Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Končal s tem. Neverjetno kako lahko več let držiš kvaliteto na nivoju.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5d/Brandon_Sanderson_Oathbringer_book_cover.jpg/220px-Brandon_Sanderson_Oathbringer_book_cover.jpg

 

Nadaljujem s tem.

image.jpeg.06beeec9854aef258ce618b6c9c6e9d3.jpeg

Film mi je bil top. Mi gre pa na živce kako dolgočasne naslovnice knjig imamo v Sloveniji. Izberemo res najbolj ogabno.

Aja pa itak sem jo vzel na boni21.:lol:

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
fric reče pred 4 urami:

Končal s tem. Neverjetno kako lahko več let držiš kvaliteto na nivoju.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5d/Brandon_Sanderson_Oathbringer_book_cover.jpg/220px-Brandon_Sanderson_Oathbringer_book_cover.jpg

 

Nadaljujem s tem.

image.jpeg.06beeec9854aef258ce618b6c9c6e9d3.jpeg

Film mi je bil top. Mi gre pa na živce kako dolgočasne naslovnice knjig imamo v Sloveniji. Izberemo res najbolj ogabno.

Aja pa itak sem jo vzel na boni21.:lol:

Klasicna je kr huda

 

5E3F10BF-D00B-44EB-91A5-55F9C06335FC.jpeg

Povezava do prispevka
fric reče pred 5 urami:

image.jpeg.06beeec9854aef258ce618b6c9c6e9d3.jpeg

Film mi je bil top. Mi gre pa na živce kako dolgočasne naslovnice knjig imamo v Sloveniji. Izberemo res najbolj ogabno.


Ha, tukaj je založba še ekstra reklamo delala za ponatis. Izdali so ga namreč zaradi novega filma in hkrati so se pohvalili, da so tudi novo naslovnico dali ravno zaradi filma. (mislim, da so film skoraj bolj reklamirali kot knjigo samo :) ). 

Evo primer ene take reklame na FB:

image.thumb.png.0ee810f5b6b5c08b22fe0a24a9b9cc9b.png

Povezava do prispevka

mah, jaz pa prav ne morem teh filmskih naslovnic. Če mi plačaš, ne vzamem. Res škoda, da ni več originalne naslovnice na voljo, še posebej, ker je bila res odlična.

 

Sicer pa prebral Jaka Tomc: Androidi čutijo v barvah. Navdušen, me je poskralo od platnice do platnice skoraj na mah (no, v dveh večerih), dobro zamišljeno, »kinetično« izpeljano (zelo na dialogih temelječa kratka poglavja delujejo kot hitra filmska montaža). Zgodba je izpeljanka Asimovih treh zakonov robotike (in glede, da sem nedolgo nazaj šel čez če obe Asimovi klasični zbirki I, Robot in The Rest of the Robots, se mi je zazdelo, da so Androdi čutijo v barvah prav prikladno dopolnjuječe branje, če ti omenjeni niz dogaja), kjer pa se zgodi umor, ki naj bi ga storil prav android. Oblasti jasno zaprejo vso androidno populacijo v »taborišča«, nakar sledi skozi več POV-ov dobro strukturirana zgodba, ki lepo zaobjame osrednji niti tovrstnih del: ali umetna inteligenca predstavlja grožnjo človeštvu in o sprejemenju androidov kot ljudem sobivajoče intelegentne rase. Aktualno, hitro berljivo in res kul.

spacer.png

uredilo bitje Flegma
zamenjal sliko naslovke
Povezava do prispevka

Stehphen King: Obstati (The Stand)
Zaenkrat se mi zelo dopade in vleče, kljub temu, da si avtor (King kot King) vzame res veliko časa. Kar je pa po eni strani čisto pravilno, ker le tako lahko pisatelj razvija karakterje, svet itd. In King je v tem mojster. Tudi prevod se mi zdi zelo OK. 

/originala nisem bral, sem pa pred sto leti gledal serijo (komplet vse že pozabil).

