Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Neve al pa nč! :D Gearsluts mafija ;) hec, hec :D Danes so razlike v opremi res minimalne. Mislim, če pogledaš čisto osnovne sestavne dele, vse skupaj ni drugega kot samo ojačevalci in filtri + konverter. Sicer ne vem zakaj so slabi driverji. Zaradi latence ali radi crashajo?

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 14 urami:

Ima kdo kakšne izkušnje s filanjem stojal za bookshelf zvočnike? Lahko notri namečem biloker pesek, ki ga najdem v Merkurju ali se je potrebno stegnit po kakšnem gradbenem materialu? Gre tudi z nagrobnim kamenjem?

 

Pa zanima me tudi kako bi bilo najboljše zamašit luknje za kable na stojalu. Sem razmišljal, da bi razrezal polivinil pa ga dal notri in potem nafilal pesek v polivinil.

 

Kakršenkoli nasvet bo dobrodošel, ker to počnem prvič. Je pa res, da grejo na stojala kitajski zvočniki, tako da prosim ne mi s kakšnimi jeklenimi kroglicami in podobnimi cenovno nesorazmernimi rešitvami.

 

EDIT - To bi bilo verjetno ok, ane? https://www.merkur.si/pesek-za-peskanje-kema-beli-suhi-kremenov-pesek-0-1-0-8mm-25kg/

 

Sim bolj drobna mivka kar jo dobis v Merkurju bo super. Vrecka ali ne vrecka je vrjento povsem brezpredmetno, ker tebi se gre samo za maso znotraj zaprte lesene skatle, tako da se tle odlocis za bolj prakticno resitev. Sicer pa ce imas zelo majhne luknje jih zapres z lesnim kitom al kaksnim silikonom, akrilom al karkoli imas pri roki.

Povezava do prispevka

Tudi sam sem tudi šel v nabavo novega interfacea, kolebal sem med Audient Id4 in SSL2+, izbral sem slednjega, ker ne potrebuje dodatnega napajanja (pa tudi izgleda bolje).

 

Drugače pa Arey malo govori iz riti kar se tiče Behringerjevih kartic, pred kratkim sem imel na testu UMC202HD, nobenih težav z driverji, solidni MIDAS preampi, za domačo rabo rabo in za to ceno več kot odlično.

20200625_110017.jpg

Povezava do prispevka

Da še mal upgrejdam seznam:

 

QCY QS2:

https://www.aliexpress.com/item/32985227564.html

 

Mi jih je šenkal kolega in jih preizkušam že zadnjih par dni.

 

Pač overall so kr "steal" za 15€ v kolikor upoštevamo, da so true BT.  Soundwise... sub bass heavy, kanček premalo mida (sploh low)...  overall solidne/povprečne+ V shaped slušalke.

 

Kakšne resne primerjave s high end robo se ne more delat... tudi recimo niso ravno konkurenčne chi-fi gemom kot so HM7,  KZ ATE, MS16, HD681..

 

Načeloma če se potrebujejo take slušalke je tole kr zagotovo best p/p bye kokr bi reku kolega šilc.

 

Realno se komot primerjajo z  komercjalno robo, ki se dobi pri nas za kar nekaj deset eur več.

 

Zvočna ocena je tam 3.5/5,  celotno oceno pa zvišam za eno cifro, ker sm nad izdelkom presenečen. Soliden build, mikrofon deluje odlično... skratka ni, da ni...

 

Jaz jih imam preko BTja povezane na TV in bulim ponoč YT pa delajo odlično

 

Primerne slušalke za športat, službo, javni prevoz, špile ali TV, ne bi pa ravno na kavču poslušu prvega CDja The Walla :)

 

 

Zdej če so pametni, bojo zadevo še malo izboljšal (najdu sm ene par manjših težav), namenijo neki keša v marketing pa fuknejo notr magar driver od HM7 ali kaj podobnega

 

kačing 50€ pa lep lp 

 

Bo še zanimivo videt kaj bo QCY naredu v prihodnjem letu-ih

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Arey reče pred 9 urami:

To kupujes s kaksnim razlogom al ker se dobro slisi BONE CONDUCTION?

Ne, ne kupujem samo zato ker bi se termin “BONE CONDUCTING EARPHONES” fajn slišalo in je neka super-duper nova tehnologia. 

