Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Imam Dali Spektor 2 zvočnike. Koliko narazen bi bilo največ še ok za tako velikost zvočnikov? 

Razdalja do sedežne je 3.20m. 

Dnevni regal pa je dolg 3m. Razmak med njima je cca 2.70m. 

 

Drugače pa še eno vprašanje. 

Banana priključki da ali ne?

Sedaj imam ene kable iz amazona (kabel direkt). 

A bi pridobil kaj na zvoku če bi zamenjal zvočniške kable z recimo Audio quest?

 

Ker, da bi dal 60-70€ za nič pa tudi ne.

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 15. 1. 2022 at 19:48:

 

Evo sem prikopil včeraj k me je frend naštimal, ker jih je hotel slišat.

Morm rečt, da sva bila ful presenečena :)

Točno tako, kot so opisali. Zvočniki so zel solidno skup dani. Delujejo dost premium. Spilajo kar mogočno, bass je močan, visoki toni natančni, srednji mal manj, ampak vseeno cool. So bolj za poslušanje moderne elektoleonske in pop glasbe, kot za kako classico in rock. Za filme pa top.

najboljši 350€ nakup zadnjih 5 let.

Ma ja sem mislil zadnjič kar naročit, ker vidim, da imajo zastonj vračilo, če zvočniki niso ok.  Samo me je potem ZippeR malo ohladil in bom šel pred nakupom raje malo poslušat v živo. Kolikor sem videl rivjujev pa jih res nikjer zares ne spljuvajo. Izgledajo pa meni lepo. Takšni towerji mi bolj pašejo zraven TVja kot pa bookshelf zvočniki. A kdo ve kaj je boljše za takšen zvočnik, ki ima te bass odprtine na zadnji strani? Stena za zvočnikom ali odprt prostor? Pri meni je prostor med dnevno in kuhinjo tako, da imam pri zvočniku na eni strani samo delno steno zadaj. Zanima me tudi kakšna je dejanska razlika med dvema bookshelf zvočnikoma in subom na eni oz. dva towerja brez suba na drugi strani.

 

Najverjetneje bom prvo nabavil receiver in potem priklapljal razne zadeve gor. Samo kolikor vidim neke izbire ravno ni pri receiverjih. Stereo+sub, vsaj 4 HDMI 2.1 inputi, HDMI arc, spodoben jack za slušalke. Kolikor sem našel ustrezata samo Denon DRA800H in Marantz NR1200, ampak ima slednji samo 75W na kanal, kar ne vem, če bi bilo dovolj za npr. Triangle BR03. Prvega so pa spljuvali na nekem zanesenjaškem forumu z nekimi meritvami, za katere se mi ne sanja kaj naj bi predstavljale. Pa Marantza je pri nas težje dobiti po spodobni ceni, medtem ko je bil Denon na mimovrste 530€. Logično bi bilo, da pri stereo receiverju dobiš več za isti denar kot pri večkanalnem, ampak na prej omenjenem forumu se vrtijo neke teorije, da so pri Denonu uporabili osnovo večkanalnega in samo pobrali ven odvečne zadeve. Ni enostavno navigirat okoli takšnih mnenj nekomu, ki o teh zadevah nima pojma. :D

 

@tomzzi Kako se ti zdi zvok, če na jack priklopiš žične slušalke?

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 33 minutami:

Banana priključki da ali ne?

Samo ce ves da bos "velik" (vec k enkrat na dve leti) odklapljal in priklapljal.

Od same hvalitete ne bos pridobil nic, le ne bos raniral zick znotraj kabla ce bos veckrat od-/zategoval.

 

Sam glej da bos ta prave kable vzel za prav zanr glasbe:

🇲🇽 25+ Best Memes About Speaker Cable | Speaker Cable Memes
(hec, ce ni blo ocitno)

Povezava do prispevka

Zastopim. :D

Glede banana konektorjev...

Me je samo zanimalo, ker so deljena mnenja po forumih. Eni pravijo, da vpliva na kvaliteto zvoka. Verjetno isto kot pri kabllih. :D

 

@Denny Crane

 

Nisem še dovolj probal. Imam pa Focal Clear, Beyer T1, AKG K371 in Sennheiser HD 579 slušalke. 

Mislim, da sem bil "razočaran" glede ojačevalca slušalk. Se mi zdi preveč "moten" zvok. Preveč basa, midbasa in premalo detajlov. 

