Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Upam, da je tole prava tema.

 

Rad bi si kupil bluetooth zvočnik, ki obvezno podpira tudi predvajanje mp3 iz usb ključka. Cena tam to 120 eur.

 

Po guglanju reviewev sem naletel na tegale, vse ostalo kar je med top5 je ali predrago, ali pa ni dobavljivo.

https://www.amazon.co.uk/dp/B081RQP7B9/ref=as_li_tl?ie=UTF8&linkCode=gs4&linkId=5612deb8d4f340cdf263be3740357978&creativeASIN=B081RPZJM3&tag=aud1oreputat1-21&creative=9325&camp=1789 ..mislim da pride cca 70 eur vse skupaj

 

Pri nas pa mi je pa zanimivo tole

https://www.mimovrste.com/prenosni-zvocniki-360-stopinjski-zvok/jbl-bluetooth-zvocnik-charge-4-crn nikjer ne najdem, a predvaja mp3 iz usb, ampak glede na specifikacije bi rekel da ne..

https://www.mimovrste.com/prenosni-zvocniki-zvocniske-postaje/manta-boombox-spk215-bluetooth-zvocnik-30-w - tale se mi zdi super, samo cena se mi zdi prenizka..če guglam pa nikjer nobenih reviewev...

 

Mi lahko kdo da kakšen dober predlog? 

Povezava do prispevka

Si morda lasti kdo KEF LSX ali pa Marantz NR1200 in B&W 606 S2? Razmišljam, da bi zamenjal soundbar in sem zaenkrat nekako zagledan v ti dve zadevi....najprej sem razmišljal o avr 7.1 ampak ne vem ali mi bo dejansko kdaj uspelo postaviti vsaj 5.1 oz. 5.1.2.

Povezava do prispevka

pri in-ear lahko pozabiš na takšne ure, samo tudi ne vem če realno rabiš

 

sonyjeve wf 1000mx3 so tam ene 4-6 ur, v etuijčku pa za še ene 3-4 polnjenja, tako da vsega skupaj gladko 20 ur, preden je treba dat na polnilec

 

pa lih so najavili mx4, mega sexi

 

Sony-WF-1000XM4-1620776582-0-10.jpg

Povezava do prispevka

Rabim par predlogov. 

 

Razmišljam o nakupu novih slušalk, ki bi jih uporabljal predvsem za gledanje filmov, serij občasno kak špil, vse na PC-ju. 

 

Kupujem naglavne slušalke (ne earbudsov). Ker jih bom uporabljal samo na PC-ju, ki nima vgrajenega modrega zoba in v izogib težavam s polnjenjem, lagom, želim, da so slušalke wired

 

Pogoj je dober surround sistem in dober bas. 

 

Budget je nekje do 200 €, če pade kak dober predlog, sem pripravljen dati na max 300 €. 

 

Tnx. 

uredilo bitje Smilion
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

sennheiser 6xx, al pa 599 če si na budgetu.

Kolkr sm sam najvecji fan teh Sennheiserc, mislm da za filme in spile (pomemben mu je surround kokr je napisu) lahko najde ksne boljse. Sennheiserce so music first slusalke imo.

Nimam pa boljsega predloga, ker sem vedno kupoval slusalke zgolj za glasbo.

Povezava do prispevka

Jz ne bi reku da so slabe slušalke za gaming, razn če se pod dobre gaming slušalke pojmuje slušalke ki imajo večji U curve kot Jokerjeva faca in za bonus še muddy low end. Tega Sennheiserce nimajo sam ne vem zakaj bi to hotel :D  Edini minus ki jih imajo non-gaming slušalke, vsaj v mojem pogledu, je, da praktično nobene nimajo mikrofona. Če je to pomembno pol je jeba, razn če se igraš z nekimi modmici.

Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 18 minutami:

Tega nism vedu. Ni cis nc odvisno od driverja?

 

Načeloma ne, ene majo neke dodatne driverje, sam to je sam sure way da zjebeš zvočni oder. Glih ta dva modela sta znana kot da mata odličen, ekspanziven zvočni oder - sicer seveda odprte, kar je vrhunsko za filme, gaming, kar hočeš. Nimajo pa nekega DACa al pa procesiranja, ki bi bi simuliral Surround, sam to znajo tud windowsi, ps5, itd.

 

Tele majo recimo "True" Surround, če koga to rajca (10 driverjev): https://www.asus.com/accessories/headsets-and-audio/asus-headset-and-audio/strix_71/

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

A to je kao bolš kot 599, ker so 599 kr konkretno cenejše, plus ne štekam zakaj bi hotu nabavt 560s, ker so res na polno nevtralne, ful ful ful ti priporočam, da prej stestiraš, da se ne boš masivno zafuku. 560s niso slušalke namenjene filmom, glasbi. Zvok je pač precej sredinski, nevtralen, analitičen, kar enim dogaja, sam moraš bit v tem krogu 'enih'. Za gaming bodo verjetno ok, sploh ker majo res ornk soundstage.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

lol, sploh nisem bil pozoren, ki je z geizhalsa linkano, izgledajo pa isto :rofl:

 

drugač 560s so čist ob boku 599, v bistvu celo boljša slušalka, gor dol kaj si ti misliš kaj bo nekomu bolj ošeč :D Lih enako naivno je pričakovat da bo nekomu bolj všeč manj nevtralen zvok kot da mu bo bolj všeč bolj nevtralen zvok. Vedel bo samo če primerja, sicer pa se bo itak navadil na to kar bo uporabljal in mu bo pol tisto bolj všeč. Sam bi med tema dvema tudi vzel cenejše, samo ne vem, mogoče ne mara bež barve :D

Povezava do prispevka

Sam imam HD599 (dobil za 120, če ne nebi vzel).. Me pa zelo zanima, kako se razlikujejo od 560S...

Na prvo žogo raje vzamem bolj nevtralne slušalke in se kasneje igram s koloracijami ( dac,amp,EQ)..

Ker 599 imajo v štartu preveč izraženo upper bass območje - sem  moral z eq pokorigirat, ker pacajo middle.

zakaj pa bi vsi 560S kovali v budget bestbuy, ko nebi bile za glasbo/film ?! Nevtralno samo pomeni, da si v štartu na boljšem izhodišču

 -moje mnenje.. So pa def.. 599 za en cent bolj fukish, radi izdelave, barv in materiala..

Povezava do prispevka

Jah lahko se ne strinjamo, sam jst mam doma 599 pa 6xx, 560s sm pa sam stestiru, sam so od vseh teh treh by far najbolj nevtralne, clo zoprne. 599 ma res obarvan mid, pa pač mal švoh bas (kar 560s nima), sam se mi zdi da so pr 560 šli v res precej analitske vode, niso neki zabavne slušalke za konzumacijo vsebine, bol za nek ta studio work, če rabš neke zanesljive, natančne ampak še zmer dovolj cheap slušalke, ki jih ne rabiš poganjat z ne vem kakšnimi ampi. Velik bol me spominjajo na sony v6, kot na kej druzga.

 

Ne bom preveč pametoval, ker jih res nimam, sam pač moja dva eurocenta.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...