Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

tomzzi reče pred 6 urami:

?

Ni nič povezano z glasnostjo poslušanja? Ker to se bere kot da bi se kakšna zaščita vklapljala. Preveri, da ni kakšnega kratkega stika na povezavi ojač./zvočniki.

Sicer pa res napaka na ojačevalcu. Dvomim, da bi imeli software tako zbugan, da dobesedno ne bi delalo…

Sam sem sicer bolj pristaš principa manj v enem, kot obratno - hitreje najdeš morebitno napako. Žal pa to pomeni miljon škatel (8 z vštetim gramofonom, brez zvočnikov)…

Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 urami:

Sony al pa bose, ni neki ful za razmisljat. Vprasanje je samo kok se ti da cakat da dobis kaj v akciji. Ce ti je pomemben kes poglej xm3 ker so skoraj iste kot 4 pa velikokrat jih najdes znizane. 

 

kolk so realno znižanja 30-40%? al tudi več?

 

pa to se isce na mimo vrste in slovenskih straneh, al so neke nemske mega discount strani?

 



LP

Povezava do prispevka

Težko ti rečem ker tok spet ne spremljam, sem pa že videl XM3 za 200€, sam to je že kr vrhunski deal. Karkoli pod 300€ za xm4 in pod 250€ za xm3 je dober deal.
Big bang ima XM3 za 270€ (https://www.bigbang.si/sony-wh1000xm3b-brezzicne-slusalke-crne-izdelek-52553/) kar je sprejemljiva cena ampak ne za dol padat.

 

Razlika med 3 in 4 je v glavnem da lahko 4 pairaš z več (dvemi) napravami hkrati, med tem ko trojke ne moreš (če jih hočeš povezat na več naprav jih moraš dat v pairing mode al pa če imaš telefon z NFCjem tapnit na NFC - v vsakem primeru ko so enkrat povezane na eno napravo jih ne moreš force-connectat iz druge naprave). Kok ti je to pomembno pa sam veš. Sound in NC je tam-tam. 4ka ima malenkost boljši NC ampak je razlika iskreno praktično nična.

Povezava do prispevka

Iskreno sem zelo malo primerjal tko da lahko tut da se motim, ne zanikam. Od kar se ne ukvarjam več z zvokovno produkcijo sem drastično spustil standarde kvalitete in mi je bolj pomembna brezžičnost ko pa nek ful dober sound. Ne trojka ne štirka nimajo nekega omembe vrednega kvalitetnega zvoka, lahko za manj keša dobiš mnogo, mnogo bolj kvalitetno reprodukcijo zvoka. Nimaš pa BTja in NCja, kar je meni ful dealbreaker :D 

Povezava do prispevka
Lebowski reče pred 2 urama:

Men se tut sound zdi razlicen...veliko dlje bom zdrzal z glasbo na xm4 kot na xm3 preden bom posegel po proper slusah.

 

Kaj pa je proper? Po katerih posegaš? Res me zanima, ker nisem nek audiofil in sploh ne opzaim nekih detajlov. Meni je slično kot Areyu zdaj že dosti bolj pomembno da so brezžične ipd... kot pa, da se s kabli mrdam za nekaj kar kot laik ne opazim.

Povezava do prispevka

Velik support naglavnim xm3, hude slušalke.

 

Jaz že pol leta kupujem xm4, odlašam samo zato, ker so nardili čist majhno serijo belih, samo da so faking 70e dražje od črnih in rjavih. Zdaj v tem mediamarkt znižanju 300e vs 230e. Malo mi je neumno dat toliko več zaradi barve, samo malo pa mi tudi ni.

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 30. 12. 2021 at 20:35:

Danes sem prvič vklopil Denona in na moje razočaranje imam že problem. 

Kakšna ideja predno zapakiram in pošljem nazaj?

Pred cca 14dni prikapljal tastu podoben  Denon receiver... zaenkrat špila brez problemov, čene bi me že klicali kaj...

Mrežo sem povezal preko utp. Edino kar sem opazil, da pri prvem vklopu, kar dolgo traja da zažene postaje. Poizkusi še tovarniške nastavitve. 

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 1. 1. 2022 at 23:30:

 

Kaj pa je proper? Po katerih posegaš? Res me zanima, ker nisem nek audiofil in sploh ne opzaim nekih detajlov. Meni je slično kot Areyu zdaj že dosti bolj pomembno da so brezžične ipd... kot pa, da se s kabli mrdam za nekaj kar kot laik ne opazim.

