Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Arey reče pred 9 urami:

Vprasanje za @Slincha

 

Malo ze nacrtujem dnevno sobo, kjer bi rad mel valda podaljsek penisa - massive TV pa nek priblizno spodoben 3.0/1 sistem. 
A towerji lahko zamenjajo woofer? Meni so estetsko namrec dalec najlepsi bookshelfi in woofer ampak ce zeni privlecem eno gignatsko skatlo v dnevno sobo me bo ubila ce si ne bom prej kar sam prerezal zil. Kako veliki so wooferji in kako se jih lahko vmesti v prostor da ni to neka random skatla v kotu?

Budget mam tam max 1,5k za vse, tko da ne govorimo o nekem high range shitu. 

Čak, a ni tako, da zidaš hišo?

Načrtuj eno sobo/prostor, ki bo samo tvoj oz. drugi ne bojo imel pravice se vtikat kaj je tam... aka "man cave", potem je vseeno kaj imaš v dnevni oz. naj bo kar hoče met žena :D

Povezava do prispevka

1,5k sm mislil samo za hifi valda. Se vedno malo, zato sem raje opozoril da ne mislim delat nekih strasnih hifi stvari. 
@atomic za surround sem razmisljal da bi zadnje zvocnike vgradil v strop sam ne vem kok to dobro pol dela. Ljudje naceloma nimamo dobre percepcije verikalnosti izvora zvoka sam nimam pojma ce bi to delalo. Surrounda pac ne rabim v resnici. 
@Bessie ni placa za mancave ker imava oba z zeno planirana vsak svoj kabinet. Cca 10m2/kabinet pa ni zanemarljivo. Tko da lahko bi se sel mancave tam notri ampak nocem ker bo to moj plac za delo. 

Povezava do prispevka

@Arey imam podobno situacijo ne glih veliko dnevno ampak zeljo po dobrem zvoku. Na koncu sem vzel 2 KEF bookshelfa Q150 in na ebayu kupu rablen center Q600c in iskreno woofera ne pogresam niti malo, ubistvu mam se porte zadi zamasene ker si zvocniki delijo steno z otrokovo spalnico. vse skupi z avr denon x1600h je blo glih okol 1300 (sem dobu dober deal na center zvocnik) 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Uglavnem jest bi samo izrazil razočaranje, kako debilno je, da mora in TV in Receiver podpirati HDMI eARC. A ni dost, da TV podpira podpira ARC in pač pošlje audio ven prek HDMI eARC vhoda/izhoda. 

Če recimo gledaš NETFLIX aplikacijo na TVju, prek optike tv pošlje zvok na recever, prek hdmija pa ne, ker mora receiver podpirati ARC. Kaj koji kurac neki... To je res samo molzenje in nič drugega.

Povezava do prispevka

@AreyZa proper filmsko izkušnjo raje bookshelf + sub, še raje floorstanderji + sub (footprint essentially enak, vizualno pa slednje bolj zafila prostor, valda). Za mostly glasbo komot samo floorstanderji brez suba. Igrice tam tam, odvisno kaj in kako (glasno) igraš.

 

Zadnji zvočniki v stropu so carska rešitev, ni lih optimalno, ni pa toliko daleč stran, da bi se bilo vredno sekirat. Velik support. Mislim, lahko jih tudi montiraš v steno. Če že planiraš prostor okrog tega, ga lahko tudi tako.

 

1,5k je zelo kul keš, sploh če kupiš nek rabljen receiver.

Povezava do prispevka

Ne morem jih dat v steno ker bo ful odprta dnevna in kuhna in jedilnica. Tko da mi ostane samo se strop pa relativno skriti so. Kul, bom nacrtoval kable. 
Kaj pa za woofer, kok ke to velko, kako zadevo skrit? Cist tko iskreno, ce bi slo za nek theater room bi reku fuck it pa gor fuknu blowlo za snacke, v dnevni mi pa res ni za gledat neke skatle nekje nesimetricno v kotu. Kok sploh so te dimenzije - ne rabim da mi razbija po faci sam tok da je nekaj lowenda. Ker bookshelfi pa woofer so mi top kombinacija. 