 

Pa tudi navit je potrebno glasnost. 

 

Po moje je Marantz 1200 boljša izbira. 

 

Več o ojačevalcu slušalk oziroma izhodu na receiverju povem kasneje. 

 

Povezava do prispevka

Do zdaj sem imel dva AV Receiverja z vhodom za slušalke (RX-V671 in RX-A780), pa sta oba bolj kot ne smeti. Na njima sem sprobal ATH-M50X, HD558 in HD6XX. Dokaj ugoden dedicated headphone amp ju pelje tako scat, da ni za verjet.

 

Tomzzi, kar se tiče bananc, so overall škoda denarja. Kot je rekel DaMachk, se ti jih splača samo, če boš res ful pogosto odklapljal/priklapljal, ker je bolj priročno. Sicer pa ne.

Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 9 urami:

Do zdaj sem imel dva AV Receiverja z vhodom za slušalke (RX-V671 in RX-A780), pa sta oba bolj kot ne smeti. Na njima sem sprobal ATH-M50X, HD558 in HD6XX. Dokaj ugoden dedicated headphone amp ju pelje tako scat, da ni za verjet.

 

Tomzzi, kar se tiče bananc, so overall škoda denarja. Kot je rekel DaMachk, se ti jih splača samo, če boš res ful pogosto odklapljal/priklapljal, ker je bolj priročno. Sicer pa ne.

Za banance sem spraševal, ker mi v predalu ležijo od kabel direkt ene. 

Ne da se mi pa brezveze razdirat sistema. 

Ne bom non-stop priklapljal. 

Hvala!

 

Glede ojačevalca slušalk v receiverjih se pa strinjam. 

Osebno bom ob prvi priliki probal zunanji amp za slušalke.

 

Mi je bil pa všeč Sonyev receiver glede tega. Ga ima oče in je odličen. 

Gre pa za STR-DN1080 model. 

To pa je odličen receiver. Tudi izhod za slušalke je več kot ok.

 

Škoda, ker ga ni za dobiti. 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeno, železninarsko občestvo.

Imam eno vprašanje glede nakupa mikro hifi sistema. Začelo se je tako, da sem najprej kupil en soundbar za cca. 200€, s katerim bi predvajal tudi glasbo preko BT in usbja. Z zvokom sem bil sicer čisto zadovoljen, je pa BT deloval zelo slabo, kar je bila očitno serijska težava teh Philipsovih soundbarov. Ker se mi ni dalo več ukvarjati s tem, sem vse skupaj malo pustil ob strani, potem pa sem prišel na idejo, da bi raje kupil en mikro hifi sistem, ki bi ga priklopil na televizijo, ker sicer itak več poslušam glasbo kot pa gledam tv. Iz tega sledi nekaj vprašanj:

1. TV ima samo izhod optical audio, ampak kolikor sem na hitro zguglal obstajajo adapterji na RCA oziroma AUX?
2. Je kakšna za laika zaznavna razlika med RCA in AUX, če bi vanj priklopil tv?

Ugotovil sem, da je v Sloveniji dokaj majhna izbira kakšnih midrange sistemov za par stotakov. Glede na moje potrebe in želje, mi je tole padlo v oči: https://www.panasonic.com/si/consumer/zabavna-elektronika-za-domaco-uporabo-in-hi-fi-naprave/mikro-in-minisistemi/hi-fi-mikrosistemi/sc-pmx90.html 

Predvsem tale del mi je intriganten:
image.thumb.png.f3a3684600ff36aa9dc37890716db824.png

Se pravi, če bi TV priklopil na AUX tega sistema, bi dejansko deloval enako kot če bi imel hdmi arc, right? 

 

 

 

Drug sistem, ki je denarnici malenkost bolj prijazen: https://www.makspro.si/mikro-hi-fi-stolp-sony-cmt-sbt100.html 

Ta nima te funkcije in ne podpira flac formata, kar se tiče zvoka sta pa sicer oba zelo visoko ocenjena na testih.


