Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

No sej, ker pač! :D

 

Jaz iščem en receiver, ki ima trigger za Yamahin woofer in sem že parkrat skoraj našel, itak ne rabim ne vem kaj, samo, da mi bo sam znal vklopit woofer... tako, da če ima kdo kakšno priporočilo se priporočam :fun:

Nazadnje sem gledal tega... Harman Kardon AVR161/230, sam mi ga je ne speljal na ebayu, pa Yamaha RX-V673, bi mi tudi ustrezal edino mal previsok mi je bil in sem cincal, dokler se ga ni več dalo dobit :(

Sicer mi je trenutni čisto OK, edin tale trigger me trigira, ker ga nima <_<

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 4 minutami:

Ker nima basov, ne bi pa kupoval woofer, (nekak se mi zdi, da bo zvok malenkost boljši, pa vseen slabši kot nek proper stereo setup).. Ker sem 100%, da ni to ravno najboljši zvok, ki ga za normalno ceno nekdo, ki uporablja hifi za poslušat muzko in ne obratno, lahko dobi. Ker rabim s potrošništvom in projekti zapolnit praznino v svoji duši, ki jo ne zna hrana in psihoterapevtka.

Potem definitivno vzemi towerje. Sj maš velik prostor, pa sj itak isto zavzamejo, kot shelfi na stojalih, sam da pri towerjih pridobiš še bass oziroma globino pri zvoku. Sigurno vzemi towerje potem... Edin 2x60w @ 6ohm se mi sliši zelo malo, ampak to bo Slinch vedel.

 

Drugač pri hrani vključi še neko pretenciozno oranžno vino in tukaj imaš kontakt od vrhusnke terapevtke.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 1 minuto:

No sej, ker pač! :D

 

Jaz iščem en receiver, ki ima trigger za Yamahin woofer in sem že parkrat skoraj našel, itak ne rabim ne vem kaj, samo, da mi bo sam znal vklopit woofer... tako, da če ima kdo kakšno priporočilo se priporočam :fun:

Nazadnje sem gledal tega... Harman Kardon AVR161/230, sam mi ga je ne speljal na ebayu, pa Yamaha RX-V673, bi mi tudi ustrezal edino mal previsok mi je bil in sem cincal, dokler se ga ni več dalo dobit :(

Sicer mi je trenutni čisto OK, edin tale trigger me trigira, ker ga nima <_<

Kakšen trigger. A ni samo signal dovolj, da se woofer prižge?

Povezava do prispevka

A to je neka šparovna fora, al maš woofer za fizikalne eksprimente pa ponavad dobi od timinga trigger kdaj letijo mem pospešeni protoni?

 

Sicer pa valda da ker pač, sej pomoje drugega razloga sploh ni. Hi-fi ni nek eksistečno pomemben del doma, zvok igrajo tudi Genius aktivni za 20 evorv, če ne bi bilo te nečimrnosti in stalne želje po nečem boljšem bi vsi fural Dacio Logan. Nekaj mi ni všeč in evo. Ni problema tud menjat amp, pa CD player, samo ne vse naenkrat, pa v skokih, ki jih moja plača preživi :|

 

Cela zgodba je sicer mal daljša, pa niti ne tok smešna, niti ne tok povezana s to temo. Deezer je ful dvignu naročnino v rupetini, iz 5 na 11 al 12 evrov, ampak je zdej v paketu zraven "đabe" hifi kvaliteta. In sem jih skenslal, pač jebite se koji kurac več kot duplo. Vmes ko mi teče zadnji mesec si rečem fak pa itak so tud tko res podle pizde, večina izvajalcev dobiva neke arašide, pa že ene pol leta nisem kupoval nič muzke, grem nametat mal CDjev v košarico. CDji so dons nekje tam tam s floppy disketam, izbira je obupna, nekih scen mi iz tujine sploh niso hotl poslat, obolevam. Ampak vse kar iščem (albumi izdani 1967 do 2022) pa z lahkoto dobit LPje, že v Slovenij ti jih mečejo v glavo. Na koncu sem naroču 5 albumov (dva dvojna) iz amazon.co.uk ki je edini imel vse, in sem dal skup s poštnino manj ko 60€, smešno poceni vse skup. Nek moj frend, ki fura založbo, tudi izdaja vedno več stvari samo še na LPjih (in na kasetah, samo to je že druga zgodba ...) in sem si reku prov pizda, bom pa kupu še gramofon. No, kle se je začel, en teden kasnej menjam vse, razen namizne svetilke.

 

@atomic in @Slinch ok, towerji. Katere?

Pa ful bolj bi cenil link do vina ko do ženske. Ki me zih pride več kot novi zvočnik, pa še zjeban bom.

Povezava do prispevka

Hud post, rispekt.

 

Če gledaš Dalije, boš moral gledat številko 8, v katerikoli seriji že. Pogojno 6, samo jaz se ne bi špilal. Opticon je en tak kul midranger, samo jaz ga ne bi vzel "for good". Rubicon je že hud, a tudi drag, pa niti ni best bang for buck. Slednje brez dvoma pripada temu: https://www.nubert.de/nuvero-110/a036162 (Pa imam doma dva para floorstanderjev, en par bookshelfov, en center in en BT zvočnik od dali)

 

Sicer pa, če moraš menjat vse, zakaj ne bi vsse v enem?

https://www.hifi-fabrik.de/canton-smart-chrono-sl-8-weiss-set-paar-wireless-aktiv-standlautsprecher.html

Nič dodatnih škatel, nič kablov, samo na štrom in je.