Obstati.thumb.jpg.6a51fedd068ca7e51ad10a891d47b5e9.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
fric reče Dne, 7. 12. 2021 at 12:40:

 

Nadaljujem s tem.

image.jpeg.06beeec9854aef258ce618b6c9c6e9d3.jpeg

Film mi je bil top. Mi gre pa na živce kako dolgočasne naslovnice knjig imamo v Sloveniji. Izberemo res najbolj ogabno.

Aja pa itak sem jo vzel na boni21.:lol:

Prebral Peščeni planet. Branje je bilo hitro in tekoče, končni občutki pa so mešani. Knjiga je definitivno zanimiva, toda na trenutke sem bil malo zmeden.:lol:

Povezava do prispevka

 

image.png.61852962b1708f7aed5ec56965bef2c6.png 

Stirčko je mož od zdravnice, ki je delala pri Zdravnikih brez meja in popisuje svoje leto, ko so živeli z dvema vrtco- in šoloobveznima otrokoma v Jeruzalemu.

 

Men se še kar dopade tak stil podajanja kratkih prigod, kjer se človek v tuji deželi ukvarja z zelo življenjskimi stvarmi in izveš zanimive detajle, ki jih drugod niti ne. :)

Povezava do prispevka

Berem Potočnikov Posušeni rožmarin, pa sem končno pogruntal, o čem je govora, ko že v drugi prigodi omenja srbščino:

Navedek

Prav tu pa so se v žleb sam in v skale nad njim nagnetle vse naveze, kajti strmina je občutna, žleb pa je bil delno krepko leden, tako da je vsem šlo bolj počasi. Venomer so švigali mimo nas ledeni drobci in odkrušeni kamni, bilo je prav zoprno. Krepko smo zabavljali in, če se ne motim, smo, ko je bilo teh dobrin le preveč, s Francozi pred nami skušali govoriti celo po srbsko.

= jebal so jim mater. :D

Povezava do prispevka

king.jpg.6a30bab68d2890ee613920a3acba1669.jpg

Ma, meni so vse Kingove knjige super. Tudi ta vleče že od vsega začetka. Pa všeč mi je, ker gre za detektivščino.

Edit: edino kar je, mislim, da sem malce zajebal. Ker to je menda zadnja knjiga v tej trilogiji. Verjetno bi bilo bolj logično, da bi bral od prve do zadnje, ali? Ampak ok, zdaj je kar je... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 18 urami:

Edit: edino kar je, mislim, da sem malce zajebal. Ker to je menda zadnja knjiga v tej trilogiji. Verjetno bi bilo bolj logično, da bi bral od prve do zadnje, ali? Ampak ok, zdaj je kar je... 

Facepalm - Wikipedia

 

Pizda, DaCapo, res, kako ti sploh najdeš svojo pot do lokalne knjižnice? 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 10 minutami:

Bilo je sarkastično vprašanje @DaCapo :D

Ne rečem, da si sposodiš napačno knjigo. 

Ampak da jo prebereš v celoti in šele na koncu dojameš, da si bral zadnji del, je pa tudi svojevrsten dosežek, no :D


Hja, nisem če čisto do konca prišel. Ampak ker mi ni dalo miru sem poguglal trilogija Bill Hodghes in bil presenečen. :)
Ne vem zakaj sem najprej imel občutek, da je to prva knjiga.. Lol. Biblos ima malce nejasno to napisano (poleg tega pa prve knjige Mr. Mercedes sploh nimajo v ponudbi). 

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 23. 12. 2021 at 17:03:

Dej, naredi vsem uslugo, sploh sebi, in opusti Biblos pa se sprehodi do dejanske knjižnice :D Mislim, da ti že škodi :D


Do lokalne v MB imam 10 minut hoje. Ampak tam nisem več včlanjen. Trenutno sem na LJ knjižnici. To pa mi je malo daleč. :)
Ampak pustimo zdaj to...  

Update: Trenutno berem:

najditelj.jpg.b18c8f1572f5509644c66375b3fd7d18.jpg

(in ja, vem da je drugi del trilogije :) ) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...