Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

drugač ezo samo to bom napisal, ki si lih napisal ker hud experience ti je bil z rx6

  

Ezoterik reče Dne, 21. 9. 2020 at 10:14:

Mi je smešno, k si pri zvoku TVjih ful pedanten, pri TVjih zvoku kjer je po mojem mnenju res ogromn kvalitetivn preskok ti pa ni bad bit škrt.

 

:D

 

(saj vem ja blok ovo ono samo ja)

 

@Super Km3t silver, ki jih ezo omenja, so sicer konkreten step up napram bronze, samo so bronze vseeno zelo zelo dober value

 

pol je tu edino vprašanje velikosti, izbirat je treba na podlagi velikosti prostora, če daš premajhen zvočnik v prevelik prostor je kar kisla izkušnja, tako da specifičen model v seriji bo čisto odvisen od kvadrature

Povezava do prispevka

Sej vem stari, sej vem. Sm ti tud povedu, da nism nehi mahnjen na zvok, oziroma pač itak večinoma poslušam prek slušalk (do katerih pa sem zelo pedanten). Sam realno je taka situacija, da v tem flatu in tej mini dnevni, ki jo mam, ne bi prišlo v poštev nič drugega kot soundbar, za moje potrebe, vsi te mikro 200 evrski soundbari, ki sem jih poslušu, so bli pa komi upgrejd proti TV zvočnikom. Sej ne trdim, da so to proper zvočniki (lol), sam ma pa proper soundbar svojo mesto v ekosistemu:

a) prek telefona lahk spotify nastavim, da igra na soundbaru prek wifija, tud alexa podpora mi prav pride. S tem se tud izognem gnilem BTju.

b) vklop se skupi s tvjem in tud glasnost stimaš z daljincem, tko da ne rabm dveh daljincev

c) ma hdmi passthrough

d) pride z ok wooferjem.

e) dejansko je solidna surround separacija (stereo je bol u kurcu, predvsem zarad mjhnih driverjev) in zadeva je presenetljivo beefy in dobro narejena (vseen se vid, da kle govorimo o Harman Kardonu, ne nekih random papkih)

in nenazadnje zvok je res masiven upgrejd proti tvju, če bi uporabljal zvočnike za poslušanje glasbe, to itak ne bi bla opcija, sam tko sm pa res prijetno presenečen kakšen nivo zvoka zadeva producira. Velik več kar bi jst kdajkoli mislu, da je soundbar sposobn. Največi upgrejd je ipak v proper filmih z atmos supportom in v špilih, kjer končno normalno slišm dialoge tud, če nimam slušalk :D

 

Pač kot nek ghetto surround je hudo, sploh za takšne dnevne kot je moja, ki so prostorsko omejene. No way da spravm not proper ojačevalc in take zvočnike, ki bi si jih jst želel. Bom to investiral, ko bom mel tud prostor v katerega mi bo v veselje dat dobre zvočnike. Isto kot si ne bi za neko 30 kvadratno študentsko stanovanje kupil 77" OLEDa :D Realno mislim, da cheapunski aktivni zvočniki niso ne po zvoku, še manj pa po featurjih upgrejd proti temu.

 

Sej nočm da to izpade kot nek in defense of soundbars člank, ker tud jst nimam nekega dobrega mnenja o njih :D Sam pač morm priznat, da me je prijetno presenetil kok uporabn je.

 

Da bi ga pa primerjal s kerimikoli proper zvočniki to pa itak da ne. RX6 ga pomalcajo po dolgem in počez, sam pač sta dva konkretno beefy floorstanda, ki tud rabita konkretno beefy ojačevalc. Pa je to dost entry level zadeva za 800 eur par.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Ma kdo kakšno idejo (saj pomoje je čist basic samo pojma nimam) 

 

TV in receiver (pioner s 30 na koncu) sta povezana preko hdmi arc. 

 

Zvočniki z receiverjem pa preko rca kablov... 

 

Zvok preko bt je normalno. Ko priklopim na tv pa samo sumi in zvoka ni. 

 

Pojma nimam kaj bi se lohk blo ampak verjamem da sm nekje zajebał ampak sm out. 

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 1 uro:

Ma kdo kakšno idejo (saj pomoje je čist basic samo pojma nimam) 

 

TV in receiver (pioner s 30 na koncu) sta povezana preko hdmi arc. 

 

Zvočniki z receiverjem pa preko rca kablov... 

 

Zvok preko bt je normalno. Ko priklopim na tv pa samo sumi in zvoka ni. 

 

Pojma nimam kaj bi se lohk blo ampak verjamem da sm nekje zajebał ampak sm out. 

