Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Z wireless verjetno mislis predvsem bluetooth, right?
Jaz bi na tvojem mestu to dvoje locil, ce ti to vizualno/prostorsko ustreza. Zvocniki zastarijo veliko pocasneje kot pa tovrstna elektronika.

 

Potem lahko imas neke solidne monitorje + your choice of majhne skatlice ala tole (mislim, da se dobi se kaksna cenejsa stvar...morda tudi rabljeno).

Bonus je, da imas se very performant dac in pa headphone amp. Samo ideja.

 

Drugace pa morda nekaj v stilo Audioengine A2+, A5+ ali pa Heco Ascada 2.0 (tega je zdej res velik na trgu smz).

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka

Najbolj easy in safe pristop:

 

- premeriš, koliko placa imaš na mizi

- poiščeš 8" aktivne monitorje, ki ti gredo v ta plac

- bonus točke, če imajo featureje, ki jih rabiš (če nimajo boš že dodal nek gizmo, raje to kot beden zvočnik)

 

Za 30m2 je 8" pač res fajn, 7 pogojno, karkoli manj je že kisla. Sploh ni pomembno, če ne misliš / ne moreš dajat na glas, v bistvu je še pomembneje, da dobiš nek low end tudi pri nižjih jakostih in z majhnimi pokalicami ga ne boš. Tojto kar moraš razmišljat :)

Povezava do prispevka
Thrivial reče Dne, 27. 1. 2022 at 22:38:

Pozdravljeno, železninarsko občestvo.

Imam eno vprašanje glede nakupa mikro hifi sistema. Začelo se je tako, da sem najprej kupil en soundbar za cca. 200€, s katerim bi predvajal tudi glasbo preko BT in usbja. Z zvokom sem bil sicer čisto zadovoljen, je pa BT deloval zelo slabo, kar je bila očitno serijska težava teh Philipsovih soundbarov. Ker se mi ni dalo več ukvarjati s tem, sem vse skupaj malo pustil ob strani, potem pa sem prišel na idejo, da bi raje kupil en mikro hifi sistem, ki bi ga priklopil na televizijo, ker sicer itak več poslušam glasbo kot pa gledam tv. Iz tega sledi nekaj vprašanj:

1. TV ima samo izhod optical audio, ampak kolikor sem na hitro zguglal obstajajo adapterji na RCA oziroma AUX?
2. Je kakšna za laika zaznavna razlika med RCA in AUX, če bi vanj priklopil tv?

Ugotovil sem, da je v Sloveniji dokaj majhna izbira kakšnih midrange sistemov za par stotakov. Glede na moje potrebe in želje, mi je tole padlo v oči: https://www.panasonic.com/si/consumer/zabavna-elektronika-za-domaco-uporabo-in-hi-fi-naprave/mikro-in-minisistemi/hi-fi-mikrosistemi/sc-pmx90.html 

Predvsem tale del mi je intriganten:
image.thumb.png.f3a3684600ff36aa9dc37890716db824.png

Se pravi, če bi TV priklopil na AUX tega sistema, bi dejansko deloval enako kot če bi imel hdmi arc, right? 

 

 

 

Drug sistem, ki je denarnici malenkost bolj prijazen: https://www.makspro.si/mikro-hi-fi-stolp-sony-cmt-sbt100.html 

Ta nima te funkcije in ne podpira flac formata, kar se tiče zvoka sta pa sicer oba zelo visoko ocenjena na testih.


Če ima kdo od tukaj prisotnih še kakšno mnenje ali nasvet, bo dobrodošlo. Samo prosim imejte v glavi, da sem imel en določen čas en mikro sistem za 100€, ki mi je bil že na spodnji meji zadovoljivega (https://www.mimovrste.com/mikro-glasbeni-stolpi/panasonic-glasbeni-stolp-sc-pm250eg-k), tako da bosta - kar se tiče peformansa - sigurno oba zgornja sistema zadovoljila moje avdiofilske potrebe in ne mislim dati še 100 eur za nekaj kar bo ful boljše, ker je to igra, ki nima konca. :) Po drugi strani pa, če ima kdo kakšen predlog v smeri nižjega budžeta, pa čisto dobrodošlo. 

