Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Dobil MrSpeakers Ether C in sem kar zadovljen. Vendar, cetudi so super, ni to endgame zame. Glede na to, da zadnje case klasika mocno pridobiva na minutah poslusanja, bo treba nazaj na odprte.

Ampak najprej moram upgrade-at sicer odlicnega NX4 DSD.

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 12 urami:

 

To je praktično cena novih, kar je za 10+ let star zvočnik res bad deal. Za tak keš dobiš kilometre boljšo robo. Vprašaj prodajalca, če menja za tvoj PS4 peasant, pol je ok deal :D

Ja

 

Zdaj ne bom se lupoval nic.. amapk ko pride ps5.. mi bos moral svetovat ene ql zvocnikw in reciver za hdmi 2.1

 

Oz niti sam ne vem kaj bi bilo najboljse neka srednja budget varijanta.. rabljeno magari.. bomo vidli.. nisem imel nikoli reciverja in nekih v redu zvocnikov.. vedno neki cheap sound bari

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pozdrav.

 

Mi lahko kdo priporoča kakšne dobre audio interkontekte? Rabim enega 2m, enega 1m in dva 0.5m. 

Včasih sem si jih sam delal. Sedaj pa se mi ne da več.

Nove pa rabim, ker imam nov ojačevalec za slušalke in ga na mizo poleg zvočnikov, monitorja, luči, dac-a ne spravim. 

Imam iDac2, Schiit Loki, Magni. 

Dobil pa sem nov ojačevalec. Nisem ga še dobro testiral vendar mislim, da bo ok. Gre se za Pro-Ject Head box DS2 B. Ta je kar velik in ga ne spravim na mizo. 

 

Interkonekte sem si delal z dobrimi kabli. Sedaj pa bi rad nekaj cenejšega in pravtako dobrega. 

Ne iščem kablov za 5€. Za 40€ (po kablu) pa tudi ne. :D

Kaj kupiti?

 

Aja uporabljam pa slušalke višjega ranga. T1, Focal Clear. Kot tudi nižjega ranga kot je Sennheiser HD579.

Povezava do prispevka

A obstaja kak pameten (po možnosti samo stereo) reciever s preout izhodi, da lahko vštekam aktivne zvočnike?

 

Se pravi, rad bi priklopil E5 zvočnike na TV. Da to trenutno dosežem, je skoraj 15 kilometrov kablov. Iz TVja morm z optičnim kablom v Aune X1s, iz tam v DBX GoRack, da dobim volume control in iz tam v zvočnike. Potem se morm pa še vsakič digat iz horizontale, da volume spremenim... v glavnm hooooorrible way to live for a couch potato. :rofl:

 

Elegantno bi vse to rešil, če bi dobil nek stereo reciever, ki omogoče preout za aktivne zvočnike. Predlogi?

Povezava do prispevka

Ja, želim eliminirat kable, po drugi strani si pa želim teren nastavit na tak način, da lahko nekoč neke pasivne zvočnike priklopim oz. imam širši rang možnosti kot jim ponujajo ti mali dac/amp hibridi. Če po daljincih sklepam je situacija ista kot na Aune, volume control je samo za slušalke in line out, ne pa tud za optiko.

 

Auna pa ne dam ej, se mi zdi čist predober par s Hifiman HE400i. :P

 

Gledam nekaj v smislu recieverjev z Zone A/B oz. Zone 1/2 možnostjo. Če po user manualih recieverjev s to funkcijo gledam, bi najbrž šlo na to priklopit in imet volume control. Čeprav ima Marantz v svojem manualu nek butast primer, ko gredo s tem signalov v drug amp in iz tam na zvočnike. Pol se pa pejd, če je to lineout ali preout. :blink:

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 24. 8. 2020 at 21:06:

Pozdrav.

 

Mi lahko kdo priporoča kakšne dobre audio interkontekte? Rabim enega 2m, enega 1m in dva 0.5m. 

Včasih sem si jih sam delal. Sedaj pa se mi ne da več.

Nove pa rabim, ker imam nov ojačevalec za slušalke in ga na mizo poleg zvočnikov, monitorja, luči, dac-a ne spravim. 

Imam iDac2, Schiit Loki, Magni. 

Dobil pa sem nov ojačevalec. Nisem ga še dobro testiral vendar mislim, da bo ok. Gre se za Pro-Ject Head box DS2 B. Ta je kar velik in ga ne spravim na mizo. 

 

Interkonekte sem si delal z dobrimi kabli. Sedaj pa bi rad nekaj cenejšega in pravtako dobrega. 

