Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Mrhovinar reče pred 16 urami:

 Ravno zaključujem, tudi darilo :)

Najbrž podaljšam na Gospodarja, ki sem ga preglodal vsaj 3x, ampak vedno znova potegne :)

 

Tudi jaz bom nadaljeval z Gospodarjem prstanov. Imam nek odpor do branja knjig, katerih zgodbo poznam in sem zato ''prikrajšan'' za marsikatero klasiko. Zanimivo, ker ko se katere od takšnih le lotim, mi pa nikoli ni žal.

Povezava do prispevka

Zaključil še zadnjo knjigo v letošnjem letu. Na koncu se je številka tokrat ustavila pri 27. Spodaj seznam prebranega in na koncu še recimo temu top 5 leta:

 

Nemesis by Jo Nesbø

2021Edit

Nemesis

 

The Push by Ashley Audrain

2021Edit

The Push

 

Cockroaches by Jo Nesbø

2021Edit

Cockroaches

 

1st to Die by James Patterson

2021Edit

1st to Die

 

Holy Island by L.J. Ross

2021Edit

Holy Island

 
 
 
TOP 5
Daisy Jones & The Six
The Redbreast
The Name of the Wind
The Search for John Lennon
The Guest List

 

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Evo, kot zadnjo knjigo letos sem prebral The Book of Accidents Chucka Wendiga.

 

The Book of Accidents by Chuck Wendig: 9780399182136 |  PenguinRandomHouse.com: Books

 

Iskreno? Kaj pa vem. Določeni deli so bili super napisani, določene zadeve pa so pustile preveč odprtih vprašanj oziroma zadnja četrtina knjige je bila vse ena deus ex machina. Vseeno bi bilo za vse fane Stephena Kinga in mogoče kakšne serije a la Dark? 

Povezava do prispevka

Sem se odločil, da bom še enkrat prebral Fall of Hyperion Dana Simmonsa, ker sem nedolgo nazaj ponovno prebral 1. del. No, po prebrani obnovi prvega dela sem opazil, da se ne spomnim več dogodkov in da sem "nedavno" prebral že skoraj dve leti nazaj :D 

 

Tako da še enkrat berem Hyperion, pač carska knjiga all around:

 

Hyperion (Hyperion Cantos): Simmons, Dan: 8580001059969: Amazon.com: Books

Povezava do prispevka
rizz reče pred 18 urami:

spacer.png

 

Moj prvi Stephen King. Sem šele na začetku, ampak mi je kar všeč.

Knjiga je bila zastonj, jbg. :D

Tole sem tudi jaz prebral lani, če me spomin ne vara, niti ni slab izdelek, je pa daleč od tega, da bi ga sam umestil med najboljše Kingove stvaritve. Če ti bo to dogajalo, ti bo precej njegovih knjig še bolj. King zna biti zelo dober pisatelj, namreč. :) Je pa to en izmed dveh sorodnih oziroma "zrcalnih" si romanov, drugi je The Regulators in drug drugemu sta nekakšna zrcalna kopija / alternativna verzija dogodkov in likov. Zanimiv koncept, samo drugega romana še nisem prebral :) 

Povezava do prispevka

Obe sta kul :) Ce imas rada kake ne-horror zadeve pa Different Seasons, ki je tudi prevedena.

 

Se pa Kinga (ne)upraviceno drzi sloves pisatelja horrorjev, ker je res vec kot samo, pa se tisti njegovi res horror romani niso samo to. 

Povezava do prispevka

Dejansko nisem veliko Kinga bral, ampak kot nek striktni "horror" bi rekel, da so to: Mačje pokopališče (Pet Semetary), Tisto (It) in The Shining, no vsaj od tega kar sem prebral. Na veliko sicer priporočam The Stand (kot že omenjeno smo dobili tudi SLO prevod: Obstati). Meni je knjiga res sedla, čeprav je čisto neka druga zvrst. King je itak en tak zanimiv avtor. Gradi na okolju, predvsem pa na likih, atmosferi... V večini knjig se prava napetost začne šele proti koncu, čeprav jo čutiš/bereš že praktično na začetku. Je pač mojster pisanja. Omenjena DIfferent Seasons je pa tudi kulska, ker gre za več odličnih kratkih zgodb (po katerih so posneli tudi legendarne filme). ;) 

Trenutno berem:
Ime rože | Dobre knjige

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 5. 1. 2022 at 13:35:

Haha, me prav zanima, kaj je na tvojem seznamu. Je pa tako, da medtem ko je King objektivno precej kvaliteten skozi celotno svojo bibliografijo, je par knjig (recimo Mobi, uf), ki so res samo slabe. :)