Hvala. :)

 

 

Samo za update - sem kupil potem Panasonicov komplet (https://www.panasonic.com/si/consumer/zabavna-elektronika-za-domaco-uporabo-in-hi-fi-naprave/mikro-in-minisistemi/hi-fi-mikrosistemi/sc-pmx90.html) in sem izredno zadovoljen. Edino kar je manjši minus je, da BT začne izgubljati signal, ko dam telefon v drug prostor, kar se mi je dogajalo že pri soundbaru, pri enem cheap 100€ mikro sistemu pa je delal brez problema. Če ima kdo kakšne ideje, kakšna interferenca kje? 

 

Sicer pa FYI - ko sem brskal po starih reviewjih, sem ugotovil, da je prva verzija prišla ven nekje 8 let nazaj in je imel takrat retail price ~700€, tako da se mi zdi 245€ kar zelo dober deal, ker praktično ne pogrešam nobenega modernega featurja razen hdmi arc. :)

Povezava do prispevka

BT ti zna jebat lokalni WiFi signal cesta na isti frekvenci. ce mas moznost Wifi dat na 5g se naceloma znebis teh problemov. 

 

Drugace pa BT predvajanje na domacem sistemu je dost passe. Skoda k nisi dal par EUR vec za kak sistem ki ga lahko priklopis na internet in ti sam predvaja iz Spotify. Moj denon ma HEOS system ki deluje perfect. 

Povezava do prispevka

Zdravo. Nekaj let nazaj sem se tu posvetoval glede nakupa slušalk Sennheiser HD599 v kombinaciji s FiiO E10K Olympus 2. Neverjetno sem zadovoljen s to kombinacijo in jo dnevno uporabljam.

 

Zvočnikov, razen enega mini prenosnega za na teraso, ki nas zabava na piknikih pa sploh nimam. Želim si nabaviti nekaj za v dnevno sobo s kuhinjo, ki je prostor kjer se največ zadržujem. Prostor ima malo več kot 20 kvadratov. So Edifier r1280t še vedno top izbira? Malo sem neokusni čefur in imam rad hude base, samo v trenutnem stanovanju so hudi basi zaradi sosedov no go. Če se bom selil v večje stanovanje bom nabavil nekaj v stilu Teufel Ultima 40, Edifierje pa bom takrat sparil s kompom. Je ok, če bi zvočnike direktno priklopil na Samsungov pametni televizor in preko Deezer appa predvajal glasbo ali je potrebno dokupiti še kakšen vmesnik?

 

Na muzikerju so trenutno best buy: https://www.muziker.si/edifier-r1280t-brown

 

Hvala!

 

 

 

 

uredilo bitje obstek
Povezava do prispevka

Tle si lahko prebereš neko mal bolj razdelano izkušnjo o Edifier zvočnikih.

Moje mnenje je sicer aktivni zvočniki za 150 eur zvenijo lahko zgolj tok dobri pač, js bi celo podvomu če se ti jih splača kupit za zraven TVja, ker ne vem niti a bojo nek jak upgrade relativno na vgrajene TV zvočnike.

Jih pa lahko priklopiš brez problema direkt ja.

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

Sem pa zadnjič mel šanso slišat tudi Ultima 40 in imajo res kr nice, širok soundstage in dobro pozicioniranje posameznih inštrumentov v prostor, ampak meni niso dal prov nobenega posebnega užitka poslušanja glasbe.

Premalo globine, švoh midrange in nobenega pravega kicka, podobno kot Klipsch. Za isti denar bi rajš vzel neke angleške bookshelfe, npr. Wharfedale Diamond 12.1, pač meni osebno bolj ustreza ta sound signature.