Trenutno imam HD650 in pa Ether C (v preteklosti pa se LCD-2).

 

Sorry, vidim, da je malo narobe bilo razumljeno. Moje mnenje je, da za poslusanje glasbe ne rabis nic vec kot neke IEM s kitajske v rangu 30-50eur (soundpeats, QCY, KZ,...).

Pomojm veliko prej prideta v igro posentek in mastering. Seveda, se pa lahk gres neko zabavo in dlakocepis dalje ter kuris veliko vec $$.

 

Moj komentar je bil v smislu, da imajo xm3 nek sound signature, ki me je pri vecih komadih zmotil kot pa nove xm4. Ce se ne motim, so imele za moj okus malo prevec bass-a, ki je za povrh se rahlo boomy.

Samo (pre)vec bass-a meni se nebi bil tak problem...recimo, svoj cas sem imel tudi B&W P9, ki so notorious za prekomerno poudarjanje nizkih tonov. 

Ampak pri P9 me to ni toliko motilo zaradi dobre definicije nizkih tonov in drugace solidnega driverja (veliko se je dalo resit tut z EQ).

 

Je pa tako brskanje po spominu se extra subjektivno...ko bom imel kaj casa, bom povlekel xm3 vn in lahko naredim neko primerjavo.

Ampak v osnovi bi ti verjetno bolj, kot tako mnenje nekega laika, koristilo, ce jih lahko v kaki trgovini sam slisis in ocenis ali ti sedejo ali ne (edino kar steje).  

Povezava do prispevka

Jst uporabljam xm3 že eno leto pa pol kot glavne slušalke (vsak dan 8+ ur) in so mi zelo všeč. Prej sem uporabljal Senheiser HD6XX, sam se upgrejdal vente na računalniku in je zdaj preglasen (KEKW). Zvok je odličen (zlo primerljiv s HD6XX imo). Basov je meni glih prou, veliko poslušam rap in razne elektronske zadeve in mi sede. Vmes na VR uporabljam inear wireless slušalke in je razlika v zvoku res jarring, ko switchaš iz xm (zvok na inear je smeti, pa mam tud nek boljši Sony model). Sound proofing je odličen, sam otopi razne konsistentne zvoke in šume, govor je vseeno relativno moteč. Zelo udobne. Lovi kar dobro na daljavo, sam ne zelo, sploh pa ne skozi stene.  xm4 nima BT 5.0, tko da pomoje res ni vredno kupit novejše verzije. Mal so vroče za poleti, če nimaš klime. 

 

Na Amazonu je ponavadi tudi precej dobra cena, na .de maš za 200€ trenutno. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Zanimivo. Imam podobno situacijo. Doma imam preko ampa priklopljene HD6XX, sploh v službi sem pa pretežno na xm4. Ampak xm4 po mojem mnenju ne sežejo do kolen HD6XX, ki imajo preprosto veliko lepši, polnejši in bolj odprt zvok, sploh če zalaufaš kak kakovostnejši posnetek. Je pa res, da se človek zelo hitro navadi na brezžičnost in noise cancelling, ki sta pri xm4 top.

 

Kar se tiče razlike med xm3 in xm4 je pa meni najpomembnejša funkcionalnost to, da imajo xm4ke senzor in avtomatično zaustavijo glasbo, ko jih snameš z glave. 

uredilo bitje Heraklej
Povezava do prispevka

Glede na to da so HD6XX pravzaprav HD650 lahko mogoce komentiram.

Gotovo se strinjam s Heraklejem...ce bi bil primaren namen zgolj (pozorno) poslusanje glasbe, izberem HD650 over xm4 (se bolj pa xm3) every day of the year...AMPAK, imajo pa tudi HD650 poseben sound signiture, ki morda ne pase na vse zvrsti in predvsem ni vsec vsem. Sam jih ne bi izbral za rap ali elektroniko, ker imajo sicer poudarjen midbass (kar je lahko celo motece) in pa manjek pravega bass-a. So pa s svojo odprtostjo super za klasiko.

 

Meni je pri XM3 motece ne to, da imajo napihnjen celoten spodnji del frekvencenga spektra, ampak sam boomieness.

Recimo, ko se nisem imel xm4 sem veliko raje posegel po B&O H7 kot pa xm3, ce nisem rabil NC.