Če ima kdo od tukaj prisotnih še kakšno mnenje ali nasvet, bo dobrodošlo. Samo prosim imejte v glavi, da sem imel en določen čas en mikro sistem za 100€, ki mi je bil že na spodnji meji zadovoljivega (https://www.mimovrste.com/mikro-glasbeni-stolpi/panasonic-glasbeni-stolp-sc-pm250eg-k), tako da bosta - kar se tiče peformansa - sigurno oba zgornja sistema zadovoljila moje avdiofilske potrebe in ne mislim dati še 100 eur za nekaj kar bo ful boljše, ker je to igra, ki nima konca. :) Po drugi strani pa, če ima kdo kakšen predlog v smeri nižjega budžeta, pa čisto dobrodošlo. 

Hvala. :)

Povezava do prispevka

Glede optike in konverterja v rca: to je enostaven DAC ki ga lahko dobis za drobiz na aliexpressu, nimam pa pojma kok je to kej kvalitetno. Tle edino lahko pridobis/zgubis kvaliteto, torej, kako kvaliteten DAC bos mel. Ce povezes na TV to zgleda tako da dobis na opticni izhod tisto kar bi sicer na TV zvocnike. Jz mam tko povezan en phillips soundbar ki je sicer hot garbage ampak dela pa :D Na tvojem mestu bi priklopil na RCA da imas TRS priklop se prost za bogsigavedi kaj. 

FLAC podpora ti bo koristila samo ce mislis v sistem priklapljat usb kljucke s takiki file-i drgac ga ne rabis. 
Glede ostalega pa raje summonam resident gifi eksperta @Slinch

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 9 urami:

1. TV ima samo izhod optical audio, ampak kolikor sem na hitro zguglal obstajajo adapterji na RCA oziroma AUX?

spacer.png

 

+

 

spacer.png

 

Thrivial reče pred 9 urami:

2. Je kakšna za laika zaznavna razlika med RCA in AUX, če bi vanj priklopil tv?

RCA je tip priključka, AUX je samo ime "vhoda", lahko je na RCA, jack 3,5mm.... (poglej kaj imaš na HIFIju).

 

Thrivial reče pred 9 urami:

Predvsem tale del mi je intriganten:
image.thumb.png.f3a3684600ff36aa9dc37890716db824.png

Se pravi, če bi TV priklopil na AUX tega sistema, bi dejansko deloval enako kot če bi imel hdmi arc, right? 

Ja, po navedenem, naj bi bilo tako, kako je pa v praksi pa ne vem.

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 11 urami:

če ima kdo kakšen predlog

 

Tole: https://www.makspro.si/avdio-in-video/glasbeni-stolpi/denon-mikro-sistem-d-m39-srebrna.html

 

Ima optični vhod, tako da ne rabiš adapterja za priklop TVja. Nima BTja. Če ti je slednji ful pomemben, vzami unga Sonyja. Pol boš pač rabil adapter za TV. Za flac se ne sekiraj, ker boš poslušal na hifiju za 200e.

 

 

 

Povezava do prispevka

Iščem zamenjavo za PC/home zvocnike. Buđet do max 500€, max 2 zvocnika. Ni treba da so ful zbijajo (pac ne rabm hudih basov), ke sem v bloku. Primarno za špile, filme, metal/jazz muzko, kak podcast. Plus pike, če ma wireless opcije.

 

Pa trgovci lohk iz EUja, ne nujno Slolvenije. 

uredilo bitje colonel Tavington
Povezava do prispevka

@Arey, @rajc91 in @Slinch, hvala za vse odgovore, stvari so mi kar precej bolj jasne zdej. 

 

Arey reče pred 3 urami:

Glede optike in konverterja v rca: to je enostaven DAC ki ga lahko dobis za drobiz na aliexpressu, nimam pa pojma kok je to kej kvalitetno. Tle edino lahko pridobis/zgubis kvaliteto, torej, kako kvaliteten DAC bos mel. Ce povezes na TV to zgleda tako da dobis na opticni izhod tisto kar bi sicer na TV zvocnike. Jz mam tko povezan en phillips soundbar ki je sicer hot garbage ampak dela pa :D Na tvojem mestu bi priklopil na RCA da imas TRS priklop se prost za bogsigavedi kaj. 

FLAC podpora ti bo koristila samo ce mislis v sistem priklapljat usb kljucke s takiki file-i drgac ga ne rabis. 
Glede ostalega pa raje summonam resident gifi eksperta @Slinch

 

TRS = 3.5 bananca? Tukaj je edino kar mi je ful mikavno, da se ta Panasonicov sistem sam zažene, če pride vir zvoka in potem efektivno lahko deluje kot soundbar s hdmi arc. A mislite, da se kej pozna razlika v kvaliteti zvoka, če gre preko DAC na 3.5mm ali na činče v primeru sistemov, ki jih jaz gledam? Oziroma - a bi bilo opazno, če bilo digital-digital / digital-DAC-3.5mm / digital - DAC - RCA?

