Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Nighthawk reče Dne, 11. 5. 2020 at 15:53:

Evo se quick buying guide chi-fi opreme (bom enkrat spisu mal daljši vodič). Skratka best p/p bye vsakega mn3njalničarja zadnjih N let:

 

In - Ear:

- UiiSii HM7

- KZ ATE

 

Earbuds:

- Headroom MS16

- VE Monk

 

Vredno denarja:

- KSC75 (glej ebay) + dokupi headband

- Superlux 681

- Superlux 668  (malo boljši driver)

- K240 (mk2 so 10€ več, dodatn kabl + padi, driver je isti, dobijo se rezervni deli v LJ!)

 

Studicji:

- Edifier R1280T (BT varjante se pomojem ne splača +50€)

 

Se mal mojih izkusenj s Chi-fi:

 

- QCY T3 (~20 eur)

Super zadovoljen. Za ta denar top zvok (ni to zdej hi-fi), zanesljivost povezave in baterija.

Ne pravim, da so nujno najboljse, kar se dobi...lahko pa jih priporocim. Se posebej,

ce iscete ne cist in-ear slusalk (se zmer je to in-ear, ampak je obcutek drugacen)

 

- KZ ATE, ZST & ZS6

ATE -> dobu primerek z eno slusalko rahlo tisjo in zamolkega zvoka. Not happy about it.

ZST & ZS6 dokaj podoben "KZ" zvok, ki je vsekakor soliden glede na ceno. ZS6 malo boljse

zvokovno, ZST malo bolj udobne (vsaj meni).

 

- Topping NX4 DSD

Glede na velikost in ceno spet odlicen performer. Zmore nekako poganjat tako HD650 kot tudi

LCD-2.

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka

Pozdrav,

 

Še moja dva yuana oz.  fena  o ChiFi:

 

- KZ Zsn - Na prvo žogo bombastični zvok, subbasi, solidni srednji, kristalni visoki,...Kasneje ugotovil, da nekaj manjka oz. ne znam točno pojasnit ali zaradi V-shape manjko srednjih ali pa samo čuden soundstage...

In po nabavi

- Blon 03 se vse postavi na pravo mesto..res super slušalke, vse se sliši nekako pravilno..Nič kaj utrujajoče, nekako iem verzija mojih sennheiser 599... Zaenkrat je to moj endgame, kar se tiče iem. ( rahlo že pogledujem proti Moondrop Starfield  :)

 

Še pojasnilo, da sem vse te  tri slušalke nabavil izključno zaradi nizke impedance, da jih lahko z vsem poganjam...Večinoma samsungov telefon, presenečen pa tudi nad kvaliteto izhoda poceni Msi os plošče (kao izolirano audio vezje od napajanja).  V prihodnosti pa je tudi v planu nabava dac/amp, za še kaj več..

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 1 uro:

Zato, da ne motim okolice, ker igram v stanovanju. Drugače pa nameravam it te iskat: Akg k240 mk2

 

Svetujem izboljšano kopijo z imenom superlux (HD681). Ista slušalka, celo bolj nevtralen sound signature, petina cene.

 

edit: fak, tretjina cene, a ni bila k240 včasih 100+€ slušalka? vidim da so že okrog 70. Vseeno preveč:D

 

edit2: rtings so ponavadi kar klošarji okrog zvoka, samo vseeno, že same meritve so zanimive: https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/akg-k240-mkii-vs-superlux-hd-681/387/471

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 5 urami:

 

Svetujem izboljšano kopijo z imenom superlux (HD681). Ista slušalka, celo bolj nevtralen sound signature, petina cene.

 

edit: fak, tretjina cene, a ni bila k240 včasih 100+€ slušalka? vidim da so že okrog 70. Vseeno preveč:D

 

edit2: rtings so ponavadi kar klošarji okrog zvoka, samo vseeno, že same meritve so zanimive: https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/akg-k240-mkii-vs-superlux-hd-681/387/471

Ja zgleda so mal plusi pa minusi, ne vem kaj je bolj za igranje kitare (clean večinoma). Je pa superlux znatno cenejši ja, a mogoče veš kje se ga dobi pri nas, v Lj po možnosti? V Audio pro nimajo kokr vidim.