Kwa maš ti to receiver in aktivne zvočnike? :)

Povezava do prispevka
Super Km3t reče Dne, 1. 11. 2020 at 20:06:

Taotronic Soundsurge 46. Absolutni steal za svojo ceno, pa po mnenju nekaterih je NC performance takoj za Bosom in Sonyjem.

 

Meni so kul v pisarni, ko vsi printerji nažigajo... se mi je zdelo dobro zabitih 60€ al kolkrkoli sem že dal.

 

Jaz jih že neki časa gledam. Vidm, da bo treba bye narest

Povezava do prispevka

Vas bom kar tu vprasal za informacijo....

Nekdo prodaja Pioneer VSX-323 reciever, po ugodni ceni.

Zase ze nekaj casa iscem en basic 5.1. setup z ARC recieverjem....

Prostor kjer bo je cca 3.5mx2.5m, tako da ne rabim veliko moči.

Gledal bom večinoma Netflix, Prime, HBO in mogoce kak film prek Plexa...

Budget je res tight, nisem audiofil, trenutno imam en sony soundbar 2.1...

Kar sem prebral na netu, pise da je good entry level reciever.... Je kdo od vas imel kako izkušnjo z njim?

 

Povezava do prispevka

Rabu bi mal pomoči s troubleshootingom. Kako leto nazaj sem kupil na Nighthawkov nasvet AKG k240 mk II in sem zelo zadovoljen. Zadnje nekaj tednov se mi zdi, da leva slušalka malo šepa, ampak ne najdem pametnega načina za ugotovit al je res tišja al ne. Kako bi najlažje to ugotovil in kaj bi se dalo kej popravit. Imam še v garanciji se mi zdi, ampak če je možno rajši ne bi pošiljal, če ni potrebe.

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 21 urami:

Vas bom kar tu vprasal za informacijo....

Nekdo prodaja Pioneer VSX-323 reciever, po ugodni ceni.

Zase ze nekaj casa iscem en basic 5.1. setup z ARC recieverjem....

Prostor kjer bo je cca 3.5mx2.5m, tako da ne rabim veliko moči.

Gledal bom večinoma Netflix, Prime, HBO in mogoce kak film prek Plexa...

Budget je res tight, nisem audiofil, trenutno imam en sony soundbar 2.1...

Kar sem prebral na netu, pise da je good entry level reciever.... Je kdo od vas imel kako izkušnjo z njim?

 

 

Odvisno kaj je to ugodna cena in s katerimi zvočniki. Tale receiver je ultra budget jajca varianta, barely boljše (če sploh) od random logitech seta. Mej v mislih da je tole pred skoraj desetimi leti stalo tam, 200e mogoče. Če je cel komplet (spet, odvisno kateri zvočniki, samo sigurno ni tu zraven česarkoli posebnega) tam okrog 100e, pol might as well, samo res so te stvari bolj piskanje in tuljenje.

Povezava do prispevka
LordNelloz reče pred 24 minutami:

Rabu bi mal pomoči s troubleshootingom. Kako leto nazaj sem kupil na Nighthawkov nasvet AKG k240 mk II in sem zelo zadovoljen. Zadnje nekaj tednov se mi zdi, da leva slušalka malo šepa, ampak ne najdem pametnega načina za ugotovit al je res tišja al ne. Kako bi najlažje to ugotovil in kaj bi se dalo kej popravit. Imam še v garanciji se mi zdi, ampak če je možno rajši ne bi pošiljal, če ni potrebe.

 

Daj gor random sinusni signal (mogoče 200hz pa pol 500hz) in poslušaj, pol pa obrni slušalke (lev driver na desno uho in obratno), če je zdaj tišje na drugi strani, pol so bad, če pa nisi čist sure če ja al ne pol pa whatever. Če so bad probaj z garancijo, sam nimaš tu kaj nardit.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 5. 11. 2020 at 21:28:

 

Daj gor random sinusni signal (mogoče 200hz pa pol 500hz) in poslušaj, pol pa obrni slušalke (lev driver na desno uho in obratno), če je zdaj tišje na drugi strani, pol so bad, če pa nisi čist sure če ja al ne pol pa whatever. Če so bad probaj z garancijo, sam nimaš tu kaj nardit.

Sem sprobal in bi reku, da je leva mal tišja. K zamenjam ušesi kot rečeno, ni več tok opazno. Sem mislu, da mogoče jst slabo slišim na levo uho al kaj, ampak sem dal sprobat mt in punci in pravta isto. Edin problem je, zdj k sm izbrsku garancijski list, da na njem ni naveden datum nakupa itd., v bistvu je popolnoma prazen. A je v tem primeru sploh možnost kj zrihtat al bl kurac?

uredilo bitje LordNelloz
Povezava do prispevka
Super Km3t reče Dne, 1. 11. 2020 at 20:06:

Taotronic Soundsurge 46. Absolutni steal za svojo ceno, pa po mnenju nekaterih je NC performance takoj za Bosom in Sonyjem.

