Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Kastor reče pred 12 minutami:

Jaz sem pa danes bluzil po konzorciju in optimistično mislil kar po občutku nekaj nabavit, recimo kul mi je I, legend in pa recimo pijevo življenje in dan brown... lahko kdo priporoči kako lahkotno branje, ki bi bilo podobno navedenim knjigam?

Zdaj težko reči, kaj imajo sploh na zalogi v Konzorciju, ampak mogoče Medsočje Mirta Komela? Karkoli od Stephena Kinga, mislim, da imajo Salem's Lot (ko si ravno omenil I, Legend)? 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 21 minutami:

Hvala za pomoč, bom šel pogledat če imajo salems lot v angleščini...

Ja, pejdi kar osebno tja, Emka je faking neuporabna stvar; res ne vem, zakaj imajo funkcijo "preveri zalogo", če pa nič ni ažurirano :D

 

Je pa tako, da je kar precejšen naval na knjige s temi boni, tako da jih non stop naročujejo (sem preslišal, da jih je presenetilo vse skupaj), tako da skorajda vsak dan pride kaj novega.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 minutami:

Damn nisem vedel, da lahko fikcijo naročiš z boni... thx za info, moram porabit te bone, da mi jih janez ne vzame nazaj :D 

Aja, ja, lahko komot naročaš in potem naročeno blago plačaš z boni, edina stvar je, da so knjige občutno dražje kot na Bookdepositoryu, ampak hej, še vedno je "brezplačno" :D

Povezava do prispevka

Prebral domači znanstveno-fantastični roman, Vid Legradić: Travid: za devetimi zvezdami

Zelo navdušen, še posebej, če se vam zahoče žanrsko razburljivega čtiva, nekaj v stilu Vojne zvezd. Zgodba vleče, nikoli ne zastane, je pa avtor ustvaril res izjemno zamišljen in razvit svet prihodnosti z rasami in tehnologijo in vsem, kar pritiče pravemu ZF-ju. World building je izjemen. Skratka, fejst priporočam.

spacer.png

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Prebral tudi domači fantazijski roman Jakob Konda: Skrivnost Srži, prvi del. Gre pa za zelo Tolkienovski stil pisanja a la Hobit, le da avtor vso mitologijo črpa iz slovenskega (in morda tudi širše slovanskega izročila). :avadodo: Res, vsa čast. Prav užival sem, ko sem med branjem srečeval zlatoroge, ajde, kresnike, Kurenta, rusalko ... in tako naprej.  Me je povsem potegnilo notri in zagrizem v nadaljevanje takoj, ko izide. Pa še knjiga me je pripravila k temu, da se sedaj hočem malo bolj podučiti o naši mitologiji. Ki ni nič manj zanimiva kot anglosaksonska.

spacer.png

uredilo bitje Flegma
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Flegma reče Dne, 9. 9. 2021 at 19:15:

Prebral tudi domači fantazijski roman Jakob Konda: Skrivnost Srži, prvi del. Gre pa za zelo Tolkienovski stil pisanja a la Hobit, le da avtor vso mitologijo črpa iz slovenskega (in morda tudi širše slovanskega izročila). :avadodo: Res, vsa čast. Prav užival sem, ko sem med branjem srečeval zlatoroge, ajde, kresnike, Kurenta, rusalko ... in tako naprej.  Me je povsem potegnilo notri in zagrizem v nadaljevanje takoj, ko izide. Pa še knjiga me je pripravila k temu, da se sedaj hočem malo bolj podučiti o naši mitologiji. Ki ni nič manj zanimiva kot anglosaksonska.

spacer.png

Sem ravnokar hotel vprašati, če je kdo tole prebral. Hvala ti za tole.

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 27. 8. 2021 at 11:05:

The Devil and the Dark Water: The mind-blowing new murder mystery from the  Sunday Times bestselling author: Stuart Turton: Raven Books

 

Nisem sicer fan tovrstnih krimičev, ampak tale me je iz nekega razloga dovolj pritegnil, da sem ga vzel v knjigarni. Bomo videli :)

Jesus fuck, kak je to še ena izmed tistih knjig, ki jo bereš, potem se pa zaustavi na polovici. 

 

Sem prav šel brat reviewe, najbolj debilni reviewerji so knjigi dali najboljše ocene. 

 

Mislim, da bo tale knjiga kaj hitro romala v sekcijo "podarim". 

Povezava do prispevka

Evo, lih z morja. Privoščil sem si tole lepotico. :wub: Kakopak pred ogledom filma, tako da v kratkem planiram pogledat en dan Lynchev film, nato pa it naslednji dan v kino.

 

image.png.7d5c3e9f176827bffa97d23320f666f8.png

 

Prebral sem še Pogodbo, ki je odličen mafijski krimič RTVjeve dopisnice iz Rima.

Image for Pogodba (Trilogija Rim-Ljubljana-Bruselj, 1. knjiga) from emkaSi

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

@Jake the Mess kako se ti dopade? meni je bila odlična, zelo sem užival ob branju. ob priliki (ko se prebijem čez sveže zaključene trilogije) bom izvedel reread. njegova novejša trilogija (gods of blood and thunder?) se mi pa ni tako zelo dopadla, štorija bolj meh, poleg tega pa vsebuje ful manj "gunpowder magije" v primerjavi z originalno trilogijo.

