Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

ChAiN reče Dne, 5. 8. 2020 at 21:44:

711GdZQ13ML.jpg.f4cdcddd66523d2dedea53c6daa73177.jpg

 

septembra pride drugi del nove trilogije

 

A se še kdo drug težko čez to knjigo prebija? Mene Abercrombijeve knjige, razen prvotne trilogije, enostavno ne pritegnejo..

Trenutno sem nekje na polovici in ne vem če bom še nadaljeval.

 

Povezava do prispevka

Kar zanimiva zgodba o tem, kako zajebano je objaviti zgodbo, kakršna je bila o Weinsteinu in njegovem posiljevanju. Kako tipo najame bivše Mossadove operativce, da grozijo novinarjem, pričam, predsednikom TV mrež itd :D včasih so fajtali hladno vojno, danes z istim zanosom fajtajo v svetu holivuda. Kako so že 30 let novinarjii pisali o tem, a noben medij ni želel objaviti zgodbe... 

IMG_4697-rotated.jpg

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Dante reče Dne, 7. 8. 2020 at 6:31:

 

A se še kdo drug težko čez to knjigo prebija? Mene Abercrombijeve knjige, razen prvotne trilogije, enostavno ne pritegnejo..

Trenutno sem nekje na polovici in ne vem če bom še nadaljeval.

 

Heroes si prebral? 
Men je nova trilogija kar berljiva ampak se ne more kosati s prvo. Sem tudi nekje na polovici prvega dela in jo sparam za dopust. Upam, da se zacne kaj dogajat, ker do zdj je bolj meh vse skup.

Povezava do prispevka

Death's End, Cixin Liu

Vleče se kot kurja čreva, ne vem zakaj je tako razvlekel knjigo, ker ve večino časa bolj malo zgodi, še tisto kar je pa nek filler (vsaj jaz imam tak filing). Če bi me kdo vprašal, če mu priporočim kak dober sci-fi, bi mu težko priporočil to knjigo. 

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 19. 5. 2020 at 22:03:

Ravnokar sem v drugo prebral Dan Simmonsov Hyperion

 

Hyperion (Simmons novel) - Wikipedia

 

Še vedno odlična knjiga, edino ne vem, a moja pozornost pri branju malce peša ali zato, ker sem jo že bral in sem bil malo manj fokusiran na branje. 

 

 

 

 

Jaz sem zdaj pri drugi knjigi. Glede pozornosti - res je mestoma napisana tako, da bralec hitro prezre kakšne pomenljive dogodke, ker avtor rad downplaya njihovo pomembnost z nekimi humblebragi.

 

Prvi vtis glede prve knjige je, da je avtor sestavil zanimiv in dodelan svet, v samo fabulo pa ni vložil enake stopnje mojstrstva. Prva knjiga je nabor zgodb v zgodbi, kjer glavni liki pripovedujejo, zaradi česa so se sploh znašli v knjigi, pri čemer se skuša avtor malo igrati s slogi glede na pripovedovalca (npr. zgodbo zasebne detektivke pove v slogu Chandlerjevih romanov), kar je včasih bolj včasih manj uspešno. Glavna stvar v knjigi so neke igre z gibanjem skozi čas naprej in nazaj, ki roko na srce ni najbolj prepričljivo izvedeno. V drugem delu pa preklaplja med dvema vzporednima pripovedma, kjer ne izgubi nobene priložnosti za w.gibson-style cenene cliffhangerje.

 

No, vse to ne pokvari bralske izkušnje, tako da zaenkrat ne vidim razloga, da ne bi prebral lepo cele serije (sploh, ker so knjige po cca 6 evrov).

Povezava do prispevka

Ja, meni je še vedno to vrh sci-fi knjig, ima svoje minuse, ampak je celotno gledano vseeno zelo dobro sestavljena zgodba. 

 

Od teh 6 knjig (Ilium in Olympos nista striktni nadaljevanji) nisem prebral samo zadnje, ker sem knjigo pozabil na letališču v Ameriki :D

Povezava do prispevka

Tudi jaz sem bral Hyperiona in mi je poleg pomankljivosti bil ena izmed lepših knjig, ki sem jih bral letošnje leto. 

Ker mi je bil rahlo težji za prebiranje sem se po njemu odločil za serijo Artificial Condition od Marthe Wells, katera je lahkotnejša za prebiranje in ima zelo dobro razvit osrednji karakter.

 

The Mothership reče Dne, 4. 9. 2020 at 22:45:

btw, ne rečem, da ni carska knjiga, ampak če smo pri vrhu sci-fija, a si bral Dune?

 

Ravno Dune sem začel prebirati ta teden. Prvih nekaj strani sem rahlo mukoma prebral, ker so že takoj polne nekega lora, ki ga še ne poznam. Sem se pa še vseeno odločil, da bom celotno serijo prebral (no upam, da bom) začenjši z originalom. 
 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...