 

Zgledajo pa v živo precej lepo in se mi zdi da na fotografijah ne pridejo zares do izraza.

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 10 urami:

Tle si lahko prebereš neko mal bolj razdelano izkušnjo o Edifier zvočnikih.

Moje mnenje je sicer aktivni zvočniki za 150 eur zvenijo lahko zgolj tok dobri pač, js bi celo podvomu če se ti jih splača kupit za zraven TVja, ker ne vem niti a bojo nek jak upgrade relativno na vgrajene TV zvočnike.

Jih pa lahko priklopiš brez problema direkt ja.

Hvala za link.

 

Žal mi je, da Edifierjev nimam nikjer priložnosti slišati v živo. R1280T se mi za 100 eur zdijo res dobr deal. R1855DB so pa s poštnino že proti 200 eur. Ni mi toliko škoda denarja, kot mi je škoda da bi bili zvočniki za prostor overkill. 

 

 

Povezava do prispevka

Za 100€ je to definitivno mn3njalnik best bye.

 

Sicer zelo solidni zvočniki za denar.

 

Kar omenja zgori kolega zadrgar, upgrejd over TV zvočnik... vsekakor LOL.

 

Nekako je tko kot, da primerjaš nek športni avto z bratskim navadnim modelom (oboje se pelje po cesti) vendar gre za čisto drugačn experiance (obvezna avtoprimerjava).

 

TV zvočnik pač deluje, jaz mam feeling, da zvok zelo hollow/plastičn, zlo svoh bas... na takle speaker se pa že da nekaj slišat. Za gledanje TV vsebin, boš mogu še sub nabavit, drugače ti bo premal.

 

Glede samasung TVjev, pa 3X preveri. Načeloma nimajo več RCA outputov, tud headphone jacka nimaš več tko, da boš mogu nabavit en zunanji DAC SPDIF v RCA ( kar te pride par 10€).

 

Seprav boš mogu gledat model DBS za 150 evriča (ta ma SPDIF) v kolikor maš nov samsungov TV. Tud za ta denar jih je vredno nabavit, saj se komot kosajo z robo, ki stane dupo.

 

Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 1 uro:

Za 100€ je to definitivno mn3njalnik best bye.

 

Sicer zelo solidni zvočniki za denar.

 

Kar omenja zgori kolega zadrgar, upgrejd over TV zvočnik... vsekakor LOL.

 

Nekako je tko kot, da primerjaš nek športni avto z bratskim navadnim modelom (oboje se pelje po cesti) vendar gre za čisto drugačn experiance (obvezna avtoprimerjava).

 

TV zvočnik pač deluje, jaz mam feeling, da zvok zelo hollow/plastičn, zlo svoh bas... na takle speaker se pa že da nekaj slišat. Za gledanje TV vsebin, boš mogu še sub nabavit, drugače ti bo premal.

 

Glede samasung TVjev, pa 3X preveri. Načeloma nimajo več RCA outputov, tud headphone jacka nimaš več tko, da boš mogu nabavit en zunanji DAC SPDIF v RCA ( kar te pride par 10€).

 

Seprav boš mogu gledat model DBS za 150 evriča (ta ma SPDIF) v kolikor maš nov samsungov TV. Tud za ta denar jih je vredno nabavit, saj se komot kosajo z robo, ki stane dupo.

 

Hvala. Daj mi prosim še en sub priporoči, ko si glih v akciji. :) 

Povezava do prispevka

js mam podobne edifier zvočnike, kot jih želiš ti naročit (dobu sej jih za darilo). 

Za PC zvočnike so super. Malo mi edino manjka basu na njih, ampak spet ne pretirano da bi mogu dokupit woofer. Majo pa sub izhod, v primeru če bi se za to odloču. 

Overall zvočniki igrajo lepo. Sm bil nad kvalitite sounda kar presenečen ko sm jih prvič slišal.

