Skoči na vsebino

Pozna kdo to igro s kartami?


Persona

Priporočeni prispevki

Včasih smo igrali igro, podobno remiju, le da se ti, če se prav spomnim, ni bilo potrebno odpirati in je bilo vse nekoliko bolj dinamično. Karte si zlagal v lestvico na mizo, ne spomim pa se pravil. Mi smo temu rekli bridž, vendar zdaj vidim, da se pravila bridža ne ujemajo s tem, kar smo mi igrali. Pa tudi kanasta ni. Mi kdo zna pomagati? Hvala za odgovore.

Povezava do prispevka

V naši vasi smo temu rekli ruski remi. :D

Rabiš samo 3 karte za odpret, npr. 2 3 4. Karte se kupujejo, če želiš in če se ne moreš v svoji potezi znebit vsaj ene karte. Lahko vzemaš kar je na mizi in daješ dol po svojem načrtu, vendar vsaj 3. Jollya ni. Dobesedno vse lahko delaš.

Zmagovalec dobi -10, poraženec pa to kar ima v rokah.

Povezava do prispevka

si bom sposodil temo

 

enkrat sem igral igro s kartami, mislim, da se je reklo "Deki".

vem, da se je na začetku vsake rudne nekaj stavilo ala koliko kart bo višjih/nižjih od ene na mizi ali nekaj takega.

 

Je kdo igral to in bi pošeral pravila?

Povezava do prispevka
Persona reče pred 17 urami:

Včasih smo igrali igro, podobno remiju, le da se ti, če se prav spomnim, ni bilo potrebno odpirati in je bilo vse nekoliko bolj dinamično. Karte si zlagal v lestvico na mizo, ne spomim pa se pravil. Mi smo temu rekli bridž, vendar zdaj vidim, da se pravila bridža ne ujemajo s tem, kar smo mi igrali. Pa tudi kanasta ni. Mi kdo zna pomagati? Hvala za odgovore.

ce si na morju ali gres kmal tja, morda lahko vprasas babice na plazi :p

Povezava do prispevka
raven reče pred 3 urami:

V naši vasi smo temu rekli ruski remi. :D

Rabiš samo 3 karte za odpret, npr. 2 3 4. Karte se kupujejo, če želiš in če se ne moreš v svoji potezi znebit vsaj ene karte. Lahko vzemaš kar je na mizi in daješ dol po svojem načrtu, vendar vsaj 3. Jollya ni. Dobesedno vse lahko delaš.

Zmagovalec dobi -10, poraženec pa to kar ima v rokah.

 

Temu smo mi rekli mornarski remi

Povezava do prispevka
raven reče pred 23 urami:

V naši vasi smo temu rekli ruski remi. :D

Rabiš samo 3 karte za odpret, npr. 2 3 4. Karte se kupujejo, če želiš in če se ne moreš v svoji potezi znebit vsaj ene karte. Lahko vzemaš kar je na mizi in daješ dol po svojem načrtu, vendar vsaj 3. Jollya ni. Dobesedno vse lahko delaš.

Zmagovalec dobi -10, poraženec pa to kar ima v rokah.

Hmm, sliši se kar podobno, ja. Zdaj iščem in vidim da obstaja malo morje različic remija. Ni pa nobena poimenovana ruski ali mornarski remi. Bom moral malo brskat. Hvala!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...