Povezava do prispevka

Prva knjiga mi je bila nora. Zdej pa bolj kot grem proti koncu, bolj se mi zdi da avtor res pretirava s tem kako zajebani badassi so glavni liki. Vsak dialog se mora končat z neko težko repliko, vsi imajo neke obljube v stilu to bom naredil, tud bog me ne ustavi pri tem (pun intended) itd... Včasih se mi zdi da se tako serija bere kot bi gledal nek 80s actioner, kjer so glavni liki (razen dolgočasneža Adamata :) ) vsi po vrsti  mothafuckin zajebani heroji, čeprav naredijo kakšno napako, jim to ne zamerimo preveč, ker so le good guyi, nasprotniki so pa precej enodimezionalni in zares so slabi in si zaslužijo vse kar jih doleti. Tud opisi bitk so včasih kot bi avtor pisal scenarij za serijo (po tem ko nekoga fenta v skoku, lik s plapolajočim plaščem pristane v počepu ipd). 

Mislim, sej ni slabo no. Knjiga vleče 100 na uro, poglavja so kratka tko da lahk tud uni s kratkim attention spanom požirajo buklo na dah, večina likov je kljub prej napisanemu všečna, zdej čakam še na kakšen masten twist in verjetno bom na koncu vseeno reku da se je splačal prebrat. Je pa zanimivo, medtem sem končal prvo knjigo Liveship traders in me navkljub na čase že prav nenormalno razvlečenem pisanju, precej bolj zanima kako se bodo stvari razpletale. Verjetno je to, da si Hobbova res vzame čas in do konca razvija karakterje, stvar ki mi je res ful bolj zanimiva. Tuki pri Powder magih je pa tolk velik poudarek na akciji da bi mi blo pomoje dost vseeno kaj se zgodi s katerim od glavnih likov (za določene bi bil celo vesel če bi se jih odkrižal), medtem ko pri Hobbovi cvikam že kaj se bo zgodilo tam z enimi random mornarčki :)

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Flegma reče Dne, 9. 9. 2021 at 19:15:

Prebral tudi domači fantazijski roman Jakob Konda: Skrivnost Srži, prvi del. Gre pa za zelo Tolkienovski stil pisanja a la Hobit, le da avtor vso mitologijo črpa iz slovenskega (in morda tudi širše slovanskega izročila). :avadodo: Res, vsa čast. Prav užival sem, ko sem med branjem srečeval zlatoroge, ajde, kresnike, Kurenta, rusalko ... in tako naprej.  Me je povsem potegnilo notri in zagrizem v nadaljevanje takoj, ko izide. Pa še knjiga me je pripravila k temu, da se sedaj hočem malo bolj podučiti o naši mitologiji. Ki ni nič manj zanimiva kot anglosaksonska.

spacer.png

Ko sem zadnjič videl tole objavo, sem kar takoj zvečer naročil oba dela :D

Sem si rekel, tud če bo za drek, treba malo podpret domačo sceno, da lahko mogoče vsaj malo miga.

 

No je prišel prvi del na vrsto in me je zadeva res potegnila ter držala čisto do konca.

Mogoče mu manjka še malo kilometrine, glede tehnik pisanja, foreshadowinga in nato subtilnih razkritij, ampak dečko defenitivno ima smisel, kar je pa dejansko najbolj važno, z leti se samo še pili...

 

+ Naša mitologija bi si tudi enkrat zaslužila eno proper filmsko/serialno adapacijo - določene scene imajo res potencial, da bi v ustrezno-finančno-podprti produkciji lahko izpadle jako jako nadmočno.

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 2 urama:

+ Naša mitologija bi si tudi enkrat zaslužila eno proper filmsko/serialno adapacijo - določene scene imajo res potencial, da bi v ustrezno-finančno-podprti produkciji lahko izpadle jako jako nadmočno.


To sem že večkrat omenil, da bi komot lahko naredili več kot odličen film ali serijo. HBO produkcija in to je to. Witcher varianta, ali pa kaj podobnega, že samo iz knjige Bajke in povesti o Gorjancih bi se dalo dovolj načrpat za fin scenarij . Ali pa celo sodobna verzija, postavljena v današnji čas, kjer pa vseeno nastopajo ključni liki. Npr. Kralj Matjaž, Peter Klepec, Martin Krpan itd. Hollywood wannabe superhero blockbuster v stilu X-menov, Avengerjev itd. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 22 urami:

No je prišel prvi del na vrsto in me je zadeva res potegnila ter držala čisto do konca.

 

Jaz ravnokar berem nadaljevanje Padec magije in mi zaenkrat še bolj dogaja kot prvi del. Že ta mi je bil zelo všeč, kljub temu, da me je malo motilo, da je glavni junak naredil kanček preveč nespametnih odločitev, tega pa zaenkrat še ni bilo. So pa opisi narave in krajev, po katerih se med branjem potikamo, res odlični. Nadaljevanje doda precej tridimenzionalnosti tudi antagonistu, in me prav zanima, kako se bo razvilo in razpletlo vse skupaj. Skratka, zelo fajn.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...