Stasis reče pred 5 urami:

EARPHONE

 Očitno sem storil kolosalno napako ko sem zgornji termin napisal z velikimi črkami in ..... upam, da ni preveč moteče ker je z veliko napisano. hahaha. Sam sem hotel poudarit da kupujem točno to, kar je napisano z veliko.

 

Kupujem za osebo ki ima poškodbo sluha, je imela vdrt bobnič in na ta račun tudi ma eno uho občutno slabše sliši, in tudi slabo prenaša klasične earbudse in earphonse. In domnevam da bi bila to za njo najboljša opcija.

 

hvala za morebitne nasvete. 

uredilo bitje Zaphod_B75
Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 minutami:

Ah sploh nima veze z velikimi črkami, raje sem vprašal ker se sicer sliši kul samo v resnici ni nevem kaj. Ne vem kako je s poškodbo bobniča ampak sliši se kar kul. Nimam pa nasvetov, sorry, samo zanimalo me je :)

Ja vem da ni nevemkaj, sem že iz prvih par pogledanih youtube revjujev to izluščil. Kot napisano za njo.... a sploh obstajajo še boljše opcje?

Povezava do prispevka

Mje, bone conduction slušalke padejo nekako iz hi-fi in avdiofilskega polja zaradi njihove specifike. Tudi jaz razmišljam o nakupu takega tipa slušalk, sicer iz drugih razlogov (šport, kolesarjenje) ampak nič ne de. Po mojem iskanju nisem našel ničesar kar bi bilo zares budget in strašno kvalitetno. Aftershokz firma ima skoraj monopol na tržišču in cene niso nizke. Ali-Express ponuja sicer nekaj variacij ampak niso blazno poceni in rivjuji niso enotni. Na žalost smo tukaj na buy and try teritoriju. Prilagam link s katerim sem jaz začel nabiranje podatkov o teh slušalkah, upam, da ti pomaga. 

 

https://www.headphonesty.com/2019/04/best-bone-conduction-headphones/

 

https://www.soundguys.com/best-bone-conduction-headphones-30293/

Povezava do prispevka
Zanci reče Dne, 12. 7. 2020 at 14:55:

Kaj je best buy  za towerspeakerje ? kakšen receiver rabim?

 

gledal sem malo arendal, klipsch, kef...?

 

do 5000 eur?

 

woofer recimo da imam  dokaj ok klipschev  (rang 600e)

 

par let nazaj so bli kef 50% off, je kak dober deal sedaj?

Izbire imas ogromno in edino sam lahko dolocis kaj je best buy zate. Torej pojdi naokoli do raznih dealerjev in probaj poslusati 

cim vec razlicnih sistemov. Dobro mesto (v Slo) sta tudi jesenska hi-fi showa, ki sicer nista ne vem kaj, ampak tod naokoli

vseeni najbolsa priloznost za slisat razlicne stvari na kupu. 
 

Vsekakor v tem razredu kar nekaj prisparas, ce kupujes rabljeno. Zahteva pa to malce vec truda in navsezadnje tudi malce

vec riska.

 

Uporabljal jih bos kot stereo setup, home theater ali oboje?

 

Zvocniki, ki ti pasejo na uho (in konci fazi najbrz tudi oko) so najpomembnejsi clen sistema, vendar solidne amplifikacije

in source komponent tudi ni za zanemarit.

 

Jaz ti lahko samo povem s katerimi zvocniki se spogledujem sam, vendar to ne pomeni, da bi isti ustrezali tudi tebi.

- heco direkt (zweiklang ali pa dreiklang)

- T+A TCD serija (po moznosti 210 ali 110)

- focal 1027 ali 1028 Be

 

Jaz gledam za striktno stereo setup. Zvocniki zgoraj so si med sabo razlicni a po slisanem vem, da bi bil s katerimikoli

od njih zadovoljen (tako ali tako je vecji problem soba). Vsekakor pa ne bi mogel rect, da je bilokateri od teh best buy,

ker je stvar zelo subjektivna in nabor zelo sirok.

 

Glede amplifikacije. Sicer nisem ekspert za HT, ampak po do sedaj slisanem, bi vsekakor razmisljal o locenem ojacevalcu

(mocnostni stopnji) za prednja dva zvocnika.

 

evo, my 2 cents

Povezava do prispevka
Zanci reče pred 28 minutami:

js sem gledal mal kef r11, piše da so best buy, vaša mnenja??

 

a rabim še poseben amp+dac al samo dac z vgrajenim? kok € bi mogu za to odštet da bi šlo skupi?