Povezava do prispevka

@obstek magar kr od edifierja uzem model T5. Mislim, da pride dobrih 100€ na amazonu. 

 

Tle maš kaj še prav Zeos:

 

 

 

Osebno bi na tvojem mestu nabavu v začetku sam speakerje, če boš pa rabu sub pa dokupiš kadarkoli.

 

V 15 kvadratih imam "petke", pa dobesedno ne rabim suba (sam ne poslušam gangsta rapa lep lp).

Povezava do prispevka

Imam RCA izhode. Najbrž bom vseeno vzel DBS, ker bi mi v prihodnosti lahko prišli prav. Lahko jih premaknem na teraso, ko se večja družba zbere, v prihodnosti mi ne bo treba konverterjev kupovat, štrudli bodo tudi najbrž lepše izgledali, če ne bodo s kabli povezani.. hvala za pomoč!

 

image.png.204c2a4226ddb0e1e0caeb417030f005.png

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje obstek
Povezava do prispevka

Še ena opcija TV ozvočenja ( alternativa napram soundbarom etc) , če kateremu prav pride oz kot budget ideja. Meni se zelo dobro obnese, se pa opravičujem, če je že kdo kdaj pisal o tem, nisem bral celotne teme. Imam pa naslednji setup, hisense tv preko hdmi arc izhoda povezano na Dac z hdmi vhodom na amp aiyima a07 v zvočnike system fidelity 3030.  Iskal sem nekaj, da bom lahko uporabljal za glasnost kar daljinec od tv, kar povezava preko arc omogoča ( optical pa ne).  Edino kar je slabega opažam, da je upravljanje glasnosti dosti počasnejše oz moram večkrat pritiskat tipko. 

Ampak še zmerom imam raje to, kot dva daljinca. Kar se pa kakovosti tiče sem pa super zadovoljen, gre pa za manjšo sobo ( 6,5inča bas je lih dovolj, da ne potrebujem suba) . 

 

link do dac:  PROZOR Converter HDMI compatible Audio Adapter DAC ARC L/R Coaxial SPDIF Jack Extractor Return Channel 3.5mm Headphone for TV|HDMI Cables| - AliExpress

 

lp

Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 4 urami:

@obstek to so VHODI ne IZHODI!

Potem pa nimam izbire. :D

 

Edit: 

Edifier 1280DBs in Edifier 1700BTs na muziker.si trenutno nudijo po isti ceni.

 

Edifier 1280DBs: https://www.muziker.si/edifier-2-0-r1280dbs-brown

Edifier 1700BT: https://www.muziker.si/edifier-r1700bts

 

Oba imata možnost priklopa subwooferja. Edifier 1700BT naj bi bil boljši/zmogljivejši. Nima pa optičnega izhoda. Tv lahko še vedno povežem preko bt. @Nighthawk kateri misliš, da so boljša izbira?

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje obstek
Povezava do prispevka
bojzl reče pred 18 urami:

Še ena opcija TV ozvočenja ( alternativa napram soundbarom etc) , če kateremu prav pride oz kot budget ideja. Meni se zelo dobro obnese, se pa opravičujem, če je že kdo kdaj pisal o tem, nisem bral celotne teme. Imam pa naslednji setup, hisense tv preko hdmi arc izhoda povezano na Dac z hdmi vhodom na amp aiyima a07 v zvočnike system fidelity 3030.  Iskal sem nekaj, da bom lahko uporabljal za glasnost kar daljinec od tv, kar povezava preko arc omogoča ( optical pa ne).  Edino kar je slabega opažam, da je upravljanje glasnosti dosti počasnejše oz moram večkrat pritiskat tipko. 

Ampak še zmerom imam raje to, kot dva daljinca. Kar se pa kakovosti tiče sem pa super zadovoljen, gre pa za manjšo sobo ( 6,5inča bas je lih dovolj, da ne potrebujem suba) . 