 

Morda tudi pozabljamo, kaksen produkt sploh te Sony-jeve slusalke so...definitivno ni kvaliteta zvoka na prvem mestu in s tem ni nic narobe.

Jaz jih (predvsem xm4) vidim kot odlicen NC bluetooth set, ki imajo good enough sound, da jih bom z veseljem uporabljal za neko nekriticno poslusanje glasbe.  

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
Lebowski reče pred 1 uro:

Glede na to da so HD6XX pravzaprav HD650 lahko mogoce komentiram.

Gotovo se strinjam s Heraklejem...ce bi bil primaren namen zgolj (pozorno) poslusanje glasbe, izberem HD650 over xm4 (se bolj pa xm3) every day of the year...AMPAK, imajo pa tudi HD650 poseben sound signiture, ki morda ne pase na vse zvrsti in predvsem ni vsec vsem. Sam jih ne bi izbral za rap ali elektroniko, ker imajo sicer poudarjen midbass (kar je lahko celo motece) in pa manjek pravega bass-a. So pa s svojo odprtostjo super za klasiko.

 

Meni je pri XM3 motece ne to, da imajo napihnjen celoten spodnji del frekvencenga spektra, ampak sam boomieness.

Recimo, ko se nisem imel xm4 sem veliko raje posegel po B&O H7 kot pa xm3, ce nisem rabil NC.

 

Morda tudi pozabljamo, kaksen produkt sploh te Sony-jeve slusalke so...definitivno ni kvaliteta zvoka na prvem mestu in s tem ni nic narobe.

Jaz jih (predvsem xm4) vidim kot odlicen NC bluetooth set, ki imajo good enough sound, da jih bom z veseljem uporabljal za neko nekriticno poslusanje glasbe.  

 

Zelo lepo napisano. 

Povezava do prispevka

Denon sedaj dela.
Občasno (redko kdaj) se sicer še izklopi ampak se je "ulaufal". Laughing

Dobil sem še zvočnike. Odločil sem se za zaenkrat Dali Spektor 2.
Delajo odlično za svoj denar in velikost.
Res manjka globine pa tudi visokotonci so "meh" ampak še vedno odlično.
Dobil sem jih za ugodnih 109€ po zvočniku.
Tako, da ni panike.

Imam pa sedaj še eno vprašanje.
Zrave receiverja sem dobil še jasno FM/DAB anteno.
Vendar ko hočem poiskat DAB postaje ne najde ničesar.
Nič!

Kje je fora?

No station found izpiše. Probal sem tudi ročno vendar je bil trud pravtako zaman.

A rabim boljšo notranjo anteno?

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Imam težavo z mojim shitty setupom :D
Imam 2 studijska monitorja ki sta povezana na laptop headphone output s kablom ki sem ga (povprečno) zlotal skupaj tako:
image.png.516e3c35fd9db72639159fbc46f94614.png

 

Valda to ni balanced povezava. In seveda posledično zvočniki malenkost brnijo, ampak samo ko imam laptop priklopljen na polnilec. Če laptop ni na polnilcu, brnenja ni. Polnilec in zvočniki so na isti fazi, celo na istem razdelilcu.

 

A imam problem s kablom ali čem drugim? Je to sploh rešljivo ne da kupim neko eksterno zvočno z balanced izhodom?

Povezava do prispevka

Enkrat je Slinch rekel, da so Nubert pa Teufel dobri zvočniki.

Zato je frend pri katerem pare nisu problem zdej sestavil 7.1 sistem z Nuberti, ki res bolano igrajo, ampak so res huge in design ni ravno men najlepši.

 

Pri men tudi pare nisu problem, para nema.

Zato sem kupil Teufel v akciji. Danes sem jih dobil, tko like v dveh dneh... ;)

https://si.teufelaudio.com/ultima-40-105781000

 

350€ s poštnino za taka dva zvočnika... Sicer jih še dolgo ne bom priklopil, ker mormo dnevno preurediti, ampak škatle so huge in težke, že če bi bli kamni notri bi bili vredni dostave iz Nemčije za ta denar.

Povezava do prispevka

Malo sem zastrigel z ušesi, ko sem videl ceno. A je kdo poslušal že tole zgoraj? So za kaj?