Ja, King je res precej konsistenten glede kvalitete, totalno trash knjige ala Mobi so redke

 

Res pa je, da ni nek pretiran stilist, nima kakšnega res posebnega sloga, pač nagruntal je, kako efektivno povedat zgodbo, in zdaj kuca knjige za knjigo. Ne vem, pomoje je vseeno že ene 30-40 let, odkar je napisal kaj res zanimivega in drugačnega, ampak still, odličen comfort food, naj kar kuca te knjige, jaz jih bom bral :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 minuto:

odličen comfort food, naj kar kuca te knjige, jaz jih bom bral

This :D

 

@DaCapo uf, It se mi zdi, da res ni čistokrvni horror, je bolj nek coming-of-age roman ujet v okvire horror žanra. :) 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

 uf, It se mi zdi, da res ni čistokrvni horror, je bolj nek coming-of-age roman ujet v okvire horror žanra. :) 


Ja, saj težko je to dejansko opredelit. Pač, recimo, da mi je bil v določenih scenah še kar strašljiv. /čeprav proti Mačjemu pokopališču je čisto nekaj drugega ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Ja, King je res precej konsistenten glede kvalitete, totalno trash knjige ala Mobi so redke

 

Res pa je, da ni nek pretiran stilist, nima kakšnega res posebnega sloga, pač nagruntal je, kako efektivno povedat zgodbo, in zdaj kuca knjige za knjigo. Ne vem, pomoje je vseeno že ene 30-40 let, odkar je napisal kaj res zanimivega in drugačnega, ampak still, odličen comfort food, naj kar kuca te knjige, jaz jih bom bral :D 

 

11/22/63 je kr kul, kljub mal weird koncu (sam ok, če bi bil normalen konc že ne bi bila king knjiga)

 

drugač pa men ni neki zanimiv avtor, občasno ma kakšno ok knjigo, sam te njegove detektivke so ble super schloky, men osebno so ble tud stilistično en ogromen korak nazaj.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

The Outsider je kdo prebral? Ta me mika, ker sem gledal odlično serijo in mislim, da bi bila knjiga še veliko boljša. :) 

Btw, Zelena milja (The green mile) je meni tudi ena od top Kingovih (in dejansko nima veze s "horrorjem"). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 7. 1. 2022 at 11:17:

The Outsider je kdo prebral? Ta me mika, ker sem gledal odlično serijo in mislim, da bi bila knjiga še veliko boljša. :) 

Pa okej je. Se mi zdi, da je bila ekranizacija kar precej zvesta knjigi, tako da lahko prebereš tudi kako drugo Kingovo knjigo, materiala je dovolj :) 

 

Mogoče raje vzami v roke njegovo zadnjo, Billy Summers? Je še nisem prebral, ampak mislim, da je malo bolj v krimič in malo manj v horror vodah, deluje ok. 

 

Also, nadaljujem s Simmonsom in Fall of Hyperion:

 

The Fall of Hyperion : Dan Simmons : 9780553288209

 

Sicer zdaj, ko sem ponovno prebral Hyperion, lahko rečem, da je par stilističnih zadev, ki me motijo bolj kot pa ob prvem branju, ampak še vedno sem noro užival v branju. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Flegma reče Dne, 9. 9. 2021 at 19:15:

Prebral tudi domači fantazijski roman Jakob Konda: Skrivnost Srži, prvi del. Gre pa za zelo Tolkienovski stil pisanja a la Hobit, le da avtor vso mitologijo črpa iz slovenskega (in morda tudi širše slovanskega izročila). :avadodo: Res, vsa čast. Prav užival sem, ko sem med branjem srečeval zlatoroge, ajde, kresnike, Kurenta, rusalko ... in tako naprej.  Me je povsem potegnilo notri in zagrizem v nadaljevanje takoj, ko izide. Pa še knjiga me je pripravila k temu, da se sedaj hočem malo bolj podučiti o naši mitologiji. Ki ni nič manj zanimiva kot anglosaksonska.

spacer.png

Končno prebral tole knjigo. Ni kaj, dober uvod. Upam, da dvojka in trojka malo nadgradita dogajanje pa bo super.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

73% vseh izpustov toplogrednih plinov globalno povzroča 100 podjetij, nas p prepričujejo, da se moramo odpovedati govedini.

Knjiga, v kateri je razloženo, kje poteka prava fronta boja s podnebnimi spremembami in koga je potrebno poklicati na zagovor... Močno priporočam

Screenshot_20220113_214551.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...