Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

@samo_hren

O kakšnem denarju je govora? Do koliko si pripravljen dati? 

Odprte, zaprte? 

 

Drugače z Sennheiser ne moreš zgrešit. ;)

HD 650, HD 600, HD 660S.

 

Je pa res, da za kakšne slušalke višjega kakovostnega razreda že potrebuješ vsaj kakšen soliden amp. 

Odvisno od ohmov oziroma koliko požrešne so. 

Recimo moje T1 nucajo orenk amp, da jih maksimalno izkoristiš. Medtem ko dražje Focal Clear niso toliko požrešne in gre že brez ampa. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 urami:

Firbcen sem zakaj je to pomembno. Pac, resno. Ne poznam, je pa zanimivo vprasanje. 

VR :D BT mi skoz neki prekinja, mogoce moram kaksen novejsi dongle kupit ali pa ga dat na kaksen daljši kabel. Čist tko informativno me je zanimalo.

Povezava do prispevka

Mam Sony WF SP800N (ma 5.0 BT) in 5.0 kartico (ma tud WIFI gor). Specifično sm kupu kartico, da bi izboljšal bluetooth povezavo (prej sm mel nek star dongle, ki ni bil 5.0), sam je še slabše kot je bilo prej na donglu. Mislim sej je nekak logično, ker je zaprto v škatli pa gleda stran od mene (hmm, mogoče bi lahk sam zamenjal pozicijo škatle), sam sm mislu, da je to kej bolj močno kot dongle. Dongle je bil na USBju, ki je na vrhu škatle. Sploh, ker povezava z laptopom ali telefonom ful boljše dela kot s stacionarcem. 

 

The dream je, da zvrtam luknjo v steno in gre škatla od PCja na drugo stran, to sm zmeri hotu met. V tem primeru bi tud BT najbrž dobro delal, ker zdej ful dobro lovi v sosednjo sobo, kamor gleda kartica :D 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Eno vprašanje če se kdo spozna na DAC-e.

 

Imam ifi iDAC2. Imam občutek, da je zvok rahlo "obarvan" na hladno. 

Oziroma se mi zdi, da če poslušam na slušalkah kot so K371 ni tistega pravega kicka, sub basa. 

Če pa iste slušalke probam na telefonu preko usb-c to 3.5mm adapterja oziroma dac-a je nekako več sub-basa.

 

Nekako me vleče na ifi ZEN DAC V2.

Vprašanje pa je če bom sploh kaj pridobil ali bo to samo zapravljen denar?

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 8. 10. 2021 at 17:27:

Eno vprašanje če se kdo spozna na DAC-e.

 

Imam ifi iDAC2. Imam občutek, da je zvok rahlo "obarvan" na hladno. 

Oziroma se mi zdi, da če poslušam na slušalkah kot so K371 ni tistega pravega kicka, sub basa. 

Če pa iste slušalke probam na telefonu preko usb-c to 3.5mm adapterja oziroma dac-a je nekako več sub-basa.

 

Nekako me vleče na ifi ZEN DAC V2.

Vprašanje pa je če bom sploh kaj pridobil ali bo to samo zapravljen denar?

 

A je obakrat source telefon?

 

Drgac ne poznam doticnih dac-ov in ne morem komentirat.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ne ni. 

Saj zato pa je bilo moje vprašanje glede dac-a če kdo pozna. 

Imam ifi micro iDAC2 pa se mi zdi, da je manj basa, sub basa oziroma tudi kicka kot če poslušam na telefonu preko usb-c to 3.5mm adapterja ki ni mimogrede tist katerega dobiš priloženega telefonu ampak sem ga dokupil in ni bil glih najcenejši (soditer). 

Torej sumim, da je mogoče namizni DAC "švoh" oziroma ima bright sound signature.

Čeprav je tale DAC še vedno hvaljen in odlično ocenjen. 

Moram še malo potestirat. 