 

Vidim sicer, da je teh DAC zadev res milijon na aliexpressu in za dosti majhen denar, tako da bi bilo to precej enostavno izvedljivo. 

 

@Slinch, BT mi je dobesedno dealbreaker, ja. Sem pa našel potem tole, ki ima tudi digitalen vhod: https://www.makspro.si/avdio-in-video/glasbeni-stolpi/denon-d-t1-mini-sistem-crn.html. Mi je pa minus, da se očitno ne da odstraniti mrežice, ker mi zvočniki izgledajo ful bolj sexy, če se vidijo direktno membrane :D  

Vem, da je far fetch, ampak vseeno - je to kakšen standard/pogost, da se sistem aktivira ob začetku predvajanja (recimo pri digitalnem vhodu) in zato ni posebej navedeno ali je bolj Panasonicova posebnost za tisti model in mi zdaj ostane, da poskušam preko njihovih supportov izvedeti kaj pametnega. Meni se zdi res sweet funkcija, zdej ko vem, da obstaja. :)

 

EDIT: tale Panasonic je generalno enak kot prvi naveden, samo ima še digitalni vhod: https://www.makspro.si/avdio-in-video/glasbeni-stolpi/panasonic-sc-pmx94-micro-glasbeni-stolp-dab-srebrna.html, se mi tudi zdi dober buy. 

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 minutami:

@Thrivial ce tako zelo zelis hdmi arc behavior zakaj potem enostavno ne kupis necesa s hdmi arc? Ali nekaj vec kesa za receiver + zvocnike al pa nov soundbar ce ze nic drugega. 

 

Predvsem zato, ker ne nisem našel ničesar v tem približnem pricerangu. Verjetno bi moral kupiti potem nek ločen receiver in zvočnike? 

Sem našel še en sweet feature - auto wake up, ko povezana bt naprava začne predvajati zvok: https://www.makspro.si/avdio-in-video/glasbeni-stolpi/onkyo-cs-375-dab-mini-sistem-srebrna.html :D 

 

 

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče Dne, 28. 1. 2022 at 10:21:

Iščem zamenjavo za PC/home zvocnike. Buđet do max 500€, max 2 zvocnika. Ni treba da so ful zbijajo (pac ne rabm hudih basov), ke sem v bloku. Primarno za špile, filme, metal/jazz muzko, kak podcast. Plus pike, če ma wireless opcije.

 

Pa trgovci lohk iz EUja, ne nujno Slolvenije. 

 

colonel Tavington reče Dne, 28. 1. 2022 at 11:25:

Na mizo, poleg monitorjev.

Mam mejn plac, tak da od mize pa do kuhinje je ene 5 metrov :D in do tja je tut fino, da se sliši.

 

bump

 

gugl mi na prvo žogo (best PC speakers) vrže razne Bose Companion 2 Series III, AudioEngine A2+, Razer 2.0 Nommo Chroma, brdo nekih Logitechovih setov in podobno.

Povezava do prispevka

AE A2 mislim da ima @tomzzi

Bose jz nisem velik fan ker se mi zdi da so ful prevec smiley curve na sploh. 
Ostalih ne poznam. 
Jz mam doma recimo 2x Yamaha HS50m in sm ful zadovoljen, ne bi jih pa nujno priporocal ker so precej tight in res nimajo veliko bassa. Minus je se da sem moral lotat svoj kabel (balanced vhodi) in da je treba prizigat vsakega posebej.  Je pa zelo kvaliteten zvok za tako ceno. 

Povezava do prispevka

Audioengine A2+ imam jaz ja.

Tako bom rekel. Moči je več kot dovolj. Celo preveč. Če imam vezane preko RCA iz DAC-a (ifi iDAC2) direkt na zvočnike je celo preglasno.

Je pa vse odvisno od prostora glede zvoka jasno. 

In postavitve zvočnikov. So namreč zelo občutljivi na postavitev.

 

Zvok je načeloma ok. Načeloma. 

So pa po moje reviewi na spletu napihnjeni. 

