Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Evo sem se odločil in kupil AKG K371. 

Včeraj mi jih je dostavila pošta. Prvi vtisi? 

Kaj pa vem. Morda nimam dobrega seala ko jih nosim ampak jaz tistega subbasa kot to mnogi testi opisujejo ne slišim. Očitno pa je pozicija na glavi ZELO pomembna oziroma so zelo občutljive na spremembo pozicije na glavi.

Na splošno ni toliko basa kot berem iz opisov. 

Moram probat več pozicij. Tudi zvok me ni preveč navdušil. Morda, ker sem vajen odprtih slušalk oziroma slušalk višjega ranga. Trenutno imam doma Beyer T1.1, Focal Clear, Sennheiser HD579 (katere še največ uporabljam). 

Ne vem. Na čase deluje precej "hollow". Predvsem midrange. Ali midbass.

To se sicer da rešit z EQjem. Potem zvenijo dokaj solidno. 

 

Je pa še en problem. Udobje. Očitno imam velika ušesa, ker mi tudi udobne niso preveč. 

Predvsem na desnem ušesu se mi zdi, da preveč pritiska driver na uho in me posledično uho začne bolet že po pol ure. 

Pohvalim pa materiale. Plastika je ok. Headband je prijeten na dotik. Padi so izredno mehki. Lahko bi pa bili globji. To ni za moja ušesa očitno.

Pohvalim še kablovje. To je pa dosti boljše kot pri Sennheiser stock recimo.

 

Sem naročil še Brainwavz pade in probam še z njimi. 

Če pa ne bo dosti boljše jih bom pa prodal.

 

 

 

 

20210402_090559.jpg

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

K612 je pomojem še najbol "basshead" par od AKGja ko ga imam. Overall primerjava z ostalo robo, bi lažje reku, da so bolj neutral kot basshead bye :D:D

 

 

Drugač pa komentar za par strani nazaj.

 

"Cd zgoščenke" so zdej tok pocen, da bi bil človek neumn, če jih ne bi kupu... Dobesedno "AAA" titli se dilajo po 5€ in to novi...

 

Po drugi strani so pa novi vinyli gamestop stock. Sky is the limit

 

Jaz sam še čakam, da brat Elone pošlje en vinyl v vesolje, pol bojo po jurja 

Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 17 minutami:

Cene se zacnejo pr dobrih 40€ in gredo naprej gor,

 

lololo

 

rekel bi, da je average cena $20 / 20€ za enojni lp

 

bolj underground roba kak evro manj, major label relisi kak evro več

 

edino najbolj nišna roba s ful nizkimi nakladami štarta pol tam okrog 25-30

 

moj avg za 2020 je 28€ (s poštninami in davki), pa kupujem ful drage obskurne robe

 

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 17 minutami:

edino najbolj nišna roba s ful nizkimi nakladami štarta pol tam okrog 25-30

Čist odvisno od založbe, sploh ni nujno. Bi reku da je to prej res za kšne izjemne represse, kjer se ve da je ogromno povpraševanja in je folk pripravljen tud plačat tolk. Za nove relise pa niti ne.

Mogoče pa tud sam ne vem točno kaj je zate nišna roba z nizkimi nakladami in sam nisem tolk izpostavljen tovrstni robi. :)

Povezava do prispevka

Majketi

 

Pasel sem se v Millerju med LPji medtem, ko je bila moja pač na odelkih za ženske al neki in dobesedno kar sm prijel v roko je bilo 40€+

 

Zaželel sem si novega The Walla, pa ko sem pogledal ceno, me je kar minilo.... medtem ko košta zgoščenka 7€

Povezava do prispevka

kva je best buy av receiver, zdj mam marantz 4002 in nima bt, prek hdmija je slika slabsa kot ce je direkt v tv vklopljen box, enako s ps4 sliko

 

itak mam 3.0 sistem zaenkrat, ceprav zdle k pisem mi je fuknlo v mozgan zakaj ne dam se zadaj, ce mam moznost:D , brezveze ju mam v omari

 

je kaj do 350eur?

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Bom kar tukaj vprašal, namenske teme tak ni...je bol zgodovina ta moj nakup.

Še uporablja kdo discman?  Malo me daje nostalgija in bi kupil nekaj legendarnega.

Kakšen Sony najraje. Za katerimi modeli proizvajalci naj gledam da bo čim boljši zvok? Cene dražjih modelov so od 70eur naprej. Še praktično novi se dobijo na ebay, etsy in podobnih straneh. 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

ne pomaga ful, samo pred cajtom sem uspel ujagat wf-1000xm3 za 70€ shipped na amazon warehouse deals

 

vredne tega keša, ne morm pa rečt, da vredne retaila

 

tudi teh 150€, kolikor je aktualen going rate, je kar kisla, pa bojda (kolikor sem raziskal) spadajo kar v vrh po zvoku

 

pod črto: čekiraj znižanja in ubavi nekaj hudega, ko je vsaj 50% off :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...