Ti sam poglej za kerga pise, da je best buy, in si.

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
Zanci reče pred 1 uro:

a rabim še poseben amp+dac al samo dac z vgrajenim? kok € bi mogu za to odštet da bi šlo skupi?

 

lahko amp + dac

 

lahko amp z vgrajenim dacom

 

v grobem računaj še vsaj 50% cene zvočnikov za amp

 

če ti je skupen budget 5k €, bi razdelil 3k za zvočnike in 2k za amp

Povezava do prispevka

Odvisno kaksno frekvenco menjanja komponent bos imel.

Sam bi raje gledal loceno amp in dac, saj se tehnologija in kvaliteta slednjih

spreminja veliko hitreje kot pri ampih (tudi veliko hitreje ceni).

Ceprav je res, da se je tudi pri ampih najverjetneje odvil oz se odvija preskok iz

solid state v digitalno...odvisno koga prasas. 

Pri dacih bi naz osebno pogledal za SMSL, Topping, Sabaj ponudbo, saj imajo odlicen p/p (pozor, niso

cisto vsi modeli tako super). Drugace je bil v zadnjih letih izmerno popularen RME ADI-2, vendar

je malce drazji in ga jaz osebno nisem pripravljen placat.

Povezava do prispevka

Mnja samo ce imas kolikor toliko kvaliteten solid state amp je menjava za boljsega smiselna samo ce res kupujes ful top shelf cel signal chain, al pa.. Ne vem, ni ravno.

Med tem ko daci (predvidevam da pod to steje receiver za razne hdmije in podobno navlako) zastarijo neprimerno hitreje, sploh ce pridejo kaksni novi standardi.

Povezava do prispevka

Če bi jaz lih slučajno potreboval laboratorijske inštrumente za poslušat glasbo:

 

http://www.audio-gd.com/Products-EN.htm

 

Skor zihr neki od tega.

 

 

Vem kakšn je faktor "premium" materiala tle notr pa kako se tole dela... 

 

Recimo ne kočler edition NFB11 ima notr TCXO  (pa je dražji nekih 20€ od navadnga modela). Skratka valda, da fukneš še tistih 30€ zravm, da se v bifeju pohvališ, da maš DAC s TCXOjem :avadodo:

 

Sicer ajd, obstaja verjetnost, da ima kdo še kakšno "high end" sovjetsko zadevo z atomsko uro al pa kakšn premium izdelek iz land of the free z GPS clockom... ampak highly unlikely, ker je TCXO v audiju 9999% overkill. 

 

Enkrat si bom nabavu performance edition NFB11 ampak mi trenutni DAC zadostuje, realno pa bi za 350€ vložka mogoče pridobu 5% na zvoku in 99% na faktorju kurčenja

Povezava do prispevka

Mislim, da se glede tega tukaj vsi strinjamo.

Sam, tudi ce bi bilo omejitev nebo, ne bi sel cez nek Topping DX7 + Nord purifi stereo amp ali pa 2x Schiit Aegir.

To si za oboje skupaj na okoli 2k. Pa ze to je mal preserancija. Bom pa definitivno spremljal trg rabljenih,

ce kaj zanimivga popne vn. Obstaja pa se nesteto drugih kombinacij, ki so sigurno dobre.
(Zase vedno razmisljam o 2.0 sistemu, eventuelno 2.1 za ksn film.)

Povezava do prispevka

Drugač ena zanimiva alternativa je, da nabaviš par aktivnih studijskih monitorjev in malo boljši, dizajnerski mikserček, da bo fensi. Varianta jbl308 ali pa kake dražje fore, odvisno od placa. Consumer studijska roba je bolj ali manj balansirana, če se na to pališ. Tudi pre/poweramp načeloma lahko narediš na par načinov. Ajde, če so neki jaki izolirani i/o še štekam, ker transformatorji niso poceni, sicer je pa na neki točki vse skup larifari, sploh glede na place v katerih se posluša. Pa itak ne želiš tretirane sobe pa x na sweetspotu za casual poslušanje. Meni so monitorji res hudi za poslušat muziko. Mogoče sem jih samo navajen, ampak mi sede, da slišim detajle pa da ni nekih čeških bas boostov. Predlagam zato, ker se je frend nekaj časa nazaj enako palil na audiofilsko robo za globoke denarnice, potem je pa pri meni slišal monitorje in mu zdaj dogaja to.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...