Povezava do prispevka

Zanč k sm govoru o frendu, k mu ne maram več nasvetov za hardware dajat, ker pač kupi izključno vedno samo najboljše ali najdražje ali največ herzov, rama, watov, centimetrov... - vsaj en pogoj od naštetih mora bit izpolnjen in da se da v neki normalni trgovini to kupit. Sm mu PS5 prinesel in sem mal demonstriral to kar sm mel na ps+ računu, tlou, ker je umazan casualc :)

Uglavnem sistem je 13.2 denon atmos, en ta zadnji surround Nubert zvočnik je 800€+. Na stropu je 6 vgrajenih zvočnikov. TV, ali projektor je samsung 3x laserski in res ogromna slika/platno. To platno je dražje od mojega tvja. Huge in da res kino vibe. Wooferje je sam našel in sicer neka znamka SVS, ko  nekaj explodira, se ti razbijejo žolčni kamni in vse čakre v telesu. Jest kaj takega še nisem slišal. Receiver je Denon AVC-x8500, pač edini 13.2, k sm ga našel.

Je pa tolk obseden s tehniko, da je vse to nabavil še preden je bila na hiši streha narejena :)

Jest k sm privč slišal na 5,1 prelet helikopterja čez dnevno mi je bilo wow... no ta 13.2 ima spet čist drugo dimenzijo :)

IMG_20220123_003835_1.jpg

IMG_20220123_003840_1.jpg

IMG_20220123_003858_1.jpg

Povezava do prispevka

Ful dobro za tvojega frenda sam mene bi uni zvocniki odzadi triggali na hard. Kr nek postavljeno da se se mal butnes ko gres vn na teraso, lol. 
Drgac pa sm ene 7% jelly sam moram z razocaranjem rect da sploh nimam zelje po takih setupih. Valda se jih ne bi branu ampak tut zdej ko bi ga lahko nacrtoval v hisi mam mnogo drugih prioritet pred tem. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 13 urami:

Ne morem jih dat v steno ker bo ful odprta dnevna in kuhna in jedilnica. Tko da mi ostane samo se strop pa relativno skriti so. Kul, bom nacrtoval kable. 
Kaj pa za woofer, kok ke to velko, kako zadevo skrit? Cist tko iskreno, ce bi slo za nek theater room bi reku fuck it pa gor fuknu blowlo za snacke, v dnevni mi pa res ni za gledat neke skatle nekje nesimetricno v kotu. Kok sploh so te dimenzije - ne rabim da mi razbija po faci sam tok da je nekaj lowenda. Ker bookshelfi pa woofer so mi top kombinacija. 

 

Tole mi ne zveni kot da bo nek ful majhen prostor :D Pol boš pač za proper feel v želodcu rabil proper sub žal, ni druge. To so pol ogromni boxi, po 50 centi v vsako smer. Ne vem, idealne rešitve ni. Namesto tega lahko ornk floorstanderje, kakšne z ogromno side mounted enoto (tipo tole, ampak v "normalen keš" rangu), ki so lahko ožji, ali pa pač beast s front mounted 8-inčerji, jebiga. Samo pol morda še vedno lažje nekam potisneš sub, gor par teglcov rož in si safe. Lahko probaš tudi incognito, npr tole ali tole :D

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 22 minutami:

 

Tole mi ne zveni kot da bo nek ful majhen prostor :D Pol boš pač za proper feel v želodcu rabil proper sub žal, ni druge. To so pol ogromni boxi, po 50 centi v vsako smer. Ne vem, idealne rešitve ni. Namesto tega lahko ornk floorstanderje, kakšne z ogromno side mounted enoto (tipo tole, ampak v "normalen keš" rangu), ki so lahko ožji, ali pa pač beast s front mounted 8-inčerji, jebiga. Samo pol morda še vedno lažje nekam potisneš sub, gor par teglcov rož in si safe. Lahko probaš tudi incognito, npr tole ali tole :D

Sej ena varijanta je da bi skombiniral omarico pod TVjem tko da bi lahko notr stlacu woofer. Dokler je odprto je vse ok. To se mi zdi se najboljsa opcija, v primeru da ne bo prevelika ampak pol metra globoka omara pod tvjem ne bi smela bit problem. Si moram mal narisat pa zmerit kako bi to zgledalo. 
 