Definitivno je preveč mid-basa oziroma je napihnjeno frekvenčno območje okrog 140-170hz.

Velikokrat iz tega razloga zvenijo "boxy". 

Pravega basa ni!  Ali pa so moji že hin. So nekaj let stari.

Je pa midrange soliden. Zelo. Pravtako visokotonci čez katere nimam pripomb. 

Lahko bi bili sicer bolj poudarjeni in z več detajli a so ok. 

 

Mene vse bolj "moti" manjko basa. 

Verjetno bom tudi menjal vendar tudi sam trenutno ne najdem alternative. 

Prostora na "pisarniški" oziroma računalniški mizi doma ni ravno veliko, ker je 110cm široka. 

 

Sam trenutno rešujem zvok z EQjem (Equalizer APO + Peace GUI) in z Schiit Loki analognim EQjem za dodaten bass boost. 

Čudežev se ne da narediti. 

 

Moje priporočilo?

Ja in ne. Če ti bas ni pomemben so pogojno ok. 

Je pa OBVEZEN eq 110-180hz območja. Pošteno navzdol. 

Drugače ni ok.  

 

 

 

Povezava do prispevka

S tem caviatom da je omenjen range pogosto problem pri majhnih bookshelfih ker se tko maskira odsotnost nizkih frekvenc ki jih tako veliki zvocniki zaradi fizikalnih omejitev ne morejo reproducirat. Edina resitev je nakup suba in zvocnikov ki ne bobnijo v low-mid al pa vecjih zvocnikov. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Ja normalno. Itak je normalno, da ne zmorejo reproducirat basa, ker so majhne škatlice. 

Verjetno bi bil pravi odgovor kompakten 2.1 sistem ali pa nakup sub-a. 

Problem pri A2+ je, da kljub dodanem sub-u še vedno špilajo vse do "65Hz" 

Je potrebno dodati vmes še kakšen aktiven crossover. 

 

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 2 urama:

Velikokrat iz tega razloga zvenijo "boxy". 

Pravega basa ni!

Je pa midrange soliden. Zelo. Pravtako visokotonci čez katere nimam pripomb.

 

Js mam tud AE A2 na mizi (pomoje ze vec kot 10 let) in se strinjam s tem.

Sicer jih za resno poslusanje glasbe ne uporabljam nic vec odkar mam hifi oz. slusalke, so pa zelo solid za spile in pisarnisko rabo - videokonference, youtube, etc.

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

Jst mam doma JBL LSR 308(P MKII) in igrajo kr fino. So pa to vseeno monitorji, tako da ce mas kaksne specificne preference po boostanem bass-u etc, potem tole to ne bo

Mas pa kle mal vec info (predvsem so stvari veliko bolj objektivno podane, kot katerakoli informacija, ki bi prisla od mene).

 

Nic nisi rekel glede prostora, vendar mogoce ti pa pridejo bolj prav LSR 305 ali LSR 306.

 

Drugace so nasplosno zadnje case kar popularni razlicni aktivni monitorji za desktop use.

 

Z audioengine imam edino izkusnjo z B2. B2 se mi ni dopadel in ga nimam vec (ne pove pa to verjetno veliko o A2 in se manj o A5).  

Povezava do prispevka

Prostor je podolgovat 30 kvadratov garsonjere, pc z mizo v eni izmed kratkih stranic. Kakih besnih bassov namenoma nečem oz. bi kupil raj sub kasneje, če bom menjal plac, ker sem v najemu sred bloka. Pa ni glih ful dobr zvocno izoliran. Ja, poslušam heavy metal ampak me ne mot, če ni komad bassa. Za to greš na koncerte heh.

 

Trenutno imam nek star cheap 5.1 od logitecha, ke vse poka in mam zastonj radio, če je pc idle. Plus vse zvocnike mam spredej, ker zadnjih ne morem nikamor postavt. Ergo je vseen če nabavm 2 res kvalitetna in toj to. Sam že zdej jih mam na 80-90% glasnosti v winsih in skor do konca na zvocniku, da se normalno slis po fletu oz. na 60% če špilam.

 

Pa wireless bi bil super, ker diametralno na drug stran fleta mam delovno mizo in služben leptop z obupnimi vgrajenimi zvočniki. Tak da si lohk dam normalno glasbo prek btja, ko delam. Ke cel dan slušalk je mal preveč zame.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...