from Frolix 8.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Haderach reče Dne, 24. 5. 2021 at 11:30:

Nekje v začetku srednje šole sem bral Cujo S.Kinga. Prebral 1/3 ... ni bilo zame. Preveč opisovanja ... 

 

Sedaj, 20+ let kasneje, so mi pa všeč knjige, ki imajo t.i. slow-world-building. In smo zadnjič klepetali s sosedi, pa je beseda nanesla na S.Kinga. In me je prijelo, da bi pa ponovno poskusil, kako mi King sede sedaj. Torej katero njegovo delo (prevedeno v SLO ... bom vzel v lokalni knjižnici) bi priporočili?

Podobna izkušnja Stephen King nikoli ni sedel. V zadnje letu sem poskušal prebrati Institut. Super zadeva, sam kaj ko je tako slow pace. Nisem prebral do konca.(končal, ko zbežijo ven)

A katere izmed knjig izstopajo in imajo hitrejši tempo? Ogledujem si serijo Temni stolp.

 

On topic:

https://aidanmoher.com/blog/wp-content/uploads/2013/08/WordsOfRadiance_Cover-1.jpg

Te knjige(stormlight archive) so res za ljudi z ogromno in bogato domišljijo. :D

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Dante reče pred 11 urami:

Stormlight Archive raztura. Čist ok dolgo :)

Tako tako. Nič predolgo. Začneš brati in kar na enkrat si na zadnjem page-u. :lol:

 

Drugače pa ravno prebral Villains duologijo. Ni nek presežek kokr eni hvalijo ampak spet ni tok slabo. Pač liki se mi zdijo bolj švoh opisani / plitvi.

Review: 'Vicious' and 'Vengeful' by VE Schwab | The Nerd Daily

 

 

In pa zdej začel (da vidmo če je res tok dobra kot eni rejvajo xD):
Jade City (The Green Bone Saga, #1) by Fonda Lee
 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Končno prebral tole. Izredno podrobna, štarta pri Feničanih in konča na začetku 1960ih. Moral jo bom še nekajkrat prebrati. 600+ stani. Nujna za vse, ki jih zanima tema.

51JNtMxn7xL.jpg

Nadaljujem s to

51cPMaBOfxL._SX313_BO1,204,203,200_.jpg

Zanimiv pristop po principu mozaika odgovorov v pripovedih intervjuvancev, ki tkejo zgodbo brez veznega besedila. Štarta od samega začetka, na žalost ne poznam protagonistov, zato bi mi bila verjetno lahko bolj zanimiva, je pa lahkotno branje in fajn vpogled. Tudi 600+ strani, upam, da bo zgodba peljala do današnjih časov.

Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 1 uro:

Ali kdo ve ali ima Založba Sanje v planu izdati tudi ostale DUNE knjige ali samo 1-3 ki so jih že izdali.

Trenutno na papirju ni še nič.

 

Bodo pa letos štartali s prevodi druge top ZF "sage" (mislim vsaj reviewe imajo te knjige dobre, nisem bral): https://en.wikipedia.org/wiki/Hard_to_Be_a_God (https://en.wikipedia.org/wiki/Noon_Universe)

Povezava do prispevka

Tole mam na seznamu za branje sicer, ampak kolikor vem, je Hard to be a God stand-alone knjiga? Bi bilo pa lepo, da končno dobimo kako zbirko sci-fi klasikov, prevedenih v slovenščino. Ker mam nekako občutek, da naši knjižničarji (no, knjigarnarji v Konzorciju) povečini poznajo samo Adamsa ter Lema, vsaj kolikor sem preslišal. Saj kaj več tudi nimamo prevedenega, kar je precejšnja žalost.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...