 

Meni so kul v pisarni, ko vsi printerji nažigajo... se mi je zdelo dobro zabitih 60€ al kolkrkoli sem že dal.


To so te https://www.amazon.de/-/en/TT-BH046-cr/dp/B07XNZ7PLW/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=BH046&qid=1604858385&sr=8-1?

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Nč, sem mimogrede na BF nabavil nov gramofon Sony PS-LX310BT, všeč mi je oblika, kvaliteta pa mislim, da bo za mojo uporabo tudi OK. Lahko se bom znebil LittleBear ampa, pa z BT bom lahko poslušal vinilke in končno bom imel cel pokrov :D

 

Sony PS-LX310BT review

 

Zdaj imam SONY PS-LX300H in sem se naveličal lovljenja nastavitev... 
Sony PS-LX 300 H | Turntables | Turntables + X | Audio Devices | Spring Air

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

kupu bi si zvočnike. 

bookshelf varjanto. Aktivne monitorje do 500e. 

Trenutna firma ki me rajca je seveda Edifier. 


Recimo neki takega:
https://www.amazon.de/-/en/S2000MKIII-Bluetooth-Near-Field-Amplifier-Audiophile/dp/B07XZMNNWD/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=edifier+s3000pro&qid=1606766800&sr=8-2

Ampak kle rata problem. Ker nimajo sub out.
Vem pa, da me bo s časom začelo motit, ker nima dovolj low enda, in bom želel priklopit sub za tistih sweet 30hz. 

 

what to do?

Povezava do prispevka

@Arey

 

Gledu sem tud te Edifier, zato mi ta ideja o sub out:

https://www.amazon.com/Edifier-R1850DB-Bookshelf-Speakers-Bluetooth/dp/B073W1R4XQ

Aktivni, pa majo sub out.
ok. nvm. Recimo da potem bolj kot ne večina aktivnih monitorjev nima subout. 
Kako lahko potem to rešim, če kupem recimo Edifier S2000 (za okol 300e), da na nje priklopim še aktiven sub. 
Trenutna zvočna/dac je Scarlett 2i4, katere nebi menjal, ker mi je super (kitaro mam gor prklopljeno in preko kompa furam guitar rig). 

Povezava do prispevka

Aktivni zvočniki imajo dandanes itak vsi svoj DSP, kamor peljejo tudi analogne vhode (Bluetooth, optika in coax itak rabijo še DAC). Isto velja za aktivne subwooferje. Taki z line vhodom bodo že sami poskrbeli, da odfiltrirajo vse previsoke frekvence.

Zaradi tega se tudi ne splača vlagat v fine DAC-e za poganjanje aktivnih zvočnikov.

 

Dono reče pred 20 urami:

Kako lahko potem to rešim, če kupem recimo Edifier S2000 (za okol 300e), da na nje priklopim še aktiven sub.

Tole pravi Edifier FAQ

Navedek

Yes, you can use a subwoofer with our powered speakers, but the subwoofer must also be self-powered. You will need an RCA Y-splitter. From the audio source run one set of the RCA’s to the speakers, and the other set of RCA’s to the subwoofer. Note that speakers without a sub-out do not have a low-pass filter, so they will continue to play bass frequencies when connected to the subwoofer.

Nisem vedel, da v primeru priklopa wooferja bookshelfi odrežejo svoje base.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 20 urami:

@Arey

 

Gledu sem tud te Edifier, zato mi ta ideja o sub out:

https://www.amazon.com/Edifier-R1850DB-Bookshelf-Speakers-Bluetooth/dp/B073W1R4XQ

Aktivni, pa majo sub out.
ok. nvm. Recimo da potem bolj kot ne večina aktivnih monitorjev nima subout. 
Kako lahko potem to rešim, če kupem recimo Edifier S2000 (za okol 300e), da na nje priklopim še aktiven sub. 
Trenutna zvočna/dac je Scarlett 2i4, katere nebi menjal, ker mi je super (kitaro mam gor prklopljeno in preko kompa furam guitar rig). 

Tole z wooferjem bo bolano glasno za PC.

 

Ne vem ne kako špilajo edifier ne wavemaster, ampak tole mi zgleda zelo lepa kombinacija in če bi imel denar bi si sugurno to umislil za PC.

aktivni zvočniki

aktivni woofer

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...