Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

( iz nekega razloga ima emka cum-stained fotko platnice na svoji strani lmao)

spacer.png

 

Mal za predah od Carrjeve History of Soviet Russia. Knjigo so direkt iz kitajščine prevedli slovenski sinologi, tako da kar props že za to. Fino branje na kitajskem delujočega profesorja (in da niso vse knjige samo knjige zahodnjkov o kitajski)

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka

Meni je Promise of Blood bila super po dogajanju, motil me je edino ta "purizem" z nekimi izmišljenimi kletvicami. Če bi se avtor tega lotil za odtenek bolj z jajci, bi to knjigo z lahkoto postavil ob bok kakemu Abercrombieju. 

 

Jaz sem prebral novega Dickerja, The DIsappearance of Stephanie Mailer. Ja, na momente se mi je knjiga vlekla in na momente sem zavil z očmi zaradi skorajda naivnega pripovedovanja zgodbe. Istočasno pa mi je bila všečna ta rahla Twin Peaks atmosfera, ki jo je Dicker odlično uporabil že v The Truth About the Harry Quebert Affair. Kljub vsemu sem kar precej zadovoljen s celotno knjigo in upam, da bomo na naslednji prevod (njegova nova knjiga je izšla letos) dobili malo prej kot s triletnim zamikom. 

 

Danes bom najverjetneje začel z The Devil All the Time Donalda Raya Pollocka. Po opisu sodeč pričakujem nekakšen krimič v stilu Cormaca McCarthya (No Country for Old Men), po hitrem Googlanju pa sem videl, da je v pripravi tudi film s Hollandom in Pattinsonom v glavnih vlogah. 

 

image.jpeg.d3b1b8e175f41451e4fe72adb0e11bda.jpeg

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 17 urami:

A se kej popravi? Začela sem prvi del in mi je še kr bučka. Predvidljiva do amena in mal moralizirajoča za povrhu, ne vem če mi je vredna časa.

Sm koncal s tretjo ki zakljuci zgodbo. Je sicer se ena trilogija, ki se je pa verjetno ne bom lotu.

 

Jest sm mal cincal a bi bral ker nism hotu neke komunisticne propagande, sam se je izkazal da ni. Predvidljivo je ene tolk kt ostala znanstvena fantastika. Zdej ne vem kje pr prvem delu si koncala, tko da tezko recem a bo kej boljs al ne.

 

Meni ni zal da sm koncal.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 4 minutami:

Sm koncal s tretjo ki zakljuci zgodbo. Je sicer se ena trilogija, ki se je pa verjetno ne bom lotu.

 

Jest sm mal cincal a bi bral ker nism hotu neke komunisticne propagande, sam se je izkazal da ni. Predvidljivo je ene tolk kt ostala znanstvena fantastika. Zdej ne vem kje pr prvem delu si koncala, tko da tezko recem a bo kej boljs al ne.

 

Meni ni zal da sm koncal.

Spoiler

Glih so ga pretvoril.

 

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Fuksija reče Dne, 6. 7. 2020 at 20:46:

A se kej popravi? Začela sem prvi del in mi je še kr bučka. Predvidljiva do amena in mal moralizirajoča za povrhu, ne vem če mi je vredna časa.

Niti ne najbolj. Prvi del mi bil zelo meh. Ajde sem rekel probam se drugega ker bi naj kao fuuul boljsi bi. Bolj zf. No ja. Malekost. Tretjega se ne bom lotil...

Povezava do prispevka

image.jpeg.dc0899690861d215db8af3f1be62d8d7.jpeg

 

Berem zdaj prvi del Sandersonove trilogije. Kaj pa vem, saj po eni strani je fajno poletno branje, po drugi pa se mi dozdeva, kot da berem en zelo enostaven YA roman in malo ne razumem, čemu vse te hvalnice Sandersonu. Je pa super sistem te "magije".

Povezava do prispevka

Evo, obupal. Prišel sem do 400 strani od 640, ne gre več, beating a dead horse je tole. Medtem ko zelo cenim določene aspekte knjige, je vse preveč razvlečeno, poenostavljeno in predvsem preveč najstniško, še najbolj točno pa moje dojemanje knjige povzame tale Goodreads komentar. 

 

The basic plot is about as stock as it gets. If you're familiar with the Star Wars films, the Harry Potter or Percy Jackson books, Eragon, the Dragonriders of Pern trilogy, Dune, Ender's Game, or any one of about a million other works, please play Mad Libs with me:

Dear [kid with weird name], I know you are only a [farmer / orphan / urchin / child of a minor noble], and this will be hard for you to accept, but you [have Great Powers / are the Chosen One / insert name of funky power here]. You are the only one who can [save the world / save the universe / defeat the Empire / restore order to the Force / kill the Big Boss]. Luckily, even though you just learned your destiny fifteen minutes ago, you will make up for lost time by quickly becoming better than anyone in the history of ever at [Quidditch / dragon riding / sandworm riding / Allomancy]. Any questions? 

 

Exposition. This is a fantasy book for the video game generation. By that, I mean that the book follows the general path of a first person RPG:

1) Introduction to the world and the main characters
2) A few early levels whose only apparent purpose is to teach the player how to use the buttons
3) Quests of increasing difficulty, with progressive reveals of the Big Plot
4) Fight with the Main Boss, including the inevitable twist
5) Denouement and teaser for the next installment.

 

 

Bom raje poskusil z Lunar Park Breta Eastona Ellisa. 

 

image.jpeg.cd581bc5a919cfa2728e3742b45b0e1c.jpeg

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Pravkar prebrano: Dan Brown - Izvor.

Bolj ali manj slabo, oz. pričakoval sem vsaj malce več. Menim tudi, da se je avtor več kot očitno "izpel".
Je pa tudi res, da mu bom vseeno dal priložnost, ko bo spisal kakšno novo knjigo. ;)
izvor.jpg.4f65bcb3c84558d2ef21a912c287a879.jpg

Trenutno pa (končno!) berem Dune v SLO prevodu. Zaenkrat vse kul. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...