Se ti da linkat en tak set recimo? Tko k je @Bessie linkal, sam da so bookshelfi pa da ni zadnjih zvocnikov ker bojo verjetno res v stropu. Lahko tut kaksen primer takih da imam dimenzije. 

Povezava do prispevka

Vzameš Dalije pa je, daš stran stand alone in spredi bookshelfe (Oberon 3)  pač 3.1, in si po moje na svojem budgetu, al pa še pod, verjetno se dobijo tudi pri nas.

 

evo BB cene...

 

Center - DALI Oberon Vokal 399,99 €

Stereo - 2x DALI Oberon 3 279,00 €

Sub - DALI SUB E-9 F 519,99 €

 

Če malo šparaš pa

Oberon Vokal 399,99 €

2x DALI Oberon 1 199,99 €

DALI Sub C-8 399,99 €

 

Še ceneje je pa serija Spektor

DALI Spektor Vokal 199,99 €

2x DALI Spektor 2 149,99 €

DALI Sub C-8 399,99 €

 

 

Ajd ful je dobr imet nek hud sistem... na koncu, ga uporabiš pa mogoče 1x na leto, ker pač družina in z leti tudi  mogoče ne paše več  :fun:
Jaz imam sicer  še vedno (cca 15 let) Dali Concept + sub en ta mali od Yamahe YST in ne vem, če sem že kdaj do konca navil... če hočem na glas, pač uporabim slušalke :whistle:

Mislim, da ima Goran tudi Concept in je po moje zadovoljen, če ni prodal... <_< se jih da dobit zdaj rabljene poceni v kompletu, pa tudi novi niso bili dragi.

 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Shit. Tale Rosita v enmu pravemu prostoru...sick!

 

Audiorame se pa nebi branil enkrat slisat. Me sam zanima, kaj so uspel spravt vn iz njih kljub ocitnim limitam s strani dizajna.

 

Tale zadnji Braun je pa bli pa pogosto tkole skupaj z zvocniki. Ravno zadnjic sem gledal enega na stojalu, sam nimam jst kam dat teh stvari, da bi naredu dizajnu pravico.

 

Jao, ne mi dajat idej:D

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pobje, kako bi se AKG K712 Pro ujemal oz. koliko so podobne HD600? Slednje imam, za prve pa berem, da so malo bolj "zabavne" - med drugim več basa in večji soundstage. Je smiselno dodati K712 v zbirko - kako veliko razliko lahko pričakujem, sploh s konteksta poslušanja elektronske glasbe in igranja igerc?

 

Thenksič :) 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Eno pomoč rabim.

Doma imam sistem Denon DRA-800H in pa Dali Spektor 2 zvočnike. 

Sound je načeloma ok. Mi pa manjka nekaj basa v določenih komadih. Ne pri vseh. Pri nekaterih je basa več kot dovolj. 

Sicer nisem najbolj zadovoljen z DRA-800H, ker pač manjka več nastavitev zvoka. 

Ima samo bass, treble tonske nastavitve ampak ok pustimo to. 

 

Želel bi dodati malenkost globine pa ne vem kaj vzet. Problem je, da bi dal sub na drugo stran sobe (ob sedežni) in mi ni do tega, da bi vlekel kable po steni za sub.

Prostora za sub ob dnevnem regalu ni. 

Je sploh kakšna izbira wireless subov?

 

Problem je, ker ne bi rad zapravil ogromno za sub. 

Se dobi kakšen soliden wireless sub za nizko ceno?

Oziroma je kakšna možnost aktiven sub povezati brezžično do receiverja?

 

Hvala! 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...