Ne iščem kablov za 5€. Za 40€ (po kablu) pa tudi ne. :D

Kaj kupiti?

 

Aja uporabljam pa slušalke višjega ranga. T1, Focal Clear. Kot tudi nižjega ranga kot je Sennheiser HD579.

???

 

A kdo pozna audiocables.eu?

A ima mogoče kdo izkušnje z Amazon basics RCA kabli?

 

Povezava do prispevka

Ja imajo že narejene. 

Bom verjetno vzel ja. Oziroma mogoče samo kabel. Samo nimam dobrega cina trenutno in pa tudi konektorjev ne. Sicer mi je to užitek samemu delat in sem jih že kar nekaj naredil.

Mogoče pa res sam naredim. 

Čeprav glede na to, da so cca 25€... Če se splača ubadati s tem?

Bom videl koliko bo časa. 

Pozna kdo Kabeldirekt?

Hvala!

Povezava do prispevka

a maš v planu surround setup? če ne, pol skippaj ta receiver

 

v vsakem primeru skippaj prve zvočnike

 

za filmi/gaming setup bi jaz štartal s temle: https://www.electronic4you.si/klipsch-r-820-f-standlautsprecher-177547.html?utm_source=CENEJE.SI&utm_medium=Preisvergleich&utm_content=klipsch r-820-f standlautsprecher+177547+HG14+SO141+GR1410

 

tak nek proper entry, da ne kupuješ lih smeti za na odpad

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 38 minutami:

Hm dobri so, se malo manjsi.. 

 

Ja nacrtujem obvezno. Ceprav skoraj skoraj bi kupil HW-q90r soundbar za 770 eur.. mislis, da bi se ful zajebal?

 

Tole je tudi dober value:

https://edigital.si/set-zvocnikov/monitor-audio-bronze-6-par-crn-p691668

 

S temle tudi ne moreš falit:

https://playroom.si/Q-Acoustics-3050i-samostojeci-zvocnik?search=q acoustics 

Povezava do prispevka

Iskreno povedano glede receiverjev nimam pojma. Sem (že precej časa) strogo stereo tip poslušalca.

Moj predlog - poišči receiver s funkcijami, ki jih rabiš, v cenovnem okviru, ki si ga lahko še privoščiš. Pomoje ni, da bi nekaj blazno izstopalo iz povprečja v nekem določenem cenovnem rangu.

Yamaha, Denon, Marantz,... vse to je ok. 

Povezava do prispevka

Šele danes sem videl, da je beyerdynamic predstavil novo (tretjo) generacijo T1. 

Dober design! Pa eden redkih kateri je ročno izdelan v nemčiji. :)

Čakam na več testov. Dvomim pa da bi kupil... Čeprav me že drži... Ampak predrago. Pa imam prvo generacijo.

So pa 32 ohmov. Glede na to, da so bile prejšnje generacije 600 ohmske se mi zdi to plus. Ali pač ne? Ker če kaj dobro poznam beyerdynamic so 600 ohmske variante vedno zvenele bolje od 250, 32 ohmskih.

 

 

Edit: kolikor berem head-fi niso najbolj navdušeni. Morda pričakovano. 

 

Pa če razmislim... 1000€ ne hvala. Imam že dosti dobre T1 prve generacije in pa Focal Clear.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

V kratkem bom naredil svoj prvi vecji ugrade na zvoku, 

 

Ogledano imam:

- denon x1600h AV receiver https://www.denon.com/de-de/shop/avreceiver/avrx1600h

- in 3x KEF q150 (L&R in center) https://de.kef.com/products/q150-bookshelf-speaker

 

tekom casa bi pocasi ugrejdal na extra sub in atmos upwardfiring zvocnike ter na kaksne wireless zadnje L&R kanale 

 

ima kdo izkusnje z opermo omenjeno zgoraj, pa lahko kdo predlaga kake wireless badnje zvocnike? Zal mi prostor(zena) ne dovoli da bi napeljal kable za kavc da bi zgledalo kuker tok vredu. 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 11. 9. 2020 at 15:39:

A kakswn reviver da kupim????

 

Bi rabu enega da ima hdmi 2.1 in vse te pizdarije VRR eARC ipd..

 kuker sem sam delal reasearch bos za hdmi 2.1 receive odstel kr lep denar, sploh pa dokler ne planiras kupit 8k TV nima smisla da ga sploh mas. eaARC majo pa ze skor vsi entery lvl modeli

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...