Skoči na vsebino

Trenutno berem


nazia

Priporočeni prispevki

Trenutno berem Spopad civilizacij, sem še na začetku, zaenkrat kul.

 

V zadnjem času sem prebral še Žerdinovo Omrežje moči, potrata časa, ter Zakaj narodi propadajo, ki je sedaj ena meni najljubših knjig. Močno priporočam vsem, ki jih zanima gospodarski razvoj, vzroki revščine, neenakosti v današnjem svetu itd.

zakaj-narodi-propadajo.jpg

Povezava do prispevka
tyne reče Dne, 13. 6. 2022 at 14:51:

Trenutno berem Spopad civilizacij, sem še na začetku, zaenkrat kul.

 

V zadnjem času sem prebral še Žerdinovo Omrežje moči, potrata časa, ter Zakaj narodi propadajo, ki je sedaj ena meni najljubših knjig. Močno priporočam vsem, ki jih zanima gospodarski razvoj, vzroki revščine, neenakosti v današnjem svetu itd.

zakaj-narodi-propadajo.jpg

Tole Žerdinovo sem bral ne dolgo nazaj in se pridružujem tvojemu mnenju. Kasneje sem šel brat Padle maske od Roterja. Precej boljše branje, na žalost pa preveč nekih osebnih not in ne bistvenih podatkov.

Sedaj berem:

https://www.svetknjige.si/sirene.ai.24245.260.380.1..jpg

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Prvič berem Davida Irvinga in njegovo knjigo Tajno orožje, ki je ena izmed prvih, ki jih je napisal, še preden je bil označen za zanikovalca holokavsta. 

 

Kakorkoli že, gre za dokaj zanimivo napisan pregled dogodkov v času druge svetovne vojne, ko so Nemci ustvarjali daljnosežna orožja (rakete, torpeda), s katerimi bi bombardirali Anglijo. Minus te knjige je zelo močan "back and forth" element in faktualno naštevanje podatkov. Vem, da ne gre za leposlovje, čeprav se tako bere, ampak se včasih človek zgubi v poplavih nekih B-list akterjev v drugi svetovni vojni. 

 

Istočasno sem začel z Zaroto bebcev (oziroma Confederacy of Dunces) Johna Kennedya Toolea

Povezava do prispevka

Po 50ih straneh že vem, da mi bo knjiga všeč. 

Navedek

But I hate being a grandfather. It’s indecent. In my mind’s eye, I’m still twenty-five. Thirty-three max. Certainly not sixty-seven, reeking of decay and dashed hopes. My breath sour. My limbs in dire need of a lube job. And now that I’ve been blessed with a plastic hip-socket replacement, I’m no longer even biodegradable. Environmentalists will protest my burial.

 

41m3NW+RhCL._SX322_BO1,204,203,200_.jpg

uredilo bitje ReJzOr_na_plin
Povezava do prispevka

No, lih sem skoraj končal top

knjigo, relevantno za vse najslapse/tyne debato. Žal pa (sodobni) ekonomisti takih zadev ne berejo. Za njih je že Štiglic kolturni komunist marksist. Odgovor na vprašanje, zakaj narodi propadajo: zarad tepcev, kakršna sta avtorja tynove knjige. 

 

 

 

 

img000007921_9-2.jpg

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Malo berem te dni zaradi službe in otroka to sem začel že v času ko so Ameri skidali iz Afganistana - prebral sem jo že enkrat na faksu in je odlična - dokumentarna:

 Return of a King book cover.png

Ko končam grem na 2. afganistansko vojno z bolj leposlovnimi temami:

KIM: (Novel) - Kindle edition by Kipling, Rudyard. Children Kindle eBooks @  Amazon.com.ž

 

Če ostane na plaži še kaj časa se moram prisilit da preberem the wheel of time mam še par knjig.

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 24. 6. 2022 at 19:50:

image.png.06d5739b4a4b4d20921465b854c1f29f.png

Kot velikemu ljubitelju prvega dela (Stebri zemlje) mi je knjiga seveda "bog i batina". Žal pa tudi že kar vidim, da bom prehitro skozi, zato se dobesedno "bremzam" pri branju.  


Evo, prebrano. Res odličnica!
 Preden se lotim njegove trilogije Stoletje (Propad velikanov, Svetovna zima in Rob večnosti ) me zanima, če so napisane na istem nivoju kot trilogija Kingsbridge? Verjetno že, ali?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

meni je bila slabša, da ne rečem da sem bil kar razočaran nad vsem skupaj. karakterji itak niso tolk na nivoju oz. zapomnljivi kot v originalni trilogiji, štorija oz. glavni zaplet je tko dost "meh", poleg tega se pa počasi že prenaješ te njegove "vse je brezveze in nihče si ne zasluži biti srečen" tematike oz. poante, če temu lahko tako rečeš. ni tudi neke epskosti, ubistvu gre za francosko revolucijo z obilo politike, to je pa to.

 

ne me narobe razumet, ni zdaj kot da so slabe knjige, pravim samo, da meni niti prbližno niso tolk sedle, kot originalna trilogija in ostale njegove samostojne bukve.

Povezava do prispevka

Evg83V6.jpg

 

Za vikend ravno končal tole veličino.

 

Mojstrski (če velja v tem kontekstu sploh uporabljati kakršne koli superlative) popis grozot, ki se ne pustijo jemati s preveliko žlico.

Raje se odmerjajo v sirupovskih odmerkih bolečine, ki ti tako živo riše človeške stiske na eni in hudobijo na drugi strani, da človek ne more vstati od branja, ne da bi odšel spremenjen.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

image.png.288cbbacdd1ac773409fc4f058e0c87c.png

Zelo všečno! Očitno imam res rad romane, ki prepletajo realnost in (meta)fikcijo. Zelo dobro spisana knjiga in ne vem zakaj je nisem prebral že kdaj prej.
Dober povzetek:
 

Navedek

HHhH je roman, ki izpiše celo dvakratno resničnost, tako zgodovinsko, na kateri temelji, kot ustvarjalno, iz katere nastaja. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

https://www.emka.si/wcsstore/MKCAS/img/catalog/9789612746667/646x1000/9789612746667.jpeg

Verjetno ne verjamete, da ko sem iskal podoben setting kot ga ima Returnal/Aliens, naletel na tole čudo. Ni nek vrhunec je pa ravnoprav skrivnostna, da te drži do konca, ki pa malo razočara.

Sedaj pa tole. Padle maske so bile razvlečeno črevo s parimi kul podatki.

https://www.delo.si/media/images/20191216/584521.width-660.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...