 

Nazadnje, ko sem bil pri modelu iz AV Planeta, mi je napolno shillal Triangle BR03 in še neke Epsilon zadeve. Ko sem vprašal za Klipsch bookshelfe, je rekel naj pustim to pri miru, ker so igrače za otroke. Pa prodaja drugače vse od naštetih. Morem reč, da je marketing spiel deloval, tako da sem imel namen letos ali drugo leto nabavit te Triangle BR03 in nov receiver. Imam/bom imel 2.0 sistem ali pa mogoče 2.1, če ne bo dovolj suvalo. Trenutno imam bolj začasno zraven TVja Edifier 1700, ki so bili eventualno mišljeni za na mizo pri računalniku.

 

Sedaj pa resno razmišljam, da bi se kar zakadil v tole, kar je atomic linkal. Če niso bistveno slabši kot tisti triangelčki in prodam stojala za zvočnike pridem že konkretno poceni skozi. Če uporabim atomicovo primerjavo, se mi zdi da bi se mi izplačalo že, če mi pošljejo 2 škatli dreka, ne pa kamnov.

 

Kakšno mnenje/nasvet?

Povezava do prispevka

Js sm mel tud ze Klipsch RP-600M doma in se bom kr strinjal z oceno mojstra iz AV Planeta, res so shit. So me takrat, ko sem upgradal sistem premamili dobri reviewi vsepovsod, ampak sm bil razocaran, ker jim manjka en cel spekter midov, hkrati so pa visoki toni tko zelo nasponani, da je men cist vse zvenelo narobe in neprijetno. Ne vem a je to stvar okusa, men je blo res cist mimo. So pa definitivno zelo lepi in mi je blo na nek nacin zal, ko sem jih posiljal nazaj, sam kaj ces.

 

Triangle BR03 ma pa kolega doma in meni osebno tud lepo zvenijo. Grejo pa baje super v kombinaciji s tem ampom - IOTAVX SA3.

Seveda pa ti noben ne more zdej rect kaj bo pasalo tebi v uho. Zvocnike kupovat po netu je nehvalezno, splaca se jih poslusat v zivo. Ne hitet in vzemi si cas, kupujes opremo za dlje. Noces necesa kar ti ne bo kul glej.

 

Izbira bookshelf vs. tower je pomojem najbol odvisna od velikosti prostora. Ce nimas ful velke sobe bi js za isti dnar rajsi vzel bookshelfe, res pa je da tud njih mors nekam pol postavit.

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

Jest nisem spet tolk zahteven, pač nikjer niso skurcal, pohvalil so build quality pa rekl so da je dost bassa, lih zame, ampak sem towerje kupil ravno zaradi tega, ker mi lepo zgledajo pač tko bolj fancy :)

Z bookshelfi pa ne bi nič na prostoru pridobil, ker itak rabiš stojala al neki...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Denny Crane reče Dne, 12. 1. 2022 at 18:36:

Malo sem zastrigel z ušesi, ko sem videl ceno. A je kdo poslušal že tole zgoraj? So za kaj?

 

Nazadnje, ko sem bil pri modelu iz AV Planeta, mi je napolno shillal Triangle BR03 in še neke Epsilon zadeve. Ko sem vprašal za Klipsch bookshelfe, je rekel naj pustim to pri miru, ker so igrače za otroke. Pa prodaja drugače vse od naštetih. Morem reč, da je marketing spiel deloval, tako da sem imel namen letos ali drugo leto nabavit te Triangle BR03 in nov receiver. Imam/bom imel 2.0 sistem ali pa mogoče 2.1, če ne bo dovolj suvalo. Trenutno imam bolj začasno zraven TVja Edifier 1700, ki so bili eventualno mišljeni za na mizo pri računalniku.

 

Sedaj pa resno razmišljam, da bi se kar zakadil v tole, kar je atomic linkal. Če niso bistveno slabši kot tisti triangelčki in prodam stojala za zvočnike pridem že konkretno poceni skozi. Če uporabim atomicovo primerjavo, se mi zdi da bi se mi izplačalo že, če mi pošljejo 2 škatli dreka, ne pa kamnov.

 

Kakšno mnenje/nasvet?

 

Evo sem prikopil včeraj k me je frend naštimal, ker jih je hotel slišat.

Morm rečt, da sva bila ful presenečena :)

Točno tako, kot so opisali. Zvočniki so zel solidno skup dani. Delujejo dost premium. Spilajo kar mogočno, bass je močan, visoki toni natančni, srednji mal manj, ampak vseeno cool. So bolj za poslušanje moderne elektoleonske in pop glasbe, kot za kako classico in rock. Za filme pa top.

najboljši 350€ nakup zadnjih 5 let.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...