 

Haha en tip jih prodaja na bolhi, samo en mesec rabljene, že na sliki so neke dlake zalepljene gor, pa po dražji ceni kot so nove

 

https://www.bolha.com/slusalke-avdio-video/superlux-hd681-evo-slusalke-oglas-4059987

 

 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 4 minutami:

Ja zgleda so mal plusi pa minusi, ne vem kaj je bolj za igranje kitare (clean večinoma). Je pa superlux znatno cenejši ja, a mogoče veš kje se ga dobi pri nas, v Lj po možnosti? V Audio pro nimajo kokr vidim.

 

 

Jaz sem zdaj že parkrat vzel pri conradu: https://www.conrad.si/studijske-slusalke-superlux-hd681%2c-crne-barve

 

Vsake toliko še imajo raznih -20% na vse, ampak pri tej ceni tudi ni ful relevantno, ker je že itak insane deal.

Povezava do prispevka

Behringer se je precej izboljšal, verjetno bodo odpravili tudi buge v driverjih. Glede na to, da je kupil Midas, si upam upat, da imajo novejše zvočne tudi ok preampe. Naročil sem Behringer UMC1820, čakam da pride in stestiram. Glede na sample in YT shootoute zveni obetavno. Itak sem imel v štartu predsodek. Potem me je pa malo omehčal mikrofon B2pro, ki sem ga dobil precej ugodno in kasneje njihova Pro-1 kopija syntha. Na večjih špilih sem videl, da tonci delajo samo še z X32 :D Definitivno bom kupil še kak njihov synth, zvočna pa tudi upam, da bo lepo delala. Trenutno imam fast track pro od M-audia, ki je na določenih lokacijah zatrokiral, če je npr. kdo v električno omrežje dodal kakega porabnika (npr. prižgal luč), kar je bilo precej nadležno. 

Povezava do prispevka

Prej več kot enkrat dražji :) Primer osemkanalnega interfacea:

https://www.thomann.de/intl/si/behringer_umc1820.htm 205€
https://www.thomann.de/intl/si/focusrite_scarlett_18i20_3rd_gen.htm 455€

Načeloma precej podobna zadeva. Scarlett ima malo boljše pogoje za razširitve in precej boljši sample rate (če ga potrebuješ in ti sede imet velike fajle - CD kvaliteta je 44.1kHz/16bit), Behringer ima možnost visokoimpedančnih inputov na vseh kanalih. Tiste 4 lučke na metrih so IMO v kontekstu DAWa precej neuporabne, ja pa res, da ima Scarlett bolj spoliran design. Na Behringerjevih gain kontrolah piše Midas. Kaj to pomeni zdaj ne vem, je pa svoj čas nekaj pomenilo.

Povezava do prispevka

Ima kdo kakšne izkušnje s filanjem stojal za bookshelf zvočnike? Lahko notri namečem biloker pesek, ki ga najdem v Merkurju ali se je potrebno stegnit po kakšnem gradbenem materialu? Gre tudi z nagrobnim kamenjem?

 

Pa zanima me tudi kako bi bilo najboljše zamašit luknje za kable na stojalu. Sem razmišljal, da bi razrezal polivinil pa ga dal notri in potem nafilal pesek v polivinil.

 

Kakršenkoli nasvet bo dobrodošel, ker to počnem prvič. Je pa res, da grejo na stojala kitajski zvočniki, tako da prosim ne mi s kakšnimi jeklenimi kroglicami in podobnimi cenovno nesorazmernimi rešitvami.

 

EDIT - To bi bilo verjetno ok, ane? https://www.merkur.si/pesek-za-peskanje-kema-beli-suhi-kremenov-pesek-0-1-0-8mm-25kg/

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...