Mogoče je bil pa hec samo v poziciji slušalk na glavi saj so AKG K371 znane po tem, da so zelo občutljive na pozicijo na glavi saj če pride do "leaka" potem izgubiš tudi na basu. 

Povezava do prispevka

Imam jest ifi ZEN DAC v1 pa pomoje tud s tem ne boš zadovoln glede basa. Tud ta Truebass ki ga lahko uklopiš gor mi ni ušeč, ker rata preveč "boomy" bass.

Ko sem zraven dodal še ifi ZEN CAN amp je bla pa čist druga zgodba. Tam maš poleg bolšga overall zvoka še opcijo za njihov Xbass efekt ki nardi res popoln bas na mojih HD6xx/LCD2C.

Oboje slušalke so mi glih še enkrat bolše na ifijevih ampih s tem efektom, tak da priporočam :)

 

 

Od 14:15 naprej govori o tem.

Povezava do prispevka

Saj dvomim, da bom samo z dac kaj naredil. 

Imam še Schiit Magni 3 ojačevalec plus Schiit Loki analogni EQ. 

Tako, da tam lahko sicer poudarim bas.

 

Bi se pa rad losal Schiit stacka. 

Ne, da bi bil slab ampak bi raje imel samo še amp. 

Tako, da resno razmišljam o Zen Can.

Hvala za feedback.

Povezava do prispevka

Gre se tudi verjetno za kaj več kot samo bas boost. 

Loki ima recimo od do določene frekvence. 

Saj uporabljam tudi po potrebi Equalizer APO vendar kaj pa vem... 

Mogoče je pa tudi sound sig ampa nekaj kar mi ne odgovarja.

 

Saj pravim se moram malo poigrat.

Povezava do prispevka

Za gaming al delo? Slednje imas ene sennheiserce BT nekajnekaj ce se ne motim cca za dobrih 100€ k majo spodoben sound pa kvazi NC, sam preveri ce majo mikrofon. Za gaming pa ne vem kako je z BT ker ima ponavadi malo latence kar pa za nek resnejak gaming verjetno ni fajn. Naj kdo drug pomaga tle :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Kaj pa od mikrofonov priporočate? Uporaba ob računalniku.

 

Gledam veleopevanega antlion mod mic, pa mi je mičken predrag (zanimivo, da je vsako leto dražji :rofl:). Mi je pa všeč, ta clip on koncept na bilokatere slušalke.

 

Všečni so mi tudi lavalier mikrofoni za na joške, ampak tu ne vem kaj je dober p/p.

 

Predlogi?

 

Sudat reče Dne, 16. 10. 2021 at 16:52:

Slušalke, po možnosti z mikrofonom, BT zaželjen. do 150 eur?

 

 

taotronics sound surge 46. pol tvojega budgeta. wired/bt, soliden anc, integriran mic. edina pomanljivost mogoče je, da so blazinice usnjene in če ne delaš pavz se ti možgani skisajo.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Jz sm za gaming, ko sm se mel cajt lol, uporabljal en sennheiser mic za 500+€ ker sem ga slucajno mel doma :D Moj glas nikoli po tem ni bil tako cist. 
Drgac pa imas opcijo da se gres mene, sam da nisi neumen in kupis nek standalone mic za sub 100€ in stojalo za na mizo. 

Povezava do prispevka

Yellow,

 

 

ima kdo mogoče izkušnje s Heco Celan Revolution 7 floorstanderji? Trenutno imam še njihove stare Victa (5.1 sistem), ki bi jih počasi zamenjal na kaj spodobnega. Večinoma se bo uporabljalo za poslušanje glasbe, zraven še za gledanje filmov in igranje iger. Je pa vse skupaj priklopljeno na Yamaha RX-A780.

 

Sem odprt tudi za druge predloge v podobnem cenovnem rangu. V vsakem primeru se bom probal zbrcat nekam, da poslušam v živo. :-)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...