 

link do dac:  PROZOR Converter HDMI compatible Audio Adapter DAC ARC L/R Coaxial SPDIF Jack Extractor Return Channel 3.5mm Headphone for TV|HDMI Cables| - AliExpress

 

lp

Zakaj pa ne delajo spremembe glasnosti prek daljinca zanesljivo?

Povezava do prispevka

Nevem , kaj bi bil vzrok. Nek zamik nastane in gre dosti počasneje. Sem prebral še par komentarjev z istim primerom, ampak druga firma tv. 

Takoj, ko preklopim samo na tv zvočnike  oz. izklopim arc, deluje normalno. 

Povezava do prispevka

Vprasanje za @Slincha

 

Malo ze nacrtujem dnevno sobo, kjer bi rad mel valda podaljsek penisa - massive TV pa nek priblizno spodoben 3.0/1 sistem. 
A towerji lahko zamenjajo woofer? Meni so estetsko namrec dalec najlepsi bookshelfi in woofer ampak ce zeni privlecem eno gignatsko skatlo v dnevno sobo me bo ubila ce si ne bom prej kar sam prerezal zil. Kako veliki so wooferji in kako se jih lahko vmesti v prostor da ni to neka random skatla v kotu?

Budget mam tam max 1,5k za vse, tko da ne govorimo o nekem high range shitu. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 40 minutami:

Vprasanje za @Slincha

 

Malo ze nacrtujem dnevno sobo, kjer bi rad mel valda podaljsek penisa - massive TV pa nek priblizno spodoben 3.0/1 sistem. 
A towerji lahko zamenjajo woofer? Meni so estetsko namrec dalec najlepsi bookshelfi in woofer ampak ce zeni privlecem eno gignatsko skatlo v dnevno sobo me bo ubila ce si ne bom prej kar sam prerezal zil. Kako veliki so wooferji in kako se jih lahko vmesti v prostor da ni to neka random skatla v kotu?

Budget mam tam max 1,5k za vse, tko da ne govorimo o nekem high range shitu. 

Ma ne rabiš 1,5k€ zapravljat, cock sleeve je ful poceni :P

Drugace je pa samo massive tv 1,5k :)

 

Drugač si pa ful čudno sprašuješ. Odvisno, kaj se posluša. A je to za filme, igre, musko. Verjetno za vse, če rabiš center?

Moje izkušnje so nekako tako. Ful odvisno, kaj in kolko naglas poslušaš. Woofer definitivno doda pri filmih, tist punch in brnenje, ko recimo prihaja star destroyer. Pri muski, je pa lahko hitro preveč woofer. Spet če imaš bookshelfe je za večnamenski sistem spet nujen woofer. Spet pa ni to tolk ogromozanska škatla, v bistu mi je to čisto nemoteča, sploh če hišo gradiš, ker v hiši je zelo hitro premalo moči, tudi če ne bo velika.

Potem meni je recimo ful nekaj manjkalo, ko nisem imel zvočnikov zadaj. Enostavno to ni bil surround. Bil sem len in nisem dal zadaj zvočnikov. Kaj je tiste tanke kable v kanalček spravit? Tako da sem dal sedaj 7.1 sistem in mi je top.

Enostavno pri igrah prej ni bilo poziciniranja niti so avijoni preletavali dnevno sobo.

 

Če bi jest from scratch sestavljal in imel v žepu 1500€ in bi imel hišo, bi kupil ta ojačevalec. Ker je 2x cenejši, karkoli novega, še zmeraj je pa dost nov, da ima atmos, te wifi in bluetooth za na brzino prižgat kak ambient jazz... Pa te zvočnike, ki so za ta denar a steal, sam tak woofer je cca 500€, te stande imam in sem ful zadovoljen.  Zdej imaš še akcijo gratis poštnine, to je vse skupaj 1300€.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...