 

A gramofon že maš? Sicer pazi, podajaš se na pot bolečine in gorja. V dnevni imam eno celo steno vinilov, ampak ko želim zares dober sound, zalaufam tidal master. :/ Je bil kar proces, da sem to sprejel.

Povezava do prispevka

Jz sm pa kr pristas 2.1 sistema. Woofer ti da tist proper low end ki ga ne bos dobil brez njega, une 8” pokalicr al kakrsne ze so pa bojo pribliiiizno spodobno zafilale ostalo. Za nek lep response curve pa itak nimas sobe tko da je vseeno ce ti tam v low midu mal luknja rata ker bo itak soba vse unicla. 

Povezava do prispevka

Aja, pa fun fact, za vikend ga pijem s frendico in debatirava o novi muzki pa kaj je kdo kej poslušal in ugotovim, da mi je dejansok nek med prvim in trenutnim pirom preteku account, in da free ni na voljo v Sloveniji, tko da nisem mogu niti do mojih playlist in zgodovine. In sem plačal letno naročnino, ker je 25% skonto. Tko da joke is on me.

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 39 minutami:

A to je neka šparovna fora, al maš woofer za fizikalne eksprimente pa ponavad dobi od timinga trigger kdaj letijo mem pospešeni protoni?

 

Tolk kolikor si lahko privoščim v 3x4 sobi, nek mali Yamaha, itak je večino časa ugasnjen oz. še takrat, ko bi lahko delal ga pozabim vklopit :D
YAMAHA Subwoofer YST-FSW050, black subwoofer | Hi-Fi komponente | Audio |  Elektronika | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

Povezava do prispevka

Gramofon še nimam, mislil sem vzet nekaj, k ma preamp zraven, zelo verjetno Technics SL-1500C. Aktivne zvočnike ne bi, ker bi si vseen rad imel možnost menjat komponente, če/ko me prime.

Pa en semiracionaln strah imam, da bi mački zamenjal zvočnik za praskalnik -_-.  3 jurje jebo me, kva bo žena vesela ko pride z dopusta jutr

Povezava do prispevka

@Šimšalamima Huhu Kef R3 nabavi. LS50 Meta so zagotovo dobri zvočniki, ampak nizkotonskega driverja se pač ne da nadomestiti. Jaz osebno bi imel raje R3 kot Meta + woofer (če nimaš še za slednjega solidnega budgeta).

60 W je imo dovolj, če je dostojen amp. Jaz imam 30 W @ 8 ohm A/B amp, pa s totalno lahkoto prižene Kef Q150 do bolečih glasnosti.

Povezava do prispevka

Za R serijo nekak ne dvomim, da je slaba, ma pa tud temu primeron ceno :D In mojster slinch pravi, da je boljš, da kupim "slabše" večje zvočnike, za soroden denar se da dobit Q950. Ne vem, zdej sem itak do konc tedna na dopustu, pa bom mal poklical po trgovinah in se zmenil da grem poslušat kaj kar ne poznam, na konc bo verjetno tko, da bom šel v petek dam s podrtimi zici v Mazdi.

Povezava do prispevka

Imo Q950 niso "zvočniki za do konc lajfa" (a keri so v teh vodah sicer hehe), se pa nadejam, da znajo za relativno ugodn keš dat velik v prostor. Skrbi me ta dizajn, ki ga je omenil s<3nec (prvič sem dojel kaj pomen ta nick zdej ko sem iskal znak za manj na tipkovnici, prej sem skoz mislil da si nek nintendo fan pa je to kao snes love). Sem pa klical v playroom in so tok carji, da bojo ene odpakiral in jih prklopil pa ufural, jih grem jutr poslušat. Tko da dons cel dan poslušam mp3je na low bitrate da si natreniram sluh.

Povezava do prispevka

Mačji skret in praskalnik for scale.

 

Playroom ful v redu izkušnja, iskreno kul modeli, od prodajalca do lastnika (s katerim sva se na koncu sicer večino časa pogovarjala o urah ne o muzko), zvočnike mi je prodala Lane Del Rey z Blue banisters, fuck me kok dobr je zvenel 😅

 

Moj 10 let star all-in-one Marantz jih žene čist OK, čez pol ga še nisem odpru, pozna ura. So pa novi zvočniki ko nov avto, prav vsako minuto se jim je spreminjal zvok, iz neke zamolklosti s samo midi so se začel odpirat na vseh frontah. Po kakšnih 2 urah sem pred zvočnike prvleku ženo, James Blakeov Limit to your love pri pogovorni glasnosti trese tla pod tepihom, pa so zvočniki na nogicah velikosti šestila 🤣

 

Komi čakam jutr, da jih odprem na dnevno jakost. Aja, pa kljub oderuškim 90€ za mrežco mi ni žal, ful bolj všeč so mi taki diskreni.

 

20221202_231802.thumb.jpg.8215763c1d19a59661976c67529cce44.jpg

 

20221202_231817.thumb.jpg.0550d96b35ca0e847896d8b8ba13a519.jpg

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...